Listopad 2009

Nejoblíbenější koláč královny matky

28. listopadu 2009 v 10:57 | Petra |  Recepty
datlovy
Recept vytahuji ze své staré, zapatlané a zažloutlé kuchařky, kde už je tak olepený, že přestává být čitelný. Abych jej tedy nemusela pokaždé hledat a luštit, vpisuji do svého zápisníčku, i když přísně vzato není až tak "eko". Přijdou do něj totiž sušené datle. Nicméně jeho chuť je tak neodolatelná, že jej čas od času upeču:-)


Opravdu přírodní kosmetika?

28. listopadu 2009 v 10:39 | Petra |  Inspirace / recenze
Přírodní extrakty, výtažky a ingredience, to je věc, bez kterých si dnes na světovém trhu kosmetika "ani neškrtne". Vzdálili jsme se přirozenosti a přírodě - a ono nám to začíná chybět. Kosmetické firmy mají neuvěřitelný nos na to, co zákaznice "oblbne" (Víte například, že celulitidu "vymyslela" jedna - raději nejmenovaná - kosmetická firma, aby na ni mohla začít vyrábět (nefunkční) krémy?). Proto se na nás valí ze všech regálů a katalogů zaručeně přirozené a přírodní kosmetiky. Které jsou ale opravdu přírodní? Které neobsahují ropné produkty (např. parafíny, silikony, parabeny, formaldehydy atp.)? Které nebyly při své výrobě testovány na zvířatech? Jaká loga jsou věrohodná a jaká jen vymyšlené značky? Existuje mnoho značek, ale jen některé jsou věrohodné a hlavně kontrolované.


Podzimní "preventivní" polévka miso

22. listopadu 2009 v 20:27 | Petra
Na podzim je naše tělo obzvlášť citlivé na prochladnutí a náchylnější k nemocem. Chřipka se šíří nejen v mediální "prasečí bublině" a naše tělo je dobré opatrovat tak, aby bylo co nejvíce odolné poletujícím bacilům. Horká miso polévka se zázvorem, mořskou řasou a Shiitake je nejlepší prevencí.

Poklad zvaný kváskový chléb

22. listopadu 2009 v 19:52 | Petra |  Recepty
kvasek8
Upéct si doma vlastní chléb, je prožitek, který by měl zažít každý. Zapomeňte ale na "rychlokvašky" z droždí a také na "kostky" z domácí pekárny. Chléb z droždí a chléb z domácí pekárny prostě není "to ono". Tradičně se chléb pekl z kvásku, který vznikne tak, že necháte v teple zkvasit mouku s vodou.


Dekadentní čokoládové dortíčky s tekutým srdcem a višněmi

21. listopadu 2009 v 19:38 | Petra |  Recepty
Pro všechny milovníky čokolády se tyto bábovičky prostě zaručeně musí stát absolutně neodolatelnou bombou! Jsou horké, jsou voňavé, jsou kořeněné a jsou čokoládové!

Navrch křupavá krustička a uvnitř tekuté čokoládové srdce. S šálkem dobrého Fair Trade espressa snad to nejlepší na sobotní listopadové odpoledne, co si labužník čokoládomilec může přát ...


Literatura o přírodní zahradě, kterou musíte mít:-)

14. listopadu 2009 v 18:48 | Petra |  Ekozahradničení
Knížky o přírodních zahradách patří mezi mou posedlost. Přijde mi, že jsem snad už ve stádiu sběratelství, takže kromě Biblí všech různých překladů mám druhou sběratelskou polici s knížkami o přírodních zahradách.

Mezi všemi mám však dvě nejoblíbenější "bible každého biozahrádkáře". Poznáte je snadlo, jsou totiž takové "ošahané", jsou se mnou v sezóně totiž neustále na zahrádce a nejraději si lebedí otevřené v záhonku. Možná řeknete: "A tohle je úcta ke knihám?" Ano! Tohle je má úcta ke knihám! Knížka o přírodní zahradě má být v zahradě, pěkně zaprášená od půdy a osahaná od svého zahrádkáře...

Marie-Luise Kreuter o bylinkách

14. listopadu 2009 v 18:16 | Petra |  Ekozahradničení
Z literatury o přírodních zahradách mám dvě nejoblíbenější autorky, od kterých musím mít všechno, co vydaly nebo napsaly. Jednou z nich je německá autorka Marie-Luise Kreuter. Mám od ní již dvě knížky, ale přesto mi to nedalo a včera jsem si přinesla její knížku o bylinkách.

Knížku vydalo v roce 2005 nakladatelství REBO. Najdete v ní tipy na pěstování v květináčcích, truhlících, na skalkách a na dalších místech v zahradě. Každý druh bylinky je podrobně popsán jak co do svého původu, pěstování, tak i doporučených způsobů sklizně a uchování.


Čokoládové muffiny s višněmi

14. listopadu 2009 v 17:48 | Petra |  Recepty
Kombinace višeň a čokoláda je pro někoho vášeň a posedlost. Dnes jsem vysadila dva malé stromky višní (jednu odrůdu "sladkovišní" na přímou konzumaci a Morelu na kompoty a džemy) a na jejich počest jsem se rozhodla upéct tyto višňové muffiny.


Grilovaná rajčata s kozím sýrem

11. listopadu 2009 v 12:50 | Petra
Rajčata, která jsem na začátku října otrhala ještě zelená, abych je uchránila před nočními mrazíky, postupně na okenním parapetu v teplém obýváku všechna dozrála. Můžu si tak připomenost má oblíbená letní jídla. Mezi to nejrychlejší a nejlahodnější rajčatové jídlo patří grilovaná rajčata s kozím sýrem. Rychlovka, kterou jsem si připravovala často na druhý den do práce.


V jednoduchosti je krása: Špaldové kernotto s mrkví

10. listopadu 2009 v 18:53 | Petra |  Recepty
Jedno z mých nejoblíbenějších jídel vzniklo náhodou - spojením dvou lahodných surovin. Špaldové kernotto jsou vlastně kroupy. Zrno se oloupe a obrousí. Špalda je stará odrůda pšenice (nešlechtěná), má krásné zlato-oranžové klasy, ze kterých se zrnka špatně dostávají. Dnes už se ale pěstují i nové odrůdy špaldy s lépe dobytnými zrnky. Tato obilnina je prý dobrá při léčení některých alergií, působí regeneračně na buňky a chrání organismus před infekceni. Její chuť je lahodná, lehce oříšková.


Rychlá papriková omáčka

9. listopadu 2009 v 19:19 | Petra |  Recepty
Přišla jsem z práce a hledala, co bych si dala k rychlé večeři. V lednici se krčil kousek zbylého houskové knedlíku ze včerejška. No jo, ale co k němu? Našla jsem 3 zvadlé papriky a bylo rozhodnuto...

Rychlovka, která je za 15 minut na talíři. Dá se jíst s brambory, ale i pečivem.


"Pravá" rajská s houskovým knedlíkem

8. listopadu 2009 v 20:37 | Petra |  Recepty
Tři kouzelné ingredience výborné rajské omáčky jsou mrkev - rajčata - skořice. Poctivě uvařená omáčka se nevyrovná žádné "protlakové variantě" .

Houskových knedlíků jsem vyzkoušela mnoho, vyhrávají u mne ty "od maminky".

Ač se to nezdá, je rajská vlastně sezónní podzimní jídlo...


Cukr vonící pravou vanilkou

8. listopadu 2009 v 15:44 | Petra |  Recepty
Milujete vůni vanilky? Chcete opravdový vanilkový cukr? Zapomeňte na sáčky za korunu, kde cukr je navoněn syntetickým vanilinem. Vanilkovou vůni totiž vykouzlíte úplně jednoduchým způsobem.


Pudinkové řezy s čokoládovou polevou

8. listopadu 2009 v 15:02 | Petra |  Recepty
Nejboblíbenější buchta našeho dětství. Kdykoliv se nás máma zeptala, co bychom chtěli upéct za buchtu, volali jsme s bráchou, že "pudinkáč"! Máma ho nepekla moc ráda, protože jeho chuť je tak lahodná a dokonale harmonická, že jsme pekáč byli schopni snís s bráchou napůl k snídani a na ni někdy ani nezbylo... Velmi ráda se k tomuto velmi starému receptu vracím, protože tak lahodnou a vyváženou chuť jen tak něco nemá...


Netradiční rostliny: Novozélandský špenát (čtyřboč rozložitá)

2. listopadu 2009 v 19:43 | Petra |  Ekozahradničení
Máte-li rádi čerstvý špenát a chcete-li jej mít po ruce celé léto, doporučuji zkusit špenát novozélandský (Tetragonia tetragonioides). To, proč se botanicky jmenuje čtyřboč, poznáte při prvím výsevu. Malá rostlinka se totiž rozvětví zpravidla do čtyř stran - vytrvoří dlouhatánské šlahouny, na kterých můžete sklízet celé léto až do prvních silnějších mrazů čerstvé a lahodné lístky.


Zapečené noky se špenátem a nivou

2. listopadu 2009 v 19:30 | Petra |  Recepty
První mrazivé noci postupně "uspávají" mou malou zahrádku a já sklízím zbytky toho, co ještě nezmrzlo. Objevila jsem jen mírně mrazem ošlehlé lístky novozélandského špenátu a připravila z nich tuto podzimní dobrotu.

Nic naplat, je to jedno z našich nejoblíbenějších jídel...