Čokoláda, nejoblíbenější sladkost světa

3. září 2012 v 22:55 | Aleš Masner - Fairobchod.cz |  Inspirace / recenze
Čokoláda patří k nejoblíbenějším sladkostem na světě a její lahodnou chuť si lidé vychutnávají již celá staletí. Ať už se jedná u tabulkovou čokoládu hořkou, mléčnou nebo bílou, bonboniéru, oříšky či ovoce v čokoládě nebo čokoládovou figurku.


Čokoláda je starší než leckteré světové náboženství a lze ji směle považovat za jeden z nejvýznamnějších objevů ve světě potravin. V současné době roste zájem i o horkou čokoládu na pití a čokoláda se využívá i v kosmetice.Do módy se opět dostávají čokoládové zábaly, o jejichž omlazujícím účinku byly přesvědčeny již dvorní dámy na dvoře Ludvíka XIV., zejména slavná madame Pompadour.


Účinky čokolády

Už když španělští dobyvatelé přivezli hnědé zlato (kakaové boby) do Evropy, netrvalo dlouho a toto luxusní zboží se začalo prodávat v lékárnách jako lék. Kakao má totiž bezesporu řadu pozitivních účinků a je označováno jako zdravá výživa i v moderní medicíně.

Konzumace kvalitní čokolády je spojována s pocity radosti, uvolnění a štěstí. Stimuluje mozek k produkci tzv.šťastných hormonů, vyvolává pocity pohody a snižuje pocity stresu, deprese a nervové zátěže.

Obsažený arginin je pak považován za přírodní viagru. Dobré čokoládě je obecně připisován pozitivní vliv na sexuální zdraví a je předmětem mnoha studií. Například ta vedená italskou sexuoložkou Andreou Saloniavou potvrdil, že ženy, které si dopřávají kvalitní čokoládu, dosahují snadněji orgasmu a prožívají intimní život intenzivněji.
Stimulační efekt čokolády zajišťuje přítomnost theobrominu a fenyletylaminu spolu s určitým množstvím kofeinu. Jeho obsah závisí na odrůdě kakaových bobů a stupni fermentace, ale obvykle se pohybuje od 0,1 do 0,5 %. U kakaa z afrických bobů, ze kterých je většina běžných čokolád, je však jeho podíl velmi nízký - 0,1 % a méně. Naproti tomu v těch kvalitnějších čokoládách z kakaa z Latinské Ameriky je ho více.

Fair Trade čokoláda

Nejkvalitnější kakaové boby rostou v Latinské Americe, ale drtivá většina kakaa na světových trzích pochází z Afriky. Tam je také horší situace, co se týká dětské práce při pěstování a zpracování kakaa. Pachuť sociální situace dělníků na plantážích dělá kakao více hořké, než ve skutečnosti je. Proto je vhodné kupovat Fair Trade kakao a z něj vyráběné kvalitní a etické Fair Trade čokolády. Ty se vyznačují poctivou kvalitou zajištěnou lidskými podmínkami při pěstování potřebných surovin. Právě díky tomu nemusí být čokoláda šizená, ale naopak se drobným pěstitelům a zpracovatelům vyplatí produkovat kakao opravdu kvalitní a čisté; bez příměsí či náhražek.


Vznik čokolády

Primitivní čokoláda xocolatl
Nemůžeme jasně říci, kdo jako první čokoládu ochutnal, ale bylo to někdy mezi lety 1500 - 500 př. n. l. v deštných pralesích dnešního Mexického zálivu. Nejspíš to byli Olmékové, kteří jako první používali slovo kakao, které dělá čokoládu čokoládou, a prostřednictvím obchodu seznámili s kakaem i okolní kultury Mayů a Aztéků.
Mayové pěstovali kakaovník cíleně na polích a z jeho kakaových bobů připravovali nápoj s výstižným názvem xocolatl, což znamená hořká voda. Přesně tomu se totiž primitivní čokoláda podobala - byly to jen kakaové boby a voda. Poslední aztécký vládce Montezuma ji ale používal i jako bájný elixír lásky, díky kterému si ve svém harému mohl užívat celou noc.

Objevení čokolády Evropany
První Evropan, který se s kakaem setkal, byl Kryštof Kolumbus v roce 1502. Nedokázal však ocenit jeho hodnotu a do Evropy přivezl jen několik bobů jako kuriozitu. Moderní historie čokolády se tak začala psát až v roce 1517, kdy zmíněný aztécký vládce Montezuma seznámil s oblíbeným čokoládovým nápojem španělského objevitele Hernána Cortéze. Jednomu z nejslavnějších španělských kolonizátorů Ameriky tato čokoláda zprvu příliš nechutnala, ale po přidání medu si novinku oblíbil a uvědomil si ekonomickou hodnotu kakaovníku.

První čokoládovny
Obliba kakaového nápoje se rozšířila po celém Španělsku a vznikaly zde první chocolaterias, čokoládovny. Pro Španěly se horká čokoláda stala tím, co pro Angličany znamenal čaj a tajemství čokolády si udrželi téměř 100 let jen pro sebe. V 17. století se obliba čokolády rozšířila do Portugalska, Francie, Anglie a dalších zemí tehdejší Evropy. Kakaové boby ale zůstávaly vzácné a drahé. Kilogram kakaových bobů se vyvažoval až 0,75 kg zlata. Pravý boom způsobilo až slazení cukrem a kouzlu čokolády podlehla i Amerika. První čokoládovna byla otevřena v Novém světě v roce 1765 v Dorchesteru ve státě Massachusetts.


Bio čokolády Zotter
Čokolády značky Zotter jsou ve světě kvalitních čokolád legendou. Všechny suroviny pro výrobu pochází od certifikovaných Bio producentů a všechny výrobky nesou rovněž mezinárodní nezávislé logo Fairtrade. Právě pan Zotter představil světu vůbec poprvé v moderní historii ručně vyráběné čokolády. Na plněné čokolády Zotter se odvolávají i mnozí profesionálové jako na vzor pro ostatní čokoládovny. Jde o zcela exkluzivní a vysoce jakostní čokolády, které se dodávají i na britský královský trůn královně Alžbětě.

Výroba bio čokolád Zotter
Jedinečné bio čokolády Zotter jsou vyráběny v malé obci v rakouském Štýrsku již od roku 1992. Mléko je většinou z horských farem v Tyrolsku, třtinový cukr a hlavně kakao pak z celé řady zemí rozvojového světa. Kakao každé země je trochu jiné a Josef Zotter toho využívá pro zcela originální a kreativní kombinace chutí a vůní. Značka Zotter tak vytváří charakteristický rys, který tyto čokolády odlišuje od všech ostatních. Můžete tak ochutnat i nejkvalitnější kakao světa Criollo a to hned v několika různých bio čokoládách Zotter.
Ruční výroba čokolád Zotter se obejde bez jakýchkoli forem, používá se jen hrnec, naběračka a válec. Jednotlivé vrstvy čokolády se rovnoměrně nanáší v až 6 různých vrstvách a vzniká obří, 15 m dlouhá čokoláda. Ta je pak pomocí ručně obsluhovaného stroje nařezána podélně i příčně na jednotlivé tabulky. Ty se noří do polevy a pomocí proudu studeného vzduchu je odstraněn přebytek. Tak vzniká jejich typická zvlněná plocha. V chladícím tunelu je pak čokoláda zpevněna a získává svůj lesklý vzhled. A už nezbývá než zabalení do zlatého papíru a pěkného kresleného obalu.

Zpracování všech surovin probíhá výhradně v čokoládovně Zotter. Zotter je tak jedna z mála evropských společností, která sama zpracovává kakao, a jediná, která vyrábí výhradně v kvalitě bio a kakaové boby dováží v rámci systému Fair Trade. Tak mají Zotter čokolády výhradní pozici na trhu, která se jasně odlišuje od hromadné standardizované výroby. Vyzkoušejte třeba velmi oblíbenou hořkou bio čokoládu s čili.

Originální obaly bio čokolád Zotter
Kromě vysoké kvality a vynikajících chutí lákají Zotter čokolády také svými pestrobarevnými a rozmanitými obaly. I ty jsou jedinečné, každý druh čokolády má svůj vlastní obal. Jejich autorem je Andreas H. Gratz, umělec, který je dlouholetým přítelem Josefa Zottera, zakladatele firmy. Již léta kreslí zábavné postavičky a tvary evokující lidi z Fair Trade družstev, kteří dodávají suroviny na výrobu čokolád. Líbí se Vám?

---------------
Titulní fotografie převzata z http://cukrarnatropez.cz/cukrasen/cokolada/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | Web | 4. září 2012 v 22:24 | Reagovat

Hm, tak dík, no, teď mám chuť si těch čokolád a bonboniér koupit tak sto najednou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama