Fotovybavení a fotografie

11. července 2009 v 12:05 | Petra |  Fotografie
Kromě zahradničení je mou velkou vášní fotografování. Letos v lednu jsem si pořídila vysněnou "pravou" digitální zrcadlovku - Canon EOS 450D. O podobném fotoaparátu jsem toužila celých deset let a čekala, až jeho cena spadne na hranici pro mne finančně únosnou:-) Fotit na kompakty i "falešné zrcadlovky" mne po mládí s klasickým zrcadlem bohužel nebavilo a rozčilovalo.


K fotoaparátu jsem si pořídila zatím objetiv na Macro Canon EF 100 mm f/2.8 Macro USM, musela jsem sáhnout hlouběji do kapsy, ale jsem z něj nadšená, i když možná s ním srovnávanější Sigma 105 mm je výrazně levnější podobnou obdobou Canonu. Tento Canon je také v ČR nedostatkovým zbožím a čekala jsem na něj půl roku, než jsem ho v několikátém obchodě (konkrétně to byl DigiHit) sehnala.

Naproti tomu pro koupi objektivu Canon EF 50mm f/1.8 II jsem do kapsy hluboko sahat vůbec nemusela. Z objektivu jsem taktéž nadšená, ač na první pohled působí (a i je) poněkud moc plastový. To se ale stává výhodou při nošení. Jinak kvalita provedení je za cenu kome 2,5 tisíc naprosto nepřekonatelná.

O setovém objektivu radši nemluvím, jeho aberace je prostě příšerná. Nicméně pro potřeby fotek, které člověk zmenší a dá si je např. na web, je dostačující.

Do budoucna šetřím ještě na nějaký teleobjektiv a základní objektiv. Uvažuji též o širokáči (tak 11 mm).

Stativů mám několik. Nový přírůstek je ale "kloubový stativ" (Gorillapod SLR-ZOOM), který se dá uzpůsobit tak, aby byl přímo na zemi a má nosnost cca 3 kg.

Pro makro nepoužívám speciální blesk, ale plastový difuzér, který vypadá asi jako takovéty "praskací bubliky", co se s nimi balí zboží. Jeho funkce je excelentní (v poměru cena / výkon).

Jsem autorkou naprosté většiny fotografií na svém blogu. Na jejich poskytnutí nebo prodeji je možné se samozřejmě domluvit:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama