Netradiční rostliny: Maruško, přines jahody ... v listopadu:-) (Stáleplodící jahody)

8. listopadu 2010 v 21:42 | Petra |  Ekozahradničení
Nikdy dřív bych nevěřila, že budu v listopadu sklízet jahody. Letos na jaře jsem na zkoušku vysadila stáleplodící jahodníky. Čekala jsem, že plody budou malé, nedobré a divné. Ale jsem příjemně překvapena. Chutnají dobře a jsou velké. První plody jsem sklidila dnes:-)


Sazenice jsem kupovala na internetu v zahradnictví Kruh. Pálka za sazenici je celkem k slzám. Ač jsem slyšela, že stáleplodící jahody nedělají odnože, ale letos v srpnu jsem jich "sklidila" mraky. Takže příští rok v srpnu můžu zájemcům za poštovné zaslat pár sazeniček:-) Mám odrůdu Aromas. Taktéž mohu zaslat odnože jednoplodících ranných jahod. Přijde mi, že na to, jak se jahody množí jak nezřízené, je jejich cena na truhu dost vysoká:-D

Dodatek: Tak máme po další sezoně a chuť těchto jahod ani výnosnost mne teda nepřesvědčila. Jsou mdlé, tvrdé a navíc dost chytají hnilobu. Plodí 2x za rok, takže ne "stále". Lepší je, dle mého názoru, si pořídit dobré odrůdy klasických jahod v různé době zrání a zbytek roku pokrýt měsíčními jahodami, které plodí do mrazů a jsou výborné a na chuť stačí. Po jaru jsem byla jahod stejně tak přežraná, že se mi v létě nestýskalo:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama