Zásady biozahradničení: Přírodní hnojení

4. července 2009 v 21:33 | Petra |  Ekozahradničení
Každý zahrádkář ví, že zásadou dobrého pěstování je správný kompost. Kompostování má své zásady a kvalitní kompost není výsledkem ležící a hnijící hromady zbytků. Pro kompost platí dvě zásady - potřebuje vzduch a vlhko. Kompost si založte co nejblíže vchodu do domu, abyste za jakéhololiv počasí k němu měli přístup. Měl by být umístěn ve stínu - ideálně pod ořešákem nebo lískou. Pro základ můžete použít koupený kompostér nebo vlastnoručně vyrobený z prkýnek. Náš kompost je vyroben ze staré podsady stanu, má praktické "otvírání":-)

Více o kompostování najdete v uvedených knížkách nebo na internetu. Kompost ale sám o sobě nestačí. Využít je třeba i hnojů, kamenných, krevních a rohových mouček, kamenné moučky a dalších přírodních hnojiv. Každá rostlina má odlišné nároky, v knížce "Zahrada v souladu s přírodou" najdete u každé rostliny přesný popis, jak hnojit a jaké rostliny přidat do smíšené kultury.

Skoro všechny rostliny milují hnojení kopřivovou jíchou. Je to hodně hnojiva zadarmo a navíc od chvíle, kdy jej začnete používat, přijde vám, že máte na zahradě příliš málo kopřiv.

Podrobný popis, jak připravit jíchu i s fotografiemi naleznete v článku Příprava kopřivové jíchy.

Jícha se ředí 1:10 a mají ji rády snad všechny rostliny vyjma cibule, česneku, hrachu a fazolí. Zalívat jí můžete i ovocné stromy a keře, letničky a trvalky. Výborná je na jahody, cukety, rajčata, celer a mrkev.
Využít také můžete zelené hnojení - tzn. že hnojíte tím, že vysejete určité druhy rostlin. Např. hrách a fazole poutají vzdušný dusík a tím obohacují půdu např. pro sousední okurky nebo cukety. Na záhony, které budete mít prázdné nebo jsou již sklizené můžete vysít např. hořčici, svazenku, jetel nebo vlčí bob. Svazenku můžete vysívat jako okrasnou květinu, má totiž krásné modro-fialové květy, které dlouho vydrží ve váze. Navíc je medonosná a milují ji čmeláci i včelky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Naďa Naďa | Web | 18. září 2013 v 13:14 | Reagovat

Opravdu moc povedený článek. Děkuji za typ na kopřivovou jíchu. Hned příští rok vyzkouším!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama