Fusak a nánožník (fotonávod a střih)

24. ledna 2015 v 21:57 | Petra |  Střihy a návody
Před dvěma roky jsem šila fusak do Cybex Callisto a zařekla jsem se, že už nikdy více! A jak to tak bývá, nikdy neříkej nikdy... Došlo na nejhorší a mě napadla zhýralost ušít fusak a nánožník k našemu Valco Snap 4. Mohla bych fusak koupit, ale cena takového, který bych chtěla, by byla opravdu vysoká a navíc by nebyl tak krásný jako si ho ušiju sama.

Když už jsem se do té šílenosti vrhla, fotila jsem u toho postup, třeba někoho inspiruje. Součástí jsou nafocené rozměry, jaké jsem použila já, buď převezmete a nebo si upravíte podle svého kočárku a potřeb. Já šila oboje hodně dlouhé tak, aby to vydrželo mým dětem do 3 let (já mám hodně dlouhé děti, nám vydržel základní fusak od Emitexu do 8 měsíců, pak jsem musela prodlužovat).
Nakonec to šití nebylo tak strašné jako minule, přikládám to i tomu, že jsem jej tentokrát šila na stroji Pfaff, který toho více utahne a také jsem nepužila vatelín, který leze do stroje, ale termolam, který je krásně splácký a šije se z něj úžasně.


Fusak je prodlužovací - skládá se ze tří částí, základní "deka", prodlužovací středový díl a "dno". Příště bych ale šila jinak, ušila bych základní díl a pak k tomu dvě různě dlouhá dna. Dno prodlužovací podle mne nemusí mít už zip, tak jako ho má středový prodlužovací díl (šila jsem podle běžně prodávaných fusaků, co jsem našla fotky na internetu, ty zip mají i v prodlužovacím středovém dílu, ale mě to přijde zbytečné - kdo rád všívá zip, že?:-).
Fusak je třísezonní - jak přechodový, tak zimní. Má vepínací vložku z vlněného beránka. Vložka se do fusaku vepne pomocí patentek. Přechodová verze má jako výztuž termolam a na dotykové části uvnitř coral flíz. Na ten se pak připne vlněný beránek.Nánožník je univerzální, připevní se pomocí suchých zipů nahoře a dole (zde se ale musíte řídit podle vašeho kočárku a dát si zapínání přesně tak, abyste měli za co chytit).


Fusak jsem si trošku víc podepsala:-D
Kočárkovina se našívá celkem dobře, je třeba volit hustý a širší cikcak (šila jsem asi 5mm široký steh), ale jinak se aplikace nevytrhávají.Ještě jsem si pro sebe do setu ušila rukávník.POSTUP:

Materiál (na fusak i nánožník):

 • 2m kočárkového šusťáku - kupuji u Gábinky
 • 1m coral fleece nebo wellsoft (stačí 65*100)
 • 2m zateplovací výztuhy (termolam, termolín)
 • 1 (necelý!) m beránka - zatkávané rouno - stačí 65 * 100 (šířka)
 • kus podšívky pod nánožník - cca 70*60 cm
 • cca 2m kulaté gumy (já použila reflexní - bude u mě na Fleru)
 • 2 ks brzdiček
 • 2 ks zip 100 cm dlouhý dělitelný (já použila zátěžový)
 • 1 ks zip 50 cm dělitelný
 • 1 ks zip 30 cm dělitelný (lze vynechat, dle mého názoru prodlužovací díl nemusí mít zip)
 • nýty - já použila nýty Anorak ke kleštím Vario (v galanterii lze sehnat obdobné velikosti od firmy Koh-i-noor)
 • 2 ks průchodek
 • 3m reflexní paspule, příp. reflexní obrázky
 • 2 karabinky na zachycení fusaku ke kočárku
 • kousek kvalitního suchého úzkého zipu
 • prádlovou gumu cca 7 mm širokou - cca metr
 • polyesterová nit
 • silnější jehly typu - buď 90 jeans a nebo 100 standart /já šila jeansovou, i tak mi jedna praskla:)

NÁVOD NA FUSAK:
1. Připravíme si střih nebo nakreslíme střih přímo na látku, jelikož je celkem objemný. Rozměry jsou nahoře. Toto je základní díl na fusak...
ROZMĚRY JSOU UVEDENY BEZ PŘÍDAVKŮ NA ŠVY!!! Přídavky musíme dát dost široké, cca 2 cm, protože se kočárkovina celkem páře a má hrubší strukturu, navíc já jsem většinu nešila na overlocku ale na rovnostehu bez začištění (je to tak jednodušší a když se dá dostatečný přídavek, tak se látka nepáře).
Pozor - na oblouček nahoře jsem přidala na švy cca 8 cm, protože se to nahoře zahne na tunýlek!2. K fusaku ještě patří prodlužovací mezidíl a spodní část - dno. Já jsem šila prostřední část 30 cm širokou a spodní dno 8 cm vysoké a fusak je už moc dlouhý /i když to byl záměr/. Já bych asi doporučovala šít dvě dna, jedno vysoké 30 cm a jedno vysoké 8 cm. S tím, že těch 30 cm dno by mělo bohatě stačit pro dítě do 3 let (měřeno podle bývalého fusaku, co jsem měla na Jasmínku do 3 let - Jasmínka byla větší dítě).
Obvod dna musí být 101 cm (100 cm bude dlouhý zip, který tam budeme našívat a 1 cm máme na mezírku mezi konci zipu). 101 cm je to ale v čistém čísle, musíme přidat pak přídavek, takže obvod je větší.

U prodlužovací verze jako mám já jsem potřebovala 2 díly 100 x 30 , 2 díly 100 x 8 a dvě dna obvod 101 cm (vše plus přídavky na šev). Na verzi se dvěma dny budete potřebovat ještě o 2 dna více.

Ještě budete potřebovat proužek na krycí légu nad zip - jednu po obvodě 100 cm zipu a druhou nad 50 cm (příp. i 30 cm) zip. Doporučuji ji ale stříhat až ve chvíli, kdy si to vše proměříte.

Dále střihneme základní díl 1x z termolínu, 1x z wellsoftu a 1x z ovčího beránka (zde už nepřidáváme oněch 7 cm na přídavek!), a všechny díly na prodlužovací části 2x z termolamu (zde jsem dala 2 vrstvy, aby to více hřálo, když tam už nebude žádná jiná teplá vrstva jako třeba wellsoft:).


3. Připravíme si nášivky, nažehlovací obrázky, výšivky atp.4. Nyní všijeme zipy - všívala jsem nejprve jeden 50 cm, pak 100 cm dolů a potom 50 cm z druhé strany. Nejprve jsem zipy všívala z rubu a pak prošívala z lícu. Sešijeme tak spolu lícovou stranu, wellsoft na dotyk a termolam uvnitř.5. Nahoře připravíme průchodky, do nich navlečeme rovnou šňůrku a zajistíme brzdičkou.


6. Nyní přehneme "rantl" nahoře na základním dílu vusaku přes wellsoft a termolam.


7. Prošijeme.


8. Našijeme légu, dole v "rohu" jsem légu spojila k sobě. Légu jsem nejprve sešila na overlocku z rubu, pak převrátila na líc a prošila dokola na rovnostehu, následně jsem ji našila vedle zipu na fusak.


9. Rozměříme si, kde mají být otvory na popruhy a vyšijeme dírky - volíme dostatečně hustá a široký steh. Po došití dírky ji prořízneme páráčkem.


10. Většina kočárků má také "očka", kam se dá chytit fusak na bocích, aby nesjížděl dolů. Kdo má, našije si na příslušné místo karabinky.


11. Pruh, který přijde našít na dno si spojíme dokola tak, aby byl obvod 101 cm.12. Nyní si připravíme dno. Takto si připravíme oba díly - jedno dno a jeden pruh sešijeme.
Rada: lépe se dna spojují, když se jedno dno udělá maličko užší - zejména dole.


13. Spoj si takto prošijeme ještě z lícu.14. Na jedno dno nahoře našijeme 100 cm zip tak, aby začínal a končil přesně uprostřed (sešitý spoj jsem dala do zadu na fusak, aby nebyl vidět).
POZOR: mezi konci zipu je třeba si udělat 1cm mezírku!!! (Na fotce není, protože jsem to nevěděla:)

Pozor - zip na fotce jsem našpendlila obráceně, musela jsem to pak obrátit - viz foto dole - tam je již správně!:)15. Zip všijeme.


16. Dna dáme do sebe a poctivě našpendlíme.


17. Prošijeme.
18. Takto mi to hezky vychází, ale mezi zipem by měla být ještě 1 cm škvírka, což jsem vám já psala na začátku. Já si to neuvědomila a proto tam chybí, na následující fotce vidíte, proč tam ta mezírka má být:)


19. Základní díl fusaku takto dělá trochu bouli - ve dnu chybí místo na šířku zipu nahoře. Nevadí to, schová se to pod légu, ale vy to můžete mít ještě dokonalejší než já;-)20. Pokud nechcete šít dvě dna, ale prostřední díl rozepínací, jak mám já, tak postupujte dále. Všijeme na 3 strany zipy: máme tyto vrstvy: Termolam - kočárkovina - zip - kočárkovina - termolam. Sešijeme první z rubu.
Z rubu jsem našívala oba díly zipu 100 cm, 30 cm zipy jsem našívala na bok až po převrácení na líc - viz krok 22.


21. Takto převrátíma ne líc.


22. Poslední krok je všití 30 cm zipů z lícu - nejprve jsem si okraje začistila na overlocku, aby se mi to lépe šilo a také, aby se to nepáralo.


23. Prošijeme pomocí zipové patky.


24. Našijeme légu a nacvakeneme druky.


25. Pokud chceme šít vlněnou vložku, tak tam jsem postup nefotila, ale rouno jsem jen ohla pře okraj a prošila (nezačišťovala jsem to, protože se s tím těžko pracuje a přišlo mi, že se ta zatkaná vlákna nepářou), nacvakala jsem druky z na fusak i na vložku a bylo. Koukněte na fotky, není to nic těžkého.


NÁVOD NA NÁNOŽNÍK:

1. Rozpis na nánožník. Dlouhý díl na druhé fotce je prehnut napůl. Délku si přesně změříme podle vrchního hlavního dílu.
Opět, bez přídavků na švy.
Ještě budeme potřebovat podšívku (není zde vyfocena), té ustřihneme u základního dílu jen část bez toho vrchního dílu 55*17, ten naopak ustřihneme z kočárkoviny (tento díl na fotce je). Plus boční dlouhý díl z bodu 2, tak ten stejný jako z kočárkoviny.


2. Nejprve si okolo hlavního dílu našijeme z lícu paspuli tak, jako je to na fotografii - používám patku na zipy.


3. Nyní spojíme k sobě hlavní díl a "dlouhý díl" a sešijeme - ale musíme se snažit, abychom prošili paspuli dost u kraje - ideální je to patkou na zipy a ještě nastavit steh do kraje (ne u všech strojů jde hýbat jehlou tak, aby nešila uprostřed, ale na kraji).


4. Sešijeme si podšívku.


5. Podšívka fusaku - horní část je z kočárkoviny (při používání se otáčí na rub, tak aby nenavlhla:)


6. Připravíme si suchý zip na přichycení fusaku ke kočárku (můžeme použít i jiný systém - háčky, pásek s drukem a nebo kulatou gumu s olivkou, mě sucháče přijdou nejlepší. Ideální je použít nějaké kvalitní, toto je zip od YKK). Zip patří takto na sebe - dolů háčky a na to stejným směrem (ne proti!) očka. Ustřihneme si to dostatečně dlouhé a upravíme až pak na kočárku, já jsem dost zastřihávala, ale to se dá vždycky, lepší než, abyc chybělo:)


7. Nyní sešijeme z rubu k sobě podšívku a svrchní část - sešívala jsem po celém místě z rubu a vynechala jsem nahoře na fusaku část, kterou jsem provlékala a tu jsem pak zašila z lícu. Na bok do míst, kde začíná všití dlouhého dílu k dílu základnímu vložíme suché zipy - takto jako je to na fotografii - očka směřují směrem k horní části nánožníku, směrem dolů k podšívce je spodek suchých zipů.


8. Když máme celý fusak sešitý z rubu, tak našijeme na spodek fusaku a na boky prádlovou gumu - takto na obou koncích, pak všijeme do tunýlku z lícní strany, až budeme fusak prošívat.


9. Fusak otočíme na líc a prošijeme po celém obvodu rovným stehem, v místech, kde je guma, uděláme ještě tunýlky.


10. Tunýlek:)


11. Fusak z rubu...
A ještě typ podle A-lexa, jak fusak uchytit nahoře tak, aby nepadal - držátko ze suchých zipů provlékneme nejen fusakem, ale i otvory kolem popruhů u kočárku. A zajistíme, netlačí a hezky funguje, doporučuji!


Tak a máme hotovo. A já mám konečně po 14ti dnech hotový tento návod, uf... Manžel reklamuje, že se mnou dnes večer už 3 hodiny nic není... A to jsem dnes dělala jen asi polovinu práce... náročné náročné, doufám jen, že to někdo vůbec bude šít!:)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 24. ledna 2015 v 22:28 | Reagovat

neuvěřitelná práce

2 Susu Susu | Web | 24. ledna 2015 v 23:17 | Reagovat

Ty jsi prdlouš. Takovýhle zvěrstvo a ještě k tomu fotit návod :-D Ale i já jsem se poučila a to z toho šiju pořád. A i nánožníky. Ale myslím, že to spoustě lidem pomůže. I když já ten fusak radši asi koupím :-D

3 Hanka V. Hanka V. | Web | 25. ledna 2015 v 7:53 | Reagovat

Já si myslím, že jsi inspirovala hodně čtenářek k ušití, které umí šít a nebudou chtít kupovat. Vypadá skvěle. Já bych měla strach z nabíjení patentek, ještě jsem to nikdy nedělala. Snad časem seberu odvahu, kladivo a zkusím to:-)

4 A-lexa A-lexa | 25. ledna 2015 v 9:32 | Reagovat

Péťo, fusak je ve tvém podání naprosto luxusní záležitost!!! Nánožník také. Musela to být hrozná piplačka - jsi fakt dobrá. A ještě se podělíš o fotonávod - sice ho šít nebudu, ale i tak moc děkuji, že jsi ochotná takové návody sdílet!!:-) A teď to ještě bude chtít min. 2 děti, aby se ta krása řádně provětrala. ;-)

5 Caramilla Caramilla | 25. ledna 2015 v 9:51 | Reagovat

[3]: Já jsem cvakala klešťěma Vario, ale i tak to byla fuška, aby se trefil hrot do dírky :-?

[4]: Díky ;-) No, ještě alespoň jedno bych chtěla, i když bych nechtěla už být těhotná a rodit :-D

6 Aniel Aniel | 25. ledna 2015 v 11:41 | Reagovat

Teda klobouk dolu za tenhle navod...

7 Eulinka Eulinka | 25. ledna 2015 v 14:03 | Reagovat

Nádhera! Hvězdičky mě okouzlily.
A klobouk dolů za ten návod. Díky! :)

8 santé santé | 25. ledna 2015 v 14:26 | Reagovat

Ach, souhlasím s Eulinkou! Já o něm dlouho přemýšlím, takže jestli koupíme nový kočár, jdu do něj!
Díky za návod!

9 Caramilla Caramilla | 25. ledna 2015 v 15:40 | Reagovat

[8]: To jsem fakt moc ráda! Kéž by návod posloužil alespoň třem lidem, aby to za těch 6 hodin práce stálo:-D

10 krtek krtek | 25. ledna 2015 v 19:27 | Reagovat

ty jo! to je fakt kráááásný a obdivuju jak to zvládáš.
[5]: nemuset být těhotná a rodit, brala bych ještě i dvě děti, ale takhle končím :-D

11 Hraboška Hraboška | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 20:11 | Reagovat

[5]: Tak to já to mám nějak naopak - ráda bych byla ještě jednou těhotná a rodila (jako i to dítě pak samozřejmě bych chtěla), jen nevím, kam bychom pak v našem minibytě další miminko dali a kdo by ho živil, když už teď to máme na hraně... takže asi nic, no :-D
Návod je super, na příští zimu ho možná v praxi vyzkouším :-). Zatím se mladší hlavně nosí, ale počítám, že až začne sedět a hlavně chodit, tak i na kočárek asi dojde.

12 pavla pavla | 26. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Ty jo skvely navod jsi nejlepsi jeste se delat s navodem :) hned bych vyuzila skoda ze to nase miminko je ve 4mes jeste v hluboke korbe a origo fusaku ale na pristi rok urco poridime:)

13 Caramilla Caramilla | 26. ledna 2015 v 20:13 | Reagovat

[12]: jsem ráda, že to využijete! ;-)

14 Vesnické dobroty Vesnické dobroty | 26. ledna 2015 v 21:20 | Reagovat

Peťo, klobouk dolů! To je fakt úžasné!!!! Máš můj velký obdiv! Eli už se mi začíná nevejít na roce a půl do Lodgera a to chodíme zásadně po o spát jen do kočárku :o( Přemýšlím, že si objednám fusak ;-)

15 Anička Anička | E-mail | 5. února 2015 v 18:30 | Reagovat

Musím říct, že zrovna koumám kočárkovinu na nánožník a vy jste mi úplně vyrazila dech :-)a správně naladila na šití! Jste úžasná.

16 Caramilla Caramilla | 5. února 2015 v 18:50 | Reagovat

[15]: Tak to je skvělé! Ať se dílo podaří! 8-)

17 Magdalena Magdalena | 10. února 2015 v 23:21 | Reagovat

Je krásnej! Kluk i fusak :-) Já už jsem na tyhle velkoprojekty asi lenošná... Jen mě napadá Cybex prodávat nebudeš???

18 Caramilla Caramilla | 11. února 2015 v 0:05 | Reagovat

[17]: Budu, vč. fusaku a nánožníku ode mě, máš zájem?:-D

19 Magdalena Magdalena | 12. února 2015 v 9:15 | Reagovat

No mozna jo (i kdyz teda fusak nevim a nanoznik jsem nikdy na zadny kocar nepouzivala)....kdyztak mi posli info na mail, jo?!

20 Lenka Lenka | E-mail | 13. února 2015 v 22:12 | Reagovat

Super, krásný fusak - prostě idealní, prakticky, mohla bych vedet kolik by jste chtela kdyby jste ho prodavala novy- ušitý na objednávku? dekuji Vám..

21 Caramilla Caramilla | 13. února 2015 v 22:15 | Reagovat

[20]: Zařekla jsem se, že ho už nikdy šít nebudu :-D  :-D  :-D A stejně je to neprodejné, práce jak na kostele, drahý materiál, jen ten beránek vyšel asi na 600...

22 Lenka Lenka | E-mail | 13. února 2015 v 22:37 | Reagovat

škoda, mám roční slečnu, sháním ted něco na jaro a podzim, ale mam alergii na emitex a vše je šito stejným zpusobem.. Vaše napady jsou skvelé.. a hlavně originalní.. šijete na zakazku?? :-)

23 Caramilla Caramilla | 13. února 2015 v 22:40 | Reagovat

[22]: A proč máte alergii na emitex? Tohle z něho vychází ;-) Na zakázku šiju, zatím ale ne softshell, protože čekám na průmyslový stroj. Odhadní cena fusaku by byla tak 2,5 - 3 tisíce, což je prostě fakt hodně...

24 Lenka Lenka | E-mail | 13. února 2015 v 22:43 | Reagovat

ano to je, já dala skoro 3tis za lodger bunker ale je neprakticky pro chodici ditko... :-)) buu sledovat vas blok, mě by se líbil ten strih jak máte ale nejak v letni verzi.. :-)

25 lenka lenka | E-mail | 13. února 2015 v 22:44 | Reagovat

jo a emitex a pinkie je proste všude a už je to okoukane a neoriginalní, vše stejné... :-)))

26 Caramilla Caramilla | 13. února 2015 v 22:46 | Reagovat

[24]: Jo, tak to souhlasím. Já myslela, že vám to přijde nepraktické:) Ale pravda, je že to je důvod, proč jsem si radši fusak ušila, i když mě jakoby vyšel dráž než kdybych si ho koupila. Letní verze zní trochu přijatelněji pro mě. Tak to bych možná o ušití na zakázku uvažovala... jen nevím, jak byste si to představovala co do materiálů...

27 Lenka Lenka | E-mail | 13. února 2015 v 22:53 | Reagovat

Petí, mě byse líbil ten střih a zvenku něco nepromokaveho nejšpíš ne kočarkovinu dle me by bylo super ten soft. /za jak dlouho budete jej šít?/ nebo flees nebo tak neco a ze vnitř bavlnu a uvnitř maličko zatepleny .. jinak stejne , je to trochu srozumitelné? v šití jsem laik jsem kadeřnice.. :-D

28 Caramilla Caramilla | 14. února 2015 v 13:39 | Reagovat

[27]: Když ne kočárkovinu, tak asi nějaký šusťák, jde objednat outdoor šusťák s membránou a vodním sloupcem asi 10 tis. Ale zase vyjde celkem draho oproti kočárkovině. A na tuhost to je na stejno. Nebo obyč šusťák ale ten zase promokne. SOft bych moc nedoporučovala, zvlášť na jaro, mě přijde hodně tuhý teda... a tlustý... já bych z něj fusak nešila. Balvnu nevím, zda myslíte úplet?

29 Lenka Lenka | E-mail | 14. února 2015 v 20:04 | Reagovat

Ok, mě jde o to aby materiál šel na jaro podzim i chladné letní večeRY.  Zajímá mě hlavně cena. 😀 dekuji

30 Marcell Marcell | E-mail | 18. února 2015 v 20:45 | Reagovat

Moc Tě chválím,špičková práce.
V blízké době se pokusím potahnout celý kočárek, na starém stroji.pak to nafotím.
Marcella

31 Marta Marta | E-mail | 23. února 2015 v 16:10 | Reagovat

Teda, klobouk dolů. Krásná práce. Občas taky něco spíchnu, ale tohle by bylo nad mé schopnosti i nervy. A to by se mi zrovna nějaký pěkný nánožník hodil, máme obyč černý a je to fakt smutný. :-(

32 Anička Anička | E-mail | 4. března 2015 v 9:45 | Reagovat

Tak už začínám:-) Materiál už dorazil, jen mi ještě babičky koupí zipy ve městě a začnu s fusakem. Určitě napíšu, jak to dopadlo:-)
Chci se jen zeptat, myslíte, že by to šlo i bez průchodek? Nemám s tím zkušenost...?

33 Caramilla Caramilla | 4. března 2015 v 9:52 | Reagovat

[32]: Když zvládnete ušít fusak, určitě zvládnete dát i průchodky, to není nic složitého :-D Bez průchodek by to šlo, ale doporučuji vyvést šňůrky rovnou z tunýlku stranou ;-)

34 Anička Anička | 7. března 2015 v 11:13 | Reagovat

[33]:Tak jsem si koupila ty průchodky, uvidíme :-)

35 Mirka Mirka | 13. března 2015 v 22:47 | Reagovat

Teda to je bomb. Plánuji trošku zrenovovat golfky a hlavně chci na ně nánožník. Myslím, že Váš střih s návodem mi hodně pomůže. Děkuji :-)

36 Vendy Vendy | 12. dubna 2015 v 23:03 | Reagovat

Dobrý den, moc děkuji za Váš návod na fusak. Díky Vám jsem sebrala odvahu a trochu modifikovaný fusak k obrazu svému jsem vytvořila :-) Nic tak velkého jsem nikdy nešila, takže spoustu věcí jsem dělala poprvé...o to víc mě teď těší výsledek ;-)Ještš jednou moc díky:-)

37 Caramilla Caramilla | 13. dubna 2015 v 21:23 | Reagovat

[36]: Jé, super, pošlete fotku :-D

38 Caramilla Caramilla | 13. dubna 2015 v 21:24 | Reagovat

[36]: Jé, super, pošlete fotku :-D

39 Lucie Lucie | 14. dubna 2015 v 14:36 | Reagovat

Dobry den,
Prave jsem se definitivne pustila do projektu nanoznik :- muzu se jen zeptat, jestli chapu spravne, ze ten obloucek na dlouhem dilu je stejny (ma stejny tvar a uhel) jako je ten na tom prednim dile? Diky moc

40 Caramilla Caramilla | 14. dubna 2015 v 15:46 | Reagovat

[39]: Bohužel jsem nějak nepochopila, které dva obloučky máte na mysli:)

41 Lucie Lucie | 14. dubna 2015 v 19:06 | Reagovat

[40]:  aha, pardon, tak jeste jednou a lepe :-) jde mi o tu cast u predniho dilu, mezi zuzenim z 55 na tech 36 cm. tak tam je onen obloucek co me trapi..... Proste ta cast, kde se prisivaji bocni s prednim k sobe do oblouku.... Snad to uz bude jasnejsi... :-)

42 Caramilla Caramilla | 14. dubna 2015 v 22:51 | Reagovat

[41]: Jo, už chápu. Myslím, že jo, že jsem to kreslila stejně, že to k sobě jakoby přesně pasuje;-)

43 Lucie Lucie | 15. dubna 2015 v 8:51 | Reagovat

[42]: Super, diky moc. Dnes az bude mala spat, tak jdu na to..... Jsem zvedava.... ;-)

44 Zuzana Zuzana | 30. dubna 2015 v 8:21 | Reagovat

Tyyyy vado, bulvy mi spadly až na zem.... Vážně jste moooc šikovná, s tím jste se musela již narodit, to není možné....:-)

45 Katka Katka | E-mail | 14. září 2015 v 10:11 | Reagovat

Dobrý den, absolutně nádherné!!!! Škoda, že šiji jen prostěradla :/ :´(
Speciálně se mi teda líbí fusak :) To mi slintám už týden. :)

46 Hanka Hanka | E-mail | 1. října 2015 v 20:15 | Reagovat

Mazec.....přemýšlím jak co nejsnáze ušít nánožnik ale toto.... Fakt pěkné asi se budu stydět za to svoje dílo :-D  každopádně využiji návod ;-)

47 PrejLamb PrejLamb | 23. října 2015 v 16:07 | Reagovat

Dekuji moc za super navod na fusak. Čekam na vatelin a jdu do toho, tak držte palce :)

48 Markéta Markéta | E-mail | 7. listopadu 2015 v 0:19 | Reagovat

Tleskám super práce beru si z vás příklad hledám návod i na boudu na valco ale tuším že asi nenajdu ;-)

49 Bronc Bronc | E-mail | 14. listopadu 2015 v 21:42 | Reagovat

Zdravím na kolik cca vyjdou látky ?netusim jak se to vypocita:D jinak fusak krasny! Chystam se ušít na dvojcatka :-D

50 Jana Jana | E-mail | 29. listopadu 2015 v 13:10 | Reagovat

Dobry den, tak predne - vas fusak je nadherny, vypracovany a evidentne delany s laskou!!!!! Ja zvolim neco jednouzsiho, potrebuji novy, protoze nas aktualni fusak nema moznost prostrceni tribodovych pasu a syn v nem klouze v kocarku dolu. Vasim fusakem jsem se hodne inspirovala a rada bych se zeptala, jaky termolin jste pouzila. Zda ten "vytuneny" s alu folii nebo jen nejaky "obycejny" s gramazi kolem 180g/m2 ci i nizsi?

51 Hanka Hanka | E-mail | 2. ledna 2016 v 19:09 | Reagovat

Dobry den
usila byste mi hvezdickovy prosim?

slo by to?

52 Caramilla Caramilla | 2. ledna 2016 v 19:10 | Reagovat

[51]: Určitě ne, fusaky na zakázku nešiji ;-)

53 Libka Libka | 29. února 2016 v 21:22 | Reagovat

Díky za návod, malá už se v něm vozí a je moc spokojená :))

54 Bara Bara | E-mail | 8. března 2016 v 23:58 | Reagovat

Dobrý den ,
moc me vás blog inspiruje a ráda se sem stále vracím.  Švadlena jsem začínající a proto bych se chtěla zeptat zda myslíte ,že se do toho mám vůbec pouštět?  Jsem ale fusackem uchvacena a moc bych to chtěla zkusit.  Jde to myslíte na běžném sicim stroji?  Bojim se aby to prosilo.  Overlok nemjsem. A jeste jsem se chtěla zeptat na tu kočárkovinu to je seda barva?  Kde jste Prosím sehnala? moc děkuji

55 Caramilla Caramilla | 9. března 2016 v 0:44 | Reagovat

[54]: Hezký den, já jsem také šila na obyčejném stroji, naprostou většinu. Ale dost záleží, co máte za stroj a co budete dávat dovnitř, jak moc bude fusak tlustý. Některé stroje tolik neprošijí. Nejlepší jsou staré stroje po našich maminkách a babičkách, nebo i šlapací stroje. Ty prošijí hodně, z těch modernějších jsou lepší a horší.
Pokud se do toho chcete pustit, tak odvaha a trpělivosti jsou klíčem k úspěchu, tak vás určitě nebudu odrazovat:)
Kočárkovina:
http://www.gabinka.cz/412-sustak-nepromokavy-hf-kocarkovy-jednobarevny-na-objednavku.html
Odstín b-14 mat.
Petra

56 veronika veronika | 9. března 2016 v 20:36 | Reagovat

Dobry vecer.. timto se vam klanim a dekuji za navody.. ;-)  uz mam nanoznik prekresleny na kocarkovine.. ovsem kocarek o 4patra niz a momentalne ho do bytu nedostanu. Proto se zeptam. Myslite, ze nanoznik bude pasovat i na Britax B-agile? A jeste me zajima jestli paspule ma nejaky ddůvod. Nebo jen dekorativni? Dekuji moc.. :-)

57 Caramilla Caramilla | 9. března 2016 v 21:08 | Reagovat

[56]: Myslim, ze ano, protože Snap vychazi prave z Britaxu, alespon me to pan rikal v obchode s kocarky, ze jsou to hodne podobne kocarky.
Paspule neni jen dekorativni, protoze je tuha a udela vam takovy ten hezky okraj, ze bude fusak drzet tvar a nebude "chciply". Ona ten kraj vyztuzi. Mj. je to reflexni bezpecnosti prvek:)

58 veruu veruu | 10. března 2016 v 17:01 | Reagovat

dekuji za inspiraci.. a jako totalni zacatecnik se zeptam.. :D mam kocarkovinu. jako vypln vatelin.. je mi jasne ze to bude lezt do stroje, ale to vem cert.. :) nerozumim tomu jak prisít boky nanozníku a zaroven prosít paspuli.. a pak to otocit na líc? ten postranní díl je dvojita kocarkovina nebo je take podsity vyplni? když prece porubu tyhle dily sesiju k hlavnímu dilu, nepujdou pak prece otocit na nalic? snad chápete, co tím chtěl básník říci.. me už uplne brní hlava jak do navodu porád koukam a vymyslím jak na to.. mockrát dekuji za odpověď.. :-D :-D

59 Caramilla Caramilla | 10. března 2016 v 17:46 | Reagovat

[58]: Nánožník je celý kočárkovina + pod tím vatelín (používám termolín nebo termolam, ty jsou hutnější a z jedné strany jakoby slisované, takže do stroje nelezou), to je jakoby jedna vrstva, tak se s tím pracuje, můžete si vatelín rovnou na tu kočárkovinu na bocích přišít, aby se s tím lépe pracovalo, pak lze paspuli našít přímo na tuto vrchní vrstvu jen tak po okraji - bod 2 (u popisu nánožníku), pak se k tomu nasijou boky - bod c. 3 - takto ziskame LICOVY DIL.
Bod 5 je videt rubovy dil - je to podsivkovina + ten horni kus je kocarkovina, protože ten se otaci, kdyz dite ma treba rucicky venku tak aby to bylo hezke a nepromokave. A ted to sesijete spolecne - v miste, kde je ta paspule to je volne tam se neprisiva rubova a licova cast dohromad, ale az na konci v miste, kde je nanoznik pripevnen jakoby ke kocarku - uplny kraj. Tam zde se to sesije dohromady, s tim, ze se tam vsije to, za co se to ke kocarku pridelava + gumy) a nechate si kus nesesity - v jedno miste sesivani rubu a licu prerusite, toto je dira, kterou se to otoci na lic. Otocite, naspendlite tu diru a sesijete k sobe. Ja  jeste cely nanoznik stejne obsivam pak po licu, aby to hezky vypadalo, takze pak ve finale nepoznete, kde je dira zasita z rubu, protoze to je takto obsito vsude.
Nevim, zda jste to ted pochopila, lepe to vysvetlit neumim:(
Mate vlastne cely ten nanoznik rubovy dil a licovy dil, sesite je to jen na ulnem kraji. Kdyz tam nechate diru treba nahore, tak je to vlastne pytel. Fakt nevim, jak to lepe vysvetlit...

60 veruu veruu | 10. března 2016 v 18:50 | Reagovat

Asi uz to chňapu.. ;-) ja myslela, ze bocni dily jsou dvojita kocarkovina a proto jsem nevedela jak to pak otocit..  tak snad to zvladnu.. uz aby byl tatka doma mohl hlidat a ja se na to vrhnout.. :-D dekujumockrat. Jste zlata!

61 neodada1 neodada1 | E-mail | 1. září 2016 v 7:29 | Reagovat

Dobry den
Narazila som na Vas uzasny navod na fusacik. Sijete aj na objednavku? Pripadbe da sa od Vas odkupit ten hotovy? Velmi pekne dakujem  dada :-)

62 Caramilla Caramilla | 5. září 2016 v 10:15 | Reagovat

[61]: Bohužel vás nepotěším, nešiji na zakázku a fusak má náš syn a po něm zdědí dcera...

63 Bondulka Bondulka | E-mail | 22. září 2016 v 14:15 | Reagovat

Dobrý den, Petro,
uvažuji o tom, že bych zkusila podle Vašeho návodu ušít nánožník. Chtěla jsem se zeptat na kočárkovinu - je třeba ji stříhat po délce nebo lze i po šířce? Jde mi o to, abych si spočítala, kolik je nezbytné koupit? Uvažuji o dvoubarevné variantě :o)

Děkuji Kamila

64 Caramilla Caramilla | 22. září 2016 v 14:55 | Reagovat

[63]: Určitě moc dobrá otázka, kočárkovina je jedna z mála látek, kde je to skutečně úplně jedno;-)

65 Alenis Alenis | Web | 23. září 2016 v 11:24 | Reagovat

Právě mi spadla čelist až na podlahu. Ten fusak je úžasnej ♥ Zrovna vybírám a všechny jsou hnusný a drahý. Jste úžasně šikovná

66 Miriam Miriam | E-mail | 24. října 2016 v 1:07 | Reagovat

Chceme šiť fusak na detský invalidný vozík, kedze nám ho odmietajú všade ušiť... je veľký problém šiť na bežnom šijacom stroji so softshell materialom, ak si kvôli nemu objednávate priemyselný stroj ? aký materiál odporúčate na vnutornú stranu spodku fusaku ked tam má dieťa mokré a zablatené topánky ? syn trochu chodí za ruku, nie je uplne nechodiaci, tak to riešim...

67 Caramilla Caramilla | 24. října 2016 v 8:57 | Reagovat

[66]: Softshell neni narocny na siti, netrepi se. Normalne ho lze sit na obycejnem stroji. U tech fusaku spis zalezi, co mate za stroj, protoze na siti je to celkem silna vrstva latek ve spojich a ne kazdy stroj to zvladne, idealni jsou stare stroje typu Veritas. Ty prosiji vsechno:)
Na vnitrni vrstvu na zatepleni se me nejvice osvedcil wellsoft / coral flíz oboustranný - prodává Batani a Tkadexa (a určitě i další e-shopy, jejichž nabídku nemám nastudovanou:). Na nozicky ja davam kocarkovinu, krasne se to omyje, softshell jde prat v tomto ohledu hur. Takze ten bych dovnitr nedavala. Ostatne kocarkovina je na fusaky nejlepsi, je jemna a nepromokava. Kupuji u Gabinky. Nicmene mam dojem, ze se pri siti trepi, takze tu by bylo treba zacistit - staci overlockovy steh nebo cikcak na beznem stroji.
Gabinka jeste ma v nabidce takovou jakoby slidu - pruhledny "igelit", ktery by se mozna na ty nozicky dal pouzit taky.
My vetsinou dite do fusaku davali s cistyma botama a nebo jsme oddelali ten spodek (ale to tam dite pak nesmi dlouho sedet), pokud davate casto opravdu s botickama od blata, tak bych mozna zkusila fakt usit ten spodek z toho omyvatelneho plastu. Ale zkusenost s tim nemam, ani se sitim.

68 Caramilla Caramilla | 24. října 2016 v 8:58 | Reagovat

[66]: tady je odkaz, co myslím:)
http://www.gabinka.cz/191-latky-folie-na-kocarek

69 Miriam Miriam | 24. října 2016 v 9:46 | Reagovat

[68]: ďakujem moc za rady, ešte otázka, dávate niečo dozadu na fusak aby sa to nesmykalo dolu z kočíku? Môžete mi poslať link na kočarkovinu (neviem ci rovnaký výraz majú aj weby na Slovensku) a pripadne na to protišmykové?

70 Caramilla Caramilla | 24. října 2016 v 12:10 | Reagovat

[69]: http://www.gabinka.cz/59-sustaky
padani resim zavazanim za pasy - viz posledni obrazek.
Coz u voziku asi nepujde...
jinak me nic moc nenapada, muj fusak Lodger, co ted mame, tam ma takove pogumovani, tak hledat neco s gumou, napadla me jen plotna na boty...
http://botaservis.eshopza100.cz/g2937.Plotna+VIBRAM+1mm+%2892x58%29+modr%26aacute%3B.html

71 Eva Eva | E-mail | 29. listopadu 2016 v 11:53 | Reagovat

Dobrý den,úžasný fusak,shanim fusak a už mám asi třetí a furt to není ono (bud je v nem male zima,nebo neprikreje cele telo,nebo dolni cast neni uzpusobena na boticky...)a vím,resp.četla jsem že na zakázku nesijete ALE nerozmyslela jste si to?

72 Caramilla Caramilla | 29. listopadu 2016 v 13:50 | Reagovat

[71]: V současnosti mám 3. miminko a fusak pro něj jsem si musela koupit, protože jsem ušít nezvládla:) Hvězdičkový má stále syn. Tak myslím, že to je snad dostatečná odpověď zoufalé matky :-D
My máme Lodger zimní, je zde recenze, je úplně super, teploučký maximálně, univerzální, malá v něm spinká krásně.

73 Hanka Hanka | E-mail | 19. února 2017 v 20:51 | Reagovat

Jste skvělá, právě jsem objednala nový sportak valco a zároveň kvůli teepe pro prvního syna začala sit a díky Vám  bude mít dcera vytuneni valco,uz se těším az nakoupim látky, jinak kocarkovinu jsem kupovala na sedací vak a také u gabinky 😃 moc dekuji za navod

74 cialis cialis | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 5:29 | Reagovat

Hello!
http://cialischeapgeneric.com/ ,  ,

75 cheap cheap | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 10:36 | Reagovat

Hello!
http://cialisrxacheapest.com/ ,  ,

76 Alexeyinsam Alexeyinsam | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 9:48 | Reagovat

cheapest 5mg cialis

      <a href=http://onlinecialiszrx.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://onlinecialiszrx.com/">buy cialis online</a>

    monthly cost of cialis 20mg

77 cilais_price cilais_price | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 16:08 | Reagovat

Hello!
http://onlineviagravzx.com/ ,  , http://onlinecialiszrx.com/ ,  ,

78 Nofaxinsam Nofaxinsam | E-mail | Web | 4. května 2017 v 16:19 | Reagovat

best direct lenders for payday loans

      <a href=http://nofaxpaydaynpz.com/>online payday loans</a>

    <a href="http://nofaxpaydaynpz.com/">online payday loans</a>

    easy to get loans with no credit check

79 Moisesinsam Moisesinsam | E-mail | Web | 7. května 2017 v 10:30 | Reagovat

bad credit personal loans in south carolina

      <a href=http://bestpaydaynpz.com/>pay day loans online</a>

    <a href="http://bestpaydaynpz.com/">approved cash advance</a>

    personal loan live chat

80 Moisesinsam Moisesinsam | E-mail | Web | 8. května 2017 v 5:34 | Reagovat

instant door to door loans

      <a href=http://bestpaydaynpz.com/>approved cash advance</a>

    <a href="http://bestpaydaynpz.com/">approved cash advance</a>

    installment loans in spartanburg sc

81 Drewinsam Drewinsam | E-mail | Web | 18. května 2017 v 10:22 | Reagovat

long term side effects cialis

      <a href=http://buycialisizronline.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://buycialisizronline.com/">cilais price</a>

    foro cialis original

82 Valeryinsam Valeryinsam | E-mail | Web | 19. května 2017 v 20:56 | Reagovat

cialis web-pharmac

      <a href=http://cialisonlinexbm.com/>cilais price</a>

    <a href="http://cialisonlinexbm.com/">buy cialis</a>

    buying cialis online canada

83 Milesinsam Milesinsam | E-mail | Web | 20. května 2017 v 2:20 | Reagovat

marque viagra

      http://viagraonlinezx.com/ -  generic viagra online

    <a href="http://viagraonlinezx.com/">viagra</a>

    does viagra do men women

84 Anninsam Anninsam | E-mail | Web | 20. května 2017 v 12:34 | Reagovat

1cialis levitra vs

      <a href=http://cheapcialisv5.com/>cilais price</a>

    <a href="http://cheapcialisv5.com/">cialis generic</a>

    cialis in belgien

85 Milesinsam Milesinsam | E-mail | Web | 21. května 2017 v 4:00 | Reagovat

try it viagra for sale in usa

      <a href=http://viagraonlinezx.com/> generic viagra online</a>

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> buy viagra online</a>

    cialis viagra packs

86 Annieinsam Annieinsam | E-mail | Web | 21. května 2017 v 15:54 | Reagovat

australia viagra discounts

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra cheap</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">buy viagra</a>

    india 100 mg generic viagra

87 Moisesinsam Moisesinsam | E-mail | Web | Úterý v 14:56 | Reagovat

buy viagra in dubai

      http://buyviagracvz.com/ -  generic viagra online

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> buy generic viagra</a>

    viagra costo

88 Sergioguava Sergioguava | E-mail | Web | Sobota v 1:41 | Reagovat

Мы ценим ваше время и делим с вами общие цели. Ваши продажи для нас главный приоритет.
<a href=http://progon-xrumer.ucoz.net>прогон сайта логин скайпа seo 2000</a>

89 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | Včera v 6:17 | Reagovat

Hello!
http://buycialisfxz.com/ ,  ,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama