Jednovelikostní kapsová AIO s křidélky (fotonávod + střih)

25. července 2010 v 19:43 | Petra |  Střihy a návody

Plenky AIO (All in One) mají několik výhod - vypadají a použávají se podobně jako jednorázové pleny, ale jdou vyprat. Při jejich používání nepotřebujete už svrchňáčky a díky vnitřní vrstvě z flízu je dítě déle "v suchu". Aby plenka lépe schla, nenašívám sací vrstvu natvrdo dovnitř, ale dělám AIO kapsové, které lze vevnitř vyplnit úplně čímkoliv. V mém případě čtvercovkami s bambusového froté a vkládačkami z bambusu a konopného flízu.
Ušít takovouto plenku je celkem jednoduchá záležitost a vyjde to na pár korun.

Aktualizace: 9. 11. 2011


Střih můžete libovolně používat pro svoje soukromé nekomerční účely, děkuji:)

Budete potřebovat
  • cca 1/2 m2 látky se zátěrem PUL (cca 65 Kč)
  • cca 30 - 40 cm lemovací gumičky (cca 15 Kč)
  • cca 1/2 m2 umělého flízu (používám tenký s antipeelingovou úpravou) (cca 30 - 70 Kč)
  • cca 50 cm lastinu (cca 5 Kč)
  • 12 párů patentek (plus kleštičky - kleštičky nejsou levná záležitost, ale práce s nimi se vyrovná investici vložené třeba do návštěvy divadla:-))) Je možné si je také vypůjčit) (patentky vyjdou na 12 Kč)
  • nit (podle barev materiálů střídám spodní a vrchní nit tak, aby vždy ladila:-), šicí stroj
  • Informace ke střihu
Všechny materiály koupíte v nejlepším látkovacím obchůdku na světě: Šijem dětem

AKTUALIZACE KE STŘIHU

Jako vkládačka (savé jádro) se mi osvědčila plenka ze 4 vrstev silného bambusového flízu. Vkládačky šiji cca 15 x 35 cm. Dělá malý zadeček:-) Když přebaluji po více jak 3 hodinách, dávám ještě jednu krátkou z bambusového froté, bambusovo-konopného flízu a aksamitu. Stejně tak pro starší nebo čuravější děti.

Vnitřek plenky šiji teď také z bambusového aksamitu, protože se u něj nestane, že by čurání steklo po povrchu flízu ven (stávalo se mi to, když byla Jasmínka malinká a měla tyčky místo nožiček). Flíz má ale výhodu např. při návštěvě sona kyčlí, kdy doktor sám sundavá plínku, tak je pro něj příjemnější, když je na omak suchá:-D Ale stejně ji rozepíná vždy špičkama prstů a kření se u toho:-)
Bambusový aksamit skýtá navíc ještě jednu vrstvu navíc pro sání. Při šití z aksamitu prošívám ještě plenku po kraji tam, kde nejsou křidélka, aby byl aksamit uvnitř a netáhl vlhkost ven na oblečení.
Pro dotykovou vrstvu též doporučuji suedecloth:-)

Doporučení od paní Verči na úpravu plenky tak, aby byla i buclatějším miminkům:
Dopručuji plenku zdelšit na obvodu bříška alespoň o 1,5cm z každé strany.

Aktualizace zapínání a lemování si přečtěte zde. (Dávám teď více patentků na bříško pro lepší regulaci a lemuji křidélka flízem + lemuji místo, kde je na zádíčkách všit lastin). Aktualizace střihu i jeho popisu a nové fotky 12. 3. 2011.

Aktualizace 20. 2. 2011: Budete-li dovnitř dávat aksamit, přečtěte si tipy a triky zde. Patentky nenacvakávejte do V ale rovně a dost nahoru k okraji bříška. Po dokončení plenku prošijte po lícu tak, že PUL zahnete cca 1 cm dovnitř (přehnete jej).
Plenka patří mezi ty, co jsou mezi nožičkama hodně široké, chcete-li užší střih, mezi nožičkama zužte.

Aktualizace 12. 3. 2011: Střih jsem upravila tak, aby byl přesně na kus látky o délce 50 cm, jsou upraveny patentky - trošku dále od sebe. A hlavně je upraven střih na samotná křidélka, aby lépe seděla větším dětem - děkuji tímto Lence a modelce Esterce za rady!

Tento střih na plenky AIO moc nedoporučuju, kolem nožiček těsní skvěle i ten bez křidélek a takto ušité plenky mohou po nějaké době těmi švy v křidélkách provlhat. Je pak třeba opakovaně zafénovávat.


POSTUP

1. Vytiskněte si střih, použijte 3 listy s nápisem "s křídly", slepte je dohromady lepící páskou (místa, kde navazují díly A, B a C jsou označena na konci každého dílu). Na jednom dílu je měřítko, které označuje 1 cm. Mělo by to po vytisknutí zhruba odpovídat:-) Střih přeneste krejčovskou křídou na látku. Vyznačte si též místa, kde přijdou patentky (křížky) / použijete-li suchý zip, tak místo, kde bude suchý zip / a místa, kde přijde nařasit gumička.


2. Vytřihněte z látky PUL díl na plenku a dvě křidélka a z flízu díl na plenku bez křidélek plus na přední díl na podšití kus pro plochu, kde budou přední patentky. Na okraje můžete přidat 0,5 cm, já to ale neřeším:-)

3. Přichyťte k sobě kalhotkový díl PUL a kus flízu na podšití a z rubu prošijte tam, kde je společný okraj obou látek overlockem (u starších strojů poslouží obyč. cik-cak). Nepoužívám špendlíky, ale klipsy.

4. Vyznačte si na přední díl pleny přesně místa, kde budou patentky - je dobré po přenesení ze střihu zkontrolovat podle pravítka, aby to bylo opravdu přesně. Nacvakejte patentky.
5. Nacvakané patentky - vrchní řada patentek na zapínání je rvořena scočky. Šest natentek pod tím, které slouží ke zmenšování pleny tvoří - první dvě nahoře cvočky a druhé dvě dole lůžka.

6. Obšijte lemovací gumičkou rovné části křidílek. Při šití napínejte lemovací gumičku na úplné maximum, aby se křidélka krásně nařasila. Odstříhněte gumičku až po přišití - a to do šikma.
7. Obšitá a zastřižená nařasená křidélka. Křidélka mají podle nového střihu jiný tvar - jsou protáhlejší a užší:-)
8. Přišijte křidélka k plence z rubu overlockem (nemáte-li, tak obyčejným rovným stehem cca 0,5 cm od kraje, ani neobrubujte cikcakem, není to vůbec potřeba).
9. Přišitá křidélka s overlockem z rubu.

10. Všijte lastin do míst, kde bude na plence kapsa (označeno ve střihu vlnovkou a nápisem "guma"). Lastin našijte jak na flíz, tak na látku PUL. A to z rubu, cca 0,5 cm od okraje.

Jak našít lastin se dočtete zde.

11. Místo, kde jste našili lastin, ohněte k rubu a pod stehem s lastinem prošijte rovným stehem (neprošívejte lastin, steh musí být pod ním!). Šev takto schováte na rub plenky. Flíz ani PUL není třeba začišťovat, netřepí se.
12. Přišijte k sobě flíz a látku PUL - kolem dokola overlockem. V místě, kde začíná otvor pro kapsu zafixujte tak, aby se okraje kapsy nepáraly (např. cikcakem nastaveným na rychlost posunu nula). Nemáte-li overlock, prošijte obyčejným rovným stehem kousek od okraje a můžete obroubit cikcakem, ale podle mě ani nemusíte, ani fleece ani PUL se netřepí.

13. Švy z rubové strany nahřejte fénem na nejvyšší teplotu (PUL jakoby změkne v rukou). Stačí na chviličku. Tak se zatáhne PUL ve švech a plenka neprotéká! Já zatavuji pouze ústí křidélek. Ale můžete objet celou plenku (v případě, že uvnitř máte např. bambusový aksamit, u flízu to nemá cenu), dle libosti.

14. Obraťte plenku na líc a nacvakejte na zadní díl patentky.
15. Místo, kde je kapsa na vkládání savého jádra.
16. Našitá křidélka zevnitř pleny.
17. Našití křidélek zvenku.
18. Hotová plenka zapnutá na největší velikost.
19. ... a na nejmenší velikost.

Aktualizace z terénu:
Kapsovku vyplněnou složenou jednou plenou z oboustranného bambusového froté jsme začali zkoušet hned po příchodu z porodnice (3 kg). Tohle je fotka ve třech týdnech. Plenka je dobrá pro široké balení, ale nám je ještě kolem stehýnek volná, takže čurání vyteče někdy ven. No, budeme dál přibírat a testovat:-)


Spokojená zákaznice Alžbětka v naší plenečce. 4, 5m - 7, 5kg - 68 cm.

Plenka na Jasmínce ve 3 měsících (cca 5 kg, 58 cm).

Křidélka udrží všechno uvnitř - v naší plence nám zatím hovínka neutekla mimo ani jednou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alka Alka | Web | 26. července 2010 v 7:47 | Reagovat

Děkuji,parádní postup.Určitě přidám další plínečku do naší skříňky :-))

2 ekozahrada ekozahrada | 26. července 2010 v 9:40 | Reagovat

[1]: Děkuji:-) Jsem ráda, že návod poslouží. Máte na svých stránkách krásné patchwork věci;-)

3 Daja Daja | 28. července 2010 v 19:53 | Reagovat

Dobrý den, koukla jsem díky odkazu na sijemd.. Moc pěkné, ale mám připomínku.. Hodně lidí nemá owerlok, tudíž, by bylo fajn, tam popsat i postup s entlem(třeba nějak do závorky, k tomu danému kroku)..
A kdy se vám to malé narodí??Nějak se k tomu nemůžu dopídit :-)

4 ekozahrada ekozahrada | Web | 28. července 2010 v 21:00 | Reagovat

[3]: Díky moc za připomínku! Já na to při psaní myslela - že to nějak napíšu do poznámky na konec, ale pak jsem na to samozřejmě zapomněla. Doplním to:-)

Malé se má narodit přesně za měsíc. Užívám poslední chvíle pohody, kdy si čas plánuji podle svého, ale jinak se těším:-)

5 Daja Daja | E-mail | 28. července 2010 v 22:48 | Reagovat

To mne tak napadá, na kom jste ten střih testovala a vyvýjela, když je prcek schovaný?? No k těm strojům ještě, taky spousta lidí nemá moderní stroj (jako já, ale ani bych ho nechtěla), takže ten steh, jak popisujete, na co nadstavit, je pro nás nepoužitelný.. Zmiňuju to jen, že by to mohlo začínající šičky znejistit "Co s tím, když nemám takový stroj?"
No jasně, užívejte "svého času" za chvíli bude vše opravdu jinak..:-)) No a moooc se mi líbí Vaše stránky a ty rady o zahradě, určitě se budu inspirovat, až budu mít svou a taky se s Vámi radit.. Dobrou noc!

6 ekozahrada ekozahrada | Web | 28. července 2010 v 23:05 | Reagovat

[5]: Mam doma nekolik kupovanych plen a kalhotek, tak jsem to vyvijela tak, aby to bylo srovnatelne s tim, co si clovek bezne koupi - a to tak, ze se mi u kazdych kalhotek libilo neco jineho a chtela jsem ty svoje kombinovat. Nejake zkusenosti s detmi a prebalovanim mam, ale na vlastnich jsem to opravdu jeste vyzkouset nemohla. Vsak jsem si jista, ze strihy budu jeste doladovat:-)

Ale tem kupovanym to odpovida, tak snad to nebude uplne mimo:-))) Spis kdyz to nedam na web ted, tak nikdy, protoze pak asi cas uz tolik nebude... ale uvidime:-)

Ale jsem si handicapu bezdetnosti v tomto pripade vedoma... :-)

Se starymi sicimi stroji - nez jsem se vdala, sila jsem na mamine stare veritasce, byl to stroj ze zeleza, k nezaplaceni. Ted nemam nejaky buhvi jak drahy stroj. Vim, ze mama overlock nemela, ale ty jine stehy si uz nepamatuju, kazdy stroj to ma jinak. Podle me je to jako s troubou, kdo ma starsi stroj, tak si musi poradit podle toho, co ma doma - myslim, ze sam bude vedet lip, jak to nahradit nez ja, ktera takovy stroj uz nemam. Ale budu na to myslet - diky za pripominky:-)

7 Daja Daja | 29. července 2010 v 13:36 | Reagovat

Můžete mi napsat mail?? Mám na Vás víc dotazů a nebudu to vypisovat sem..
Ten starý stroj, to zase stačí malá poznámka v závorce.. :-)
No a právě, že já si taky dělám svůj střih z těch, co byly na netu a musím to pořád upravovat, bo to nesedí, jak chci.. Tak právě si myslím, že se to bez dětí dělá špatně :-))
přeji pěkný den..

8 ekozahrada ekozahrada | Web | 29. července 2010 v 13:41 | Reagovat

[7]: petra.machackova(zavináč)gmail.com

No, myslim taky, ze kazde dite je jine a kazdemu sedi jiny strih, takze cekam, ze pak take budu presivat. Ale mam hlavne ctvercovky a pak svrchnich kalhotek, tak snad nektere sedet budou a ostatni pripadne predelam podle aktualnich rozmeru ditete:-)

9 ekozahrada ekozahrada | Web | 29. července 2010 v 20:34 | Reagovat

Tak ke všem návodům byly vloženy návrhy na náhradů stehů, když stroji chybí overlock nebo tříkroký cikcak:-)

10 Hanka Hanka | E-mail | 8. srpna 2010 v 19:58 | Reagovat

Dobrý den, nám (syn 6m, cca 8,5kg) je ten váš střih krátký. Nebo jsem nepochopila...:) Je ten díl B jen křidélko nebo prodlužuje i plenku?
Děkuji
hanka

11 ekozahrada ekozahrada | Web | 8. srpna 2010 v 20:03 | Reagovat

Jé, Hani, to se omlouvám, ten střih je asi trochu nepřehledný, nenapadlo mne to, zkusím to ještě najak zpřehlednit. Ano, část B je kus plenky (prodlužuje ji - o dost:-) Vlastně je to tak, že se dá A + B + C to je vše plenka a je tam přerušovanou čárou vyznačeno, kde se odstřihne jakoby z odstřižku to křidélko (je to to, co zbyde v tom výkroji, když se vystřihnou kalhotky). Nějak to neumím vysvětlit...:-( Omlouvám se za zmatky a díky za postřeh.

Petra

12 vesz vesz | 19. srpna 2010 v 21:40 | Reagovat

Dobry den. Vas strih je uzasny. Jeste ho nemam odzkouseny, ale sila jsem z mnoha strihu a konecne jsem nasla ten, ktery ma vse, co se mi na pleneckach libi :-) Cekam, jeste na drobnosti z SD, ale hned jak ho na malem otestuju, dam Vam vedet...verim, ze bude perfektni...:-)

13 vesz vesz | 19. srpna 2010 v 21:41 | Reagovat

Uplne jsem zapomnela na otazecku. Je strih k AIO i ke svrchnakum stejny???nebo si je mam vytisknout zvlast??? :-) dekuji Verca

14 ekozahrada ekozahrada | Web | 19. srpna 2010 v 21:57 | Reagovat

[13]: Ja prave zkombinovala strihy tak, aby mel vysledny tvar take presne to, co potrebuju a bylo to AIO. Ale poradne testovani take jeste bude. Strih je stejny ke vsem jednovelikostnim kalhotkam tady. Jiny je jen ke svrchnackum nejednovelikostnim. Takze staci tisknout jen jednou:-) Snad Vam strih bude vyhovovat, za komentare budu rada! At se dari. Me dnes cely den stroj hrozne cuchal nit, uz jsem ho malem hodila do kose

15 pavla pavla | 20. srpna 2010 v 20:15 | Reagovat

No já jsem teda z VAšeho postupu uplně nadšená už se těším až si objednám materiál a vše vyzkouším :-).Jste opravdu moc šikovná a děláte hezké plenečky:)

16 vesz vesz | 20. srpna 2010 v 21:11 | Reagovat

Tak svrchnacky usite...trosku me potrapilo prisivani kridylek a ja jako laik, jsem byla trosku vydesena z obsivani v zaoblenych mistech, ale uz jsme je i vyzkouseli. Hezky sedi, nikde netlaci...zatim nic neproteklo. Uvidime dalsi testovani. Zajimalo by me, jak sedi malym miminkum. My uz mame tu nejvesti velikost a ta sedi hezky. Napiste i maminky, co zapinate na nejmensi patentky. Jsem moc zvedava. Ja davam za strih a postup obrovskou jednicku... :-) Uz se tesim az se vrhnu na tyto AIO :-) ;-)

17 Olina Olina | E-mail | 27. srpna 2010 v 13:56 | Reagovat

Dobrý den,střih,postup a hotová plenka je užasná,jen si nevím rady s těmi křidélky?Píšete,že se přišívají z rubu k plence?Ale at je přiložím,jak přiložím,tak mám stále tu pogumovanou část PUL pod patkou a tudíž mi to stroj nevezme,ale hrne před sebe a natahuje????Můžete mi to prosím nějak popsta.Co dělám špatně?
Děkuji moc Olina

18 ekozahrada ekozahrada | Web | 27. srpna 2010 v 15:19 | Reagovat

[17]: Olino, nevím přesně, jestli jsem Váš problém dobře pochopila... Opravdu se to přišéví tak, že když se k sobě plenka a křidélko přiloží, je strana pogumovaná z obou stran. Tzn. že se přišívá pogumovanou stranou nahoru. Můj stroj s tím nemá absolutně žádné problémy, takže nevím, jak Vám poradit. Napadlo mne jen, že to můžete přichytit k sobě ručně a pak to zašít až budete přišívat tu vnitřní vrstvu - to už můžete šít po straně vnitřní vrstvy. To přišívání křidélek předem dělám proto, že je to tak jednodušší pak sešít, jinak by stačilo je všít až ve finále.

No, nevím, jestli jsem Vám pomohla...

Petra

19 Olina Olina | E-mail | 27. srpna 2010 v 18:34 | Reagovat

Petro,děkuji Vám za radu,stroj jsem si kupovala před půl rokem,ale nic závratného,jen v Tesku za necelé 2tisíce,ale jak jsem psala,mě to tu pogumovanou stranu nevezme,smeká se to a hrne látku dopředu.Zkusím to,jak radíte-přišít v ruce a pak ve finále prošít.
Děkuju Olina

20 ekozahrada ekozahrada | Web | 27. srpna 2010 v 20:11 | Reagovat

[19]: Olino, držím palce a dejte pak vědět, jak to dopadlo!
Petra

21 vesz vesz | 2. září 2010 v 8:26 | Reagovat

Tak usity i AIO podle vaseho strihu. Jsem z nich nadsena...perfektne sedi, nic neproteka...jen porad spekuluju, jak je to u tech malinkych miminek. Nam v 14mesicich sedi nadherne, ale jsou dost siroke, moc si je na miminku nedokazu predstavit. Pouzivate nekdo?

22 ekozahrada ekozahrada | Web | 2. září 2010 v 10:27 | Reagovat

[21]: Tak já už doma mám 11 denní testovací vzorek. S používáním AIO podle tohoto střihu jsem od narození nepočítala, taková jednovelikostní AIO podle mě moc vyrobit nejde (?). Zkusila jsem ji jednou a není to tak hrozné, je obrovská, ale sedí docela dobře. Jasmínce je celkem dobře, jen v ní má ohromný zadek:-) Svrchňáčky jednovelikostni sedi celkem dobre.

23 vesz vesz | 3. září 2010 v 13:42 | Reagovat

Tak gratulujem k jasmince :-) a dekuji za informace...pak dejte vedet, kdy jste je zacala pouzivat. Mne se ty plenecky opravdu moc libi, udelala bych si jich vic, treba i na druhe mimi...:-) tak at vim, odkdy je budeme moci pouzivat. A at se vam obema mooooc dari :-)

24 KačaBa KačaBa | 14. září 2010 v 15:49 | Reagovat

Dobrý den, plenka vypadá úžasně, je docela těžké najít SUPER střih na netu. Ráda bych také zkusila ušít. Jen se chci zeptat, jestli jsou tam ta křidélka nutná. Jestli jste nezkoušela plenku bez nich, případně jakou funkci tam mají? Moc děkuju za odpověď
Káča

25 ekozahrada ekozahrada | Web | 15. září 2010 v 16:21 | Reagovat

[24]: Káčo, křidýlka podle mě někomu vyhovují a jinému ne. Prý potřeba nejsou, ale mě tam připadají účelná - že lépe drží plenku a případnou nadílku:-) Přijde mi, že křidýlka lépe obepnou nožičky. Ale jsou naopak miminka, která křidýlka dost škrtí. My jsme zatím hubeňouři, takže nám vyhovují. Plenku bez nich jsem ještě nezkoušela, jednu tu mám, tak můžu zkusit a pak napsat. Pokud křidýlka přišívat nechcete, tak našijte gumičku rovnou do plenky - je to ve střihu označeno. Podle mě to bude fungovat dobře. Ať se šití vede! Petra

26 vesz vesz | 19. září 2010 v 11:36 | Reagovat

Moc krasne fotecky Jasminky :-) je to drobecek krasny :-) Jsem si rikala, jestli by i nepomohlo mit ty zmensovaci patentky dal od sebe???

27 ekozahrada ekozahrada | Web | 19. září 2010 v 15:19 | Reagovat

[26]: Myslíte na šířku - tzn. blíž k nožičkám? Já jsem o tom už přemýšlela a ušila jsem i takové pokusné svrchňáky, ale přišlo mi, že pak mohou patentky tlačit, když jsou už moc u nožiček... Ale můžu ještě vyzkoušet. Jen teď mám rozbitý stroj a než bude opravený, půjde Jasmínka možná už do školy:-D

28 vesz vesz | 19. září 2010 v 22:44 | Reagovat

No myslela jsem to jako v sedu...aby ji to neprotekalo temi nozickami. :-) A jestli bude Jasminka trosku vic pres brisko, tak budete mit co delat ji to v roce zapnout :-) My jsme hubenouri a jsou to prvni plenky, ktere nezapiname uplne k sobe :-) Ale mozna se mi to jen zda. Docela hodne je i vycpavam...:-D I pres to vsechno, nej nej nej. Opravdu ten vas strih a usite plenecky z neho si doma porad hyckam a peru je casteji, at si je jeste uziju :-)

29 KačaBa KačaBa | 20. září 2010 v 0:34 | Reagovat

[25]: Tak jsem se rozhodla bez křidýlek. Naše Eliška má nožičky "mišelínky" (v 8 měsících stále plně kojím a pořádně prospívá), nejspíš by jí byly natěsno. Používáme OneSize Popolinky (bez křidélek) a přes to svrchňáky s křidýlkama, proto jsem nevěděla, jestli je tam dát nebo ne. Moc děkuju za radu :-)
Káča

30 ekozahrada ekozahrada | Web | 20. září 2010 v 10:13 | Reagovat

[28]: No, třeba brzo Jasmínka přibere ve stehýnkách a nebudu to muset řešit:-))) Ještě by šlo ty horní patentky nacvakat níž, aby se to kolem nožiček jakoby "nerozbalovalo", ale to by pak zase blo moc těsný možná staršímu mimi. Ty patentky nahoře jsou hodně natěsno právě pro nejmenší velikost, pro starší děti se nedopínají do konce, prostě podle panděra:-) Nám jsou teď na to nejzazží zapnutí akorát, ale nebude to dlouho trvat, protože taky pěkně papkáme:-)

31 Gabriela Gabriela | 14. ledna 2011 v 22:55 | Reagovat

Dobrý den, mám na Vás jednu prosbu. Moc jsem nepochopila jak se přišije lastin ke křidélku. Dle obrázku to vypadá, že lastin je schovaný v založení křidelka a přichycen lehce rovným stehem. Můžete mi prosím podrobněji popsat postup? Děkuji

32 ekozahrada ekozahrada | Web | 15. ledna 2011 v 10:24 | Reagovat

[31]: Gábino, nevím, jak to lépe pepsat:-) Přišiju křidélka, sešiju k sobě PUL a flíz a na ten šev z rubové strany v místě, kde je uvnitř přišito křidélko, všiji ještě lastin. Lastin se nešije rovným stehem! Přiložím jeden konec, přichytím lehce (!) tříkrokým cikcakem s nastavením posunu 0 (tzn. že to šije na místě tam a zpět), pak prošiji na posun 2-3 a na konci opět přichytím.

Snad jsem pomohla (?)
Jinak ale všívat sem lastin není absolutně potřeba, asi to z toho návodu vyhodím:-) Já lastin už nevšívám. Takže to klidně vynechte.

33 Gabriela Gabriela | 15. ledna 2011 v 18:40 | Reagovat

Děkuji za odpověď. Asi si úplně nerozumíme. Jde mi hlavně o Vaši větu "
6. Obšijte lemovací gumičkou rovné části křidílek. " Na obrázku pod větou lastin není vidět ani cik-cak steh a to je věc, která mě mate.

34 ekozahrada ekozahrada | Web | 15. ledna 2011 v 18:59 | Reagovat

[33]: Aha:-)

Tak tohle se týká kroku před tím. Půlměsíčky, které máte ustřižené na křidýlka, je třeba z rovné strany nařasit gumičkou. K tomu je ideální speciální lemovací gumička: http://www.sijemdetem.cz/produkt/lemovaci-gumicka-po-12-metrech
Ta zároveň lemuje a zároveň řasí. Přichytne se ke křidélku a rovně se prošije po straně rovným stehem.

Lemovací gumička je trošku dražší, já ji nahrazuji někdy flízem. To se pak postupuje tak, že první přišijete lastin - tříkrokým cikcakem na úplný kraj křidélka. Tak, jak jsem popisovala výše. A když máte přišilo, ustřihnete asi 2,5 cm flízu a prošijete rovným stehem na kraji tak, aby se lastin schoval. Lastin by se neměl prošít, mělo by se šít až vedle, kde lastin už není.

Tak snad je to teď už srozumitelné:-)

35 Gabriela Gabriela | 15. ledna 2011 v 22:18 | Reagovat

Teď už mi je to úplně. Jasné. Děkuji moc. Na Šijeme dětem jsem si už objednala spoustu věcí. Jsou to super stránky jako ty Vaše. Gabriela

36 ekozahrada ekozahrada | Web | 15. ledna 2011 v 22:28 | Reagovat

[35]: Gábino, tak to jsem ráda, že už je to OK:-))) Šití zdar. Budu ráda, když pak napíšete zkušenosti s plenou podle tohoto střihu a případná doporučení na změny!:-)

37 Viki Viki | 16. ledna 2011 v 22:02 | Reagovat

Dobry den, Vasimi strankami ste ma navnadila a chystam sa tiez pusit do sitia latkoviek, za to moc dakujem. Ocakavam prvu zasielku z obchodiku sijemdetem, uz sa na to tesim. Mam na Vas prosbicku. Mohla by ste mi prezradit predajcu toho flisu s certifikatom pre deti do 3 rokov.Rada by som si tiez nejaky objednala. Dakujem :-)

38 ekozahrada ekozahrada | Web | 16. ledna 2011 v 22:21 | Reagovat

[37]: Viki, jsem ráda, že se pustíte do šití! Teď také očekávám velkou zásilku ze Šijem dětem:-)

Flíz kupuji tento: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34341228&tab=0

Hodně zdaru!
Petra

39 Viki Viki | 16. ledna 2011 v 23:14 | Reagovat

Dakujem :)

40 Pavlína Pavlína | E-mail | 4. února 2011 v 19:48 | Reagovat

Dobrý večer, jsem strašně moc ráda za Vaše stránky a super návod na AIO. Kapsovky už jsou na světě. Škoda,že nevím jak na to, abych vám poslala svůj první pokus. Naše  Dani má 4 měsíce, je to cvalda, ale kalhotky má teda na dost dlouhou dobu :-). Chystám se na šití kalhotek s křidélky, teda už je mám nastříhané...tak snad se povedou. Mrzí mě, že jsem propásla objednávání PULu. Kdy budete zase objednávat? Za 2,3 měsíce?
Přeji Vám i Vaší Jasmínce hooodně zdravíčka a jen samou radost :-)
Pavlína

41 ekozahrada ekozahrada | Web | 4. února 2011 v 20:02 | Reagovat

[40]: Pavlíno, moc moc moc ráda uvítám fotky vašich plenek - pro inspiraci i dalších maminek tady. Prosím, pošlete mi je na mejl petra.machackova(zavináč)gmail.com

Ať se křidélkové plenky povedou, my s Jasmínkou teď máme radši bezkřidélkové:-)

42 ekozahrada ekozahrada | Web | 4. února 2011 v 20:07 | Reagovat

[40]: Jo, ještě ta objednávka, ptejte se Verči - e-mail je uveden u toho článku s objednávkami. Myslím, že tak ty 2 měsíce by to mohly být, pokud to Verču ještě bude bavit:-) Určo tady bude zase echo!!!

43 Pavlína Pavlína | E-mail | 4. února 2011 v 22:46 | Reagovat

Díky, díky :-). Až došiju, pošlu :-).

44 cialis cialis | E-mail | Web | Pátek v 10:36 | Reagovat

Hello!
http://cialisrxacheapest.com/ ,  ,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama