Nevyléčitelná posedlost jménem LÁTKY

8. února 2012 v 22:21 | Petra |  Šití - tipy a recenze

Pokud jste se pustili jednou už do šití, jistě nevíte, co s penězi:) A jistě máte doma jen tolik látek, kolik aktuálně potřebujete k tvorbě a nehromadíte navíc nic, co nepotřebujete, že?:)))

Tenhle článek nebude o metodě, jak nemoc "hamounění látek" vyléčit, na to lék neznám.

Přináším přehled těch nejzákladnějších typů a druhů látek, které používám já. Časem budou další asi přibývat...

Aktualizace 9. 2. 2012 - Děkuji Ivušce za opravy a doplnění!;-)


Základně se látky dělí podle materiálového složení. Nejzákladnější rozdělení je asi přírodní X umělé. Mezi přírodní patří zejména vlákna bavlna, bambus, konopí a len. Výborné vlastnosti má i vlna, pro oblečení zejména vlna oveček speciálně v austrálii vyšlechtěných pro jemnou vlnu s dlouhým chlupem - merino.

Umělá vlákna se prodávají různě ve směsi, nebo 100% polyester (PES) (třeba flíz).

No, a samozřejmě kombinace přírodních s umělými vlákny... možností je nekonečně:)

Do některých látek se dává přímes elastických vláken - všechna vlákna jsou stejná, neliší se vlastnostmi. Elastan je obecný název, lycra a spandex je obchodní značka (název firmy, ne druhu vlákna).

Ivuška správně podotkla, že bambus se vyrábí stejnou technologií jako umělá vlákna - je to bambusová viskosa. Nicméně řadím to mezi přírodní látky, aby v tom nebyl chaos:)

Látky, které jsou tkané z přírodních vláken je třeba před šití vysrážet. Někdo to neřeší, ale já pro jistotu srážím téměř vše. Většina látek se srazí na jeden metr o 5 - 10 cm. Srážím většinou vše, co jde na 60 stupňů, materiály, které se používají na plenky a dětské oblečení někdy i na 95 stupňů pro případ, že by bylo potřeba je někdy vyvařit.
Přírodní látky absorbují tekutinu, jsou tedy vhodné na plenky pro své savé schopnosti.

Látky vlněné se naopak do pračky vůbec dávat nesmí. Je třeba je prát v ruce víceméně přesně na 30 stupňů, nesmí dostat teplotní šok - přechod ze studené do teplé. Vlně připravte takovou lázeň, jako je jejich teplota před koupáním. Při praní nedřete o sebe, protože dřením se vlna filcuje = sráží. Vlna se pere jemným mnutím v rukou (i to ale způsobuje mírné filcovací účinky:). Ždímat se doporučuje nejprve jemně v ruce - vymačkat vodu - a pak do ručníku a v ručníku mačkat. Pak sušit opět na stejném vzduchu a podkladu jako je teplota vlny. Tzn. nesmí na studenou nerezovou desku, do studeného bubnu pračky na ždímání nebo na horké topení. Vlažné topení nevadí.
Výjimkou je vlna s úpravou superwash, tu lze prát v pračce na vlněný program na 30 stupňů. Vlna s touto úpravou se ale nedá používat k účelům plenkování (vlňáčky).

Umělé látky srážet nepotřebují, tedy alespoň jsem o tom přesvědčená:) Je třeba je před nošením ale vyprat kvůli odéru z výroby, který není příjemný. Umělé látky vlhko nenasákávají, ale většinou naopak. Jsou tedy vhodné třeba jako dotyková vrstva do plenky atp.

Do přírodních látek se někdy přidává polyester (PES), aby látka byla byla pevnější a nebyla tak "živá".

Důležitým ukazatelem kromě složení je též gramáž. Ukazuje, kolik tkaniny je v jednom metru čtverečním. Důležité pro orientaci při nákupu látek na savá jádra do plenek. Při nákupu látek přes internet se podle gramáže dá trochu orientovat, jak je látka tuhá a zda-li je vhodná i na oblečení nebo jen k dekoraci. Na sukně atp. kupuji látku většinou 150 g/m2 a méně. Když má látka gramáž 110 g/m2, bývá už hodně lehoulinká a průsvitná:)

Pozor si také dejte na šíři látky. Látky z USA mají většinou šíři 110 cm.

Pokud šijete na děti a pro děti, ptejte se na atesty. Některé látky mají české atesty pro děti do 3 let, jiné tzv. EkoTex certifikáty (většinou II. třídy - pro styk s pokožkou dospělého a I. třídy pro děti do 3 let), některé mají americké certifikáty pro děti a jiné žádné. Někdy člověk až po čase zjistí, které látky jsou jak certifikované, ještě zatím není zřejmě doba, kdy by se tím výrobci a prodejci chlubili:)

Druhů a typů látek je mraky, ani všechny neznám a neorientuju se ve všech názvech, nicméně snad stačí něco pro začátek:)

Děkuji Ivušce za upřesnění terminologie a řazení!


Na tepláčky upotřebíte tzv. výplněk, neboli teplákovinu (anglicky french terry).

Prodává se ve dvou hlavních variantách - nečesaná (má na rubu smyčky - je z rubové strany hrubší - na fotografii červená) a česaná / počesaná (zde jsou ty rubové smyšky vlastně rozčesaný do superjemna, zevnitř je to velehebké, sametové, mazlící). Vlevo modrá je podčesaná obyčejná teplákovina, uprostřed je podčesané hilco. Počesaná je opravdu skvost na kůži, nečesanou většinou podšívám, ale lze použít i normálně bez podšívky:)


Flíz (flauš, anglicky fleece) je anglický výraz pro počesanou teplákovinu / výplněk.
Obyčejně se myslí flíz polyesterový, umělý, ale vyrábí se i flízy např. bambusové, konopné atp. Flíz je charakteristický tím, že je to vlastně úplet, který je na jedné straně rozcuchaný a má jakoby chlupy...
Flíz z přírodních vláken je vhodný jako savý materiál (např. na vkládačky do plenek), flíz polyesterový je vhodný např. na mikiny, ale i na flízové svrchní kalhotky nebo jako dotyková vrstva plenek.Plenkovací specialita je materiál suedecloth. Je to vlastně obdoba flízu. Dalo by se říci umělý semiš. Je to tenká látka, který v podstatě nepruží, z jedné strany má heboučké chloupky. Je to speciálně vyvinutá látka na vnitřní vrstvu plenek. Nám se v praxi velmi osvědčila. Je na dotyk suchá, rychle schne a v úpravě antipilling vůbec nežmolkuje. Je stále i po roce jako nová. Výborný je i na podšívámé svrchňáčků a podkládání patentek, podle mě nejlepší ze všeho.


Speciální mutace flízu je tzv. wellsoft neboli lama. Je to heboučký flíz, který má chlupy po obou stranách. Je hodně chlupatý, příjemný a velmi výhřevný. Vhodný je na deky, mikiny, vnitřní vrstvy bund, bačkůrky, kombinézky, ale třeba i na hračky:)


Obdoba wellsoftu je tzv. medvídek. Velejemný a heboučký flíz s chloupkama, které jsou jemnější. Vyrábí je jednostranný a oboustranný. Doma zatím nemám, takže jen fotka stažená odsud.


Další obdovou medvídka a wellsoftu je tzv. minky. To je asi nejjemnější flíz, který se dá koupit. Dá se sehnat buď normální nebo laminovaný PULem pro účely plenek (na fotce). Minky je flíz velejemný na lícové straně, ale není moc příjemný na straně rubové, takže mikinky chce něčím podšít. Výborný je na přebalovací podložky a deky, které je z druhé strany nutné podšít třeba bavlnou.


Mezi látky, které se používají na plenky, patří zejména asi PUL. Je to látka (tkaná bavlna, úpletová bavlna nebo polyesterový úplet), která je po jedné straně laminovaná polyurethanem.
Na fotografii červený z polyesterového úpletu (ideální na plenky, svrchňáčky, přebalovací podložky) a ze tkané bavlny (vhodný na dámské vložky, taštičky na vložky, pytle na pleny, ale třeba i ubrusy, bryndáčky atp.; nesmí se ale používat na plenky, protože ve švech velmi brzy protéká!)Froté (anglicky terry) je známý materiál. Až díky Ivušce vím, že se dělí na tkané (terry toweling -toto froté nepruží, je pevné a vyrábí se z něj např. klasické ručníky) a pletené (pruží a je výborné na plenky). Froté obecně je výborné na ručníky, župany a na plenky.
Vyrábí se jednostranné a oboustranné. Pokud se chystáte šít čtvercové plenky, doporučuji oboustranné froté z bambusu ze ŠijemDětem. Je pružné (protože je to pletené froté:), savé, ale tenké. Prodává se bílé a barevné (na fotce vlevo). Vpravo je froté, které má vyšší příměs polyesteru a vyšší smyčky. Je tkané, takže málo pruží a použila bych ho třeba na kalhotkové plenky na snappi sponku, ale na čtvercovky se nehodí - má nižší gramáž, je paradoxně ale silnější.


Moje zamilovaná látka je biobavlněný beránek (anglicky sherpa). Beránek vznikne rozčesáním froté. Něco mezi velurem a flízem. Má vyšší chlup, který po vyprání "bobkuje", je to jemný materiál, silnější. Vhodný jako savá vložka do plenek, ale i na vnitřní vrstvy bund, mikinek, rukaviček, kalhot. My z něj máme všichni doma báječná a luxusní prostěradla. Výhodou je jeho šíře cca 180 cm a pružení do šířky, takže na klasickou postel a standartně vysokou matraci se do šířky tak akorát natáhne:)
Neodolatelnou látkou do šicího koutku je také velur / aksamit (anglicky velour). Nazývaný také kojenecký plyš, samet, semiš... (termány se neliší, je to stále to samé).
Velur je vlastně postřižené počesané froté! Vznikne sestřižením vršků smyček froté, následně se ještě rozčeše.
Vyrábí se bambusový a bavlněný. Bambusový je jemnější, ale po pár vypráních slehne, jsou na něm vidět "záhyby" a hrubne. Bavlněný je stabilní a oblečení i po mnoha vypráních vypadá dobře. Záleží ale také určitě druh od druhu.

Na fotce vlevo bavlněný a vpravo bambusový.Základní klasika - jednolícní úplet (anglicky jersey) - tzv. tričkovina. Z jedné strany má "véčka" z druhé "smyčky", proto jednolícní úplet. Pruží, ale né moc. Bývá většinou dost tenký.


Jednolícní úplet s příměsí elastanu (někdy lycry, spandexu...) je velmi pružný, skvělý na obepnutá trička. Krásně se přizpůsobí postavě, ale hůř se z něj šije, na rovnostehu vlnkuje, lepší je pro něj overlock.


Můj nynější favorit je bambusový sportovní úplet, který má vysoké procento spandexu (10%), takž skvěle pruží, je pevný. Netřepí se a je prostě dokonalý. Na tělo moc příjemný. Je to jednolícní úplet, na detailu vidíte smyčky na rubu.Oboulícní úplet neboli interlock je silnější a má "véčka" z obou stran:) Nevýhoda je to ale při šití, já ho neskutečně často pářu, protože při šití není vidět, kde je rub a líc. Pářu, i když mám našité na jedné straně aplikace! Výhoda je, když má z jedné strany obrázky, jako jsou třeba tyto žirafky...


Finerib je vlastně hladké žebro (anglicky rib) (tzv. 1:1) - přeložit tedy můžeme s nadsázkou jako "fajnové žebro":))) 1:1 znamená, že je pleten jedna ku jedné - tzn. 1x hladce - 1x obrace.
Finerib se vyrábí s příměsí lycry. Má jednu stranu hrubší a jednu jemnější, takže se při detailním zkoumání dá poznat líc. Finerib je výborný na trička na zimu a na bodýčka pro děti.
Je to v podstatě to samé jako patent. Nenahraditelný na lemy u krku u bodýček, triček atp.

Vlevo je finerib, vpravo patent. Nahoře jsou lícy, dole ruby.


Patent (náplet neboli rib) se od fineribu moc neliší (mě to tedy tak pocitově přijde, že patent je pevnější, ale je to asi věc názoru:). Vyrábí se buď hladký 1/1 a nebo žebro 2/2, ale i další různé druhy. 2/2 znamená 2x hladce / 2x obrace:) Složení je buď bavlněna s lycrou nebo polyesterová s lycrou, možná ještě další obměny.
Výborný je na lemy u trik a mikin nebo také na dětské čepičky. Dají se z něj šít i leginky. Používá se do pasu u tepláčků a sukní, ale pozor, při nošení vykloktá, je třeba ho dávat o hodně užší v pase a dětem, které se hýbají (lezou atp.) dát jako pojistku do pasu gumu. Dospělým do sukně je to podmínka, pokud nechcete na ulici skončit s holou pr ... :D


Neměla by tu chybět ani tkaná bavlna. Plátýnko:) Na sukně a šatičky, netřeba komentovat... Snad jen, že většinou designované látky bývají fest drahé, ale opravdu krásné!Na šatičky nebo kalhoty využijete tzv. prací kord. Pro nás normální bych to pojmenovala jemný měkký manžestr:) Na fotografii je hilco. Použít jde třeba i na fusaky a další.


Někdo má rád i viskozové úplety. Jsou chladivé a příjemné na tělo. Já je moc nemusím... Když už něco, tak bambus:D


Na bundičky a lehké letní kalhoty je výborná šusťákovina. Já mám ráda variantu peach - není z lícu lesklá. (Líc vlevo)


Silnější variantou s membránou a flízem na rubové straně je softshell. Výborný outdoorový materiál pro domácí šití. Skvělý vlastnostmi a jednoduchý na šití, i pro začátečníky. Na bundičky, kalhoty, rukavice, kloboučky, rukávníky, fusaky a mnoho dalšího. Dokonce i svrchní kalhotky z nich Somik šije:)Pro pokročilé švadlenky určitě stojí za to zkusit merino. Merino lze sehnat ve variantách jednolícní úplet, oboulícní úplet a rib. Rib (vlevo) z Finska je hodně jemný, velmi pružný a moc příjemná na kůži, hodí se na lemy u bodýček a tepláčků - jako patent; využít lze i třeba na jemné spodní prádlo. Oboulícní úplet (uprostřed) je silný, příjemně pruží a celkem dobře se z něj šije. Výborný na bodýčka, kamašky a kukličky. Vpravo je tzv. climayarn - směs vlny a polypropylenu. Je to úplet oboulícní, hezky pruží (je mnohem pevnější než oboulíc z Finska), takže by se nemusel kloktat. Na kůži je celkem příjemný (názory se liší, zda je příjemnější 100% merino nebo tento směsový úplet:), jeho nesporná výhoda je cena a taky možnost prát v pračce dokonce na 40 stupňů.Climayarn - Rubová strana je počesaná, lícová hladká.
A do mrazů jedna příjemná ovečková záležitost - zatkávané merino - Zatkávané dlouhé vlákna z ovčího kožíšku do jemného bavlněného podkladu. Velká výhoda je, že je to vlastně pravý beránek, ale jemný a ohebný - není to beránek na kůži, ale zatkávaná do bavlněného úpletu. Super záležitost. Perfektní na fusaky, ale i do bund, na rukavičky, botičky atp. Používá se také pro bezplenková miminka jako podložka na spaní.
Nevýhoda je jeho praní a také to, že po vyprání už není to, co za mlada. Ale za výhřevnost to stojí:)
Tady máte detail střihu do beránka. Po krajích se netřepí, takže na spací podložku do postýlky prostě střihnete a neřešíte:)
Látek je ještě hafo, třeba takový flanel tu chybí... Ale zase někdy jindy, po asi 4 hodinách focení a psaní mě už hodně bolí záda, nejde obsáhnout vše:)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (385)
Zobrazit starší komentáře

301 BbnhAnitty BbnhAnitty | E-mail | Web | 26. září 2017 v 0:31 | Reagovat

viagra brand
<a href="http://viagrakjkmn.com/">buy viagra</a>
try viagra for free
<a href=http://viagrakjkmn.com/>buy viagra</a> ’

302 BbnhAnitty BbnhAnitty | E-mail | Web | 26. září 2017 v 0:54 | Reagovat

female viagra does it work
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra online</a>
cheap viagra from india
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra online</a> ’

303 Lewfhnibre Lewfhnibre | E-mail | Web | 26. září 2017 v 1:59 | Reagovat

genuine viagra
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra online</a>
viagra soft tabs
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra</a> ’

304 Gelesinsam Gelesinsam | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:38 | Reagovat

120mg of cialis

      <a href=http://cheapjicialis.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://cheapjicialis.com/">cialis coupon</a>

    cialis kaufen kosten

305 Dorisfuerm Dorisfuerm | E-mail | Web | 26. září 2017 v 5:08 | Reagovat

cheap viagra india

<a href=http://customer.pavepro.com/members/plotbass01/activity/212436/>viagra review</a>

canadian pharmacy reviews

<a href="http://lateshathompson.co.uk/animeshoujo/members/plotbass05/activity/274173/">buy cialis in canada</a>

online pharmacies canada

306 Lvvdactips Lvvdactips | E-mail | Web | 27. září 2017 v 4:40 | Reagovat

brand viagra best price - https://viagraciom.com
purchase viagra <a href=https://viagraciom.com>viagra</a> ’

307 Dorisfuerm Dorisfuerm | E-mail | Web | 28. září 2017 v 2:26 | Reagovat

viagra erections

<a href=https://storify.com/mirrorcarbon19/stay-away-from-the-donut-opening-from-health-insur>viagra canada online pharmacy</a>

where can you buy viagra

<a href="http://24binocular.com/members/seedercarbon83/activity/34487/">canadian pharmacy</a>

online medications

308 Lmazteenia Lmazteenia | E-mail | Web | 28. září 2017 v 17:45 | Reagovat

quick faxless payday loan
<a href="https://paydayrvyaf.com/">3 month payday loans</a>
online loans for bad credit
<a href=https://paydayrvyaf.com/>online payday loans no credit check</a> ’

309 FvthsisowLy FvthsisowLy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:21 | Reagovat

debt consolidation loans bad credit
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loans</a>
bad credit instant payday loan
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advances</a> ’

310 Lmazteenia Lmazteenia | E-mail | Web | 29. září 2017 v 0:56 | Reagovat

average interest rate on a payday loan
<a href="https://paydayrvyaf.com/">cash advance loan</a>
quick personal loans bad credit
<a href=https://paydayrvyaf.com/>cash advance on credit card</a> ’

311 IkmeEscats IkmeEscats | E-mail | Web | 29. září 2017 v 6:31 | Reagovat

personal loan payday
<a href="https://paydayrvjlo.com/">fast payday loan</a>
american payday loans
<a href=https://paydayrvjlo.com/>bad credit payday loans</a> ’

312 Fvrcteenia Fvrcteenia | E-mail | Web | 30. září 2017 v 13:52 | Reagovat

fresno
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">payday loans online same day</a>
get a payday loan
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>cash advance credit card</a> ’

313 FebbisowLy FebbisowLy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:25 | Reagovat

online check advance
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance</a>
federal student loans
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a> ’

314 FvteEscats FvteEscats | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:26 | Reagovat

americash payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loan</a>
home loans people bad credit
<a href=https://loansonlinevaec.org>same day payday loans</a> ’

315 vwqeaccist vwqeaccist | E-mail | Web | 1. října 2017 v 4:40 | Reagovat

open bank account online
<a href="https://installmentloanvelam.com">installment payday loans</a>
bad payday loans
<a href=https://installmentloanvelam.com>installment loans online</a> ’

316 Lvvodactips Lvvodactips | E-mail | Web | 1. října 2017 v 23:54 | Reagovat

female libido viagra - http://viagrapfhze.com/
viagra tablets <a href=http://viagrapfhze.com/>cheap viagra</a> ’

317 Drbecrearly Drbecrearly | E-mail | Web | 1. října 2017 v 23:54 | Reagovat

viagra dosage recommended - http://viagraoplws.com/
real viagra <a href="http://viagraoplws.com/">viagra online</a> ’

318 Kvvbelusty Kvvbelusty | E-mail | Web | 3. října 2017 v 15:40 | Reagovat

best payday advance loans
<a href="https://cashadmme.com/">payday loan lenders</a>
installments loans
<a href=https://cashadmme.com/>best payday loans</a> ’

319 FwjjEscats FwjjEscats | E-mail | Web | 3. října 2017 v 17:25 | Reagovat

get loans online
<a href="https://paydayllae.com/">3 month payday loans</a>
installments loans
<a href=https://paydayllae.com/>3 month payday loans</a> ’

320 Muntrnibre Muntrnibre | E-mail | Web | 3. října 2017 v 17:25 | Reagovat

viagra online cheap
<a href="http://sexviagen.com/">viagra</a>
viagra overnight
<a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a> ’

321 Fnrxgrowl Fnrxgrowl | E-mail | Web | 5. října 2017 v 0:40 | Reagovat

1500 payday loan - https://paydayloamec.com/
instant online loans bad credit <a href=https://paydayloamec.com/>pay day loans</a> ’

322 Debxrearly Debxrearly | E-mail | Web | 5. října 2017 v 1:13 | Reagovat

viagra pills uk - http://sexviagen.com/
cheap generic viagra online <a href="http://sexviagen.com/">viagra pills</a> ’

323 BebbNoIlia BebbNoIlia | E-mail | Web | 5. října 2017 v 2:39 | Reagovat

natural viagra substitutes - http://ericviaed.com/
purchase viagra professional <a href=http://ericviaed.com/>viagra</a> ’

324 LrbvsdRhila LrbvsdRhila | E-mail | Web | 7. října 2017 v 6:39 | Reagovat

cash 1 payday loan - https://cashcevth.com
get payday loan <a href=https://cashcevth.com>get payday loan</a> ’

325 VtvzvdVut VtvzvdVut | E-mail | Web | 7. října 2017 v 7:53 | Reagovat

overnight cialis - https://genonlinecialis.com
brand cialis name online order <a href=https://genonlinecialis.com>cialis generic</a> ’

326 Kmrcngrowl Kmrcngrowl | E-mail | Web | 17. října 2017 v 20:30 | Reagovat

1500 payday loans - https://paydaycnrs.net/
500 cash payday loan <a href=https://paydaycnrs.net/>payday loan online</a> ’

327 Ldbgarivag Ldbgarivag | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 3:52 | Reagovat

credit card debt - https://cashcevth.com
direct payday loans <a href=https://cashcevth.com>cash now</a> ’

328 Ffnhhjxchotly Ffnhhjxchotly | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 6:32 | Reagovat

plaingreenloans com
<a href="https://cashecbya.com">online payday lenders</a>
100 payday loan
<a href=https://cashecbya.com>payday loans online direct lenders only</a> ’

329 Vsdvtyenlaws Vsdvtyenlaws | E-mail | Web | 8. listopadu 2017 v 23:34 | Reagovat

viagra natural - http://viagrapaoe.com
online name brand viagra <a href=http://viagrapaoe.com>viagra price</a> ’

330 Mbjmvkrearly Mbjmvkrearly | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 0:26 | Reagovat

online purchase viagra
http://vipnowed7.com/
buy viagra without prescription
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra online generic</a>

331 Mbjmvkrearly Mbjmvkrearly | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 1:48 | Reagovat

what is viagra
http://vipnowed7.com/
viagra erections
<a href="http://vipnowed7.com/">viagra generic</a>

332 LswesdAnitty LswesdAnitty | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 4:12 | Reagovat

viagra brands
http://canadiannowv.com/
how to get viagra without a prescription
<a href=http://canadiannowv.com/>buy cheap viagra</a>

333 LssdvdAnitty LssdvdAnitty | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 5:58 | Reagovat

where to buy viagra
http://canadiannowv.com/
what would happen if a girl took viagra
<a href=http://canadiannowv.com/>buy generic viagra</a>

334 Kdbccfgrowl Kdbccfgrowl | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 19:05 | Reagovat

debt relief http://paydayloansonlinenow.us.com/
buy payday loan leads <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>online payday loans direct lenders</a>

335 MunbsKakibe MunbsKakibe | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 0:07 | Reagovat

cash today - http://paydayloans-online.us.com/
aussie payday loans <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday express</a> ’

336 u356hg u356hg | E-mail | Web | 17. prosince 2017 v 19:19 | Reagovat

cialis from canadian pharmacy <a href="http://besttrustpharmacy.com/">viagra without a doctor prescription canada</a>
canadian pharmacies without rx canadian pharmacist
<a href=http://besttrustpharmacy.com/>discount canada drugs</a>

337 Svesbevoste Svesbevoste | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 5:52 | Reagovat

online payday loans https://now24paydayloans.com/
car loans for bad credit <a href=https://now24paydayloans.com/>online payday loans no credit check</a>

338 DvenrenisowLy DvenrenisowLy | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 2:49 | Reagovat

bad credit car loan
<a href="https://1paydayloansonline.com/">pay day loans</a>
low interest loan
<a href="https://1paydayloansonline.com/">3 month payday loans</a>

339 DbewenisowLy DbewenisowLy | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 22:23 | Reagovat

quick loans bad credit
<a href="https://paydayloanver.org/">online payday loans</a>
30 day payday loan
<a href="https://paydayloanver.org/">easy loans</a>

340 DbsabggisowLy DbsabggisowLy | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 4:42 | Reagovat

bad check topayday loan
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">cash loan</a>
bad credit loans
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday advance loans</a>

341 Jbsxxteenia Jbsxxteenia | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 15:27 | Reagovat

1500 payday loan guaranteed
<a href="https://quickkiinstallmentloans.org/">best payday loans</a>
same day loans no credit
<a href=https://quickkiinstallmentloans.org/>best payday loans</a>

342 DsbgbisowLy DsbgbisowLy | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 15:49 | Reagovat

online payday loans no credit check
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans online direct lenders only</a>
quick bad credit loan
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans no credit check</a>

343 DbsdbisowLy DbsdbisowLy | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 15:16 | Reagovat

small loans bad credit
<a href="https://cashadvancezqko.com/">cash loans</a>
apply for payday loan online
<a href="https://cashadvancezqko.com/">payday loans near me</a>

344 Jwemteenia Jwemteenia | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 23:49 | Reagovat

debt
<a href="https://personalaae.org/">payday loans online same day</a>
instant loan
<a href=https://personalaae.org/>pay day loans</a>

345 Jwemteenia Jwemteenia | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 3:42 | Reagovat

loan payoff calculator
<a href="https://personalaae.org/">payday loan online</a>
same day payday loans no credit check
<a href=https://personalaae.org/>same day payday loan</a>

346 DnbcisowLy DnbcisowLy | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 2:43 | Reagovat

personal loans
<a href="https://paydaynnoo.org/">payday advance loans</a>
cash advance
<a href="https://paydaynnoo.org/">payday advance loans</a>

347 Jmfvteenia Jmfvteenia | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 11:55 | Reagovat

approval no fax payday loans
<a href="https://paydayaazt.org/">loans payday</a>
bad credit home loan
<a href=https://paydayaazt.org/>3 month payday loans</a>

348 DmdisowLy DmdisowLy | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 11:20 | Reagovat

free credit check
<a href="https://installmentokmloan.com/">cash loans</a>
1 hour payday loans
<a href="https://installmentokmloan.com/">online payday loan</a>

349 DndisowLy DndisowLy | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 11:48 | Reagovat

personal installment loans
<a href="https://paydayvtulo.org/">online loan</a>
same day cash advance
<a href="https://paydayvtulo.org/">online payday loan</a>

350 DcxisowLy DcxisowLy | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 17:34 | Reagovat

personal loans no credit check
<a href="https://loansbadzwe.org/">installment loan</a>
fast online payday loans
<a href="https://loansbadzwe.org/">payday advance loan</a>

351 EVtoptoky EVtoptoky | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 23:25 | Reagovat

over the counter viagra
<a href=http://viagraocns.com/>what happens if a girl takes viagra</a>
viagra forum
<a href="http://viagraocns.com/">viagra pharmacy</a>

352 Mbsdeall Mbsdeall | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 22:08 | Reagovat

buy viagra generic
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra for women</a>
viagra discount online
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra tablets</a> ’

353 Fwenengede Fwenengede | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 5:12 | Reagovat

non prescription cialis
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis professional generic
<a href="http://retcialis.com/">cheap cialis</a> ’

354 Fndengede Fndengede | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 4:46 | Reagovat

cialis sold in canada
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
buy cialis without prescription
<a href="http://cialpharmedi.com/">cialis online</a> ’

355 Fdnengede Fdnengede | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 1:50 | Reagovat

get cialis
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis generic best price
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis side effects</a> ’

356 Ondcdeall Ondcdeall | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 4:54 | Reagovat

pfizer viagra for sale fast delivery
http://genericonlineviaqra.com/
buy real viagra
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">natural viagra</a> OK’

357 Mbedtrearly Mbedtrearly | E-mail | Web | 26. ledna 2018 v 0:12 | Reagovat

buy viagra internet
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">buy viagra</a>
buy viagra online
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">buy cheap viagra</a> ok’

358 Vecuundolo Vecuundolo | E-mail | Web | 26. ledna 2018 v 0:55 | Reagovat

online name brand viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>cheap generic viagra</a>
cheap viagra online
<a href="http://viasergeneric.com/">order viagra</a>  OK’

359 DxvisowLy DxvisowLy | E-mail | Web | 3. února 2018 v 19:57 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">loans payday</a>
bad credit personal loans <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance loans online</a>

360 Mvsdrearly Mvsdrearly | E-mail | Web | 6. února 2018 v 2:07 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">order viagra online</a>
generic viagra no prescription
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra samples</a>

361 LdfFoork LdfFoork | E-mail | Web | 10. února 2018 v 15:27 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">viagra</a> viagra pills online <a href=http://genericviaser.com/>generic viagra</a> ok’

362 BdcDeava BdcDeava | E-mail | Web | 16. února 2018 v 2:29 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
buy a paper online and receive in less of 12 hours
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">write business plan</a>
OK’

363 Gbctierb Gbctierb | E-mail | Web | 19. února 2018 v 5:04 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>
payday advance usa <a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
OK’

364 Gbmfruro Gbmfruro | E-mail | Web | 23. února 2018 v 19:09 | Reagovat

cialis daily costs - http://buycialisomskc.com/
5mg cialis <a href=http://buycialisomskc.com/>cialis online</a> ’

365 GbdGRIEFS GbdGRIEFS | E-mail | Web | 24. února 2018 v 12:08 | Reagovat

buy cialis generic - http://cialisonlineoansx.com/
cialis 20mg pills <a href="http://cialisonlineoansx.com/">cialis</a> ’

366 DvsRhila DvsRhila | E-mail | Web | 28. února 2018 v 0:46 | Reagovat

cheap generic viagra
<a href=http://cheaperectilepills.com/>cialis online</a>
generic viagra no prescription
<a href="http://cheaperectilepills.com/">cialis online</a> OK’

367 DvsAffic DvsAffic | E-mail | Web | 1. března 2018 v 3:32 | Reagovat

natural viagra alternative http://otcerectilepills.com/  OK’
viagra brand price <a href=http://otcerectilepills.com/>male erectile dysfunction</a>

368 FvvRhila FvvRhila | E-mail | Web | 3. března 2018 v 3:47 | Reagovat

viagra generic brand
<a href=http://buyerectionpills.com/>over counter erectile pills</a>
viagra before and after pictures
<a href="http://buyerectionpills.com/">erectile pills</a> OK’

369 Ffvexant Ffvexant | E-mail | Web | 4. března 2018 v 8:57 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/">pills erectile dysfunction</a>
buy viagra online cheap
<a href=http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/>causes erectile dysfunction</a>  OK’

370 Fntrearly Fntrearly | E-mail | Web | 6. března 2018 v 16:37 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">cheap viagra</a>
natural alternatives to viagra
<a href="http://viasergeneric.com/">generic viagra online</a> OK’

371 Fnaexant Fnaexant | E-mail | Web | 6. března 2018 v 18:25 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagraazmhj.com/">viagra price</a>
brand generic online viagra
<a href=http://viagraazmhj.com/>online viagra</a>  OK’

372 Fntrearly Fntrearly | E-mail | Web | 6. března 2018 v 20:03 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">online viagra</a>
order viagra online without a prescripti
<a href="http://viasergeneric.com/">buy viagra online</a> OK’

373 Sona Sona | 12. března 2018 v 19:30 | Reagovat

Moc děkuju za tenhle článek :-) přesně tohle jsem si potřebovala přečíst.

374 GntPiest GntPiest | E-mail | Web | 17. března 2018 v 22:55 | Reagovat

<a href="http://prinivilbuyusa.com/">cialis generic online</a>
online prinivil
<a href=http://prinivilbuyusa.com/>cialis online</a> OK’

375 Hnntierb Hnntierb | E-mail | Web | 22. března 2018 v 20:56 | Reagovat

<a href="https://needmoney.us.com/">need a fast loan</a>
car loans people bad credit <a href="https://needmoney.us.com/">i need money today</a>
OK’

376 Hnntierb Hnntierb | E-mail | Web | 23. března 2018 v 1:05 | Reagovat

<a href="https://needmoney.us.com/">need a quick loan</a>
bad credit consolidation loans <a href="https://needmoney.us.com/">need cash</a>
OK’

377 Jjjexant Jjjexant | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:12 | Reagovat

fast cash <a href="https://fastcash.us.com/"> fast loans</a>
same day money loans <a href=https://fastcash.us.com/> online payday loans fast</a>
OK’

378 Brdexant Brdexant | E-mail | Web | 30. března 2018 v 15:24 | Reagovat

Bone lead levels and delinquent behavior. viagra over the counter <a href="https://nadinekube.com/">viagra</a> female viagra <a href=https://nadinekube.com/>online viagra</a>  Because of tremendous advancements in research and care, many people with CF are living long enough to realize their dreams of attending college, pursuing careers, getting married and having kids. OK’

379 bbnexant bbnexant | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 15:16 | Reagovat

Prognosis and long-term survival varies greatly, depending on the type of brain tumor a child has. 100mg viagra <a href="http://loviagraosn.com/">viagra generic</a> viagra safe <a href=http://loviagraosn.com/>generic viagra</a>  It can make you tired all the time so a lot of those do overlap with viral infections. OK’

380 Lahexant Lahexant | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 3:16 | Reagovat

In the next section we are developing a diseases symptoms ontology DSO using ontology alignment by linking two notable existing ontologies: DOID and SYMP. viagra trial <a href="http://viagra-onlinenas.com/">cheapest viagra online</a> herbal viagra alternatives <a href=http://viagra-onlinenas.com/>viagra online usa</a>  For each person, we leverage their real-time health data-streams including chronological health history and transform them into hyper-personalized next-step care actions and health indicators. OK’

381 Lrjdeall Lrjdeall | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 12:01 | Reagovat

Your doctor will use information from tests, such as ultrasound and biopsies, to stage your breast cancer. viagra 100mg dosage <a href="http://viagraforsalebrc.com/">herb viagra for sale</a> cheap generic viagra online <a href="http://viagraforsalebrc.com/">cheap viagra pills for sale</a>  This is not used to biopsy tumors within the bladder, but it can be used to take tissue samples from areas where the cancer may have spread. OK’

382 bgcopeme bgcopeme | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:00 | Reagovat

brand name viagra <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/">generic viagra</a> viagra story <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/>generic viagra</a> OK’

383 bdcPruth bdcPruth | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 8:20 | Reagovat

does generic viagra work <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">buy viagra soft</a> viagra pfizer <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>viagra information</a> OK’

384 dczopeme dczopeme | E-mail | Web | Pondělí v 20:12 | Reagovat

buy viagra online <a href="http://menedkkr.com/#">viagra brand</a> women viagra <a href=http://menedkkr.com/#>free viagra without prescription</a>

385 iosTRAVE iosTRAVE | E-mail | Web | Středa v 15:38 | Reagovat

viagra lowest price <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra</a> canadian viagra viagra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama