Tvarované pratelné prsní vložky

6. srpna 2010 v 16:10 | Petra |  Střihy a návody
Pratelné prsní vložky jsou celkem drahé, o jednorázových nemluvě. Po šití plenek a vkládaček mi zbylo mraky zbytků, ze kterých jsem si našila mraky pratelných prsních vložek.

Některé z bambusu a bambusovo-konopného flísu a některé z vlny. Prsotě co bylo po ruce:)


Bambusové vložky:


Postup:

1. Nastříháme si kolečka o průměru cca 12 - 14 cm. (Všechny podle stejné kartonové šablony - já nenašla kružítko, tak jsem prostě obkreslila hrnek:-)))

2. Jednotlivé kruhy si založíme tak, abychom je vytvarovali (jinak se mi hodně krabatily v podprsence na koncích). Zakládala jsem tak, že jsem u vnitřní vrstvy (bambusový aksamit) nechávala šev vně - aby nebyl po přišití vidět. A u ostatních jsem přešívala složené založení svrchu.
3. Tatko ve výsledku vypadají vložky z rubu
4. Takto vypadají vložky z lícu (aksamit beze švu, ostatní se švem).
5. Jednotlivé vrstvy k sobě sešpendlíme tak, aby švy nebyly všechny na jednom místě (aby netlašily) - uděláme jakoby takový vějíš - u každé vrstvy umístíme šev o kousek dál než u předchozí:-)

Obšijeme overlockem nebo cikcakem.

Šila jsem ze 3 vrstev (bambusový aksamit, bambusovo-konopný flís uprostřed a bambusové froté oboustranné zvenku), můžete šít i více vrstev. Nebo si v případě větší laktace vzít dvě přes sebe (třívrstvé lépe schnou:-)

Vlněné prsní vložky

Použít lze podobně jako vlňáčky přes plenu. Tedy ve verzi naimpregnované.

Postup je téměř stejný. Šila jsem z silného vlněného interlooku a protože je opravdu hodně silný, tak jsem zvolila jiný postup při zakládání.

Vystřihla jsem klín uprostřed kruhu.


Sešila přes sebe overlockem (lze použít i cikcak). Vlněný interlok se netřep, takže úplná pohoda. Dvě kolečka jsem sešila k sobě, aby švy nebyly na jednom místě.

Lehčí jednovrstvá varianta je jednodušší, prostě vystřihnout z vlny kolečko - není třeba entlovat, netřepí se, není třeba tvarovat, přizpůsobí se:-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nicoll nicoll | 17. srpna 2015 v 12:45 | Reagovat

super,díky za návod. Ne že by mě postup nenapadl,ale postřehy jsou super. Jako začátečníka mě to uklidnilo a v klidu můžu začít:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama