Softshellové kalhoty s kapsama i bez + nažehlovací obrázky (fotonávod + střih)

15. dubna 2012 v 18:14 | Petra |  Střihy a návody
Tak, série nových fotonávodů a střihů startuje;-)

Jako jsou softshellové kalhoty - ve verzi bez kapes pro začátečníky a s kapsami pro mírně pokročilé. Dle střihu ušijete, jak zimní klasické softkalhoty (ty třeba já preferuji bez kapes, aby do nich nepadal sníh), tak letní kalhoty ala "softshell elegance" s barevnými kapsami. Na letních to naopak vypadá šik.


Letní kalhoty já šiji trošičku užší než je vyznačeno ve střihu, už jsem to tam nechtěla značit, bylo by to moc čar:) Letním též snižuji o maličko sed, aby byly více "bokové". Toto jsou ale spíše kosmetické úpravy:)

Kalhoty mají úzké nohavice, nemáte-li rádi, dole si rozšiřte dle vkusu.


Budeme potřebovat:

  • cca 0,5m softshellu (většinou se vejdou do půlmetru šíře kalhoty dvoje, ale záleží na tom, jak moc je šířka "zmrveného" okraje od výroby u softu)
  • cca 0,5 cm gumy šíře 2cm, ideálně od firmy PEGA
  • Kousek nápletu, cca 20 cm šíře
  • Nažehlovací reflexní obrázky (vyrábí firma Engross)
  • Lemovací gumičku (stačí 0,5m na kapsy, v případě lemování nohavic 1m)
  • Vhodné polyesterové nitě hezké barvy:)
  • Pečící papír, žehličku
  • Hezkou látku na kapsy v případě "softshell elegance"1. Střih vytiskneme, slepíme (čárky kolmo ke střihovým liniím musí lícovat), zkontrolujeme, zda vyznačený 1cm2 odpovídá realitě, vystřihneme a naneseme na látku.
Střih musíte vytisknout 3x. Jednou vystřihnete kalhoty jeden díl, pak druhý a pak kapsy a zdvojená kolena. Všude je třeba přidat na švy!
Pokud budete šít letní verzi začištěnou dole lemovací gumičkou, tak dole na šev nepřidávejte, pokud budete šít dole do nohavice náplet, tak přidejnte na šev cca 9 cm.

Každý díl naneseme na látku 2x, zrcadlově, ideálně tedy nanášíme na přeloženou látku, jak se to má:)
2. Připravíme si nažehlovací obrázky - vystřihneme obrázky a rozmístíme na softshell. Na obrázek položíme pečící papír. Žehličku nastavíme přesně mezi stupeň 2 a 3 (na bavlnu) a vypneme napařování (!). Přes pečící papír zažehlujeme přesně 10 vteřin! Ne méně!!! Ne více!!! Necháme vychladnout!!! Při zažehlení na kratší čas se reflexní barva z nažehlovačky nevpije do látky a o obrázek tak přijdeme, bude jen hnusně šedý a nebude reflektovat:) Při přešvihnutí doby, víme co se stane:) Radši ale třeba 13 vteřin než 9;-)


3. Po vychladnutí sloupneme fólii z obrázku a přes pečící papír ještě cca 7 - 10 vteřin můžeme obrázek zafixovat.
Takto lez "opravit" i místa po párání na softshellu, která víme, že jsou hodně vidět. Pozor jen na všechny plastové části na bundě (druky, brzdičky!!!), není to nic moc, když se na bundě rozpečou (ano, stalo se mi to!:)))


4. Zažehlené obrázky.


5. Olemujeme lemovací gumičkou kapsičky.


6. Našpendlíme si vnitřní část kapsy, aby pasovala na střih kalhot a přišijeme. Přišívám úplně u kraje i v místě na bocích, úhledně obšít oblouček, ideálně si před tím naznačit křídou, to se to pak lépe trefuje. Profíci to stříhají od boku. Ve verzi "elegance" můžeme použít vyšívací steh, ale hezký je třeba i nějaký sešívací patchworkový (takové ty křízky přes sebe:).

Vnitřní kapsy pro forma by se měly ještě před našitím obšít a začistit, ale není to třeba, softshell se netřepí.

Pro verzi "elegance" na vnitřní kapsu použijete buď hilco výplněk samotný a nebo softshell či jinou pevnější látku a na ni našijete cokoliv - tkanou bavlnu, úplet atp. Také to lze řešit tkanou či jednolícní bavlnou podžehlenou vlizelínem:)


7. Našitá kapsa.


8. Zdvojená kolena si našpendlíme na přední díl nohavic. Je to třeba udělat pečlivě, aby nešly šejdrem;-) Přišijeme.


9. Druhou nohavici je třeba našpendlit podle zdvojeného kolena na té první. takto si dávám na sebe a špendlíkama naznačím, odkud kam na vnitřní straně vnitřní nohavice sahá zdvojené koleno.


10. Podle vyznačení našpendlíme a přišijeme i druhé zdvojené koleno.


11. Nyní přišijeme k sobě nohavice. Vždy přední a zadní díl - šev na boku. Po přišití prošijeme z lícu rovným stehem, aby nevypadaly kalhoty jak "neoprenek":)
Pokud chcete lemovat nohavice vespod lemovací gumičkou, nyní je čas olemovat!12. Stejně pokračujeme sešitím obou sedů. (Sedy z lícu prošívám tak, aby pro přiložení k sobě, každý zahybal na jinou stranu a dobře se sešívala vnitřní nohavice - viz foto). Nyní si dáme přesně zadní a přední sed k sobě mezi nohama, aby šev pasoval. Kvůli přesnosti lze prošívat od středu na jednu a pak na druhou stranu:)


13. Ustřihneme si náplet dle potřeb, výšku cca 7 - 10 cm a šíři dle proporcí dítěte, cca 40 cm. Sešijeme z rubu k sobě. Dovnitř vložíme gumu sešitou také k sobě.


14. Náplet přišijeme ke kalhotům.


Letní verze kalhot by teď měla být hotova! Kalhoty dole do nápletu šijete dál:)


15. Ustřihneme si dva kus nápletů na zakončení nohavic. Sešijeme k sobě z rubu po straně.


16. Vložíme náplat do nohavice - náplet je obrácený už na líc, přeložený a vložíme jakoby směrem zpět do nohavice převrácené na rub - viz. obrázek.


17. Náplet rovnoměrně natahujeme, aby tak akorát vyšel a byl všude stejně nařasen.


Nyní je možno skončit - nohavice s nápletama se jednoduše přehrnou a zafixují o botu, další prošívání podle mě není nezbytně nutné.

Chceme-li si potrápit nervy, tak náplet přišijeme zevnitř do kalhot.


18. Dobře si vzoltě spodní nit, aby odpovídala ideálně na 100% barvě softshellu, steh totiž ani já nedávám úplně rovně, takže aby to "když pejsek čurá" nebilo tak do očí:D


19. Odměříme si od konce softshellové nohavice cca 8 cm do místa, kde bude prošití.20. Přehneme dovnitř a přišpendlíme - tak, aby jsme špendlíky měli ve správném směru při šití!!! Tedy špičkou k jehle;-)

21. Dáme si panáka nebo čokoládu na nervy! Vyměníme patku za zipovou. Prišijeme co nejblíže švu, kde je našit náplet. Šijeme pomaličku, vždy pár stehů - důležité je, že při puštění pedálu musí vždy být jehla zabodnutá dole v látce, aby se nám šití nehýbalo. Narovnáme další kus látky a zase pár stehů. Příjemnou zábavu:D


22. Jestli nám to náš stav dovolí a nejsme z šití příliž ožralí / přeslazení / nepříčetní, vydnáme kalhoty ze stroje a podíváme se na ladnou křivku.

KROK 23. Děláme, že to je rovně a nebo, že to je záměr!:D


Taky se vám tak povedly? Pošlete fotku;-)

Oblečené kalhoty najdete např. zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (141)
Zobrazit starší komentáře

101 Zuzana Zuzana | 11. prosince 2015 v 21:34 | Reagovat

[99]:
Třeba tady? http://ekozahrada.blog.cz/1203/strihy-stazeni-free-a-cenik Vzhledem k datu asi s křížkem po funuse..

102 Caramilla Caramilla | 12. prosince 2015 v 10:30 | Reagovat

[100]: Já prošívám kapsy z lícu:))) Jinak to jde opravit tak, že se tam dá přes to stejná nažehlovačka a nažehlí se to znovu přes ty dírky. Sundat nažehlovoačka nejde:(

103 Zuzana Zuzana | 13. prosince 2015 v 1:34 | Reagovat

[102]: Jo z lícu :D to bych to musela pořád obracet, jestli už nejsu mimo :D Stejná nažehlovačka mě taky napadla, ale za prvý nevím, jestli bych to trefila přesně, a za druhý kudy bych pak šila tu kapsu, musela bych ji zmenšit... A dávat nažehlovačku přes nitě je asi blbost (bude hrbatá a nebude to sedět na tu spodní). Takže je to holt hand made s prošitým psem.. snad to mládě přežije.. :-)))

104 Veronika Veronika | E-mail | 22. února 2016 v 12:39 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli ty nazehlovacky musím nažehlit ještě před sesitim  softsheelu  nebo mohu už na ušíté kalhoty a bundu? Boji se aby mi to vyšlo.  Budu to sit poprvé. Děkuji

105 Caramilla Caramilla | 22. února 2016 v 13:11 | Reagovat

[104]: Můžete před i po. Jen, když se nažehlení nevyvede, tak pak zničíte celé kalhoty a ne jen ten díl. Doporučuju vyzkoušet si na odstřižek a pak klidně rovnou na kalhoty:) Já nažehluji na vystřižené díly a pak sešívám, lépe se tam člověk žehličkou dostane:)

106 Veronika Veronika | 23. února 2016 v 11:56 | Reagovat

[105]: Děkuji az mi přijde materiál :-) tak si to otestuji  nanečisto  ;-)

107 Tess Tess | E-mail | 16. března 2016 v 1:49 | Reagovat

Dobrý den, chystám se ušít kalhoty pro svou sestru s DS má netypickou postavu (cca 150 cm ale širší postavu ale hlavně přes stehna) proto jí jsou všechny kalhoty dlouhé a úzké(když už je obleče v pase), sehnala jsem si letní soft (teda aspoň to tvrdila paní v prodejně- levné látky Mráz Praha ul. Kamenická) ale na rubové straně vypadá stejně jako na lícu není tam žádná úprava tak nevím zda je něčím podšít aby v nich nebyla jak v neoprenu protože jak se v tom zpotí a přilepí se na ni tak to z ní nedostanem. Máte s tím někdo zkušenost? Předem děkuji za rady Terka V.

108 Caramilla Caramilla | 16. března 2016 v 8:44 | Reagovat

[107]: Ano, tomu se také říká letní softshell nebo kalhotový softshell. Mělo by to mít uvnitř membránu, že to není propustní. Tento softshell má horší parametry propustnosti. Mezi jeho výhody patří to, že je tenoučký a pružný.
Já jsem ho nikdy na nic nepoužila, protože mě přesně vadí to, co síšete, že je z obou stran stejný a při tak špatné paropropustnosti (bývá to u tohoto typu 3000) se na sportovní kalhoty podle mě moc nehodí.
Ale vyzkoušeno nemám, ani zkoušet nebudu.
Ještě se prodává tato obdoba:
http://www.unuodesign.cz/Softshell-kalhotovy-c7_105_3.htm
Parametry stejné, z rubu to má takovou jakoby úpletovou úpravu. Jinak mi to na omak ale přijde dost podobné - z lícu.
Budeme rádi pak za recenzi, jak se dceři v kalhotech chodí.
Jinak odpověď na vaši otázku je, že se tento toftshell podšívat nemá, ale jak pak funguje v praxi, to fakt nevím...

109 Daniela Daniela | E-mail | 11. dubna 2016 v 12:21 | Reagovat

Chci hrozně moc poděkovat za tento suprovej střih! Šilo se mi báječně, vše výborně popsané a vysvětlené! Šila jsem jarní verzi pro hubenější holčičku bez plínek, takže jsem nepřidávala nikde na švy a velikost mi z toho vylezla naprosto dokonalá. Obdivuji vaši práci Petro, doufám že pro nás připravíte v budoucnu ještě další tak skvělé střihy:-). A držím palce s dalším mimískem!!!!! :-)

110 Soňa Soňa | E-mail | 11. dubna 2016 v 13:38 | Reagovat

Přeji dobrý den Petro,
předem chci říct, že jste moooc šikovná a jste mi velkou inspirací, děkuji za to:-), no a asi mám strašně hloupou otázku, ale jsem naprostý začátečník a mám zájem nejen o tento střih od Vás, zatím bych ale chtěla zkusit šít kalhoty z úpletu a ne ze softshellu, je to podle tohoto střihu možné? Jen se chci radši ujistit. Děkuji moooooc za odpověď :-)

111 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 13:45 | Reagovat

[109]: Moc děkuji ;-) Jsem ráda, že se tak pěkně povedlo.

[110]: Pokud jste úplný začátečník, tak bych spíš doporučovala šít věci, které nejsou z úpletů a pružných materiálů, softshell je na začátek úplně nejlepší, dobře se s ním pracuje, nekrčí se, nepruží, takže šití je přesné, nikde se nic nevlní. Úplet je potvora. Když už úplet, tak na overlocku. Někdo to šije i na rovnostehu, třeba pružným overlockovým stehem, to taky jde, ale ne pro první začátek, první bych volila nepružnou teplákovinu, flíz a ideálně softshell (šusťákovinu ne, ta neposlouchá a klouže u šití). Jinak tento střih jde využít i na jiné materiály, hlavně asi na tepláky.

112 Soňa Soňa | E-mail | 11. dubna 2016 v 13:49 | Reagovat

Jééé děkuji moc za velmi rychlou radu, ušetřila jste mi asi spoustu vzteku u úpletů.:-) Děkuji a přeji krásný den

113 kamila kamila | 7. května 2016 v 22:01 | Reagovat

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jak se vám vejdou dvoje kalthoty do 0,5 m látky? Já jsem šila z 0,7 m a na délku mi to vyšlo tak akorát (šila jsem velikost 104 - střih má na délku rovných 60 cm bez záševků). Ze zbytků, které jsem ještě musela sešít, mi to vyšlo už jen na druhé jednoduché bez kapes velisoti tak 80. Děkuji za radu! :-)

114 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 7. května 2016 v 22:33 | Reagovat

[113]: fotonavod byl delan k verzi prvni, tj. 74-92, pak jsem po case dodelala na prani ctenarek blogu verzi 98-116, ale k te jsem uz nedelala samostatny navod. spotreba na vetsi velikosti je jedna delka kalhot, to mate pravdu.

115 kamila kamila | 10. května 2016 v 14:58 | Reagovat

[114]: Děkuji za odpověď, já jsem si říkala, jestli to není nějaká vychytávka, o které nevím... :-)

116 Moni Moni | 13. srpna 2016 v 22:14 | Reagovat

Dobrý den,
mohu se zeptat, jaký softshell a kde kupujete? Ráda bych se pustila do něčeho takového a úplně se ztrácím v typech softshellu a kde ho koupit, aby byl fajn. Zatím se v tom příliš neorientuju.
Děkuji. :-)

117 Caramilla Caramilla | 15. srpna 2016 v 11:44 | Reagovat

[116]: Různě. Většinou u Tkadexy. Něco na Unuodesign. Pokud chcete softshell, ve kterém se nebudete potit, tak doporučuji co nejvyšší paropropusnost, ideálně 5000.
Jinak podlepený flízem je na chladné počasí a podlepený úpletem je na teplejší počasí. Voděodolnost bych až tak neřešila.

118 Teres Teres | E-mail | 30. srpna 2016 v 16:11 | Reagovat

Uz nevim po kolikate budu sit dle tohoto strihu, ale rada bych se zeptala, jestli nepripravujes strih na softshellky toho dzinoveho typu, ktery jsem videla u Tebe na fleru. Vypadaji šikimiky 8-)

119 Teres Teres | E-mail | 30. srpna 2016 v 16:14 | Reagovat

A jeste dotazek budu ted poprve sit velikost 104 a pri vytisteni jsem zjistila, ze predchozi 98 jsem mela spatne vytisklou - mensi cca o 2mm. A byla i tak dost siroka. Zuzujes je take pro syna? Nevim, jestli se snazit o zuzeni nebo to nechat byt - jeste jsem nikdy nezuzovala a nevim jak na to se sedem.

120 Caramilla Caramilla | 30. srpna 2016 v 22:54 | Reagovat

[118]: NO, chystam, uz rok a pul. Tak asi tak... vubec netusim, zda to nekdy realizuju, v dohledne dobe urcite ne, vubec nestiham:(

[119]: urcite to zuz, pokud je syn hubeny. Ja Krystofovi siju zatim 92, takze jsem zatim do vyssich velikosti nepokrocila, jasmine jsem zuzovala, ted siju 128 podle velikosti 116 a jen prodlouzim a je ji to dobre, ona je hodne hubena. Na 104 ja jsem jasmine sila strih mensi, ten 92 a jen jsem prodlouzila nohavice a dala vic na sed. U te 104, bych jen zuzila na bocich treba na kazdem dile o 1,5 cm a sed bych nechala stejne vysoky. Zuzuju na bocich,  co je rovne a smerem ven, ne tu cast, jak je sed:)

121 Martina Martina | E-mail | 12. října 2016 v 11:49 | Reagovat

Dobrý den, prosím začišťujete vnitřní švy na OL, nebo necháváte jen tak? Děkuji Martina

122 Caramilla Caramilla | 12. října 2016 v 13:26 | Reagovat

[121]: Já začišťuji, ale není to nutné, softshell se netřepí, resp. obyč. softshell, teď se dělají nově softshelly, co mají keprovou vazbu nahoře a ty se třepí a pak letní softshell (kostičkatý rub) se taky třepí.

123 Zuzana Zuzana | 29. října 2016 v 23:11 | Reagovat

Dobrý den,
hledám zkušenosti s šitím softshellu. Psala jste někde zde, že šijete obyč. stehem.
Mám zimní verzi látky a už jsem na druhých kalhotách zničila 7 jehel. Tupí se mi. Jakmile je jehla tupá, okamžitě mi strok vynechává stehy a jeden šev dělám třeba sedmkrát. Je to k vzteku.
Musím tedy používat co nejslabší jehly na úplet a vše ostatní, jak jeans tak standard jehly jsou k ničemu.
Dělá se to jen mně, nebo jste se s tím setkala a máte na to nějakou vychytávku?
Také tam, kde prošívám svrchu šev, se stehy vynechávají, přitom to není zas až tak moc silné...
Jsem z toho strašně unavená, jak mi to nejde a nevím, zda to je strojem nebo čím... chjo.
Moc děkuji za rady a odpovědi, i Váš čas,
Zuzana

124 Caramilla Caramilla | 30. října 2016 v 9:26 | Reagovat

[123]: Já to mám opačně, dávám na softshell silnější jehly a ve více vrstvách (většinou tedy hlavně u krku, když tam je několik vrstev látky a ještě zip podehrnutý k začištění), když jehly vynechávají steh, dávám jeans, která to prošije. Tenké jehly se mi ve stroji ve více vrstvách softu lámou. Opačný problém jsem nikdy neřešila a že by mi takto soft ničil jehly také ne. Provazování hodně záleží na kvalitě stroje, resp. ne až tak kvalitě jako tomu, zda má sílu šít i silnější materiály. Měla jsem Brother, ten to u krku se zipem nezvládal prošít ani jeansovou jehlou, neprovázal těch pár stehů, došívala jsem ručně. Teď mám Pfaff a ten to prošije víceméně dobře, když dám jeans. Nejlepší na softshell jsou stroje ala Veritas. Ty prošijí všechno.
Pokud šijete softshell na prodej a jste z tohoto unavená, protože šijete softu mnoho, koupila bych stroj průmyslový.

Jinak obecně bych na váš dotaz asi odpověděla (bez záruky), že příčina bude ve stroji.

125 Anna Anna | 5. listopadu 2016 v 20:33 | Reagovat

Dobrý den, ráda si prohlížím Váš blog a vždycky si říkám, jak to můžete všechno stíhat. Máte můj obdiv:-)
Koupila jsem si od Vás střih na kalhoty. Překvapilo mě, jak krásně se šíjí a díky Vašemu návodu to ani není nic těžkého. Akorát řeším jeden problém. Šila jsem vel.104, syn má standardní postavu, přesto se mi pod pasem (nad rozkrokem) hodně boulí. Můžete mi poradit prosím co s tím? Moc Vám děkuji za odpověď! Mějte se krásně! Anna

[106]:

126 Caramilla Caramilla | 7. listopadu 2016 v 11:22 | Reagovat

[125]: Nevím, jak to máte řešené v pase, může to dělat řešení v pase, pokud ne, tak bych kalhoty v tomto místě trochu zabrala dolů, udělala bych kulatější výstřih pod pupíkem.

127 Kateřina Koudelová Kateřina Koudelová | E-mail | 13. prosince 2016 v 16:59 | Reagovat

Dobrý den, děkuji za střih, ušito a odzkoušeno pár týdny nošení, šila jsem vel. 86 a zkrátila jsem délku nakonec asi o 4 cm, přišly mi i s náplety hodně dlouhé, tak o 10 cm delší než naše jiné kalhoty. Ale alespoň vydrží celou zimu :) Do pasu jsem dala 20 cm flísový náplet aby bylo teplo na bříško a je to super.

128 Caramilla Caramilla | 13. prosince 2016 v 17:07 | Reagovat

[127]: Děkuji za referenci:) Střih je dělán na kalhoty klasické bez nápletu, pokud se dává náplet, musí se délka uzpůsobit podle toho, jak to chcete mít řešení, já náplet přehrnuji, aby byl v nohavici, takže naopak 8 cm navíc přidávám:)

129 alpia alpia | E-mail | 4. ledna 2017 v 20:22 | Reagovat

Skvělý návod! díky! A další zajímavá možnost jak všít do nohavic náplet je tady, určitě taky zkusím:

http://ostrovnavsi.cz/chlad-uz-do-nohavic-nemuze/

130 Hanka Hanka | E-mail | 15. ledna 2017 v 14:43 | Reagovat

Super střih, zmenšila jsem si ho do vel. 104 a ještě plánuji zvětšit na 146 (mám 3 děti a jen jedno v rozmezí 116-140 :-)) Jen lem do pasu jsem ušila z bavlněného úpletu a asi by byl lepší ten flís, protože úplet byl po řádění ve sněhu na ždímání.. Jen mi stále vrtá hlavou, jak z 0,5 m softu dáte dvoje kalhoty...

131 Caramilla Caramilla | 15. ledna 2017 v 17:28 | Reagovat

[130]: Střih na kalhoty mám ve 3 velikostních verzích 74-92, 98-116 a 116-140:)
TEnto fotonávod je dělán k verzi 74-92 a v této velikosti se užší kalhoty vejdou většinou dvoje do jedné šíře, u té 92 to vyjde na 5 dílů a 6. už jsem pak stříhala, tuším, z další délky.
Od těch větších velikostí pak doporučuju už vždy kupovat jednu délku kalhot.

132 Eva Eva | E-mail | 10. dubna 2017 v 20:27 | Reagovat

Milá Peťko,
Díky ta super střihy, tyhle kalhoty jsem své ratolesti ušila snad patery. :-) Všechno mám ale ze zimního softu 30/15. Teď chci šít z jarního a jako kapsy chci mít úplet. Můj dotaz zní, je nutné kapsy, když jsou z jiného materiálu vyztužit vlizelínem nebo to bude OK jen samotný úplet? Děkuji za názor a další zkušenost. ;-)

133 Caramilla Caramilla | 10. dubna 2017 v 20:49 | Reagovat

[132]: Já úplet vždy našívám na softshell a z toho pak dělám kapsy, samotný úplet podle mě je moc tenký, tak pak podžehlit vlizelinem.

134 Majka Majka | 26. května 2017 v 23:00 | Reagovat

Dobrý den, díky za pěkný návod!
Chtěla bych se zeptat ohledně pokládání střihu na látku (softshell) - je potřeba vždy dávat střih na látku na délku podél pevného okraje, nebo můžu kalhoty dát i napříč?
A můj druhý dotaz je ohledně typu softshellů - na kalhoty pro dítko na jaro/léto byste doporučila spíš "kalhotový softshell" nebo "letní softshell"? (z unua)
A poslední: kalhoty pro batole - mám je udělat radši z jarního (aby to hned neprodřel - ještě nechodí), nebo taky stačí pevnostně třeba ten letní?
Děkuji za rady! ;-)

135 Caramilla Caramilla | 27. května 2017 v 10:47 | Reagovat

[134]: Děkuji za otázky, zrovna chystám videonávod na tyto kalhoty, tak dobrý podnět, co tam zmínit:-)

1. I softshell se po své šířce chová jinak jak po délce. Takže já dávám tak, jak se má. Ale na druhou stranu pokud chcete ušetřit materiál a peníze, tak zrovna u softshellu to zase nepředstavuje až takový problém, pokud jsou kalhoty pro dítě a jsou volnější, u dámských kalhot bych už volila stříhání správně.

2. Bohužel na léto ozkoušeny softshelly nemám, kovářovic kobyla:))) Mám koupený letní softshell (takový ten se síťkou zespod a membránou), ale zatím bohužel asi 2 měsíce neušito, takže i nevyzkoušeno, plánuji došít před dovolenou na konci června, tak snad... Minulé léto děti chodily v micropeach celé léto. A v zimě a dešti jarní softshell - ten žíhaný. Ale letos chci zkusit ten letní kalhotový. Uvidíme.

3. Toto vůbec nevím, ten jarní docela vydrží, to mám vyzkoušeno, ale jak jsem psala, ten letní jsem ještě nezkoušela, vyzkouším ho určitě, malá právě taky leze. Ale já bych to asi řešila tak, že bych vzala ten tenčí a našila na kolena "záplaty", klidně z jarního a nebo klasické záplaty na kolena. Asi to nějak tak taky budu řešit.

136 Katka Katka | E-mail | 3. srpna 2017 v 23:51 | Reagovat

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, ovšem nevím, jak přesně dotaz formulovat, abyste mi rozuměla. Každopádně by mě zajímalo, jak to udělat, aby se softshellové kalhoty vpředu nekrabatily. Nemůžu se dopracovat ke střihu, aby dětem v rozkroku a v pase seděly, vždy to vypadá jakoby tam bylo místo ještě na dvě plíny..podle stejného střihu mi sedí tepláky nebo jiné úpletové kalhoty, ale ty softshellové mají v tom předním sedu velké, takové nafouknuté. Je to tou látkou nebo špatným střihem? Nemáte nějakou radu či tip? děkuji moc :-)

137 Alma Alma | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 12:51 | Reagovat

Výborný master class :) Velmi podrobně!!
V komentářích také mnoho zajímavých objasnění, Děkuji :)

138 Paula Paula | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 10:09 | Reagovat

Velmi dobrá práce! Skvělé nápady! Podrobné pokyny!! Děkuji :-)

139 Hosalka Hosalka | E-mail | 25. ledna 2018 v 14:51 | Reagovat

Dobrý den, děkuji za informace  a super návod. Ráda bych ušila softshelky, jen některé mají na kolenou zaševky a jiné ne. Jak se na to prosím díváte Vy? Jsou u dětských (vel 104 a mensi) nezbytné? Jedny jsem zkoušela bez zdvojených kolem a záševků a řekla bych, že v pohodě.
Předem moc děkuji za odpověď.

140 Elin Elin | E-mail | Web | 3. května 2018 v 19:44 | Reagovat

Moc se mi líbí vaše práce!.. Skvělé nápady a pokyny :) Mám velký zájem experimentovat s nimi!!! ;)

141 KasiaA KasiaA | E-mail | 27. ledna 2020 v 18:19 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti; http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama