Prosinec 2013

Objednávka látek z Moraviatex

30. prosince 2013 v 18:00 | Petra |  Materiál - prodej a objednávky
Kdo by potřeboval něco nasyslit z Moraviatex, můžete si napsat Endouškovi: a.vladykova(zavináč)seznam.cz

Uzávěrka: 12. ledna. Více info na mejlu výše:)

Hnědá čepice z alpaky s přetahovanými oky (fotonávod)

30. prosince 2013 v 12:58 | Petra |  Střihy a návody
Hromadění vln je jedna z mých úchylek a Vánoční dovolená je jednou z mála chvil v roce, kdy se dostanu k pletení a relaxuji.

První pletací počin letošních Vánoc. Čepička ke zlaté bundičce, kterou jsem koupila ke zlaté sukénkce, kterou jsem koupila protože sukénky vůbec nepotřebujeme:-)

Na Fleru jsem objevila svou velkou lásku - vlny od barvířky a pletařky DECIDA. Všechny její vlny, co jsem měla zatím v ruce, jsou jemné a opravdu nekoušou. Jsem na to hodně citlivá. Navíc barevné kombinace jsou opravdu překrásné... Můžete se už teď těšit na další výrobky, rozpletený je svetr, už chybí jen jeden rukáv a nákrčník:)

Poděkování za pomoc plus prosba o peřiny a zavařeniny

30. prosince 2013 v 11:53 | Petra
Velmi všem děkujeme za nabídky pomoci mé kamarádce v nouzi, přišlo jich opravdu hodně. Hodně věcí už jsme sehnali - jen díky vám a vaší pomoci!

Co by kamarádka ještě potřebovala jsou polštáře. Výplň aby nebyla peří, chlapeček je alergik (ovčí vlna atp. být může, naopak vítáno:). Nenašly by se u někoho polštáře v nějakém rozumném stavu, aby v nich mohly spát i děti?:-)
Peřiny jsme už sehnali, děkujeme moc za pomoc!

Dále kamarádka upotřebí i domácí zavařeniny. Dětskou výživu potřebovala Nutrilon č. 1, ale pár se vás už nabídlo pomoci, tak to už není úplně akutní, aby zase neměla moc krabic, které pak už nevyužije.
Zavařenin už pár máme, ale těch není nikdy dost při 4 dětech:)

Ještě by potěšilo oblečení na děti - holčička vel. 62 a chlapeček vel. 84, kdo můžete postrádat něco v rozumném stavu, tak pište:)

Moc moc všem děkujeme, je vidět, že tenhle blog sdružuje nejen šicí nadšence, ale i lidi se srdcem na pravém místě! Už jen ta vlna solidarity člověku v nouzi dodá hodně energie a síly bojovat o přežití.

Někteří z vás se ptáte i na číslo účtu, kdo byste měl zájem o tuhle formu pomoci, o kterou jsme si nechtěly říkat, ale hodně z vás to nabízí, tak účet k dispozici přímo na kamarádku mám a mohu poskytnout, každá koruna je dobrá, i blbých 50 Kč pomůže.

K dispozici mám i fotky bytu pro ty, co mají silnější žaludek a chtějí se podívat, co jí zbylo jako byt pro život se čtyřmi dětmi...

Více informací na mém mejlu petra.machackova(zavináč)gmail.com

Aktualizace 30. 12. 22:50

Nákrčník (fotonávod)

28. prosince 2013 v 16:35 | Petra |  Střihy a návody
Nákrčník - na první pohled primitivní záležitost, ale kdo někdy zkoušel šít, ví své... Šila jsem ho zatím dvakrát a v obou případech jsem ho pokaždé dvakrát přešívala. Takže tento fotonávod věnuji sama sobě, abych příště už věděla:-D

Šití to vskutku není složité, stačí kus flízu a obyčejný stroj, který šije rovně, popřípadě se dá šít i v ruce. Základní pointa je, že se musí převrátit na líc ve vhodnou dobu, jinak po převrácení vyleze nákrčník opačně, tedy roura s uzoučkým otvorem a vysoká, prostě takový nákrčník pro žirafu...


Prosba o pomoc jedné dobré duši

28. prosince 2013 v 11:16 | Petra
Milé čtenářky, obracím se na vás všechny s prosbou o pomoc. Jedna moje kamarádka a i zdejší čtenářka blogu se dostala do velmi tíživé životní situace, kdy zůstala s maličkýma dětma sama v úplně zdemolovaném bytě. Nemá ani pračku, mikrovlnku, žehličku, vysavač, počítač, ... vše zdemolované a zničené. Takto se po svátcích vrátila s dětmi do bytu, který je neobyvatelný.

Snažím se jí nějak pomoci a napadlo mě vyhlásit akci "starý spotřebič". Občas někdo z nás máme na půdě nebo ve sklepě něco, co funguje, ale už to nevyužíváme, protože jsme koupili nebo dostali spotřebič nový a ten starý nám je líto vyhodit, co kdyby se někdy hodil. Kdybyste někdo z vás něco takového vlastnil a mohl postrádat (darovat nebo alespoň půjčit), moc by to kamarádce alespoň v téhle první zoufalé šokové fázi pomohlo.

Nyní scháníme aktuálně peřiny!!!

Kamarádka sama je dobrá duše a každému, kdo potřebuje, vždy pomůže, hodně jsem ji přemlouvala, aby si teď nechala pomoci zase ona:) Mě už mockrát pomohla, ráda bych jí její pomoc oplatila.

Všem děkujeme za pomoc, byť by byla jen na modlitbách, děkujeme!

Kontaktní mejl je na mě petra.machackova(zavináč)gmail.com, podrobnosti domluvíme mejlem.

Aktualizace: 29. 12. 14:40

Nadílka u druhé babičky

27. prosince 2013 v 0:35 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Dnešní nadílka u druhé babičky v Benešově a dovádka s dalšími třemi bratrancemi.
Hitem večera byla létací ryba, hlavně pro naše tatínky:)

Štědrý den

26. prosince 2013 v 12:25 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Štědrý den se Šimonem si Jasmínka užila. Hitem letošních Vánoc byly autíčka, dostali jich se Šimonem dohromady asi padesát a přesto se o ně rvali... U každého dárku byla otázka "Je tam auto?" a když nebylo, tak šup za hlavu:-D Tolerovány byly jen mašinky, garáž a koberec se silnicema.

Jasmínka si vybrala ke stromečku šaty s tmavomodrým podkladem od Desigualu, co jsme koupily ve slevě po minulé zimě. Tmavě modrá nebyla moje oblíbaná barva, ale Jasmínce opravdu moc sluší...


Rodinná autíčková trička

24. prosince 2013 v 20:00 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Tričko pro bráchu, švagrovou a mé dva synovce Šimona a Matouše. Šimonek je autíčky úplně posedlý, od tety Caramilly si Ježíšek objednal autíčko s volantem a aby bylo trochu interakvitní, tak má otvírací dvířka (není to můj nápad, někde jsem to okoukala:). Tatínek má na tričku klíč, který Šimonkovi často chybí, když dovádí v jejich autě. Matoušek má obyčejná autíčka a maminka, co má doma tři chlapy nemůže mít na tričku nic jiného nez brzdu:-D


Vánoční andílek

23. prosince 2013 v 11:13 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Přejeme všem požehnané Vánoce, poklidné očekávání narození Spasitele a rozzářené dětské oči, které jsou pro nás rodiče tím nejkrásnějším dárkem Štědrého dne.

Přikládáme fotky našeho zlatého andílka s vážným výrazem a rašícími růžky:) Fotky jsou ze včerejší vánoční hry v Benešovském sboru ČCE. Svou komparzní roli brala Jasmínka až tragicky vážně...

Vánoční pečení

22. prosince 2013 v 0:33 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Důkaz, že se fakt neflákáme:-)

Jasmínku letos cukroví hrozně moc baví, tak si to užíváme. Dneškem máme snad konečně napečeno:-) Vánočka byla tak dobrá, že jsem ji vyndala v 8 večer z trouby a už jí skoro půlka chybí:)

Novému foťáku jsem pořídila nový objektiv a jsem z něj nadšená, fakt paráda, hlavně lze fotit i ve špatných světelných podmínkách bez blesku, což je luxus:-) EOS 70D se stal mým miláčkem, už bych ho nedala. Jen musím ještě našetřit na dobrý objektiv na video.


Diskopuntíkový komplet

22. prosince 2013 v 0:18 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Jedna z posledních předvánočních zakázek pro Ježíška. Barevné žužupotěšení pro ty, co mají rádi barvy.

Růžovou sukénku s tulipány Jasmí nechtěla sundat:)

V mém prohlížeči mi nejdou vkládat fotky, tak až dodatečně...

Z mé dílny se tímto do Štědrého dne loučím, protože jsem přilepená v kuchyni. 24. večer bude odtajněn jeden vánoční ušitý dárek, ale jinak celé svátky budu plést:-)


Softshellové soupravy pro kočky

11. prosince 2013 v 18:01 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Velký monument z dílny u Caramilly, produkty minulých několika dlouhých a bezesných nocí...
Dvě soupravy bund a kalhot pro dvě sestřičky, které mají rády kočičky:-)

Docela jsem se upřímně řečeno natrápila, přešívání, párání, předělávky... Bundy nebyly zadarmo a neumím "odevzdat" něco, kde je prostě jakkoliv křivý šev nebo vypoulený zip... Ale i spousta chyb z nesoustředění. No, ale nakonec vypadají k světu a podle fotek se novým majitelkám až ze Slovenska líbí. A pak, že měkké dary pod stromečkem jsou méněcené, že:-D

Měkké dary na Fleru

10. prosince 2013 v 14:50 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Od dnešního dne probíhají na Fleru 15% slevy na měkké dary, zapojila se i Caramilla:)


Mašinkové softshellové kalhoty

2. prosince 2013 v 18:41 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Softshellové kalhoty pro milovníky mašinek (= například naše Jasmína:).


Semaforová softshellová souprava

2. prosince 2013 v 18:37 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Konečně blog funguje, tak vkládám fotky soupravy šití na přehlídku do Soběslavi.

Je k prodeji. Při objednání přes mejl platí 11% sleva.


Kytičkové a autíčkové

2. prosince 2013 v 18:29 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Dvoje fádní:-)

Kytičkové jsou pro Jasmínky kamarádku Aničku, která je má od čtvrtka a prý je nevýslovně miluje, což nás těší:-)

Autíčkové pro jednoho chlapečka z Fleru, aby byl přes zimu v teple.

Vše kvalitnější softshell. Kytičkové zakonečeny rovně lemovací gumičkou a autíčkové zakončeny tunýlkem a gumičkou, zdá se mi to dobře praktické, jednoduché a do školky super, přendat to přes sněhuli je fakt v pohodě:)


Lentilkové softshellky

2. prosince 2013 v 18:24 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Pokračujeme dnes lentilkovou kolekcí! Inspirace z pečení sušenek se ukázala hned v naší tvorbě, když jse s Jasmínkou od Aniel dostaly volnou ruku vytvořit unisex kalhoty pro její děti. Jak jsme viděly dvě malá kolečka vystřižená ze softshellu, bylo to jasné, uděláme lentilkové kalhoty, rozsypané lentilky. Některé jsou i reflexní;-)

Jasmí z nich je tak nadšená, že dnes plakala, když je musela po focení sundat a pochopila, že je pošleme jiné holčičce, hrozně si přeje taky mít lentilkové softshellky, a já měla vymyšlenou kytičkovou soupravu, takže asi bude unisex s lentilkama...


Lentilkové sušenky

2. prosince 2013 v 18:19 | Petra |  Recepty
Sušenky s lentilkama se u nás staly hitem na setkávání maminek s dětmi. Jen teda se neohřejou, člověk to položí na stůl, otočí se a všude jsou jen drobky:-D
Já lentilky nemám ráda, tak jsem si udělala variantu s oříšky a čokoládou a teda dobrota, taky mi nezbylo ke kafi.

Navíc baví děti i výroba a zejména "dojídání zbytků".

Recept máme od Hanky a ta se inspirovala na internetu.