Duben 2011

V jednoduchosti je krása "růžová - bordó"

17. dubna 2011 v 20:10 | Petra |  Látkové pleny a potřeby pro děti (galerie)
Mám ráda jednoduché barvy a jednoduché kombinace. Původně jsem chtěla našít jen obyčejné růžovo-bílé plenky, ale pak přišel (ještě od Verči) suedecloth v krásných barvách a mě uchvátila bordó. Růžový PUL s bordó suedecloth uvnitř vypadá opravdu krásně. Prošívání kontrastní nití a ladící patentky. Ach!

Právě tu mám střiženo na další takovou plenku pro Jasmínu, bude se hodit k vínovým šatičkám v létě:)


Červená čepička s Jasmínem

17. dubna 2011 v 20:03 | Petra |  Rodinné fotky atp.
K našemu jarnímu puntikatému červenému kabátku už ladí dudlík (první jsme měly dudlík a k němu nic červeného, teď máme na léto už červené skoro všechno:), ale čapku jsme k němu pořádnou neměly. Tak jsem koupila klubíčko červené Camilly a po kouskách uháčkovala červenou čapku. Aby mi nebylo líto, že jsme čepičku s Jasmínem na podzim moc neunosily, jsem ji ozdobila kvítkem Jasmínu.

Paprikový gulášek

17. dubna 2011 v 19:57 | Petra |  Recepty
Nejsem vegetariánka, ne:) Maso jím málo často, ale celkem ráda. Maso kupuju méně často, jedna poroto, že si myslím, že ho člověk denně nepotřebuje, a jednak proto, že chci kupovat maso v biokvalitě, a takto si to mohu dovolit.

Mám ráda třeba guláš, svíčkovou a jiná klasická jídla. Jsem v těchto jídlech tak trochu zatím začátečník, i když mě manžel chválí:) Moje masitá jídla jsou vždy obdařena zeleninou navíc, nějak bez ní už neumím asi vařit:)

Na přání - pro Lucku:-D - přikládám tedy recept na jídlo s masem:)

Tenhle recept na guláš patří k těm nejjednodušším, některými je zatracován jako nepravý a falešný, který dělají jen nešikové, ale nám s manželem chutná nejlépe. Máme totiž rádi všechno, co se dá v troubě upéct:)

Vínové šatičky

15. dubna 2011 v 20:21 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Jeden jediný letní den mi stačil na to, abych pořídila Jasmínce jarní a letní garderobu, protože člověk nezná dne ani hodiny, kdy uhodí vedra a já zjistila, že doma mám jen jedno bodynko s krátkým rukávem. A teď toho máme zase plné šuplíky. Ach jo.
Zatím nosíme to, co se dá, přes dlouhé rukávy.
Dnešní model je fakt TOP! Navíc ladí ke kuchyni a závěsům:)


Šampus a avokádo

13. dubna 2011 v 23:42 | Petra |  Rodinné fotky atp.

Nejoblíbenějšími hračkami posledních pár dní je špund od šampusu a víčko od kyselých okurek:-) Asi je to dítě prostě alespoň v něčem po mamince:-)

Naopak avokádo Jasmínce moc nejede a pěkně vyplazuje jazyk, aby se tam lžičkou ani přeborník nedostal.


Jednovelikostní nosící bunda

13. dubna 2011 v 19:38 | Petra |  Střihy a návody
nos1

První nosící bundu jsem si koupila od Rebeky Q na Fleru, je úžasná, teploučká - na zimu. Se špičatou kapucou a krásnýma barvama. Ale je jen pro nošení dětí na břiše, což už jaksi je hudba minulosti. Ušila jsem si už v únoru nosící bundu ze softshellu, která je vhodná jak pro nošení na břiše, tak na zádech. Jelikož materiál nevyšel nejlevněji a hlavně dala strašně moc práce, tak jsem ji ušila jedovelikostní. Obleče ji můj manžel, který má přes 190 cm a je hodně ramenatý i já se svýma 173 cm a štíhlou postavu. První jsem v ní plavala, ale pak jsem vynalezla systém zmenšování patentkama jako na plenkách. Prostě v oblasti rukávů a hrudníku se dá bunda hezky zmenšit tak, že v ní neplavu. Je mi delší, ale to není na škodu.
Měla jsem ji i dnes v dešti bez dítěte:-) Je suprová!

Smetanová omáčka ze zeleného chřestu

11. dubna 2011 v 15:00 | Petra |  Recepty

Po třech letech jsem se konečně dočkala! První parochy chřestu vystrčily své hlavičky na povrch zemský! Těšila jsem se na první sklizeň jako malá, a jsem ještě více nadšená, než jsem čekala. Unikum chřestu je totiž to, že jeden rok zasadíte a pak několik let, aniž byste kopli nebo hrábli do země, sklízíte už na počátku dubna čerstvou zeleninu. A to v době, kdy není žádná jiná pořádná sezonní zelenina!

Pěstovat zelený chřest opravdu není nic složitého, podrobný návod, najdete zde: http://ekozahrada.blog.cz/1008/zapomenuty-chrest. Již teď s čistým svědomím mohu říci - opravdu to stojí za to!

Nová občanka, kočárek a šátkování

5. dubna 2011 v 18:37 | Petra |  Rodinné fotky atp.


Dnes byla Jasmínka přivítána jako občanka města Benešov:-) Sešla se tam se svou kamarádkou z porodnice, docela holky řádily:-) Také nám dnes přišel nový sporťák do města na nákupy GT3. Oprotu mutsy je to teda obrkočár. Vysoký, prostorný, geniální nákupní košík, brždění na rukojeti, stříška, co jde použít jako sluneční clona. Prostě super kočár. Nicméně do terénu je mutsy nepřekonatelný, do města zase GT3. Takže budeme mít další kočárek do sbírky!


Také se učíme úvazy na záda. Dře to, ale jde to:-) Vázání je provázeno nadávkami, mácháním ručiček a taháním za vlasy, ale pak je Jasmínka šťastná jak blecha. Jen je to asi tak, jak kdybyste chtěli na záda uvzázat splašenou chobotnici kříženou z kaprem na suchu. Občas mám strach, že mi fakt spadne...


Jarní háčkovaná čepička

1. dubna 2011 v 21:48 | Petra |  Rodinné fotky atp.

Znáte to: koupíte krásný jarní kabátek a pak potřebujete k tomu kalhoty, botičky, čepičku:-) Jasmínka má tedy novou háčkovanou čepičku (zatím každá byla obléknutá právě jednou, protože pak byla už malá) k jarnímu kabátku:-) Snad už jí teď nebudou říkat, že je to hezký chlapeček? :-)

Včera mi přišla letní červená puntikatá bundička a zase k ní nemám čepičku, takže musím udělat ještě další:-) Bundičku jsem kupovala k červenému puntíkatému dudlíku :-) (Dělám si srandu, samozřejmě:-)
Je krásná, hned ji nafotím a přidám.

Objednávka z USA na rychlo:-)

1. dubna 2011 v 21:43 | Petra |  Střihy a návody
Pokud se objednávka povede, tak se můžete přidat příště:-)

Milé maminky, jelikož mi rychle došly zásoby látek z USA (ač to skoro teda vůbec nechápu!), tak chci během příštího týdne objednat látky z USA. Nabízím možnost se přidat, pokud budete chtít pár kousíčků.

Látky budou vycházet podobně jako minule, ale musíte k tomu připočítat (bohužel) DPH 20%, jelikož se změnily předpisy a nad 22 EUR se musí od 1. 4. 2010 platit daň - děkuji tímto Hance za zvěstování této nemilé zprávy, ale včas!

Takže místo cca 95 Kč na čtverec to bude 114 Kč:-)
Přesně nevím, rozpočítám to, až to přijde, až uvidím tu sumu na papíře a půjdu se oběsit:-)

Kdo byste měl zájem, napište mi na e-mail, který je v kontaktech a domluvíme se!