Tréningové kalhotky (fotonávod + střih)

8. listopadu 2011 v 20:50 | Petra |  Střihy a návody
Kalhotky pro dětičky, které se učí na nočník a ještě to není k tomu je nechat bez plínek. Tato varianta má uvnitř bambusový flíz, aby byla prdelka v kontaktu s přírodními materiály.

Střih lze použít i na tréningové svrchňáčky, do kterých hodíte prostě vkládačku a víc neřešíte;-)

Návod a střih od zdejší čtenářky Veroniky Nezbedové - moc děkuji za zpracování a poskytnutí!!!


Střih můžete libovolně používat pro svoje soukromé účely;-)
Střih:

Postup:

1. Obkreslím střih na látku, PUL stříhám přesně, vnitřní vrstvu stříhám cca o 0,5 cm menší (většina látek mírně pruží, takže nebude problém se sešitím, látka se pak stáhne a trochu vtáhne PUL dovnitř, takže plenka bude lépe držet vlhkost).


2. Dám obě látky lícem k sobě, našpendlím (co nejblíže u kraje, abych si nepropíchala PUL uvnitř plenky) a sešiji rovným stehem cca 6 - 8 mm od kraje. Jeden bok nesešívám, abych pak měla kudy otočit na líc.

3. Vyznačím si 4 cm od krajů (švů) místa, odkud kam budu šít lastin. Lastin přišívám na švový přídavek na stranu PUL. Kolem pasu natahuji cca na ¼, kolem nožiček na ½.

4. Zafénuji švy.

5. Vynechaným otvorem otočím plenku na líc, vyrovnám okraj a obšiji cca 3 mm od kraje (vnitřní vrstvou nahoře). Lastin všívám do falešného tunýlku, obšívám tedy cca 1,2 cm od kraje. Po celou dobu se snažím PUL vtahovat dovnitř.

6. Zafénuji švy.

7. Nacvakám patentky (viz. foto).

Vycpáváme dle potřeby a četnosti nehod. V případě, že se dítko jen pokakává, není třeba vycpávat vůbec, případné menší učůrnutí plenka bezpečně zachytí.


Lze ušít i se všitým savým jádrem, jako kapsovku nebo s nacvakávací vkládací plenkou. Nacvakávací vkládačka se mi osvědčila asi nejvíc. V tom případě je potřeba nacvakat patentky na vnitřní vrstvu před sešitím s PUL, na vkládačku nacvaknout na jednu vrstvu před sešitím jednotlivých vrstev. Na vkládací plence jsou vyznačená místa pro patentky, stačí je jen obkreslit na plenku.

Vyvinuto pomocí "Tipů a triků" ze stránek Petry Macháčkové http://ekozahrada.blog.cz/. Díky :)


Velikost plenky je od cca 9- 12 kg. Nám sedí perfektně na 10 kg při výšce 80 cm. Na bocích jsou dvě řady patentků, takže je tam nějaká vůle. V případě větších dětí stačí střih zvětšit o cca 1,2 - 1,5 cm (mezi nožičkama zvětšit méně).

Nejsem švadlena, takže nevím, jestli je návod dostatečně srozumitelný. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, piště na veronika.nezbedova(zavináč)gmail.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nezbednice nezbednice | 30. listopadu 2011 v 7:55 | Reagovat

Nyní, po delším čase testování, mi asi nejvíce vyhovuje všité savé jádro. Sice pak kalhotky schnou až 36 hodin, ale pokud není savé jádro všité, tak se musí po každém čůrání rovnat a stejně se v kalhotkách trochu hejbe a pak v případě načůrání plné dávky někdy kalhotky kolem nožiček provlhnou. Není to prostě plenka, která obepíná pevně tělíčko až k pupíku :-). Veronika

2 Ivana Ivana | 6. září 2012 v 13:39 | Reagovat

Děkuji za střih a návod, šije se to samo. Jsem začátečník a plenky i v mém podání vypadají hezky a funkčně.

3 Nezbednice Nezbednice | 16. října 2012 v 16:57 | Reagovat

Ivano, to mám radost :-)

4 Alyanna Alyanna | Web | 20. července 2017 v 5:26 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone7. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama