Září 2014

Moje první peněženka

22. září 2014 v 16:04 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Konečně jsem se dokopala a zkusila ušít svou první peněženku. Šité peněženky se mi líbí, ale zatím jsem nesebrala odvahu. Vypadá to jako velká věda, trochu to věda je, ale zase to není až taková věda, že by se to nedalo šít. Když jsou i takoví blázni, kteří to šijí na prodej:-D Svým způsobem to chápu, je to takové malé, milé, barevné a ušité to pak vypadá profi.

Tato peněženka je šita podle návodu ze starého čísla časopisu Marina. Něco jsem obměnila. Ve výrobě je ale už nová peněženka podle střihu, který jsem už dělala sama, bude k němu pak fotonávod. Pokud se ale peněženka vůbec povede!:)

Tak, Kryštof spí, dopiju kafe a jdu na to...

V šátku Lumine na zádech

20. září 2014 v 17:20 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Natibaby Lumine a dvojitý hammock v zapadajícím slunci.
Tažený štrúdl

20. září 2014 v 16:00 | Petra |  Recepty
Sezona padaných jablek vrcholí, nám padají za plot od sousedů... Receptů na tažený štrúdl je mnoho, zkoušela jsem různé, nakonec jsem si mixem z receptů vytvořila to vlastní ideální, skvěle se s ním pracuje.

Hromadná objednávka luxusních designovaných úpletů JNY

19. září 2014 v 11:54 | Petra |  Materiál - prodej a objednávky
Vaše účty popř. manželé mne možná nebudou mít rádi, protože jsem pro vás připravila hromadnou objednávku na překrásné barevné úplety od švédské firmy JNY. Úplety jsem si zamilovala na šití pro své děti, nosili jsme celé léto, prala jsem na 60 stupňů s práškem na pleny (tedy na bílé prádlo) a úplety vypadají stále krásně. Maličký chloupek od praní mají, ale úplety jsou nové takového hrubšího pletení a chloupek toto pletení naopak hezky zjemní. Takže za nás určitě doporučuji. Nádherné barvy, nesepírají se, nežmolkatí. Navíc mají látky certifikát GOTS.

Cínová svatba

19. září 2014 v 10:23 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Včera tomu bylo přesně 10 let od chvíle, kdy jsme si v evangelickém kostelíku v Soběhrdech řekli s manželem své "ano". Dočetla jsem se, že pod deseti letech je to svatba cínová:-D

Pro pobavení vkládám staré fotky, šaty jsem si šila tenkrát sama, protože jsem chtěla úplně obyčejné, jsou šity z umělého úpletu a podšity tričkovinou, kterou jsem sehnala tak, že jsem koupila velká pánská trička za 39 Kč/Ks a z toho díly vystříhala:-) Kytku jsem měla z kapusty a dělala mi ji jedna paní ze sboru:-)

Účast na svatbě byla hojná, veselici jsme měli do noci na prostoru kolem kostela (původně to býval hřbitov:-). Jo jo, vzpomínáme...


Objednávka softshellu za výhodnější ceny na Unuodesign

17. září 2014 v 23:16 | Petra |  Materiál - prodej a objednávky
Unuodesign pořádá hromadnou objednávku na softshell. Více info na tamním e-shopu.

Trochu netradiční bazar - podprsenky Add 2 cups:)

17. září 2014 v 23:07 | Petra
Milé čtenářky, kamarádka a také zdejší čtenářka si v USA v naší společné objednávce koupila úžasnou podprsenku Bombshell Add 2 cups od Victoria's Secret. Jedná se o velikost 32AA - naše 70A(A). Typ jako níže na fotografii. Cena 900 Kč + doprava.

Piknik v Konopišti

17. září 2014 v 19:46 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Dnes jsme si udělali krásný den v konopišťském parku. Vyrazili jsme ekovláčkem až nad rybník, kde je louka a výhled na zámek. Tam jsme roztáhli piknikovou deku a hodovali jsme na sluníčku.

Pokračovali jsme do lesa, kde Jasmínka s Markétou postavily domeček z mechu. Dále jsme se vydali ke kostelu na Chvojeně, kde jsme z výšky koukali na Konopiště.

Cestu zpět kolem vypuštěného rybnéka jsme zakončili dole na parkovišti pohárem, zmrzlinou a kávou. Zpět jsme se do vláčku nevešli, kočáry koukaly i z okének a nebylo už ani kouska místa. Alespoň jsme část té zmrzliny cestou domů zbubli:)

Špulka

17. září 2014 v 18:50 | Petra |  Rodinné fotky atp.
V úterý jsme konečně vzali babičku na zdejší krásnou krejčovskou rozhlednu Špulka. V zapadajícím slunci byla opravdu nádherná...

Na vázání na záda jsem zkoušela skoro všechny své šátky a nakonec jsem skončila u svého prastarého Vatanai, nejlépe se v něm nosí a nejlépe se váže:-)

Úvaz: Dvojitý hammock (videonávod od Vonzi)

Houby, houby, samé houby

15. září 2014 v 23:57 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Minulý týden jsme byli na dovolené na Zvůli, už v červnu jsme si ji objednali s tím, že pojedeme na houby, ale to jsme netušili, co nás čeká:) Když jsem kvůli dovolené kupovala sušičku, tak manžel strašil, že houby nakonec neporostou a sušičku nepoužijeme, ale nakonec jela někdy i 3x za den (na 9ti platech).

Počasí jsme měli nakonec celkem hezké, na začátku týdne jsme se i koupaly (já a Mína), voda v rybníce byla teplá, Kryštůfka pohlídal tatínek, takže jsem si nakonec v září zaplavala nejlépe za celé léto.

Vkládám pár fotek z dovolené...

Kandovaná Aronie

3. září 2014 v 17:13 | Petra |  Recepty
Šicí stroje jsou odsouzeny k dovolené, koupila jsem si sušičku na potraviny! Dlouho jsem váhala s koupí, na houby jsme si půjčovali sem tam sušičku od babičky, ale nakonec jsem se přeci jen odhodlala pro vlastní. Dlouho a poctivě jsem ji vybírala, četla recenze a hledala parametry. Nakonec jsem z původního záměru koupit co nejlevnější krám dospěla k závěru, že si koupím pořádkou sušičku, co bude dobře pracovat a dlouho vydrží fungovat.

Setkání v Luhu u Čími

2. září 2014 v 22:05 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Také letos jsme byli na "táboře" u slapské přehrady v Luhu u Čími. Tentokrát jsem s Kryštůfkem volila možnost spát v pokoji na posteli, ale i tak byl tábor náročný. Areál je totiž přímo v prudkém svahu a nelze tam prakticky použít kočárek. Navíc jsem tam jela jako doprovod Jasmínky, která byla na tábor ještě malá a musela jsem všechny hry absolvovat s Kryštůfkem v šátku. Ale bylo to fajn.

Nejlepší hry jsou takové ty, jak je rozcestí a otázka a 3 odpovědi, když děti odpoví špatně, jdou špatně a pak se musí vracet, když je tohle ve kopcovitém terénu a chodí se neustále nahoru a dolů, docela si člověk pocvičí fyzičku:) Ale naše skupinka nejmenších dětiček byla šikovná a odpovídaly správně...