Nevyléčitelná posedlost jménem LÁTKY

8. února 2012 v 22:21 | Petra |  Šití - tipy a recenze

Pokud jste se pustili jednou už do šití, jistě nevíte, co s penězi:) A jistě máte doma jen tolik látek, kolik aktuálně potřebujete k tvorbě a nehromadíte navíc nic, co nepotřebujete, že?:)))

Tenhle článek nebude o metodě, jak nemoc "hamounění látek" vyléčit, na to lék neznám.

Přináším přehled těch nejzákladnějších typů a druhů látek, které používám já. Časem budou další asi přibývat...

Aktualizace 9. 2. 2012 - Děkuji Ivušce za opravy a doplnění!;-)


Základně se látky dělí podle materiálového složení. Nejzákladnější rozdělení je asi přírodní X umělé. Mezi přírodní patří zejména vlákna bavlna, bambus, konopí a len. Výborné vlastnosti má i vlna, pro oblečení zejména vlna oveček speciálně v austrálii vyšlechtěných pro jemnou vlnu s dlouhým chlupem - merino.

Umělá vlákna se prodávají různě ve směsi, nebo 100% polyester (PES) (třeba flíz).

No, a samozřejmě kombinace přírodních s umělými vlákny... možností je nekonečně:)

Do některých látek se dává přímes elastických vláken - všechna vlákna jsou stejná, neliší se vlastnostmi. Elastan je obecný název, lycra a spandex je obchodní značka (název firmy, ne druhu vlákna).

Ivuška správně podotkla, že bambus se vyrábí stejnou technologií jako umělá vlákna - je to bambusová viskosa. Nicméně řadím to mezi přírodní látky, aby v tom nebyl chaos:)

Látky, které jsou tkané z přírodních vláken je třeba před šití vysrážet. Někdo to neřeší, ale já pro jistotu srážím téměř vše. Většina látek se srazí na jeden metr o 5 - 10 cm. Srážím většinou vše, co jde na 60 stupňů, materiály, které se používají na plenky a dětské oblečení někdy i na 95 stupňů pro případ, že by bylo potřeba je někdy vyvařit.
Přírodní látky absorbují tekutinu, jsou tedy vhodné na plenky pro své savé schopnosti.

Látky vlněné se naopak do pračky vůbec dávat nesmí. Je třeba je prát v ruce víceméně přesně na 30 stupňů, nesmí dostat teplotní šok - přechod ze studené do teplé. Vlně připravte takovou lázeň, jako je jejich teplota před koupáním. Při praní nedřete o sebe, protože dřením se vlna filcuje = sráží. Vlna se pere jemným mnutím v rukou (i to ale způsobuje mírné filcovací účinky:). Ždímat se doporučuje nejprve jemně v ruce - vymačkat vodu - a pak do ručníku a v ručníku mačkat. Pak sušit opět na stejném vzduchu a podkladu jako je teplota vlny. Tzn. nesmí na studenou nerezovou desku, do studeného bubnu pračky na ždímání nebo na horké topení. Vlažné topení nevadí.
Výjimkou je vlna s úpravou superwash, tu lze prát v pračce na vlněný program na 30 stupňů. Vlna s touto úpravou se ale nedá používat k účelům plenkování (vlňáčky).

Umělé látky srážet nepotřebují, tedy alespoň jsem o tom přesvědčená:) Je třeba je před nošením ale vyprat kvůli odéru z výroby, který není příjemný. Umělé látky vlhko nenasákávají, ale většinou naopak. Jsou tedy vhodné třeba jako dotyková vrstva do plenky atp.

Do přírodních látek se někdy přidává polyester (PES), aby látka byla byla pevnější a nebyla tak "živá".

Důležitým ukazatelem kromě složení je též gramáž. Ukazuje, kolik tkaniny je v jednom metru čtverečním. Důležité pro orientaci při nákupu látek na savá jádra do plenek. Při nákupu látek přes internet se podle gramáže dá trochu orientovat, jak je látka tuhá a zda-li je vhodná i na oblečení nebo jen k dekoraci. Na sukně atp. kupuji látku většinou 150 g/m2 a méně. Když má látka gramáž 110 g/m2, bývá už hodně lehoulinká a průsvitná:)

Pozor si také dejte na šíři látky. Látky z USA mají většinou šíři 110 cm.

Pokud šijete na děti a pro děti, ptejte se na atesty. Některé látky mají české atesty pro děti do 3 let, jiné tzv. EkoTex certifikáty (většinou II. třídy - pro styk s pokožkou dospělého a I. třídy pro děti do 3 let), některé mají americké certifikáty pro děti a jiné žádné. Někdy člověk až po čase zjistí, které látky jsou jak certifikované, ještě zatím není zřejmě doba, kdy by se tím výrobci a prodejci chlubili:)

Druhů a typů látek je mraky, ani všechny neznám a neorientuju se ve všech názvech, nicméně snad stačí něco pro začátek:)

Děkuji Ivušce za upřesnění terminologie a řazení!


Na tepláčky upotřebíte tzv. výplněk, neboli teplákovinu (anglicky french terry).

Prodává se ve dvou hlavních variantách - nečesaná (má na rubu smyčky - je z rubové strany hrubší - na fotografii červená) a česaná / počesaná (zde jsou ty rubové smyšky vlastně rozčesaný do superjemna, zevnitř je to velehebké, sametové, mazlící). Vlevo modrá je podčesaná obyčejná teplákovina, uprostřed je podčesané hilco. Počesaná je opravdu skvost na kůži, nečesanou většinou podšívám, ale lze použít i normálně bez podšívky:)


Flíz (flauš, anglicky fleece) je anglický výraz pro počesanou teplákovinu / výplněk.
Obyčejně se myslí flíz polyesterový, umělý, ale vyrábí se i flízy např. bambusové, konopné atp. Flíz je charakteristický tím, že je to vlastně úplet, který je na jedné straně rozcuchaný a má jakoby chlupy...
Flíz z přírodních vláken je vhodný jako savý materiál (např. na vkládačky do plenek), flíz polyesterový je vhodný např. na mikiny, ale i na flízové svrchní kalhotky nebo jako dotyková vrstva plenek.Plenkovací specialita je materiál suedecloth. Je to vlastně obdoba flízu. Dalo by se říci umělý semiš. Je to tenká látka, který v podstatě nepruží, z jedné strany má heboučké chloupky. Je to speciálně vyvinutá látka na vnitřní vrstvu plenek. Nám se v praxi velmi osvědčila. Je na dotyk suchá, rychle schne a v úpravě antipilling vůbec nežmolkuje. Je stále i po roce jako nová. Výborný je i na podšívámé svrchňáčků a podkládání patentek, podle mě nejlepší ze všeho.


Speciální mutace flízu je tzv. wellsoft neboli lama. Je to heboučký flíz, který má chlupy po obou stranách. Je hodně chlupatý, příjemný a velmi výhřevný. Vhodný je na deky, mikiny, vnitřní vrstvy bund, bačkůrky, kombinézky, ale třeba i na hračky:)


Obdoba wellsoftu je tzv. medvídek. Velejemný a heboučký flíz s chloupkama, které jsou jemnější. Vyrábí je jednostranný a oboustranný. Doma zatím nemám, takže jen fotka stažená odsud.


Další obdovou medvídka a wellsoftu je tzv. minky. To je asi nejjemnější flíz, který se dá koupit. Dá se sehnat buď normální nebo laminovaný PULem pro účely plenek (na fotce). Minky je flíz velejemný na lícové straně, ale není moc příjemný na straně rubové, takže mikinky chce něčím podšít. Výborný je na přebalovací podložky a deky, které je z druhé strany nutné podšít třeba bavlnou.


Mezi látky, které se používají na plenky, patří zejména asi PUL. Je to látka (tkaná bavlna, úpletová bavlna nebo polyesterový úplet), která je po jedné straně laminovaná polyurethanem.
Na fotografii červený z polyesterového úpletu (ideální na plenky, svrchňáčky, přebalovací podložky) a ze tkané bavlny (vhodný na dámské vložky, taštičky na vložky, pytle na pleny, ale třeba i ubrusy, bryndáčky atp.; nesmí se ale používat na plenky, protože ve švech velmi brzy protéká!)Froté (anglicky terry) je známý materiál. Až díky Ivušce vím, že se dělí na tkané (terry toweling -toto froté nepruží, je pevné a vyrábí se z něj např. klasické ručníky) a pletené (pruží a je výborné na plenky). Froté obecně je výborné na ručníky, župany a na plenky.
Vyrábí se jednostranné a oboustranné. Pokud se chystáte šít čtvercové plenky, doporučuji oboustranné froté z bambusu ze ŠijemDětem. Je pružné (protože je to pletené froté:), savé, ale tenké. Prodává se bílé a barevné (na fotce vlevo). Vpravo je froté, které má vyšší příměs polyesteru a vyšší smyčky. Je tkané, takže málo pruží a použila bych ho třeba na kalhotkové plenky na snappi sponku, ale na čtvercovky se nehodí - má nižší gramáž, je paradoxně ale silnější.


Moje zamilovaná látka je biobavlněný beránek (anglicky sherpa). Beránek vznikne rozčesáním froté. Něco mezi velurem a flízem. Má vyšší chlup, který po vyprání "bobkuje", je to jemný materiál, silnější. Vhodný jako savá vložka do plenek, ale i na vnitřní vrstvy bund, mikinek, rukaviček, kalhot. My z něj máme všichni doma báječná a luxusní prostěradla. Výhodou je jeho šíře cca 180 cm a pružení do šířky, takže na klasickou postel a standartně vysokou matraci se do šířky tak akorát natáhne:)
Neodolatelnou látkou do šicího koutku je také velur / aksamit (anglicky velour). Nazývaný také kojenecký plyš, samet, semiš... (termány se neliší, je to stále to samé).
Velur je vlastně postřižené počesané froté! Vznikne sestřižením vršků smyček froté, následně se ještě rozčeše.
Vyrábí se bambusový a bavlněný. Bambusový je jemnější, ale po pár vypráních slehne, jsou na něm vidět "záhyby" a hrubne. Bavlněný je stabilní a oblečení i po mnoha vypráních vypadá dobře. Záleží ale také určitě druh od druhu.

Na fotce vlevo bavlněný a vpravo bambusový.Základní klasika - jednolícní úplet (anglicky jersey) - tzv. tričkovina. Z jedné strany má "véčka" z druhé "smyčky", proto jednolícní úplet. Pruží, ale né moc. Bývá většinou dost tenký.


Jednolícní úplet s příměsí elastanu (někdy lycry, spandexu...) je velmi pružný, skvělý na obepnutá trička. Krásně se přizpůsobí postavě, ale hůř se z něj šije, na rovnostehu vlnkuje, lepší je pro něj overlock.


Můj nynější favorit je bambusový sportovní úplet, který má vysoké procento spandexu (10%), takž skvěle pruží, je pevný. Netřepí se a je prostě dokonalý. Na tělo moc příjemný. Je to jednolícní úplet, na detailu vidíte smyčky na rubu.Oboulícní úplet neboli interlock je silnější a má "véčka" z obou stran:) Nevýhoda je to ale při šití, já ho neskutečně často pářu, protože při šití není vidět, kde je rub a líc. Pářu, i když mám našité na jedné straně aplikace! Výhoda je, když má z jedné strany obrázky, jako jsou třeba tyto žirafky...


Finerib je vlastně hladké žebro (anglicky rib) (tzv. 1:1) - přeložit tedy můžeme s nadsázkou jako "fajnové žebro":))) 1:1 znamená, že je pleten jedna ku jedné - tzn. 1x hladce - 1x obrace.
Finerib se vyrábí s příměsí lycry. Má jednu stranu hrubší a jednu jemnější, takže se při detailním zkoumání dá poznat líc. Finerib je výborný na trička na zimu a na bodýčka pro děti.
Je to v podstatě to samé jako patent. Nenahraditelný na lemy u krku u bodýček, triček atp.

Vlevo je finerib, vpravo patent. Nahoře jsou lícy, dole ruby.


Patent (náplet neboli rib) se od fineribu moc neliší (mě to tedy tak pocitově přijde, že patent je pevnější, ale je to asi věc názoru:). Vyrábí se buď hladký 1/1 a nebo žebro 2/2, ale i další různé druhy. 2/2 znamená 2x hladce / 2x obrace:) Složení je buď bavlněna s lycrou nebo polyesterová s lycrou, možná ještě další obměny.
Výborný je na lemy u trik a mikin nebo také na dětské čepičky. Dají se z něj šít i leginky. Používá se do pasu u tepláčků a sukní, ale pozor, při nošení vykloktá, je třeba ho dávat o hodně užší v pase a dětem, které se hýbají (lezou atp.) dát jako pojistku do pasu gumu. Dospělým do sukně je to podmínka, pokud nechcete na ulici skončit s holou pr ... :D


Neměla by tu chybět ani tkaná bavlna. Plátýnko:) Na sukně a šatičky, netřeba komentovat... Snad jen, že většinou designované látky bývají fest drahé, ale opravdu krásné!Na šatičky nebo kalhoty využijete tzv. prací kord. Pro nás normální bych to pojmenovala jemný měkký manžestr:) Na fotografii je hilco. Použít jde třeba i na fusaky a další.


Někdo má rád i viskozové úplety. Jsou chladivé a příjemné na tělo. Já je moc nemusím... Když už něco, tak bambus:D


Na bundičky a lehké letní kalhoty je výborná šusťákovina. Já mám ráda variantu peach - není z lícu lesklá. (Líc vlevo)


Silnější variantou s membránou a flízem na rubové straně je softshell. Výborný outdoorový materiál pro domácí šití. Skvělý vlastnostmi a jednoduchý na šití, i pro začátečníky. Na bundičky, kalhoty, rukavice, kloboučky, rukávníky, fusaky a mnoho dalšího. Dokonce i svrchní kalhotky z nich Somik šije:)Pro pokročilé švadlenky určitě stojí za to zkusit merino. Merino lze sehnat ve variantách jednolícní úplet, oboulícní úplet a rib. Rib (vlevo) z Finska je hodně jemný, velmi pružný a moc příjemná na kůži, hodí se na lemy u bodýček a tepláčků - jako patent; využít lze i třeba na jemné spodní prádlo. Oboulícní úplet (uprostřed) je silný, příjemně pruží a celkem dobře se z něj šije. Výborný na bodýčka, kamašky a kukličky. Vpravo je tzv. climayarn - směs vlny a polypropylenu. Je to úplet oboulícní, hezky pruží (je mnohem pevnější než oboulíc z Finska), takže by se nemusel kloktat. Na kůži je celkem příjemný (názory se liší, zda je příjemnější 100% merino nebo tento směsový úplet:), jeho nesporná výhoda je cena a taky možnost prát v pračce dokonce na 40 stupňů.Climayarn - Rubová strana je počesaná, lícová hladká.
A do mrazů jedna příjemná ovečková záležitost - zatkávané merino - Zatkávané dlouhé vlákna z ovčího kožíšku do jemného bavlněného podkladu. Velká výhoda je, že je to vlastně pravý beránek, ale jemný a ohebný - není to beránek na kůži, ale zatkávaná do bavlněného úpletu. Super záležitost. Perfektní na fusaky, ale i do bund, na rukavičky, botičky atp. Používá se také pro bezplenková miminka jako podložka na spaní.
Nevýhoda je jeho praní a také to, že po vyprání už není to, co za mlada. Ale za výhřevnost to stojí:)
Tady máte detail střihu do beránka. Po krajích se netřepí, takže na spací podložku do postýlky prostě střihnete a neřešíte:)
Látek je ještě hafo, třeba takový flanel tu chybí... Ale zase někdy jindy, po asi 4 hodinách focení a psaní mě už hodně bolí záda, nejde obsáhnout vše:)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (177)
Zobrazit starší komentáře

101 BvczVer BvczVer | E-mail | Web | 12. června 2017 v 16:16 | Reagovat

cheap car insurance quotes for - https://autoinsurancequotenil.org/
auto ins quote <a href="https://autoinsurancequotenil.org/">car insurance quotes online</a> ’

102 VercFEK VercFEK | E-mail | Web | 13. června 2017 v 0:05 | Reagovat

car insurance companies - https://carinsurancecompaniesrtbr.org/
insurance company ratings <a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">for car insurance companies</a> ’

103 Svfgax Svfgax | E-mail | Web | 13. června 2017 v 10:53 | Reagovat

no fax same day payday loans
<a href="https://paydayloansonlineerhjl.org/">payday loans 300</a>
easy get payday loans
<a href=https://carinsuranceghn.org/>payday loans</a>     ’

104 BefrMag BefrMag | E-mail | Web | 13. června 2017 v 18:42 | Reagovat

auto insurance quotes comparison
<a href="https://autoinsurancequotenil.org/">vehicle insurance quotes</a>
a car insurance quote
<a href="https://autoinsurancequotenil.org/">car insurance quotes</a>    ’

105 Dcwaliew Dcwaliew | E-mail | Web | 13. června 2017 v 20:16 | Reagovat

nationwide mutual insurance company
<a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">top insurance companies</a>
best auto insurance companies
<a href="https://carinsurancecompaniesrtbr.org/">cheap insurance companies</a>   ’

106 VfbfbVoism VfbfbVoism | E-mail | Web | 14. června 2017 v 3:48 | Reagovat

cheap car insurance in the
<a href="https://cheapcarinsurancestb.org/">cheap car insurance quotes for</a>
best cheap car insurance
<a href="https://cheapcarinsurancestb.org/">cheap insurance for car</a>     ’

107 Buobind Buobind | E-mail | Web | 14. června 2017 v 13:52 | Reagovat

progressive insurance quote - https://carinsuranceratesdvu.org/
auto owners insurance company <a href=https://carinsuranceratesdvu.org/>car insurance pa</a> ’

108 NrghVoism NrghVoism | E-mail | Web | 15. června 2017 v 11:49 | Reagovat

best auto insurance quotes
<a href="https://bestcarinsuranceajn.org/">best car insurance quotes</a>
the best car insurance
<a href=https://bestcarinsuranceajn.org/>what is the best car insurance</a>     ’

109 VedrdJesee VedrdJesee | E-mail | Web | 16. června 2017 v 3:19 | Reagovat

farmers insurance login
<a href="https://insurancecarhum.org/">aarp insurance seniors</a>
insurance adjuster
<a href="https://insurancecarhum.org/">the general auto insurance</a>   ’

110 JtrEa JtrEa | E-mail | Web | 16. června 2017 v 9:09 | Reagovat

cialis pills - http://cheapcialisvkan.com/
cheap cialis <a href=http://cheapcialisvkan.com/>cheap cialis</a> ’

111 Grvnof Grvnof | E-mail | Web | 16. června 2017 v 19:14 | Reagovat

viagra online - http://buyviagracegonline.com/
viagra pills <a href="http://buyviagracegonline.com/">generic viagra</a> ’

112 JtrsEa JtrsEa | E-mail | Web | 18. června 2017 v 22:33 | Reagovat

payday loan for - https://malepaydayloanscashadvance.org/
loans people bad credit <a href=https://malepaydayloanscashadvance.org/>same day loans no credit</a> ’

113 Grvdnof Grvdnof | E-mail | Web | 19. června 2017 v 5:43 | Reagovat

credit repair - https://getipaydayloanquickloan.org/
bad credit loan <a href="https://getipaydayloanquickloan.org/">online payday loans direct lender</a> ’

114 JtrsgEa JtrsgEa | E-mail | Web | 19. června 2017 v 19:12 | Reagovat

cash advance loan - https://paydayloansonlinevlm.org/
cash advance american express <a href=https://paydayloansonlinevlm.org/>fast payday loans</a> ’

115 BvcnFEK BvcnFEK | E-mail | Web | 20. června 2017 v 4:12 | Reagovat

personal loans no credit - https://personalloanplk.org/
unsecured personal loans <a href="https://personalloanplk.org/">small personal loans online</a> ’

116 Djdjaliew Djdjaliew | E-mail | Web | 21. června 2017 v 2:38 | Reagovat

quick personal loans bad credit
<a href="https://personalloanplk.org/">personal loans no credit</a>
loans personal loans
<a href="https://personalloanplk.org/">same day personal loans</a>   ’

117 VewsJesee VewsJesee | E-mail | Web | 21. června 2017 v 6:00 | Reagovat

cash advance online
<a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">payday cash advance loan</a>
same day cash advance
<a href="https://cashadvanceonlinetfj.org/">cash advance credit cards</a>   ’

118 JtrdsgEa JtrdsgEa | E-mail | Web | 22. června 2017 v 10:56 | Reagovat

bad credit loans - https://paydayloansbadcredittybc.org/
bad credit instant approval payday loans <a href=https://paydayloansbadcredittybc.org/>loans bad credit</a> ’

119 Gfddsmew Gfddsmew | E-mail | Web | 22. června 2017 v 11:45 | Reagovat

personal loans - https://personalloansnhl.org/
bad credit personal loans <a href="https://personalloansnhl.org/">personal loans with bad credit</a> ’

120 Gfdddsmew Gfdddsmew | E-mail | Web | 22. června 2017 v 17:36 | Reagovat

payday loans and no credit check - https://paydayloansxxe.com/
payday loans and no credit check <a href=https://paydayloansxxe.com/>payday loans</a> ’

121 Brdednof Brdednof | E-mail | Web | 22. června 2017 v 22:10 | Reagovat

cash advance - https://cashadvancetfj.com/
cash advance near me <a href="https://cashadvancetfj.com/">payday loans cash advances</a> ’

122 LlkidVer LlkidVer | E-mail | Web | 23. června 2017 v 8:24 | Reagovat

bad credit personal loans - https://personalloanplk.com/
personal installment loan <a href="https://personalloanplk.com/">personal loans</a> ’

123 FrgrgEa FrgrgEa | E-mail | Web | 23. června 2017 v 22:44 | Reagovat

direct online lender - http://berpaydayloanlendersquickloans.com/
no fax payday loans direct lenders <a href=http://berpaydayloanlendersquickloans.com/>payday</a> ’

124 Bfrddliew Bfrddliew | E-mail | Web | 24. června 2017 v 6:05 | Reagovat

authorized payday loan
<a href="https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/">quick cash</a>
bad credit cash fast payday loan loans
<a href=https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/>what is payday loan</a>   ’

125 VeddrxFEK VeddrxFEK | E-mail | Web | 25. června 2017 v 4:33 | Reagovat

cash advance payday loan
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance online</a>
cash advance loans
<a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance</a>     ’

126 BrddvEa BrddvEa | E-mail | Web | 25. června 2017 v 16:20 | Reagovat

payday loans online direct lenders only - http://rfgpersonalloan.com/
online loan <a href=http://rfgpersonalloan.com/>cash advance loans</a> ’

127 Bfrddliew Bfrddliew | E-mail | Web | 25. června 2017 v 17:00 | Reagovat

debt relief programs
<a href="https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/">tax debt problems</a>
fresno
<a href=https://lasbadcreditloansloanbadcredit.com/>installment loans</a>   ’

128 CfcgVoism CfcgVoism | E-mail | Web | 26. června 2017 v 0:32 | Reagovat

fast payday loan
<a href="https://evtinstallmentloan.com/">payday loans near me</a>
cash advances
<a href="https://evtinstallmentloan.com/">quick loans online</a>     ’

129 Lwvdcdbind Lwvdcdbind | E-mail | Web | 27. června 2017 v 2:45 | Reagovat

cash loans bad credit - https://berpaydayloanlendersquickloans.com/
american loans <a href=https://berpaydayloanlendersquickloans.com/>instant payday loan no credit</a> ’

130 VerfImak VerfImak | E-mail | Web | 27. června 2017 v 18:38 | Reagovat

online cash loans - http://paydayloansbzrj.com/
loans payday <a href=http://paydayloansbzrj.com/>payday advance loans</a> ’

131 LllodEa LllodEa | E-mail | Web | 27. června 2017 v 22:17 | Reagovat

personal installment loans poor credit - https://sampaydaylendersapprovedcash.org/
personal installment loans <a href=https://sampaydaylendersapprovedcash.org/>installment loans no credit check</a> ’

132 Bdvvnof Bdvvnof | E-mail | Web | 28. června 2017 v 1:59 | Reagovat

cash advance loans - https://repsmallloansonlinepaydayloan.org/
best company faxless loan payday <a href="https://repsmallloansonlinepaydayloan.org/">car title loan</a> ’

133 LgtuVer LgtuVer | E-mail | Web | 28. června 2017 v 11:20 | Reagovat

payday loan brokers - https://leopaydayadvanceonlinefastpayday.org/
payday loans no credit check no employment verification <a href="https://leopaydayadvanceonlinefastpayday.org/">personal loans no faxing</a> ’

134 Bdvfvnof Bdvfvnof | E-mail | Web | 30. června 2017 v 14:18 | Reagovat

lendup - https://cashadvanceamericasev.org/
get out debt <a href="https://cashadvanceamericasev.org/">payday in advance</a> ’

135 BtyFEK BtyFEK | E-mail | Web | 30. června 2017 v 17:19 | Reagovat

bad credit credit cards - https://cashadvanceloansxvr.org/
easy get payday loans <a href=https://cashadvanceloansxvr.org/>payday loan laws california</a> ’

136 Klmmew Klmmew | E-mail | Web | 30. června 2017 v 20:39 | Reagovat

payday loans for - https://paydayloansrtha.com/
bad credit instant approval payday loans <a href=https://paydayloansrtha.com/>bad credit loan payday loans payday lender bad credit loan</a> ’

137 LhyuVer LhyuVer | E-mail | Web | 1. července 2017 v 8:43 | Reagovat

small personal loans online - https://personalloanahtv.com/
bad credit personal loans <a href="https://personalloanahtv.com/">fast cash personal loans</a> ’

138 Swerfliew Swerfliew | E-mail | Web | 1. července 2017 v 16:28 | Reagovat

cash advance
<a href="https://cashadvancebmmk.com/">cash advance loans</a>
cash advance loan
<a href=https://cashadvancebmmk.com/>check cash advance</a>   ’

139 Vertsmelp Vertsmelp | E-mail | Web | 2. července 2017 v 17:14 | Reagovat

viagra forum - http://buygviagralonline.com/
price of viagra <a href=http://buygviagralonline.com/>viagra cheap</a> ’

140 BrtbRhila BrtbRhila | E-mail | Web | 2. července 2017 v 20:29 | Reagovat

cialis no prescription - http://buyvcialiosonline.com/
cheap online female cialis <a href="http://buyvcialiosonline.com/">cialis</a> ’

141 VerCala VerCala | E-mail | Web | 2. července 2017 v 23:46 | Reagovat

bad credit loan - https://casncashadvance.com/
low cost payday loans <a href=https://casncashadvance.com/>pay day loan</a> ’

142 VeyyRhila VeyyRhila | E-mail | Web | 3. července 2017 v 0:00 | Reagovat

free cialis coupon - http://cialiseonlinepgeneric.com/
cialis tadalafil tablets <a href=http://cialiseonlinepgeneric.com/>cialis cheap</a> ’

143 BrrtRhila BrrtRhila | E-mail | Web | 3. července 2017 v 5:01 | Reagovat

auto loans for bad credit - https://paydayloanscelj.com/
personal loans bank <a href="https://paydayloanscelj.com/">instant payday loans</a> ’

144 XerJah XerJah | E-mail | Web | 3. července 2017 v 11:45 | Reagovat

car loan bad credit
<a href="https://ipersonalloancad.com/">personal loans bad credit</a>
best payday advance loans
<a href=https://ipersonalloancad.com/>emergency personal loan</a> ’

145 CewChalk CewChalk | E-mail | Web | 3. července 2017 v 18:51 | Reagovat

cialis generic price
<a href="http://cialiseonlinepgeneric.com/">online cialis</a>
price of cialis in canada
<a href=http://cialiseonlinepgeneric.com/>cialis price</a> ’

146 XerJah XerJah | E-mail | Web | 4. července 2017 v 6:05 | Reagovat

checkn
<a href="https://ipersonalloancad.com/">quick personal loans bad credit</a>
payday loan brokers
<a href=https://ipersonalloancad.com/>personal loans bad credit</a> ’

147 LionRhila LionRhila | E-mail | Web | 4. července 2017 v 14:44 | Reagovat

get cialis - http://cialirxnow.com/
what is cialis <a href="http://cialirxnow.com/">cialis</a> ’

148 ZqjwOved ZqjwOved | E-mail | Web | 5. července 2017 v 10:43 | Reagovat

debt consolidation loans
<a href="https://cashnowonlinea.com/">cash advance usa</a>
payday loan installment
<a href=https://cashnowonlinea.com/>pay day loan</a> ’

149 Cersmelp Cersmelp | E-mail | Web | 6. července 2017 v 13:26 | Reagovat

buy cheap brand viagra - http://viagracjakr.com/
generic female viagra <a href=http://viagracjakr.com/>viagra</a> ’

150 BmavRhila BmavRhila | E-mail | Web | 7. července 2017 v 0:03 | Reagovat

cialis bestellen - http://cialisneabd.com/
cialis purchase <a href=http://cialisneabd.com/>cialis cheap</a> ’

151 XegrrJah XegrrJah | E-mail | Web | 7. července 2017 v 10:02 | Reagovat

loan calculator
<a href="https://personalcelsn.com/">unsecured personal loans</a>
direct payday loans
<a href=https://personalcelsn.com/>personal loans no faxing</a> ’

152 Vsgetovaro Vsgetovaro | E-mail | Web | 7. července 2017 v 16:09 | Reagovat

canadian cialis
<a href="http://cialisveolm.com/">cialis pills</a>
generic cialis no prescription
<a href="http://cialisveolm.com/">cialis price</a> ’

153 Btundiox Btundiox | E-mail | Web | 9. července 2017 v 20:44 | Reagovat

payday day loans - https://loansonlinevaec.org/
loan interest calculator <a href=https://loansonlinevaec.org/>payday loans no credit check</a> ’

154 BrtbdRhila BrtbdRhila | E-mail | Web | 10. července 2017 v 10:14 | Reagovat

auto loans for bad credit - https://personalloansntui.com/
no credit check student loans <a href=https://personalloansntui.com/>bad credit personal loans</a> ’

155 CwrcfRhila CwrcfRhila | E-mail | Web | 10. července 2017 v 10:24 | Reagovat

loan cash - https://personalloansxjil.org/
online loan <a href=https://personalloansxjil.org/>loan store</a> ’

156 LancRhila LancRhila | E-mail | Web | 10. července 2017 v 15:23 | Reagovat

bad credit installment loans - https://cashcbvz.com/
get loan bad credit <a href=https://cashcbvz.com/>fast cash payday loan</a> ’

157 CeuiVoism CeuiVoism | E-mail | Web | 12. července 2017 v 1:19 | Reagovat

poor credit loans
<a href="https://personalvyn.com/">easy personal loans</a>
no credit check
<a href=https://personalvyn.com/>no credit check personal loans</a> ’

158 LenzRhila LenzRhila | E-mail | Web | 12. července 2017 v 12:40 | Reagovat

buy cialis doctor online - http://cialisnaonlinen.com/
cialis dosage 40 mg <a href=http://cialisnaonlinen.com/>buy cialis</a> ’

159 VrtyRhila VrtyRhila | E-mail | Web | 13. července 2017 v 3:07 | Reagovat

personal loans bad credit - https://paydaynacz.org/
tax debt problems <a href=https://paydaynacz.org/>cash advance loans</a> ’

160 VrtyVoism VrtyVoism | E-mail | Web | 13. července 2017 v 11:47 | Reagovat

fast loans
<a href="https://cashlak.org/">cash loans</a>
no fax no teletrack payday loans
<a href=https://cashlak.org/>application cash fast loan</a> ’

161 VewfaVoism VewfaVoism | E-mail | Web | 13. července 2017 v 16:39 | Reagovat

cialis online no prescription
<a href="http://cialisnaonlinen.com/">cialis online</a>
cialis tadalafil lilly
<a href=http://cialisnaonlinen.com/>buy cialis</a> ’

162 LikemVoism LikemVoism | E-mail | Web | 13. července 2017 v 18:51 | Reagovat

cheapest brand viagra
<a href="http://buycviagraoemd.com/">VIAGRA</a>
viagra best price
<a href=http://buycviagraoemd.com/>viagra generic</a> ’

163 Vermdiox Vermdiox | E-mail | Web | 14. července 2017 v 14:45 | Reagovat

bad credit payday loans online - https://paydayloansonlinexrvy.com/
$500 payday loan <a href=https://paydayloansonlinexrvy.com/>cash advance lenders</a> ’

164 LkmnRhila LkmnRhila | E-mail | Web | 14. července 2017 v 20:19 | Reagovat

1 hour payday loan lenders - https://onlinepaydayloansvunm.com/
credit card consolidation loans <a href="https://onlinepaydayloansvunm.com/">no credit check online payday loans</a> ’

165 SteveBaich SteveBaich | E-mail | Web | Neděle v 1:14 | Reagovat

<a href="http://canadaviagravccialis.com/">health</a>

<a href=http://canadaviagravccialis.com/>Health Blog</a>

166 randylersib randylersib | E-mail | Web | Neděle v 5:30 | Reagovat

canadian ed pills <a href="http://pharmacyperfect.com/canadian-pharmacy/">cialis for daily use</a> levitra canadian pharmacy <a href=http://pharmacyperfect.com/canadian-pharmacy/>highest rated canadian pharmacies</a>

viagra in canada

167 UhvgPrila UhvgPrila | E-mail | Web | Pondělí v 22:14 | Reagovat

average interest rate on a payday loan
<a href="https://personalloanblmi.org/">bad credit personal loans</a>
loan cash
https://personalloanblmi.org/ - personal loans online ’

168 Llkmhes Llkmhes | E-mail | Web | Úterý v 9:18 | Reagovat

1000 payday loan
<a href="https://installmentloanvatv.org/">online installment loans</a>
tax debt
https://installmentloanvatv.org/ - installment loan ’

169 Jhysilm Jhysilm | E-mail | Web | Úterý v 12:21 | Reagovat

instant online payday loan
<a href="https://loansbadcreditcilm.org/">credit card bad credit</a>
fast online payday loans
<a href=https://loansbadcreditcilm.org/>small business loan bad credit</a> ’

170 BzaJah BzaJah | E-mail | Web | Úterý v 21:29 | Reagovat

bank loans
<a href="https://cashadvancevrnk.net/">instant loans</a>
cash loans payday
<a href=https://cashadvancevrnk.net/>3 month payday loans</a> ’

171 NtbOved NtbOved | E-mail | Web | Úterý v 22:05 | Reagovat

americash payday loans
<a href="https://installmentloanztvb.net/">payday loan</a>
average interest rate on a payday loan
<a href=https://installmentloanztvb.net/>online loan</a> ’

172 LmnbDice LmnbDice | E-mail | Web | Středa v 3:38 | Reagovat

one hour payday loan
<a href="https://cashadvanceloanszrbu.net/">pay day loan</a>
auto payday loan
<a href=https://cashadvanceloanszrbu.net/>payday loans</a> ’

173 FkobPrila FkobPrila | E-mail | Web | Středa v 3:41 | Reagovat

payday loans no credit check
<a href="https://onlinepaydayloansolpl.net/">loans payday</a>
payday loans online same day
<a href=https://onlinepaydayloansolpl.net/>fast cash</a> ’

174 Hjkhes Hjkhes | E-mail | Web | Středa v 7:06 | Reagovat

cash advance loan
<a href="https://loansbadcreditzuik.net/">payday loan lenders</a>
quick loans online
<a href=https://loansbadcreditzuik.net/>bad credit loan</a> ’

175 GrbSom GrbSom | E-mail | Web | Středa v 16:30 | Reagovat

instant loan
<a href="https://cashadvanceonlinevarc.net/">cash advance definition</a>
loans bad credit
<a href=https://cashadvanceonlinevarc.net/>instant payday loans</a> ’

176 Gjksilm Gjksilm | E-mail | Web | Včera v 4:01 | Reagovat

bad credit history payday loans
<a href="https://paydayloans365erh.org/">quick bucks payday loan</a>
student loan debt relief
<a href=https://paydayloans365erh.org/>loan payday savings</a> ’

177 BrvDice BrvDice | E-mail | Web | Včera v 4:57 | Reagovat

a quick payday loan
<a href="https://paydayloans365vra.org/">cash advance loans</a>
bad credit home loan
<a href=https://paydayloans365vra.org/>application cash fast loan</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama