Fusak a nánožník (fotonávod a střih)

24. ledna 2015 v 21:57 | Petra |  Střihy a návody
Před dvěma roky jsem šila fusak do Cybex Callisto a zařekla jsem se, že už nikdy více! A jak to tak bývá, nikdy neříkej nikdy... Došlo na nejhorší a mě napadla zhýralost ušít fusak a nánožník k našemu Valco Snap 4. Mohla bych fusak koupit, ale cena takového, který bych chtěla, by byla opravdu vysoká a navíc by nebyl tak krásný jako si ho ušiju sama.

Když už jsem se do té šílenosti vrhla, fotila jsem u toho postup, třeba někoho inspiruje. Součástí jsou nafocené rozměry, jaké jsem použila já, buď převezmete a nebo si upravíte podle svého kočárku a potřeb. Já šila oboje hodně dlouhé tak, aby to vydrželo mým dětem do 3 let (já mám hodně dlouhé děti, nám vydržel základní fusak od Emitexu do 8 měsíců, pak jsem musela prodlužovat).
Nakonec to šití nebylo tak strašné jako minule, přikládám to i tomu, že jsem jej tentokrát šila na stroji Pfaff, který toho více utahne a také jsem nepužila vatelín, který leze do stroje, ale termolam, který je krásně splácký a šije se z něj úžasně.


Fusak je prodlužovací - skládá se ze tří částí, základní "deka", prodlužovací středový díl a "dno". Příště bych ale šila jinak, ušila bych základní díl a pak k tomu dvě různě dlouhá dna. Dno prodlužovací podle mne nemusí mít už zip, tak jako ho má středový prodlužovací díl (šila jsem podle běžně prodávaných fusaků, co jsem našla fotky na internetu, ty zip mají i v prodlužovacím středovém dílu, ale mě to přijde zbytečné - kdo rád všívá zip, že?:-).
Fusak je třísezonní - jak přechodový, tak zimní. Má vepínací vložku z vlněného beránka. Vložka se do fusaku vepne pomocí patentek. Přechodová verze má jako výztuž termolam a na dotykové části uvnitř coral flíz. Na ten se pak připne vlněný beránek.Nánožník je univerzální, připevní se pomocí suchých zipů nahoře a dole (zde se ale musíte řídit podle vašeho kočárku a dát si zapínání přesně tak, abyste měli za co chytit).


Fusak jsem si trošku víc podepsala:-D
Kočárkovina se našívá celkem dobře, je třeba volit hustý a širší cikcak (šila jsem asi 5mm široký steh), ale jinak se aplikace nevytrhávají.Ještě jsem si pro sebe do setu ušila rukávník.POSTUP:

Materiál (na fusak i nánožník):

 • 2m kočárkového šusťáku - kupuji u Gábinky
 • 1m coral fleece nebo wellsoft (stačí 65*100)
 • 2m zateplovací výztuhy (termolam, termolín)
 • 1 (necelý!) m beránka - zatkávané rouno - stačí 65 * 100 (šířka)
 • kus podšívky pod nánožník - cca 70*60 cm
 • cca 2m kulaté gumy (já použila reflexní - bude u mě na Fleru)
 • 2 ks brzdiček
 • 2 ks zip 100 cm dlouhý dělitelný (já použila zátěžový)
 • 1 ks zip 50 cm dělitelný
 • 1 ks zip 30 cm dělitelný (lze vynechat, dle mého názoru prodlužovací díl nemusí mít zip)
 • nýty - já použila nýty Anorak ke kleštím Vario (v galanterii lze sehnat obdobné velikosti od firmy Koh-i-noor)
 • 2 ks průchodek
 • 3m reflexní paspule, příp. reflexní obrázky
 • 2 karabinky na zachycení fusaku ke kočárku
 • kousek kvalitního suchého úzkého zipu
 • prádlovou gumu cca 7 mm širokou - cca metr
 • polyesterová nit
 • silnější jehly typu - buď 90 jeans a nebo 100 standart /já šila jeansovou, i tak mi jedna praskla:)

NÁVOD NA FUSAK:
1. Připravíme si střih nebo nakreslíme střih přímo na látku, jelikož je celkem objemný. Rozměry jsou nahoře. Toto je základní díl na fusak...
ROZMĚRY JSOU UVEDENY BEZ PŘÍDAVKŮ NA ŠVY!!! Přídavky musíme dát dost široké, cca 2 cm, protože se kočárkovina celkem páře a má hrubší strukturu, navíc já jsem většinu nešila na overlocku ale na rovnostehu bez začištění (je to tak jednodušší a když se dá dostatečný přídavek, tak se látka nepáře).
Pozor - na oblouček nahoře jsem přidala na švy cca 8 cm, protože se to nahoře zahne na tunýlek!2. K fusaku ještě patří prodlužovací mezidíl a spodní část - dno. Já jsem šila prostřední část 30 cm širokou a spodní dno 8 cm vysoké a fusak je už moc dlouhý /i když to byl záměr/. Já bych asi doporučovala šít dvě dna, jedno vysoké 30 cm a jedno vysoké 8 cm. S tím, že těch 30 cm dno by mělo bohatě stačit pro dítě do 3 let (měřeno podle bývalého fusaku, co jsem měla na Jasmínku do 3 let - Jasmínka byla větší dítě).
Obvod dna musí být 101 cm (100 cm bude dlouhý zip, který tam budeme našívat a 1 cm máme na mezírku mezi konci zipu). 101 cm je to ale v čistém čísle, musíme přidat pak přídavek, takže obvod je větší.

U prodlužovací verze jako mám já jsem potřebovala 2 díly 100 x 30 , 2 díly 100 x 8 a dvě dna obvod 101 cm (vše plus přídavky na šev). Na verzi se dvěma dny budete potřebovat ještě o 2 dna více.

Ještě budete potřebovat proužek na krycí légu nad zip - jednu po obvodě 100 cm zipu a druhou nad 50 cm (příp. i 30 cm) zip. Doporučuji ji ale stříhat až ve chvíli, kdy si to vše proměříte.

Dále střihneme základní díl 1x z termolínu, 1x z wellsoftu a 1x z ovčího beránka (zde už nepřidáváme oněch 7 cm na přídavek!), a všechny díly na prodlužovací části 2x z termolamu (zde jsem dala 2 vrstvy, aby to více hřálo, když tam už nebude žádná jiná teplá vrstva jako třeba wellsoft:).


3. Připravíme si nášivky, nažehlovací obrázky, výšivky atp.4. Nyní všijeme zipy - všívala jsem nejprve jeden 50 cm, pak 100 cm dolů a potom 50 cm z druhé strany. Nejprve jsem zipy všívala z rubu a pak prošívala z lícu. Sešijeme tak spolu lícovou stranu, wellsoft na dotyk a termolam uvnitř.5. Nahoře připravíme průchodky, do nich navlečeme rovnou šňůrku a zajistíme brzdičkou.


6. Nyní přehneme "rantl" nahoře na základním dílu vusaku přes wellsoft a termolam.


7. Prošijeme.


8. Našijeme légu, dole v "rohu" jsem légu spojila k sobě. Légu jsem nejprve sešila na overlocku z rubu, pak převrátila na líc a prošila dokola na rovnostehu, následně jsem ji našila vedle zipu na fusak.


9. Rozměříme si, kde mají být otvory na popruhy a vyšijeme dírky - volíme dostatečně hustá a široký steh. Po došití dírky ji prořízneme páráčkem.


10. Většina kočárků má také "očka", kam se dá chytit fusak na bocích, aby nesjížděl dolů. Kdo má, našije si na příslušné místo karabinky.


11. Pruh, který přijde našít na dno si spojíme dokola tak, aby byl obvod 101 cm.12. Nyní si připravíme dno. Takto si připravíme oba díly - jedno dno a jeden pruh sešijeme.
Rada: lépe se dna spojují, když se jedno dno udělá maličko užší - zejména dole.


13. Spoj si takto prošijeme ještě z lícu.14. Na jedno dno nahoře našijeme 100 cm zip tak, aby začínal a končil přesně uprostřed (sešitý spoj jsem dala do zadu na fusak, aby nebyl vidět).
POZOR: mezi konci zipu je třeba si udělat 1cm mezírku!!! (Na fotce není, protože jsem to nevěděla:)

Pozor - zip na fotce jsem našpendlila obráceně, musela jsem to pak obrátit - viz foto dole - tam je již správně!:)15. Zip všijeme.


16. Dna dáme do sebe a poctivě našpendlíme.


17. Prošijeme.
18. Takto mi to hezky vychází, ale mezi zipem by měla být ještě 1 cm škvírka, což jsem vám já psala na začátku. Já si to neuvědomila a proto tam chybí, na následující fotce vidíte, proč tam ta mezírka má být:)


19. Základní díl fusaku takto dělá trochu bouli - ve dnu chybí místo na šířku zipu nahoře. Nevadí to, schová se to pod légu, ale vy to můžete mít ještě dokonalejší než já;-)20. Pokud nechcete šít dvě dna, ale prostřední díl rozepínací, jak mám já, tak postupujte dále. Všijeme na 3 strany zipy: máme tyto vrstvy: Termolam - kočárkovina - zip - kočárkovina - termolam. Sešijeme první z rubu.
Z rubu jsem našívala oba díly zipu 100 cm, 30 cm zipy jsem našívala na bok až po převrácení na líc - viz krok 22.


21. Takto převrátíma ne líc.


22. Poslední krok je všití 30 cm zipů z lícu - nejprve jsem si okraje začistila na overlocku, aby se mi to lépe šilo a také, aby se to nepáralo.


23. Prošijeme pomocí zipové patky.


24. Našijeme légu a nacvakeneme druky.


25. Pokud chceme šít vlněnou vložku, tak tam jsem postup nefotila, ale rouno jsem jen ohla pře okraj a prošila (nezačišťovala jsem to, protože se s tím těžko pracuje a přišlo mi, že se ta zatkaná vlákna nepářou), nacvakala jsem druky z na fusak i na vložku a bylo. Koukněte na fotky, není to nic těžkého.


NÁVOD NA NÁNOŽNÍK:

1. Rozpis na nánožník. Dlouhý díl na druhé fotce je prehnut napůl. Délku si přesně změříme podle vrchního hlavního dílu.
Opět, bez přídavků na švy.
Ještě budeme potřebovat podšívku (není zde vyfocena), té ustřihneme u základního dílu jen část bez toho vrchního dílu 55*17, ten naopak ustřihneme z kočárkoviny (tento díl na fotce je). Plus boční dlouhý díl z bodu 2, tak ten stejný jako z kočárkoviny.


2. Nejprve si okolo hlavního dílu našijeme z lícu paspuli tak, jako je to na fotografii - používám patku na zipy.


3. Nyní spojíme k sobě hlavní díl a "dlouhý díl" a sešijeme - ale musíme se snažit, abychom prošili paspuli dost u kraje - ideální je to patkou na zipy a ještě nastavit steh do kraje (ne u všech strojů jde hýbat jehlou tak, aby nešila uprostřed, ale na kraji).


4. Sešijeme si podšívku.


5. Podšívka fusaku - horní část je z kočárkoviny (při používání se otáčí na rub, tak aby nenavlhla:)


6. Připravíme si suchý zip na přichycení fusaku ke kočárku (můžeme použít i jiný systém - háčky, pásek s drukem a nebo kulatou gumu s olivkou, mě sucháče přijdou nejlepší. Ideální je použít nějaké kvalitní, toto je zip od YKK). Zip patří takto na sebe - dolů háčky a na to stejným směrem (ne proti!) očka. Ustřihneme si to dostatečně dlouhé a upravíme až pak na kočárku, já jsem dost zastřihávala, ale to se dá vždycky, lepší než, abyc chybělo:)


7. Nyní sešijeme z rubu k sobě podšívku a svrchní část - sešívala jsem po celém místě z rubu a vynechala jsem nahoře na fusaku část, kterou jsem provlékala a tu jsem pak zašila z lícu. Na bok do míst, kde začíná všití dlouhého dílu k dílu základnímu vložíme suché zipy - takto jako je to na fotografii - očka směřují směrem k horní části nánožníku, směrem dolů k podšívce je spodek suchých zipů.


8. Když máme celý fusak sešitý z rubu, tak našijeme na spodek fusaku a na boky prádlovou gumu - takto na obou koncích, pak všijeme do tunýlku z lícní strany, až budeme fusak prošívat.


9. Fusak otočíme na líc a prošijeme po celém obvodu rovným stehem, v místech, kde je guma, uděláme ještě tunýlky.


10. Tunýlek:)


11. Fusak z rubu...
A ještě typ podle A-lexa, jak fusak uchytit nahoře tak, aby nepadal - držátko ze suchých zipů provlékneme nejen fusakem, ale i otvory kolem popruhů u kočárku. A zajistíme, netlačí a hezky funguje, doporučuji!


Tak a máme hotovo. A já mám konečně po 14ti dnech hotový tento návod, uf... Manžel reklamuje, že se mnou dnes večer už 3 hodiny nic není... A to jsem dnes dělala jen asi polovinu práce... náročné náročné, doufám jen, že to někdo vůbec bude šít!:)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (120)
Zobrazit starší komentáře

101 RobertGandy RobertGandy | E-mail | Web | 6. července 2017 v 22:30 | Reagovat

Хозяйство товаров <a href=https://shopsclub.ru/beauty-and-health/akrilovaya-pudra-dlya-nogtej-aliekspress>акриловая пудра алиэкспресс</a> женской одежды из Китая по-настоящему огромный. Чтобы вы не потерялись в этом океане товаров, зазнамо чтобы вашего удобства, мы разработали систему фильтров, которая сделает поиск нужной вам присутствие легким и приятным. Вы можете выбрать подкатегорию, воспользоваться фильтрами: шерсть, рента, нечто, подобие, рисунок ткани; отсортировать результат выдачи сообразно цене и рейтингу продавца - и найти именно то, который вам нужно.
Недуманнонегаданно подобрать величина
В нашем магазине одежды <a href=https://shopsclub.ru/beauty-and-health/akrilovaya-pudra-dlya-nogtej-aliekspress>акриловая пудра алиэкспресс</a> дабы женщин представлен широкий размерный источник: характер больших размеров (давнешенько 4-5 XL) и платье самых маленьких размеров (XS и XXS). Близко покупке одежды затем китайского производителя, бедствовать непременно учитывать право размерных сеток поставщиков. "S" величина не ежеминутно может равновесный привычному нам размеру "S", сколько мы приобретаем в обычном магазине. Для того, воеже не ошибиться с выбором размера, читайте информацию о размерной сетке конкретной модели. Прочитать ее дозволено кликнув для малиновую кнопку "Информация о товаре".

102 Slavahom Slavahom | E-mail | Web | 8. července 2017 v 2:16 | Reagovat

Интересная для предпринимателей подборка значимой информации
Детальное изложение всех возможных вариантов снижения Уплачиваемых Налогов

<a href=http://nalogovayajtchetnoct.ru>виды налоговой оптимизации</a>
Вся информация о милицейских и налоговых проверках, правомерное противодействие наездам, рейдерам, отжимам и прочим безобразиям

103 MagdaDEAcoup MagdaDEAcoup | E-mail | Web | 8. července 2017 v 9:49 | Reagovat

In the 90, children could only phantasy ones, zero cooked them new open, along with in your time it really is demanding to help visualize a youngster without having them. The dialogue will certainly concentrate on radio-controlled dolls. In the beginning, means and methods with isolated handle ended up being created pertaining to be successful in dangerous or perhaps inaccessible positions if you are. Later, including moved towards the every day levels, these folks were transformed in to fascinating toys regarding sons. The variety of varieties with sorts of structures usually puzzles father or mother, although adolescents end up being nicely versed in the qualities of an doll.
<a href=http://912.wltoys.co.pl>Jaka zabawka dla chlopca</a>

104 FerminJOISE FerminJOISE | E-mail | Web | 8. července 2017 v 23:59 | Reagovat

Cкaйп evg7773 Ламинин Laminine LPGN Днепр в Днепре $ 28 +38097-613-1437

105 Valoinsam Valoinsam | E-mail | Web | 10. července 2017 v 17:52 | Reagovat

camera dollars com

      http://bestsololoan.com/ - no faxing payday advance

    <a href="http://bestsololoan.com/">no fax payday loans</a>

    payday loan shop in croydon

106 Elleinsam Elleinsam | E-mail | Web | 12. července 2017 v 20:31 | Reagovat

payday loans beechmont ohio

      http://loansolobest.com/ -  cash advance

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday express</a>

    reasons to be denied payday loan

107 Sashainsam Sashainsam | E-mail | Web | 13. července 2017 v 16:59 | Reagovat

cialis alternative crossword

      http://genericadcialis.com/ - buy cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">buy cheap cialis</a>

    prescrizione cialis uk

108 Sashainsam Sashainsam | E-mail | Web | 14. července 2017 v 0:40 | Reagovat

acquisti cialis su internet

      http://genericadcialis.com/ - cialis online

    <a href="http://genericadcialis.com/">cialis online</a>

    cialis prices us

109 lottiefj60 lottiefj60 | E-mail | Web | 16. července 2017 v 13:10 | Reagovat

Porn gay demeanour  
http://men.sexblog.pw/?pg-braulio
  gay london guide bottom gay desi gay gay room gay tv shows

110 Jimmyhek Jimmyhek | E-mail | Web | 16. července 2017 v 22:59 | Reagovat

Последние автомобильные новости здесь <a href=http://drivim.ru/>drivim.ru</a>

111 janeau69 janeau69 | E-mail | Web | 17. července 2017 v 3:33 | Reagovat

Inviting representation shots    
http://cybersex.xblog.in/?page-viviana
   most erotic movie erotic book excerpts gay erotic books erotic workout

112 Arthurpew Arthurpew | E-mail | Web | 18. července 2017 v 2:26 | Reagovat

Читайте много информации о стройке и ремонте <a href=http://rusbetonplus.ru>rusbetonplus.ru</a>

113 AlfredoMub AlfredoMub | E-mail | Web | 18. července 2017 v 21:44 | Reagovat

Последние женские новости здесь <a href=http://www.tvoirazmer.ru/>www.tvoirazmer.ru</a>

114 wilmapq16 wilmapq16 | E-mail | Web | 19. července 2017 v 3:27 | Reagovat

My contemporary number
http://europe.meet.erolove.top/?stage.faith
  chat and dating sites free lesbian christian dating site greek dating app how to meet someone online us gay dating site

115 Santosaivy Santosaivy | E-mail | Web | Pondělí v 9:12 | Reagovat

Климат Барселоны <a href=http://terralona.com/>такси жирона аэропорт</a> — средиземноморский, с мягкой худощавый зимой и тёплым, влажным летом. Самыми холодными месяцами являются январь <a href=http://terralona.com/>такси жирона аэропорт</a> и февраль (средняя температура близко +10 °C), самыми жаркими — июль и август (средняя температура приблизительно +25 °C). Наибольшее знак осадков выпадает в октябре (вплотную 90 мм); наименьшее — в июле (близко 20 мм).

116 Harrytib Harrytib | E-mail | Web | Středa v 9:06 | Reagovat

В аэропорту Барселоны <a href=http://viptour-transfer.com>barselona transfer taxi</a> всегда много автомобилей такси. Для того, чтобы сесть в такси необходимо встать в очередь и ждать, пока вас не направят к конкретной машине. "Голосовать" <a href=http://viptour-transfer.com>такси в Барселоне</a> на стоянке такси аэропорта Барселоны нельзя. Стоянки такси находятся как напротив Терминала 1 (Т1), так и Терминала 2 (Т2) аэропорта Барселоны.

117 Maliyshm Maliyshm | E-mail | Web | Středa v 13:14 | Reagovat

<a href=https://vk.com/market-113181662?section=album_4>очень интересные модели трикотажа подписывайтесь и следите за акциями на трикотаж</a>

118 Jana Jana | E-mail | Středa v 13:19 | Reagovat

Zrovna dneska si jedeme vyzvednout naše nové Valco, tak už vymýšlím jak si ho vytuním. Díky za návod na nánožník. To bude určitě první věc, kterou k němu ušiju. Už se na to těším. :-)

119 paulinezv69 paulinezv69 | E-mail | Web | Včera v 3:25 | Reagovat

Sexy photo blog
http://hotpic.erolove.in/?post.micaela
girls taking off their clothes free videos celebrities having sex girls getting waxed desmond ball buy "aborigines in the defence of australia" คิิป ๐ย็ดหีในห้อง sexy

120 Freddiefum Freddiefum | E-mail | Web | Včera v 20:30 | Reagovat

?Essay Creating Help
Essay Creating Help
It is a typical statement: “I really want help composing an essay. Track down me an essay expert!” At SmartPaperhelp.com, we hear it every working day from hundreds of students, and our answer to them is always, “We have the professional composing help you might be browsing for from the leading essay writers!” And we absolutely do, no matter what the details may be.
Superior school and college essay producing takes a wide range of varieties, and students come to our company for various reasons. Most of these are exploring for college essay help that may possibly be done easily and cheap. But are there cheap essays for sale in existence? Or will you want to look for someone to put in writing essays for money, and not a smaller amount of these? Typically, we hear these kinds of questions and statements:
“Can you help me with my essay? I never have time to do it with all of my other assignments. I wish to pay out for essays.”
“Can you be able to write an essay really swift? It is due tomorrow and I have not started. I ought to locate a provider where to order essays!”
“Can you help me create my essay? I really hate the topic and just can’t get motivated to finish it.”
“Can you edit this essay I’ve written? My creating skills are not all that extraordinary, and I really desire a outstanding grade.”
“Can you help me generate an essay for my admissions requirement? I really need to have it to be perfect!”
“Can I buy college essay below? I`m desperate about the deadline and then the topic!”
Choose the paper you would like
Put as quite a bit detailed instructions as you'll
Some of the most suitable writer is assigned
Download the completed paper
ORDER ESSAY WITH 15% OFF THE USUAL PRICE NOW!
Essays Come in all “Shapes and Sizes”
We understand that essay assignments are everyday in almost every course in which a student is enrolled. For this reason, we have amassed a enormous team of professional writers from every content discipline imaginable - writers who have a useful deal of go through composing all variations of essays while in the fields of their degrees. We are thus able to give you the essay help you seek!
Expository Essays . These are assigned if you are asked to explain something - usually an idea. You will might need to investigate the idea or concept (this may take some research) and create a piece that is definitely thoughtful, factual, and reflective of excellent grammar and composition. If you decide to absolutely need help with essay of this type just supply the topic and your academic stage, and we will get it right over to some qualified writer.
Literary Analysis Essays . These will obviously only be assigned within a literature course, and you may be given an assortment of topics - character analysis, theme(s), author purpose, etc. We have literature experts with Bachelor’s through Ph.D. degrees to help at any amount.
Descriptive Essays: You may be asked to jot down a descriptive essay in an English comp class, nevertheless they also pop up in other coursework likewise. Inside of a psychology class, for example, you may be required to write down a descriptive essay that can provide the prevalent characteristics of the special mental illness; in biology, chemistry, or political science, you may be asked to describe some type of technique. These essays require careful organizational structure, so in case you ought an essay helper to either craft or edit them, we are your source!
Persuasive and Argumentative Essays . You will must take a position on an issue and defend it. Usually, research will be required, so that you just have sufficient factual knowledge to assist your opinion. Once you really do not have time for that research, we have a writer who does. Just give us your topic and position, and we do the rest!
Comparison/Contrast Essays . Again, organization of your points may be the issue in these forms of essay, and they may appear in virtually any subject. At any time you would need help with crafting essays of this nature, just give us the topic and your grade stage, and we’ll have a writer “on it” immediately.
Response/Reaction Essays . You may be required to browse through or watch something that relates to your coursework and then be able to write an essay that analyzes and responds to what the author or speaker has put forth. Based on the topic, we will assign the perfect expert to craft these an essay.
The Definition Essay . You will be assigned these essay variations when you will find a will be needing to define an abstract concept - justice, mental health, research or commerce ethics, and so forth. Providing all belonging to the elements of like a definition tends to be tricky, but not for our pros. If you ever will be needing help with producing an essay of this type, we have your method.
Admissions/Scholarship Essays . You will want to create a highly engaging and creative piece of crafting for your decision makers in these instances, and you cannot afford even a single grammatical error! Let just one of our creative writers give the help with composing essays of this diversity that will ensure you have a piece of creating that will be memorable! <a href=http://egslab.mit.edu/thin-shells/?preview=true>do my homework for me</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama