Srpen 2011

Tepláčky pro "bezplenková miminka" tzv. rychloprdky (fotonávod a střih)

31. srpna 2011 v 12:45 | Petra |  Střihy a návody
Byly do mého sortimentu chystané jakožto podpora "komunikačních" maminek a "bezplenkových miminek", pro které se u nás ještě skoro nedá pořádně nic sehnat. Jedna zákaznice z Fleru jejich "vývoj" urychlyla (potřebovala urgent na dovču:). Jsou z teplákoviny z Moraviatex a nápletu z Wendy - tedy vše české výroby a s atestem pro děti do 3 let:)

Mohu ušít i pro vaše bobátka. Skladem i jiné barvičky.

Aktualizace: 4. 11. 2011


Z lesů

27. srpna 2011 v 19:33 | Petra |  Rodinné fotky atp.
S Jasmínkou jsme se vrátily z dovolené v Luhu u Čími, kde jsme byly na letním dětském setkání. Celý týden jsme byly střídavě ve vodě slapské přehrady a ve vlastní šťávě:)
Svrchní kalhotky pro minimální plenu (odklápěčky)

18. srpna 2011 v 11:06 | Petra |  Střihy a návody

Už nějaký týden se s Jasmínkou učíme chodit na nočníček, vyvíjela jsem tu různé svrchní kalhotky, které by byly praktické a rychlé, ale všechno marně. Pak přišla jedna zákaznice z Fleru s přáním, abych jí ušila takovéto odklápěcí kalhotky pro "bezplenkové" miminko. Byla nespokojená s komerčně prodávanými, které musela reklamovat a vrátit. Předala mi své podněty k vylepšení, já jsem poladila střih (několikero přešívání - bylo a možná ještě bude!) a vznikly, myslím, praktické, pohodlné a účelné svrchní odklápěcí kalhotky. Skvělé pro bezplenková miminka, ale i pro děti, které se učí na nočníček.
Aktualizace: 24. 11. 2011


Oslava prvních narozenin

18. srpna 2011 v 10:21 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Jasmínky včerejší oslava narozenin se vyvedla. Bylo krásné počasí, teploučko, Jasmínka se dobře vyspala a všechny dárky se jí moc líbily. Největším zážitkem však bylo, že jsme jí dovolili samotnou jíst dort lžičkou a ještě k tomu bez bryndáku:) Nejlepší dárek byl kelimek Bobíka, co dostala od tetičky:)

S chodítkem-kočárkem nabrala na cestičce takovou dráhu, že jsem ji totálně nestíhala, a ještě u toho pískala a hejkala:)


Dovolená v Dolní Černé Studnici

18. srpna 2011 v 10:01 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Počasí v Jizerkách opravdu nevyšlo, celý týden zataženo, mokro, déšť a zima. Moje tři bodýčka s dlouhým rukávem pro Jasmínku musela vydržet celotýdenní provoz a plenky schly 5 dní, ještě, že jich mám tolik... Jeden den se udělalo hezky a to jsme zrovna vyrazili k Terce Šámalové pro látky a na exkurzi do jejich pohádkově nádherné chaloupky u lesa s okenicemi s červenými srdíčky, kdo nikdy neviděl, nepochopí, kdo jednou viděl, nezapomene a bude do konce života závidět:) Po cestě jsme to vzali přes ZOO, protože Jasmínka miluje všechna zvířátka.


Ciabatta

17. srpna 2011 v 23:29 | Petra |  Recepty
Vždy, když sedím v dobré pizzerii a přežírám se před obědem místníma "houstičkama" s máslíčkem, položím si otázku - to opravdu neumím takovou dobrotu upéct doma?

Dnes jsem vyzkoušela upéct ciabattu podle Apetitového receptu z čísla 6/2011, ale není to úplně ono. Nicméně je výborná, už jsou všechny sežrané...

Recept je to nad očekávání primitivní... Prostě jako na pizzu...


Tvarohovo-smetanový dort s ovocem a mátovými lístky

17. srpna 2011 v 23:01 | Petra |  Recepty
První narozeninový dort pro moji princeznu musel být dokonalý - krásný, letní, svěží, málo sladký a z ingrediencí, které může (výjimečně a v malém množství:) roční labužnice. V hlavě se mi zrodil nápad. Nic převratného, ale mám hezké fotky, tak dávám do receptů:D

Labužnickým kouskem byla máta - dodá dezertu delikátní chuť!Dámské vložky z designované bavlny

3. srpna 2011 v 18:48 | Petra |  Látkové pleny a potřeby pro děti (galerie)
Záchvat barevných látek od světoznýmých designérů pokračuje! Tentokrát v podobě dámských vložek. Čtyřy vložky pro Inu jsou tím nejlepším, co jsem ve vložkách v poslední době vykutila:-)

Mám ještě pár zbývajících odstřižků i z ostatních sukní, můžu vám také ušít. Něco si nechám i na vložky pro sebe, ale kdy je ušiju, to fakt nevím:D

Kovářova kobyla chodí ...

Více fotek na Fleru.

Kojící tričko

2. srpna 2011 v 14:19 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Kojící trička obecně moc ráda nemám, používám klasický trička s větším výstřihem, na knoflíčky, a nebo vyhrnuju a mám přes zimu berední pás. Nicméně mám mezi všemi tričky, co jsem kdy viděla a zkusila jedno, které mám opravdu ráda. Je krásné, elegantní a zároveň praktické. Dítěti nikde neleze nic do obličeje, prso mi z trička vždycky hezky vyklouzne a jen to, co má. Krásně a nenápadně se pak zase zasune, nikdo nic nemusí vidět. Já ale nejsem z těch, co se stydí, naopak, kojím na veřejnosti záměrně a pěkně, ať je to vidět, ať si společnost zvyká:) Nicméně jsou situace, kde se okaté prsaté kojení nehodí (v kostele, na návštěvě atp.). Na tyto příležitosti pokorně a s vděčností beru kojící tričko...

Kolekce barevných sukní

2. srpna 2011 v 11:43 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Konečně se na chvilku umoudřilo počasí a mohli jsme nafotit nové krásné barevné sukně.

Více inforamací a fotografií na Fleru. Při objednání po e-mailu sleva 11%.