Vitamix - uživatelská recenze po roce používání

20. června 2016 v 14:17 | Petra |  Inspirace / recenze
Vysokorychlostní mixér Vitamix byl u nás po dobu celého roku důkladně otestován, a tak mohu pro zájemce o zdravý životní styl přinést uživatelskou subjektivní recenzi po roce intenzivního používání.

Mixér je u nás nejvyužívanější domácí spotřebič (nepočítám šicí stroje:), proto investice rozhodně nelituji. Běží u nás několikrát denně a po roce používání funguje stále jako nový. A rozhodně ho nešetříme.Než jsem si tento mixér koupila, vybírala jsem opravdu pečlivě a dlouho, pročetla jsem všechny možné recenze, zejména v USA. Stovky recenzí a uživatelských zkušeností na různé typy a značky mixérů, viděla jsem desítky srovnávacích videí s nejznámějšími vysokorychlostními mixéry. A nakonec moje volba byla jasná. Chtěla jsem mixér, který mě nikdy nenechá na holičkách (tzn. že nebude porouchaný nebo na reklamaci), který bude lety ověřený a který bude mít nejširší využití. Záruka na mixér 2 roky mě přišla málo, Vitamix nabízí mnohem více.

Viděla jsem i levné verze kopií Vitamixu, které si myslím, že v praxi při výkonu vzhledem ke své ceně možná nebudou vůbec špatné, ale pro mě osobně není cesta koupit si kopii osvědčené značky, která je lety prověřena a podporovat tak výrobce, který se veze na tom, že někdo něco vymyslel, vychytal a ověřil a on to jen zkopíruje zalevno. Sama to nemám ráda ze své práce, když někdo osvědčený a vyzkoušený nápad vezme a za nižší cenu nabízí jeho kopii, tak proto Vitamix. Na druhou stranu člověk musí být připraven zaplatit za značku. Já to osobně beru tak, že platím za to ověření lety a lety praxe, že firma má své už vychytané a tím mě jako zákaznici poskytuje jakousi spolehlivost. A když mám na výběr originál nebo kopii, tak volím originál.
Je to jen můj osobní soukromý pohled na věc:)
Přednosti mixéru:

1. Regulace otáček:
Na mixéru oceňuji to, že jde regulovat otáčky, využívám to opravdu hodně. Každý obsah potřebuje trochu jiné otáčky, hlavně ze začátku, než se suroviny rozmělní, tak je třeba regulovat otáčky, aby si nože hezky braly obsah. Například, když mixuji tvaroh, tak je třeba nejdříve nechat mixér rozmělnit tvaroh a ovoce na nižší otáčky (asi na st. 3 nebo 4), a pak postupně přidávat.

2. Pěchovadlo:
Po zkušenosti i s jiným mixérem, který jsem používala asi 3 měsíce, než se odebral do věčných lovišť (Nutribullet, kupovaný na jaře 2015) bych už mixér bez pěchovadla nechtěla. Nevyužívám ho až tak často, protože většinou dělám v mixéru smoothie a tvarohové či jiné dezerty, a ty si mixér vezme bez problémů sám, ale při přípravě některých pokrmů to bez pěchovadla prostě nejde (např. mixování cizrny na humus či falafel, výroba domácí zmrzliny, kterou chci kopečkovat, RAW dezerty - korpusy z oříšků a datlí, ořechová másla).

3. Dlouhá výdrž mixování
Například u mého původního Nutribulletu je omezení, že mixér nesmí běžet více jak 1 minutu v kuse, což je pro moje potřeby naprosto nedostačující časový limit. Na přípravu smoothie to stačí (na druhou stranu mě i tak vadilo, že musím čas hlídat), ale na přípravu dezertů, krémů a ořechových másel to je málo. A to nepočítám, když mixuji více typů smoothie, každé dítě si vybere, z čeho chce koktejl, a já pak mixuji jeden za druhým... Vitamix vydrží opravdu hodně.
Za rok využívání mi skočil do režimu "pojistky" jen 2x, a to bylo, když jsem na něm dělala hned za sebou hustší konzistence pokrmů s pěchovadlem. Jednou to bylo při přípravě žmolenky na koláč, to jsem chtěla zkusit:)))) Ale dělám ji už jen rukama jako jsem ji dělala dříve.
Z pojistky, která mixér jakoby zneprovozní, dokud motor dostatečně nevychladne, to trvá celkem dlouho, než mixér opět začne fungovat, minimálně hodinu. Tak od té doby už jsem opatrná, abych do tohoto režimu mixér nedostala.
Je to ale prima ochrana, aby si člověk motor mixéru nezničil úporným pěchováním. Při jiném režimu než při delším pěchování mi mixér nikdy do režimu pro pojistku neskočil.
Výhoda je, že v mixéru lze připravit i polévky z čerstvé zeleniny - mixuje se asi 10 minut v kuse. Moje děti je milují... děláme je hlavně v létě. Za 10 minut je horká polévka na stole...

4. Automatické programy
O nich jsem přemýšlela opravdu hodně dlouho. U verze 750 se mi líbila hlavně nádoba, která je nízká a vejde se pod každou linku, my jinak mixér nemáme kam dát, všude máme nad linkou skříňky. Verze 750 má právě už ale hodně volitelných automatických programů a já jsem si při koupi myslela, že to bude asi zbytečnost. Nicméně recenze v USA mluvily úplně jinak. A po roce využívání musím říct, že se určitě vyplatí do programů investovat. Většinou mixér využívám právě na automatický program. Obrovská výhoda je, že si program sám mění otáčky podle toho, jak je pro daný obsah třeba, člověk u mixéru nemusí stát a mixování řešit, pustí, jde si po svém a pak už jen přijde, když je hotovo. Jako pracují matka skoro 3 dětí už jsem si na to tak zvykla, že si mixování bez automatického programu neumím představit. Ale je to právě o zvyku, kdybych to neměla, tak mi to ani nepřijde:)
Vitamix 750 má programy na smoothie, pyré (zde mixuji tvarohové svačiny a krémy třeba z banánů a avokáda a pak RAW ovesné kaše), zmrzlinu, polévku a automatické čištění. Využívám všechny, ale smoothie, pyré a čištění nejvíc.
Tužší obsah většinou mixuji na manuální ovládání, a také když chci něco jen trochu rozmělnit - například maličko pomlet maliny do marmelády tak, abych nepřesekala zrníčka (jsou pak ostrá a lepší jsou maliny se zrníčky celými), nebo třeba když dělám salsu guacamole.

5. Čištění
Je jednoduché, stačí dát vodu do nádoby a kapku jaru a projet čistící program, sem tam je třeba ještě stěny nádoby otřít houbičkou pod tekoucí vodou. Nádoby do myčky nedávám, ale pěchovadlo a víčko ano, to se v ruce tak pěkně vždy neumyje. Resp. umylo by se, kdybych myla ihned po domixování, ale často zapomenu nádobu na kuchyni zaschnout:) A takový zaschlý banán jde mýt fakt špatně:) Ale nádobu stačí odmočit a pustit program, případně mírně setřít. Pod noži se mě nikdy nic nedrželo, že bych měla problém mýt nádobu pod noži - nože nejdou vyndat, čehož jsem se při koupi opravdu hodně bála, jak se tam při mytí dostanu, ale není to potřeba, na program mytí se to tam hezky samo vypláchne, na vysoké otáčky se tam prostě žádný bordel neudrží. Zaschlé je třeba ale nechat určitě chvilku odmočit.
Na čištění určitě není třeba automatický program, stačí asi tak minutu nechat mixér na max. otáčky. I když ten program si otáčky postupně najíždí a reguluje. Program je výhoda, protože já naliju dětem smoothie nebo pyré, naliju do mixéru vodu a pustím program a jdu si po svém. Domyju to třeba někdy až večer při úklidu kuchyně.

Limity:

1. Pecky malin

Mixér jsem si koupila mj. kvůli tomu, že máme na zahradě velkou plantáž malin a chtěla jsem mixér, který rozemele maliny na prášek tak, že z nich budu moci vyrábět cokoliv, aniž by tam byly pecičky. Ale to byla chyba lávky. Hodně jsem se tím zabývala po koupi mixéru, maliny byly v mixéru třeba i 3x 10 minut, ale i tak z toho byl obsah, co drhnul na jazyku. Malinové pecky jsou hodně tuhé a ostré a vždy budou ve větším množství z mixéru cítit na jazyku nepříjemně. Když se jich dá pár do smoothie, vůbec to nevadí, ale větší množství třeba v pyré mě už vadí, takže já udělám pyré a pak tam ručně zamixnu pár malin jen na malé otáčky, kdy se pecky vůbec nepřeřežou a to je tak lepší, pecky jsou hladké a v puse vůbec nevadí.
S ostatními peckami vůbec nemá problém. Např. dělám hodně často zmrzlinu z černého rybízu, ta je úpkně bez problému.
Na maliny a ostružiny chci letos pořídit tedy ještě odšťavňovač.


Pecky malin po mixování na maximální otáčky cca 3x10 minut. Je to hodně zvětšené, focené na makro:)

2. Pěna

Máme rádi čerstvou šťávu z pomerančů, ale smoothie z nich ve Vitamixu má hrozně vyysokou pěnu. Výhoda je, že v nápoji nejsou žádné zbytky dužiny z pomerančů (myslím takové ty "vlasy"), to můj předchozí mixér nezvládl, z Nutribulletu byly v nápoji ještě i ony vlásky. Z Vitamixu je smoothie úplně hladké, přes cedníček proteče nápoj bez problému a nic tam nezbude. Nicméně i džus ze samostných pomerančů mě přijde asi lepší volba odšťavňovač. Smoothie, kde je pomeranč jen součástí, je úplně v pohodě, tam je pěna akorát. Jasmínka má ráda třeba pomeranč + jahody + banán.

3. Rozměry

Vitamix je větší mixér, takže není úplně kapesní. I přes to s námi byl na dovolené už 3x:-D Vyšší modely se pod kuchyňskou linku nevejdou, 750 s širší nižší nádobou je úplně v pohodě. Nicméně já jsem si koupila ještě i malou nádobu, která je úplně ideální. Většinu mixuji právě v té nižší nádobě. Obsah tak lépe berou nože. Dělám si třeba ke svačine pyré z půlky tvarohu nebo jednoho banánu a avokáda, na to je menší nádoba velkou výhodou. Většinou každému dělám něco jiného, málokdy dělám litr něčeho stejného.
Nicméně velkou nádobu využíváme při mírném pomixování při přípravě marmelád (Jasmína nemá ráda kusy v marmeládě:( ), k přípravě polévek (jak těch ze syrové zeleniny tak třeba polévky z chřestu nebo dýně nebo pórku, kterou mixujeme po uvaření zeleniny, tyčový mixér nikdy neumixuje polévku tak hezky dohladka) a při návštěvách.

4. Cena

Mixér patří mezi dražší přístroje. Já koupě určitě nelituji, protože u nás jede opravdu třeba 6x denně a díky němu se stravujeme jinak než dřív. Hodně jsem mixér využívala na příkrmy pro malého. Výhoda je, že dítě tak může jíst čerstvější stravu. Například jablko umixuje úplně dohladka i se slupkou tak, aby bylo pro miminko stravitelné.

Tipy a recepty:

1. Smoothie:


Smoothie je nejjednodušší, co jde v mixéru vyrobit a u ovoce žádná kombinace není špatná. Tohle je meloun a pomeranč.
Krémovou konzistenci dodá smoothie banán, který dětem dávám do smoothie hodně často. Podobnou konzistenci udělá i špenát, ale s ním opatrně, do nápuje malou hrstičku, jinak je tam hodně cítit nepříjenou "trávou" (možná spíš pro ty, co na to nezkou zvyklí jako třeba já), ale když se ho dá trochu, tak naopak je v nápoji výborný. Osvědčený je banán + špenát. Ještě nám chutná banán + kiwi + případně kus špenátu.


Špenát + kiwi + meloun.


Zelená smoothie jsou už spíše pro pokročilejší. Tohle je smoothie z polníčku. To mě celkem chutnalo, ale třeba listový zelený salát mě nesedl. Nedavno jsem zkoušela okurku, ta je při domixování celkem osvěžující, ale velmi rychle kysne a nápoj je pak na mě odporně kyselý.

Jinak myslím, že u ovoce není třeba receptů, mixujeme to, co máme v lednici nebo na zahradě. Pomeranč s banánem. Jahody s pomerančem, jahody s banánem, grep s banánem... Výtečná jsou smoothie z manga nebo broskví. Vždy se snažím míchat sladší ovoce a kyselejší šťavnaté, které má zajímavou vůni.
Třeba mango a maliny:)

Děti mají moc rády smoothie z ovoce a mléka. Zde je třeba jen dbát na to, aby ovoce nebylo moc kyselé a mléko "nezdrclo". Jasmína si ale vymyslí vždy neskutečné kombinace a vždy mi to chutná:)
Já si k snídani dopřávám ovocné smoothie z kefíru.

Kdo má radši sladší smoothie, tak buď sladit ovocem (banán a mango jsou hodně sladké) nebo medem, ovocným cukrem, javorvým sirupem a nebo třeba datlemi. Datlemi sladím hlavně ale pyré a kaše.

Kdo potřebuje třeba po ránu zasytit, tak se do smoothie mohou přidat oříšky, většinou už dopředu pomleté mandle nebo ořechy nebo semínka. Případně jsou vítečná chia semínka. Používám je buď do smoothie - vitamix je rozmixuje tak, že vůbec nejsou cítit. A nebo do pyré a kaší tak, že je tam zamixuji na malé otáčky až nakonec a nechám 10 minut "nabobtnat", mě chutnají takhle celá, jak v pyré křoupou:)

Pozor na citrusy - některé ovoce ve smoothie hořkne, takže se nedoporučuje jen dělat třeba na svačinu s sebou. Obecně jsem dospěla k tomu, že smoothie je nejlepší čerstvé. S sebou dělávám dětem pyré a kaše, ale smoothie pijeme hned.
Hořkne pomeranč, mandarinka atp. a kiwi. Možná i další, ale toto máme "antivyzkoušeno".


Pomeranč s jahodami.

2. Pyré

Letní snídaně většinu dělám z domácího jogurtu mixovaném s ovocem, které mám po ruce.
Ke svačině zase mixuji tvaroh (v kostce nebo jde i ve vaničce) s ovocem a nebo na čokoládovo (s kakaem a datlemi, s arašídovým máslem, s čokoládou, s medem, skořicí...). Do tvarohu lze přidat třeba chia semínka. V zimě jsem mixovala třeba s domácími švestkovými povidly.


Jogurt + broskve.Ricottové pyré s ovocem (broskve, ananas...).


Ovocené pyré do svačinky s sesbou na výlet nebo pro malé miminko do ruky. Znovuplnitelné kapsičky:)


Tvarohový krém umixovaný hezky dohladka.Kryštůfkovi chutnalo:)Borůvkové pyré (s jogurtem).
Svačina, která nasytí a dodá energii unavenému tělu (třeba po cvičení) - banán s arašídovým máslem.Známý výtečný krém z banánu a avokáda s kakaem (používám výhradně čerstvé RAW kakao z Troubelic).


3. Kaše

Zdravé snídaně plné energie a vlákniny si připravuji z vloček. Ovesné doporučuji večer namočit a nechat fermentovat při pokojové teplotě do rána. Jsou blahodárná pro střeva. Používám i pohankové, jáhlové a špaldové, ale nejvíce mě chutná kaše ovesná...

Vločky ráno umixuji s banánem, přidám med nebo kakao nebo vanilku nebo dalte nebo skořici, dle chuti. Výtečná je kaše i s jablkem nebo hruškou. Posypat ořechy:)

Kryštůfek má tyhle kaše moc ráda, Mína mi je jíst nechce.

Případně lze vločky ráno nebo na noc do lednice namočit do mléka (obyčejného nebo rostlinného). Pak je kaše trochu smetanovější.

Tuto kaši z vloček a banánu jsem dělala v Nutribulletu, foodprocessoru, tyčovým mixérem a ve Vitamixu. Ve Vitamixu je jednoznačně nejhladší, pak byl Nutribullet a až pak tyčový mixér a food processor.4. Rostlinná mléka

Rostlinná mléka zvládne Vitamix prefektně. Nejvíce děláme kokosové, protož jen strouhaný kokos zaliji vodou z rychlovarky a hned můžu jít mixovat. Ostatní mléka dělám ve formě RAW, tzn. že ořechy nechám přes noc namočené ve vodě a ráno umixuji. Nejvíce nám chutná mandlové. Mléko z kešu mě vůbec neoslovilo, to samé vlašské ořechy. Dobré je také makové mléko, to mě moc chutnalo.

Ve Vitamixu rozmixuji na program smoothie a pak pasíruji - kokosové stačí přes jemnější sítko (z tescomy), mandlové, makové atp. se musí pasírovat přes plátno. Dobré jsou sáčky, kdy člověk pak hmutu stahne a vymačká. Máme sáček z Pytlíci.cz na ořechové mléko, ale je dobrý jen na to kokosové, ostatní mléka mají dužinu moc jemnou a nezůstane tak všechna v sáčku a mléko na pití není dobré. Stejný sáček jsem si teď ušila ze staré záclony:) Na osatní mléka je lepší sáček z bavlněného plátýnka. To se zase ale hůře pere...

5. Ořechová másla

V obchodech jsou hodně drahá a nesehnatelná, takže je vůbec nekupujeme. I nugetu si vyrábíme z arašídového másla sami.
Nejvíce dělám arašídové, ale dobré je i mandlové máslo.
Pro výrobu másel je lepší malá nádoba, protože stačí pak dělat máslo méně často a mít ho vždy čerstvé. Je důležité, aby tam nebylo hmoty moc málo, pak se točí pod noži.

Příprava arašídového másla, nebylo potřeba ani pěchovadlo. Při mixování v Nutribulletu jsem musela přidávat olej, aby se máslo udělalo. V procesu jsem musela několikrát mixér otevřít a máslo dolů setřít. Z Vitamixu je také máslo hladší. Ale jinak i Nutribullet máslo udělal.

6. Sekání bylinek
V mixéru lze sekat různé koření a bylinky, třeba rozmarýn a sušená rajčata do tyčinek. Nebo olivy na tapenádu. Nedoporučuji tam sekat tvrdé koření jako je třeba hřebíček. Při sekání hřebíčku jsem si minulý rok zničila skoro novou malou nádobu:( Hřebíček mě stěny poškrábal a ještě z nádoby pak všechno asi 2 měsíce mělo vůni hřebíčku...
Ostatně to je i důvod, proč se prodává nádoba na mouku. Protože obilí nádobu poškrábe. Jinak mouku můžete udělat stejně dobře i v univerzální nádobě.
7. Příprava pesta
Připravuji s pěchovadlem. Miska bazalky dolů, přidat olej, trochu soli, oříšky (většinou používáme kešu nebo mandle), parmezán.
V mixéru jde i nasekat parmezán na posyp. My nekupujeme parmezán nikdy nastrouhaný, vždycky v celku. Ale většinou tedy strouháme na struhadle rovnou na těstoviny. Ale když potřebuji větší dávku, tak lze v mixéru, musí být ale suchý.


8. Hrubší salsy
Na hrubší salsy je na Vitamixu tlačítko "pulse", které párkrát po sobě zmačknete a mixér vždy jen trochu sekne a tím zůstanou v salze kousky.
Guacamole.

9. Zmrzlina

Máme zmrzlinovač a zkoušela jsem různé způsoby přípravy zmrzliny, ale z Vitamixu mi chutná opravdu nejlépe. Jen je třeba dát dopředu zmrazit ovoce (dělám ji výhradně z ovoce, co si sama zamrazím). Ideální jsou na základ banány, které doplním podle chuti borůvkami, rybízem, jahodami... Stačí takto dát mražené ovoce do mixéru a s pomocí pěchovadla uděláte zrmzlinu vhodnou i na kopečkování. Je plné chuti, žádná voda, žádné krystaly... Verze 750 má na zmrzlinu i svůj program, který je do začátků určitě výhodou, já ho využívám zatím vždy. Je to dobré proto, že jsou otáčky voleny tak, aby nože dobře braly zmrzlé ovoce a zároveň se ovoce moc neroztálo.

Letos jsem si ještě oblíbila zmrzlinový krém z mraženého ovoce a tvarohu (v kostce nebo domácího měkkého). Dám takto do mixéru tvaroh a mražené ovoce a také pomocí pěchovadla umixuji. Krém je spíš už na lžičku, ale osvěžující studený a šťavnatý. A plný bílkovin:)

10. Napěněné nápoje

Na nápoje používám Vitamix i několikrát denně:) Celý svůj dosavadní život jsem nechápala, jak někdo může milovat latte. Přišlo mi to mdlé kafe bez chuti, prostě řídké, divné, a ta pěna... Před časem nám ale odešel o 7mi letech náš espressovač. Po 14ti dnech hledání všech možných recenzí, testů, na baristických fórech, diskuse se servisáky a odborníky na kávovary jsem vybrala nejjedodušší kávovar od Jury. Díky získané výrazné slevě nás na Onlineshopu nakonec vyšel výrazně levněji, tak jsme se rozhodli investovat do budoucnosti a do chuti kávy:) Můj výběr padl na kávovar, který nemá pěnič mléka, protože to je zbytečné, laté ani žádný nápoj s pěněným mlékem ani jeden doma nepijeme... Navíc to čištění...
Káva je z kávovaru bezkonkurenční (záleží, co do něj nasypete, my sypeme většinou Fair Trade v ČR praženou kávu Mamacoffee), a tak jsem se rozhodla zkusit doma vyrobit i latte. A opravdu mě zachutnalo:) Takže jím začínám nyní každý svůj den...
Mléko si ohřeji a pěním ve Vitamixu. Je napěněné skvěle (lépe jak z trysky našeho bývalého kávovaru Melitta) a navíc odpadá čištění - nemusím čistit žádnou trysku a nádobu Vitamixu ani nemyji, protože do ní následně pokračuji nějakým smoothie nebo pyré...

Skvělé jsou i další nápoje připravené ve Vitamixu - například ohřáté kokosové mléko, kakao a datlový sirup. Dá se tam pěnit třeba i caro.


Napěněné mléko na latte.


Kapučíno.


Kapučíno s čokoládou (horké mléko a káva umixované ve Vitamixu s čokoládou).Horká čokoláda z kokosového mléka, kakaa a datlového sirupu. Pro zvýšení houževnatosti občas přidám chia semínka nebo banán:)


Třešně v čokoládě - kokosové mléko + třeštně + datlový sirup.

10. Polévky

Rychlá polévka z čerstvé zeleniny za 10 minut na stole. Nejoblíbenější je rajská. Celá čerstvá rajčata, mrkev, celer, petržel a kus papriky a kus cibule dám do Vitamixu, zaliji passattou z rajčat a přidám zeleninový bujon ve vaničce. Takto nám to chutná nejlépe:) Konzistence je úplně krémová, není tam stopy po "pyré".11. RAW dezerty

Dorty, placky, kuličky... Dorty připravené jen z oříšků a sušeného ovoce, medu, kokosového tuku, avokáda...12. Těsta
Vitamix používám i v běžném provozu tam, kde jsem dřív používala normální mixér. Nejčastěji při výrobě těsta na palačinky:-)
Co ale nedoporučuji je v mixéru zapravovat do těsta želatinu:) Nože naruší strukturu tuhnoucí želatiny a ta pak vůbec nefunguje. Vyzkoušeno včera na mém tvarohovém narozeninovém dortu do kostela. Jedl se lžičkou... díky tomu, že můj manžel je chemik, tak mě hned odhalil možná rizika, která měla na tuto skutečnost vliv a dobrali jsme se toho, že želatinu nemixovat ve Vitamixu:-D
Tužší těsta (třeba na bábovku) už dělám v klasickém robotu, hlavně z důvodu, že se z nádoby Vitamixu už hůře vypravují, v tom je klasický robot s metlou lepší.

13. Mletí cukru
Ve Vitamixu lze jednoduše připravit mletý cukr z cukru, který zrovna uznáte za vhodné, já takto melu třtinový. Případně obyčejný vanilkový cukr tak, že rozemelu 1kg cukru a 1 vanilkový celý lusk, za 1 minutu máte úžasný vanilkový cukr domácí přípravy...


Mletý třtinový cukr s vanilkovým luskem.

Na okraj:

Ještě před rokem se v USA na diskusích hodně řešilo uvolňování teflonových částeček z těsnění Vitamixu do jídla. Tento problém již je minulostí, i do ČR už se dovážení přístroje, které mají nové těsnění a vše je úplně v pořádku.
Já jsem Vitamix kupovala v období, kdy se tyto nové přístroje prodávaly v USA, ale ještě nebyly na českém trhu. Nicméně i tak jsem do Vitamixu po rozhovoru s manželem chemikem šla. Protože teflon je inertní plast, který zažívacím traktem projde beze změny. Pro teflon je nebezpečná vysoká teplota. Proto jsem se ke koupi odhodlala. Mixér jsem podle amerických fór zkoušela, černé tečky jsem ve vodě opravdu viděla, ale po asi 20ti cyklech na nejvyšší otáčky jich výrazně ubylo. Takže moje domněnka je, že možná šlo o nějaké nečistoty z výroby.
Každopádně čtenářka blogu už má nový Vitamix několik měsíců doma, test dělala a žádné černé tečky tam neměla. Toť ujištění pro všechny, kdo třeba na internetu narazí na tyto informace, že je to již vyřešeno a nové přístroje už tento problém nemají.

Za nás tedy Vitamix doporučuji, a konkrétně i verzi 750, ač si myslím, že každá verze Vitamixu musí uživatele potěšit a i nižší verze s méně programy je plně dostačující. Pokud nakoupíte mixér na Kitchenette, tak dostanete i úžasnou kuchařku od Markéty Pavleje zdarma jako dárek k mixéru. Její blog mám moc ráda, je pro mě velkou inspirací a ty fotky... člověk dostane chuť naprosto na všechno, co ona připraví:) V jejím obchůdku najdete jen prvotřídní kvalitu výrobků všeho druhu. Myslím si, že úžasný obchůdek třeba k nákupu dárků nebo svatebních darů...


Recenzi budu průběžně doplňovat o další zkušenosti, fotky a recepty...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | 20. června 2016 v 15:42 | Reagovat

Jéje, moc děkuji, zrovna vybírám mixér a pročítám zkušenosti..myslela jsem si na Nutribullet, ale asi to přehodnotím! Díky i za tipy, co se s mixérem všechno dá udělat, prostě kompletní zpráva o Vitamixu. Jen teda kolik stoji se budu muset podívat..

2 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 20. června 2016 v 15:58 | Reagovat

[1]: To jsem moc ráda:) Nutribullet tak jako na občasné smoothie a s tím, že po pár letech člověk bude muset koupit nový. Mě mixér vydržel 3 měsíce, ale prý se snad kvalita už zlepšila a už je poruchový snad méně. Ale lety osvědčený není a záruka je jen 2 roky. Smoothie z něj na chuť je ale dobré.
U Vitamixu člověk investuje jakoby do budoucnosti, místo, aby každé 2 - 4 roky koupi nový přístroj, tak má jeden. Člověk si tu cenu musí tak přebrat. Myslím, že stejně je to třeba i s kávovary. Buď levnější a co 2 - 4 roky vyměnit a nebo dražší, co vydrží delší dobu. Když ta cena je vyvážena kvalitou (jako si myslím, že u Jury a Vitamixu je), tak pak ve výsledku vyjde ten dražší levněji...
Ale je to názor, ke kterému já jsem při svých nákupech došla. Jsem dost konzervativní a nesnáším měnit přístroje za nové každé 2 - 4 roky. Jednak mě vadí, když člověk nemá na čem vařit nebo v čem prát, když je zboží v opravně nebo na reklamaci nebo není a jednak si nerada zvykám na něco nového. Takže pro mě je lepší mít něco, co vydrží.
Proto ta investice u nás.
Nutribullet byl super na cestování, když jsem jela k našim na kafe, tak jsem ho hodila do kabelky (větší kabelky, matky 2 dětí nemají malé kabelky:) a tam jsme si něco "mixli". :-D
Jinak při výběr přeji šťastnou ruku a určitě čtěte recenze třeba na Amazonu.

3 Any Any | 20. června 2016 v 17:32 | Reagovat

To naslehane mleko mne vubec nenapadlo, ze by v tom slo udelat.. Dalsi duvod, proc ho poridit :-)
Juru mame taky (jinou radu), ale uz je to takovy dedecek, uz jemu vic nez deset let.. Ale chvalim vyber. :)

4 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 20. června 2016 v 17:43 | Reagovat

[3]: Mě by to také nenapadlo, ale součástí modelu 750 je úžasná tlustá kuchařka v angličtině, kde byly recepty právě na ty šlehané nápoje s mlékem (většinou s kávou nebo kakaem), tak mě to pak napadlo udělat i samostatně. Jinak ta jejich kuchařka k Vitamixu 750 je úžasná, nejlepší kuchařka, co jsem kdy držela v ruce, krásně zpracovaná, přehledná, krásné fotky. Jen teda není v češtině :-D

5 krtek krtek | 20. června 2016 v 18:16 | Reagovat

jsi mě hezky naladila, že bych si ho koupila. já nad tím přemýšlím už delší dobu, nachystala jsem se i na "větší" (zjevně nutno použít uvozovky) investici tak 10-15tic. ..... a pak mě uzemnila ta cena :-( začnu si dávat do prastáka:-D

6 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 21. června 2016 v 8:27 | Reagovat

[5]: A díky tobě jsem přišla na to, že už se sem čerstvě dováží miniVitamixy -Vitamix S30 - ten bych bývala koupila já, když jsem vybírala, kdyby byl na trhu v ČR, ale před rokem to byla novinka v USA a sem to má zpoždění cca rok. Má menší mixovací nádobu, ale záleží, co v něm chceš dělat, na polévku pro celou rodinu a třeba na ty marmelády to není, ale jinak já 90% mixuji v nádobě 1 l, tahle má 1,2 l, podle mě ideál. A navíc ještě maličkou 0,6 na smoothie. Fakt úžasný mixér. A cena je "jen" 14 tisíc (nekup to :-D ). Případně vyšší verze Vitamixu bez automatických programů je za 18 tisíc. Ale já bych osobně už šla do té miniverze s tím, že bych k tomu dokoupila větší nádobu a jsi na 18ti. Jen je třeba ověřit, zda na to ta větší nádoba půjde, na tu malou základnu...

7 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 21. června 2016 v 8:38 | Reagovat

Tak koukám na video
https://www.youtube.com/watch?time_continue=187&v=B4O0-GVsp24
A větší nádoba na tenhle typ určitě nepůjde, má jinak ty nože a tvar "dna". Jak je to kulaté a šroubovací.
Což mě přijde docela škoda, ta základna je sice trochu kratší, ale na výšku je stejně vysoká jako ta moje 750. Když na to dám já tu 1l nádobu malou, tak bych řekla, že rozdíl ve velikosti až tak moc už zase není a já mám výhodu, že tam můžu mít jak malou, tak velkou nádobu. Ale zase cenový rozdíl mezi verzí mou a tou osekanou je fakt velký...

8 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 21. června 2016 v 8:40 | Reagovat

A v USA už mají další novinku, Vitamix na dotykáč :-D  :-D  :-D
https://www.vitamix.com/shop/780?skuId=059404
Ten pokrok, kdy se to zastaví...

9 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 21. června 2016 v 21:05 | Reagovat

[3]: A díky za ujištění v Juře ;-) Právě to u nás bylo jedno z hledisek, co rozhodlo, že Jury pracují mnoho let a nebo na pracovištích udělají stovky šálků denně a vydrží i tak celkem dlouho. A pak taky druh mlýnku ;-) Takže snad nebudeme zklamáni, zatím jsme nadšeni, jen nám stoupla spotřeba kafe :-(

10 Mišpa Mišpa | 21. června 2016 v 21:44 | Reagovat

Teda, to jste si dala s článkem záležet. Sleduji Vaši stránku a obdivuji, kolik toho při dvou dětech a třetím na cestě zvládáte. Jak to děláte? :-) Já mám jednoho prcka a přijde mi, že nic nestíhám:-)Při čtení Vašeho článku se mi sbíhaly sliny:-) A nejvíc u RAW dortů. Mohla bych Vás poprosit o recept na dort, keterý máte na fotce? Je to ten s fialovým vrškem a s jahůdkou. Děkuji

11 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 21. června 2016 v 21:50 | Reagovat

[10]: Moc děkuji:) Práce v neziskovce mě naučila spát max. 6 hodin denně a přitom normálně fungovat, což se teď hodí. A děti mám z těch hodnějších a hlavně si samy krásně umí hrát, což je ale tím, že já jim zábavu přes den nevymýšlím, od malička se zabaví samy. Co jsem konzultovala (s černým svědomím) s generací našich babiček, tak mě ujistily, že to tak dělaly taky a že to tak je přirozené, tak si to alibizuju, že je všechno v pořádku :-D Snažím se s nimi tvořit, vařit, zahradničit, výletničit a chodit na různá spolča...

Recept najdete zde:
http://www.goodmoodspoon.com/2013/05/raw-dreamcake.html
Je to finanční darda, ale stojí za to to zkusit, je to luxus!

12 krtek krtek | 22. června 2016 v 14:30 | Reagovat

[7]: no tak teď jsi mi úplně nasadila brouka do hlavy, ale já bych asi potřebovala větší nádobu, přecejenom nás je krapet víc než vás ;-)  už jsem doma nadhodila, že když ne hned tak aspoň ke kulatým narozeninám. nebo si pořídíš novou miniverzi a prodáš mi ten tvůj velkej za dvacet?:-P :-D

13 Caramilla Caramilla | E-mail | Web | 22. června 2016 v 14:49 | Reagovat

[12]: Jo, myslím si, že velká nádoba je výhoda. Ideál je 750 + malá nádoba navíc, ale to je šílená darda. Pokud neřešíš výšku mixéru (ono je možno ho mít nasunutý pod linkou a když mixuješ, tak vysuneš a pak zase zasuneš, takto to dělám, když používám pěchovadlo, to se mě už s tím pohybem ruky pod linku nevejde, tak vysunu a zasunu základnu, no problem), tak bych šla do velké nádoby, tam nemusíš dokupovat ani malou, protože ta velká je dole tak úzká, že by  to prý teoreticky mělo být jedno na mixovaný obsah, pěchovadlo sahá vždy až k nožům, teda myslím si to. Možná se pak u prodejce zeptat, na Kitchenette mě ochotně všechny dotazy zodpověděli a s výběrem poradili.

Já svůj Vitamix 100% prodávat nebudu :-D Ta moje verze je určitě lepší jak ta miniverze, základna není o moc menší, malou nádobu k tomu mám, šroubovací nože mě nevoní, smoothie na cestu neuznávám a větší nádobu už nedám. Takže sorry :-D  :-D  :-D

14 Denisa Denisa | E-mail | 18. září 2016 v 16:47 | Reagovat

Dobry den mile maminky, Pokud ma nektera zajem, tak mohu nabidnoiut model Vitamix mS30 za 10 tisic . Poridili jsme si vetsi model. S30 je 2x pouzivany.

15 Lenka Lenka | E-mail | 12. října 2016 v 19:26 | Reagovat

Petro, těmi imitacemi Vitamínu, myslíte které mixery? Není to např. Omniblend?

16 Lenka Lenka | E-mail | 12. října 2016 v 19:27 | Reagovat

Samozřejmě tam mělo být Vitamixu, chytrý telefon to přepsal

17 Michal Kovář Michal Kovář | E-mail | 19. prosince 2016 v 23:36 | Reagovat

Dobrý den,
chtěl sem se zeptat, první Vitamix ste koupila v USA ? Já řeším když už tak už bych koupil 780.V cz se neprodává a ani neví kdy budou ,řeším dilema objednat ho z USA a koupit k tomu měnič ? nebo jak ste to řešila ?
Děkuji

18 Caramilla Caramilla | 20. prosince 2016 v 8:53 | Reagovat

[17]: Nene, kupovala jsem v ČR na Kitchenette. Hlavně kvůli záruce, a i dopravě, v USA nemá cenu nic kupovat, protože se strašně prodraží doprava.
U Vitamixu je to prý tak, že novinky do ČR dojdou se zpožděním cca 3/4 roku až rok. Takže si najděte, kdy byl 780 v USA novinkou a z toho vám vyleze, kdy cca budou dostupné v ČR:)
Mám dojem, že se už nějakou dobu v USA prodávají, tak třeba se už brzy dočkáte:)
Osobně - uživatelsky to musí být pecka, designově taky krásný přístroj, ale já bych se bála toho, zda ten display vydrží funkční stejně dlouho jako sám přístroj, Vitamix vydrží i 15 let, ale bála bych se, zda to samé vydrží to jeho ovládání, zatím s tím nejsou zkušenosti. Pročetla bych určitě v USA recenze ohledně poruchovosti;-)

19 Caramilla Caramilla | 20. prosince 2016 v 8:53 | Reagovat

[15]: Omniblend a hlavně G21 ;-)

20 Michal Kovář Michal Kovář | E-mail | 20. prosince 2016 v 9:59 | Reagovat

[18]:
akorát na Kitchenette je napsané: na IČ, DIČ je záruka pouze 1 rok, tak pro mě není rozhodující záruka, ale v USA jsou výrazně nižší ceny

21 Caramilla Caramilla | 20. prosince 2016 v 10:11 | Reagovat

[20]: Jo, to obecně u spotřebičů určených pro domácí použití, které se využívají v provozu, je záruka omezena. Na kolik vyjde mixér z USA vč. dopravy do ČR?

22 Michal Kovář Michal Kovář | E-mail | 20. prosince 2016 v 10:15 | Reagovat

[21]:
https://www.vitamix.com/shop/780?referer_st=780&sc=site  Ofiko 649 dolaru, poštovné cca 3tis

23 Janule Janule | E-mail | 28. dubna 2017 v 22:06 | Reagovat

Také jsem maximálně spokojená s Vitamixem.

24 John John | E-mail | 18. ledna 2018 v 16:00 | Reagovat

Nákup z USA je nesmysl, mají tam jen modely na 110V. Navíc v ČR je záruka 7 let. My máme doma 750-tku a super mašina.

25 Ládik Ládik | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 9:11 | Reagovat

Super, recenze, asi nejrozsáhlejší, co jsem na netu našel, taky jsem psal o Vitamixu, ale tohle je skoro na knížku :-)

26 CoreyPidly CoreyPidly | E-mail | Web | 18. března 2018 v 21:44 | Reagovat

This is nicely said! !

27 Barbra Barbra | E-mail | 19. března 2018 v 9:33 | Reagovat

Já můžu mixér Vitamix jedině doporučit. Je fakt perfektní. My ho tedy kupovali v akci na atranetu a originál. Ještě jsem viděla i neoriginály - nedoporučuju. Už jsem i četla že vydržel neoriginál pár mixování a pak odešel... :-)

28 Slunéčko Slunéčko | 31. března 2018 v 9:54 | Reagovat

Už delší dobu po tomhle mixéru pokukuju...vypadá fakt pěkně a kvalitně.

29 Jana Kyslíková Jana Kyslíková | Web | 11. června 2018 v 19:18 | Reagovat

Výborná recenze!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama