Srpen 2014

Dovádění v Mirakulu

31. srpna 2014 v 18:42 | Petra |  Rodinné fotky atp.
V Mirakulu jsme byli poprvé a moc se nám tam líbilo, určitě se tam zajedeme podívat opakovaně. Pro děti opravdu ráj různorodých aktivit. Občerstvení všude po areálu, které není nijak předražené. Pokud máte rádi pizzu, tak tu z Mirakula určitě doporučuji. Jasmínka měla palačinku, i ta byla dobrá, obrovská, ani ji nedokázala sníst:) Vyblbnou se nejen děti, ale i dospělí. Já si atrakce s Kryštofem v šátku bohužel neužila, o to víc mne oslovila zdejší naučná stezka lesem, úžasné nápady, většinu jsem znala, ale byly tam i nové, které jsem neznala a moc jsem si je užila.
Pro maminky malých dětí je zde přebalovací místnost a také mikrovlnka volně přístupná v areálu - pokud potřebujete přihřát příkrm.

Atrakce jsou z příjemných (pokud lze, tak přírodních) materiálů, žádný plast. Moc hezky designované a kvalitně postavené. Navíc je celý "park" udržován.

Mirakulum rozhodně stojí za výlet nejen na sraz nosičů. Má jedinou nevýhodu a to, že je velmi těžké dostat děti domů:)

Dítě na těle - setkání v Mirakulu

31. srpna 2014 v 16:55 | Petra |  Rodinné fotky atp.
V sobotu 30. 8. se sjely do Mirakula nadšení nosiči a nosičky z celé Republiky v rámci akce "Dítě na těle". Cílem bylo pokusit se o zápis do knihy rekordů České Republiky. Ve 14 hodin bylo sečteno 161 nosících osob na jednom místě.

Byla to neobyčejná podívaná a nádherná módní přehlídka různých šátků a nosítek. Nenašla jsem dva stejné šátky a i nosítka byla pestrá a barevná. Nejen šátky byly originální, ale i úvazy byly velmi pestré. Mne zaujalo to, že všechny osoby, které nesly děti, vyzařovaly zvláštní energii a sebejistotu, bylo to setkání zajímavých lidí, ze kterých bylo cítit, že vědí, co dělají a že si jsou jisti, že to dělají dobře. Moc prima atmosféra.

Pojďte se se mnou podívat na přehlídku šátků a nosítek, které jsme v Mirakulu mohli vidět.

Jelikož se mi některé šátky hrozně líbily a nejsem tak zběhlá, abych hned poznala co to přesně je za šátek, tak budu ráda, pokud účastnice a účastníci napíší do komentáře šátky, které poznají (číslo fotky + název šátku) - můžete komentovat svoje, ale i cizí, které poznáte:) A můžeme hlasovat o nejkrásnější šátek?:-) Můžeme to zkusit, ale ony všechny šátky byly nádherné. A ta pestrost!

Aktualizováno 2. 9.

Nová svetrovina na Batani

25. srpna 2014 v 19:40 | Petra |  Materiál - prodej a objednávky
Tak léto už nám dalo pápá, je třeba se zateplit. Pokud je vám už taky zima, zkuste nakouknout k Batani, kde je naskladněna nová svetrovina. Krásné barvy:)

Pozdrav z dovolené

16. srpna 2014 v 23:30 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Dnes večer jsme se vrátili z týdenní dovolené v Dolní Černé Studnici, zítra odjíždím s dětmi na týden na tábor do lesů. Proto se všem omlouvámn, ale e-maily vyřídím až po táboře, zítra musím kromě kostela a zpracování borůvek, co jsme si dovezli, ještě vyprat, vysušit, vybalit, přebalit, zabalit atp. :-D Přišlo strašně moc objednávek na střihy, vím, že spěcháte, ale já to prostě nestíhám, v noci kojím po 2 hodnách a malý vstává mezi 5 a 6 ráno a musím už teď opustit PC a střihové objednávky prostě dneska nestíhám. Omlouvám se a díky za pochopení:-)

Níže fotky z dovolené.


Akce Lillestoff na Unuodesign

5. srpna 2014 v 18:45 | Petra |  Materiál - prodej a objednávky
Pro ty, kterým nechodí novinky z Unuodesign, dnes byla vyhlášena hromadná objednávka na Lillestoff:-)


Dvě dlouhé nabírané sukně

5. srpna 2014 v 18:43 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Dneska máme hodné miminko, celý den prospalo:-) Tak byl čas na krklání...

Jedna sukně v tónech modrých, tyrkysových a fialových - vůně fialek. Druhá v tónech smaragdových, zelených a tyrkysových - voda, voděnka. Obě ihned k odběru na Fleru, dokud si to nerozmyslím a nenechám si je, je to velké pokušení:-D

Při objednávce po mejlu 11% sleva.

Dlouhá sukně malé mandaly smaragdové

5. srpna 2014 v 14:01 | Petra
Jedna obyčejná dlouhá sukně. K mání ihned ve vel. cca M na Fleru.


Dítě na těle

1. srpna 2014 v 21:41 | Petra
Nosíte své jakkoliv velké děti? Chcete podpořit propagaci nošení a pomoci vytvořit rekord v počtu lidí s dítětem na těle na jednom místě? Přijďte podpořit úžasnou akci do Mirakula v Milovicích - 30. 8. ve 14:00. Dá-li Pán a doveze-li mne manžel, tak se Caramilla se svými šátky zůčastní také:-D

Více informací na stránkách Dítě na těle.


Sukně Slzy smaragdu

1. srpna 2014 v 21:05 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Dneska obyčejné sukně (vyrábím barevně ladící odstřižky do další zbytkové sukně:-) z látky, která mi tu už dlouho leží a po dnešku se ptám "proč?"... Dlouhá se na Fleru prodala obratem, krátká je ještě k mání.

Nádherně k té sukni náhodou ladilo moje dnešní merino tílko...

Zelený 3 part set do šátku

1. srpna 2014 v 14:58 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Konečně je na světě dlouho připravovaný set pro nás s Kryštůfkem do šátku. Zamilovala jsem si tenulinkou merino vlnu ze Šijemdětem. Je tenulinká a jemná, nekouše. Kryštůfek už z ní má 6 týdnů overal v přírodní barvě merina a funguje skvěle, ale pro sebe jsem chtěla něco barevnějšího. Vlna jde úžasně barvit, povedla se mi celkem zajímavá zelená, měla být trošku jasnější, ale i takhle lesní zelená tak akorát pro vodníka je super:) Jde nám k mnoha šátkům, i když ono z ní z toho šátku moc vidět nebude:)

Tričko kojící, tílko jen obyč a overal už ve vel. 74/80 - myslela jsem si, jak mu bude obr, no, není mu zas tak obr:-D


Aplikace kovových druků (videonávod)

1. srpna 2014 v 13:49 | Petra |  Šití - tipy a recenze
Znáte to... ušijete úžasné tričko nebo bodýčko a pak přichází ta "slastná" chvíle, kdy musíme narazit druky. Plastové druky se na oblečení nehodí, jsou vysoké a mohou tlačit a mě se ani nelíbí, jak to vypadá. Kovové druky jsou zase jen pro ty, kteří mají velké zásoby destilátů a nebo extremně flegmatickou povahu (nejsem ani jedno:). Často mi hotová bodýčka leží bez patentků i měsíc.


Nicméně pár tipů a triků, jak vyzrát na druky, jsem připravila do videonávodu. Najdete v něm, jak pracovat s kleštěmi Vario od firmy Prym, jejich druky jsou větší 11mm a velmi kvalitní, perfektně drží, jednodušše se nacvaknou, ale bohužel se za to platí velmi vysokou cenou. Pokud nešijete víc jak dvě bodyna za rok, tak se s druky vyšplháte do řádů stovek a tisíců a to je prostě moc. Navíc jsou druky na miminěcí trička a bodyčka moc velké. Roland Baby jsou úžasné druky, ale kdo jednou nabíjel druky kladivem, tak mimo fialových prstů má i pošramocené nervy a možná taky spoustu zmetků...