Marie-Luise Kreuter o bylinkách

14. listopadu 2009 v 18:16 | Petra |  Ekozahradničení
Z literatury o přírodních zahradách mám dvě nejoblíbenější autorky, od kterých musím mít všechno, co vydaly nebo napsaly. Jednou z nich je německá autorka Marie-Luise Kreuter. Mám od ní již dvě knížky, ale přesto mi to nedalo a včera jsem si přinesla její knížku o bylinkách.

Knížku vydalo v roce 2005 nakladatelství REBO. Najdete v ní tipy na pěstování v květináčcích, truhlících, na skalkách a na dalších místech v zahradě. Každý druh bylinky je podrobně popsán jak co do svého původu, pěstování, tak i doporučených způsobů sklizně a uchování.


Cenná je i kapitola o množení bylinek a zabezpečení na zimu. Našla jsem v ní také, jak si některé bylinky připravit k rychlení, abych měla čerstvé "zelené" i v zimě.

Co naplat, miluji, jak úžasně a poutavě Marie-Luise píše. Miluji její něžný přístup k bylinkám. A také miluji svou bylinkovou zahrádku, kde mám prakticky po celý rok spoustu čerstvých k dispozici. Při tom svém bylinaření myslím neustále na Květu Burešovou z Chaloupek, která bylinky velmi milovala a měla jich kolem 100 druhů. I ona mne o bylinkách hodně naučila...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama