Recenze: Kočárek Cybex Priam Butterfly - první dojmy

3. července 2016 v 22:55 | Petra |  Inspirace / recenze
Rozárce přišel její kočárek, a jelikož na něj není na internetu zatím moc recenzí a sama jsem hodně hledala a pátrala, tak jsem se rozhodla vše nafotit a sepsat pro ty, kteří o něm přemýšlí.

Dávám k sobě na blog, protože je recenze hodně obsáhlá jak na text, tak na fotografie.

Jinak se nejvíc těším na nošení v šátku, Rozárka má objednané dva nové, neodolala jsem a hlavně jsem si u Kryštofa slíbila, že pokud bude další holka, budu mít v komínku i růžovou:) Nicméně nejsem 100% šátkařka a nákupy radši vozím v kočáře a na spaní taky preferuji dítě venku na zahradě. Já v tu dobu, kdy dítě spí, totiž radši šiji a nebo cvičím:P

Upraveno 29. 7. 2016
Kočárků už mě rukama pár prošlo, tak ač je kočárek nový a na miminko čeká, tak ledasco už člověk na první pojezd vidí:)

Když jsem se dozvěděla, že nám přibude další miminko a Kryštůfkovi bude jen 2 roky a něco málo, tak jsem propadla trochu panice, jak to budu se třemi dětmi zvládat. Kryštof zatím jezdí ve svém kočárku a když už chodí, tak člověk neví vteřiny, kdy ho napadne vběhnout do silnice. Proto jsem měla potřebu mít kočár, který mohu ovládat jednou rukou. Stávající kočárek, který odvozil už dvě naše děti, je GT3, je to skvělý kočár, který v terénu projede naprosto všechno (to, co projede horské kolo, manžel ho nakloní na přední kolo, zvedne zadní kola a jede jako s kolem, vyjeli jsme fakt neskutečné terény:), ale je hrozně těžký a velký a nejde ovládat jednou rukou, to jsem si už zkusila, když se narodil Kryštof a skončilo to zablokovaným ramenem.

Moje požadavky jsou celkem náročné, chtěla jsem:
 • kvalitní zpracování, aby kočárek něco vydržel,
 • velký nákupní koš, protože kočár u nás se používá na nákupy, výlety (koš používáme místo batohu) a na spaní,
 • aby byl lehoučký a ovladatelný jednou rukou
 • aby měl prostornou korbičku pro miminko (Kryštofovi Navetta XL z GT3 byla malá v 5ti měsících, a to mu bylo v létě)
 • aby k němu šlo nějaké praktické stupátko (rychle jednou rukou oddělatelné, když není potřeba)
 • aby měl rukojeť dostatečně vysokou pro vysoké rodiče a ideálně ne kloubovou (vůbec mi nevyhovuje, bolí mě z ní ruce v jiné poloze než "rovně")
 • sportovní nástavba musí jít plně do klasického lehu (ne klopící se polosed s nohami nahoře, nejsem toho zastáncem, kryštof se ve spaní točí na břicho a na bok a to by nemohl)
 • "dlouhá" rozevírací bouda, která slouží i jako sluneční clona

Výběrem prošel v podstatě právě jen Cybex Priam. První jsem jen sjížděla na začátku těhotenství fotky po internetu, několik týdnů jsem si jen tak snila (to bylo v době, kdy mě bylo špatně a byla jsem unavená, ležela jsem s tabletem na gauči a byla schopná jen koukat na fotky:). Pak jsem otázku kočárku zasunula do budoucna s tím, že to pak nějak vymyslím, až jak Kryštof vyroste a bude starší. Na konci 2. trimestru jsem měla cestu do Prahy a rozhodla jsem se jen tak ze zajímavosti na kočárek jet podívat. A konala se láska na první pohled. Celou dobu jsem si tak nějak myslela, že je to jen můj sen, ale že nakonec kočárek nekoupím, ale po té, co jsem si s ním jezdila, jsem už věděla, že to je přesně on... Navíc se na jaře objevila nová limitovaná edice s motýlky a bylo jasno...
Nemám ráda černou a nemám ráda černou na kočárku, myslím si, že k miminku to nepatří, ale tady jsem udělala poprvé v životě výjimku:) Fusak si do kočárku ale našiji do zlatavé:)
K limitované edici Butterfly patří správně podvozek celý černý, ale já jsem brala standartní, víc se mi to tak líbí.

Při koupi celého setu některé obchody nabízejí výraznou slevu. Kupovala jsem v Babycar a jsem moc spokojená s jejich milým přístupem a operativní komunikací.

Kočárek má 3 verze podvozku (na fotkách jsou rozdíly vidět zde) - do města (City Light), do terénu (All Terrain) a něco mezi (Trekking). Je to tak, že jsou vždy 2 verze koleček předních a zadních. Podvozek City Light má přední kolečka maličká a zadní užší. All Terrain má přední kolečka větší a zadní kolečka širší, na omak jsou mnohem měkčí, ač jsou gumová tak jsou celkem dost měkká, co jsem si tak "mačkala":) Trekking je hybrit mezi, má přední kolečka z podvozku Trekking, tedy ta větší a zadní kolečka z podvozku City Light - tedy užší.
Všechna kolečka jsou gumová, ale celkem dost měkká a při jízdě kočárek působí měkce, od nafukovacích mě to nepřijde zatím rozdíl (jezdila jsem zatím jen po trávě a po zámkovce na zahradě:) Ač jsem celoživotní zastánce nafukovacích kol, tak musím říct, že tato se mě líbí a přijde mi naopak výhoda, že se nemusí hlídat a dofukovat:) Uvidíme ale v praxi.

Já jsem volila hybrid Trekking a to z důvodu rozchodu zadních kol, chtěla jsem líně kočár, co se mě vejde do vchodových dveří, aniž bych musela otevírat i druhé křídlo. Tento se tam vejde na mm přesně, UF!:) Do těžkého terénu počítám s GT3, ale myslím si, že tento kočárek normální lesní terén (ne velké kameny všude) zvládne taky dobře, ale to ozkoušíme až na podzim.

Jednotlivé páry koleček jdou dokoupit (na objednání jako náhradní díl, u mě v záloze zůstává dokoupení tlustých koleček do terénu a třeba do sněhu, kdyby bylo potřeba). Kolečka jsou různě těžká, takže City Light je nejlehčí a Trekking je nejtěžší podvozek.


Sportovní nástavba se dělá ve verzi Seat Lux (jde polohovat do plného lehu) a ve verzi 2 in 1 (je naklápěcí, nožičky tedy jsou v lehu nahoru), srovnání je zde. Verze 2 in 1 jsem pochopila, že jde udělat přímo z korby, že je to vlastně jedna konstrukce, která se různě "obleče":)

Parametry (měřeno a váženo mnou!):
Vnitřní délka korbičky: 80 cm
Vnitřní šířka korbičky: 35 cm
Délka zádové opěrky Seat Lux: 56 cm
Šířka v místě cca ramínek: 35 cm
Délka sedátka vč. opěrky na nohy 42 cm cca

Váha podvozku All Terrain: 8 kg
Váha korbičky i nástavby seat Lux je stejně: 4,9 kg

Výška rukojeti ve 3 polohách: 98 - 101 - 108 cm (měřeno od země k nejvyššímu místu rukojeti)

Rozestup zadních kol All Terrain je 58 cm, u All Terrain by to mělo být asi 60 cm, měřila jedna paní, co ho má, ale já osobně v obchodě nepřeměřovala.

Korbička je posazena ve výšce 50 cm (na vrchní konec korbičky je to 73 cm, mě to přijde akorát, kočárek není ani extra nízký, ani extra vysoký)

Plusy:
 • Lehoučký a hlavně snadno ovladatelný (golfky máme Valco Snap Baby, což je snad nejlehčí kočár na trhu a velmi oblíbený, v Konopišti jsme dnes potkali asi 5 takových kočárů:) a když srovnám jízdu s prázdným Snap i Priam, tak rozdíl upřímně vůbec nevidím, ač tam je rozdíl na kg dost značný. Byla jsem z toho hodně v šoku!)
 • Měkká jízda, konstrukce je udělaná tak, že jakoby celá při jízdě vyvažuje nerovnosti terénu (v té vidličce nebo jak to napsat:)
 • Výškově nastavitelná rukojeť vysouváním - pro mě na ovládání kočáru jednoznačně lepší a pohodlnější. Kočár je vhodný i pro vysoké rodiče.
 • Velmi prostorná korba pro miminko
 • Prodloužitelná boudička proti větru, dešti a sluníčku - jak u sporťáku, tak u korbičky pro miminko
 • Kvalitní bitelná konstrukce, v tomto značce Cybex věřím, měla jsem od nich golfky a i po dvou dětech byly stále naprosto v top stavu, žádné rozhrkání, rozvyklání. Snap je úžasný kočár, milujeme ho, ale kvalita není nic moc... (což beru tak, že je na úkor toho, že je tak úžasně lehký)
 • Obrovský nákupní koš - jde vyklápět a rychle zaklopit - patentky jsou magnetické, takže stačí nákup naložit a pak třeba lehce nohou zaklopit a koš se sám chytne. Je to úžasné, hned jsem si to zamilovala:)
 • Podvozek jde složit velmi jednoduše, zvládla jsem to i jednou rukou (jedla jsem u toho meloun:))) Rozložení je úplně easy.
 • Velmi jednoduché vyměňování nástaveb - jde to jako po másle
 • Pratelné potahy, jdou snadno sundat
 • Rukojeť je moc příjemná do ruky, není tam taková ta odporná pěna, kterou nesnáším a madlo jsem si vždy čalounila koženkou:) Materiál bude buď nějaká ekokůže nebo koženka. V praxi ozkoušíme míru opotřebení... Vypadá ale bitelně.
 • Madlo kočárku (je jedno ke korbě i sportovní nástavbě) je také potaženo koženkou a jde jednoduše oddělávat (u našich dvou jiných kočárků to dá více práce), je na kloub a jde jako po másle otáčet po kloubu. Odolnost budeme testovat, starší děti rády koušou, ale v tom případě dávám na madlo pratelný potah se zábavou:)
 • Přenášení korbičky za madlo (nevím, jak v praxi ale na druhou stranu bude při běžném provozu, kdy se miminko do kočárku dává a vyndavá, asi budeme vozit spíš bez madla a madlo budeme dávat jen, když budeme vědět, že budeme korbičku nosit. U korby ke GT3 je madlo součástí boudičky korby, a tak je tam furt a navíc nepřekáží, což je asi praktičtější. Ale uvidíme...
 • Naprosto skvělé stupátko, jde oddělat jednou rukou, rychle a pohodlně, nacvaknuté je ihned. Součástí je gumička, za kterou se přizvedá, když na něm dítě nejede. Díky tomu, že má stupátko jen jedno kolečko, tak o něj tolik nezakopáváte. Na stupátku jsme projeli i štěrkovou cestu a lehčí kořeny:)
 • Na kočárek pasuje i naše stará Maxi Cosi Cabrio Fix, která už odvozila 4 děti a rozhodně nechceme kupovat jinou a podvozek pod autosedačku využíváme hodně často (např. do kostela, kam netaháme celý kočár, ale jen podvozek)
 • Na rukojeti je praktické poutko, za které se může třeba držet sourozenec, hodně využíváme u Snap Valco baby (poutko je myšleno pro ruku rodiče, aby měl jakoby pojistku, kdyby kočárek třeba z kopce omylem pustil, ale my využíváme jako držátko pro sourozence)
 • U edice Butterfly je boudička a "slída" z nepromokavé látky, vydrží i velký slejvák a chová se jako pláštěnka.
 • Design až na prvním místě:)))) Mám ráda jednoduché kočárky...:)
Mínusy:
 • Úplně nevím, jak obstojí v praxi potah klasické verze, není to takový ten kočárkový šusťák, tak nevím, zda bude dost nepromokavý na takové to sem tam kapka, kdy není třeba dávat ještě pláštěnku. Proto jsem volila Butterfly, protože ten má boudičky z šusťáku, který pár kapek určitě snese, jsem zvyklá pláštěnku vytahovat až, když fakt prší:) Podle recenzentky níže i klasický potahu déšť ustojí;-)
 • Opěrka na nohy Seat Lux mi přijde celkem nepraktická na spaní pro větší dítě, je tvarovaná a pro velké dítě v poloze "rovně" už krátká. S fusakem to ale vadit nebude, ten udělá "rovnou" dráhu:) (Co jsem koukala na fotky
 • Ve sporťáku Seat Lux není dítě moc schované před bočním větrem, nástavba je hodně otevřená. 2 in 1, tak ta má opěrku ještě kratší, ale dítě se naklápí, tak tam to je možná pak jinak)
 • S nástavbou Seat Lux jde složit kočár celý jen, když je nástavba po směru jízdy. Není to ale vůbec problém, nástavba se přecvakává opravdu bleskurychle:)
 • Korbička nemá žádnou kapsičku, což mě osobně dost chybí, třeba na mobil. Ale doplňuji, že nemám ráda tašky na přebalování na madle, nelíbí se mě to a strašně mě vadí, jak to tam bimbá, kope se do toho a překáží to. Navíc počítám s tím, že v místě, kde ostatní vozí tašku na přebalování, bude stát Kryštof na stupátku. Pro příznivce tašek na přebalování dělá Cybex přímo v barvě kočárku a rukojeť na ni má speciální úchytky. Já to buru řešit, že si ušiji malou taštičku na sucháče, kterou budu dávat asi z boku na rukojeť, aby nepřekážela dítěti na stupátku. Kapsička by šla i našít přímo na potah korbičky zevnitř nebo i zvenku, protože potah jde krásně jednoduše sundat.
 • Sportovní nástavba nemá nánožník. Což mě osobně u kočárku této cenové kategorie hodně naštvalo. Dokoupit jde fusak. Já si fusak i nánožník budu opět šít... (kdo to nedavno říkal "už nikdy?":-)
 • Boudičky nemají volbu "větrání" - tzn. že se kus boudičky odchlípne a je tam jen síťka, v hodkých dnech u kočárků využívám. Bude se muset odepnout asi boudička vzadu celá, nezkoušela jsem...
Dodatek:
Zatím nemám vyzkoušené pláštěnky, zatím jsem je nechala original zabalené, kdyby náhodu něco a kočárek jsem třeba vracela...

Ilustrační fotografie


Verze Butterfly má boudu a překrytí boudičky proti větru na nožičky ze šusťáku, což mě přijde jako výhoda. Barevně je ten reliéf z lišaje do šedo-zlatava. Na sluníčku se nádherně leskne. Docela jsem se toho "maskáčového" bála, ale nakonec se mě to moc líbí...


Motýlci jsou vyšití.


Někteří jsou i 3D a ve větru třepetají křídly:)

Součástí je i motýlek na gumičce, který se dá přidělat na rukojeť a nebo prý jako gumička do vlasů. Jako je to drobnost, blbost, ale mě se to líbí:-D


Boudička jde rozepnout a prodloužit, okénko má síťku a pod ní je ale "igelit" (slída).
Rozevřená prodloužená boudička je i u korbičky.


Překrytí na korbičce je hezky vysoké, takže dovnitř v zimě nebude foukat, Rozárka bude jezdit na zimu.


Madlo je na kloub.


Prostorná korba, v nestřeženém okamžiku mi do ná sá vlezl ze stupátka Kryštof (2 roky a něco a výška něco přes 92 cm:-)


Podvozek s autosedačkou Maxi Cosi Cabrio Fix. V obchodě mě docvaknout ta jejich, co mi paní přinesla, nešla dcvaknout (nasadit ano, ale necvaklo to v tom při doražení), ale naše asi 7 let stará docvaknout jde bez problémů, tak nevím, v čem byl v obchodě problém...


Sportovní nástavba Seat Lux.
Dítě cca přes 90 cm v Seat Lux.
S rozevřenou boudičkou v lehu.Natažené nožičky u dítěte přes 2 roky.


Pokrčené nožičky. Kočárek je takto z boku dost otevření povětrnostním vlivům.


Dítě přes 2 roky v sedě, tady je opěrka na nožičky akorát.


Velký rozevírací nákupní koš. Jde snadno odendat, a tudíž vyčistit. Velmi praktické!


Stupátko jde nacvaknout velmi rychle a oddělat snadno i jednou rukou.


Na stupátku s hlubokou korbou, madlo v poloze střed. Myslím, že s polohou madla na nejníž už by dítě mělo docela problém...
Kryštůfek stupátku říká "můj kočárek". Na kočárek ukazuje, že to je kočárek Rozárky a na stupátko, že Kryštůfkův kočárek:)


Na stupátku, madlo je v poloze nejvýš a pro dítě úplně v pohodě.


Stupátko se sporťákem.

Kočárek s postavou 173 cm.


Složený podvozek.


Takhle vypadá podvozek složený se Seat Lux bez sundání nástavby.


Takto je to lepší, když se nástavba sundá. Je to "klik - klik":)


Vnitřní potah je sundavací - jednodušše se oddělá za zipy.


Stejně tak i matrace.

V kočárku už vozíme, zde budu dávat aktuální informace a postřehy:


Jsem z kočárku zatím nadšená, jde krásně ovládat jednou rukou, jízda je měkká, plynulá. Rukojeť by mohla jít ještě více dolů, aby ho mohly vozit i malí sourozenci. Jinak já i manžel si libujeme, protože jsme vysocí a rukojeť jde krásně dát do vysoké polohy a nemusíme se hrbit.
Užší kolečka vzadu jsou super do města, na hladké povrchy, silnice, chodníky. Ale do terénu budu objednávat ještě ty silnější, jsou měkčí a pružnější a lépe budou projíždět terén. Tato jsou moc tenká.
U mé verze Butterfly je bouda a "slída" přes korbičku krásně voděodolná. Dnes jsme zmokli ve velkém lijáku, provazy deště a já jsem jen oklepala velké kapky jako z pláštěnky a kočárek byl jinak suchý. Bohužel u standartních verzí tomu materiálu do deště vůbec nevěřím, proto jsem právě volila i tuto verzi, kvůli dešti, když se rychle rozprší, tak nestíhám tahat pláštěnku, někdy ji s sebou ani nemám. Myslím si, že na tenhle kočárek prakticky ani není pláštěnka potřeba. Bouda jde skvěle vyklopit dopředu a tím pádem do korbičky nemá šanci vůbec padat déšť i bez pláštěnky. Slída je vysoká a jde dát tak, že mimi v korbičce ani není vidět:)

Dále jsem nadšená právě z té překlápecí boudičky. Když svítí sluníčko, tak boudička krásně zacloní hlavičku miminka. Když bude sluníčko hodně nízko, tak to fungovat asi nebude, ale nám to zatím fungovalo vždycky, nemusím tak řešit plenku přes boudičku, aby na miminko nesvítilo. Další výhoda je sklopení v dešti, kdy do korbičky díky tomu déšť nepadá, miminko je krásně schované.

Dále miluji košík, je fakt velký a hezky dostupný. GT3 má košík ještě větší, ale to je už extrem:)

Další postřeh je, že při aretaci přední kolečka mají stále trochu vůli a dá se s kočárkem zatáčet, pozvolna, ale dá. Což může být pro někoho nevýhoda, pro někoho výhoda.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vesnické dobroty Vesnické dobroty | 4. července 2016 v 21:05 | Reagovat

Krásný kočárek :) Já si po nerozumné koupi levného polského kočárku po půl roce s Eli kupovala X-lander X-move. Je to vyloženě kočár do terénu, což na zahradě a u nás na vsi potřebuju. Ovládání jednou rukou, i ve sporťáku může dítě úplně ležet. Jen je nevýhoda (a novější typy už to nemají), že horní část boudičky je průhledná. Sice s UV faktorem 50, ale sluníčko jim svítí přímo do obličeje, takže jezdíme s plínou apod. přes boudičku. Jinak souhlas s tebou, na kočáru se šetřit nemá, protože ruce a záda máš jen jedny a je to min. na dva roky každodenního používání 8-)

2 Kateřina Kateřina | E-mail | 8. září 2016 v 7:11 | Reagovat

Dobrý den,já kočárek Priam mám,dovolim si tedy trošku doplnit vaši recenzi...Mam ho jako trojkominaci i s autosedačkou Cloud Q, která je podle mého naprosto úžasná tim,ze jde při přidělání na kočárek polohovat do lehu,takže vám vlastně udělá malinký sporťaček.Sice je trošku těžší,ale to ji ráda odpustim ;-)..Dále mám v klasické m potahu (šedý), látka super,nepromokne kapičky se"drží venku".
Dále Vám budu trošku oponovat se skládáním sport nástavby lux...Když otočite sedák obráceně než máte na fotkách,jde krásně složit do placky.Praktikují to tak.,Ale samozřejmě záleží jak ráda dítko vozite.U nás se upřednostňuje rozhled,takže dítě pohled dopředu ;-)....Mám kolečka All Terain a ještě se mi nestalo,ze bych se někam nevlezla ;-)
Jinak se vším co jste napsala souhladim.
Ja osobně kočárek miluju,je naprosto fantasticky...
Ps.já teda na to jak udělat z hluboké korby sporťak nepřišla a celkem by mě to zajímalo. Nenajdete někde popis?
Děkuji Kateřina

3 Caramilla Caramilla | 8. září 2016 v 9:41 | Reagovat

[2]: Moc díky za skvělé doplnění!

Sedačku jsem si zkoušela v obchodě, pro toho, kdo hodně jezdí autem a hodí se mu pak dítě dát do minikočárku a polohovat, je skvělá, v případě, že dítě k autu nemusí nosit moc daleko a nebo mu to za to stojí. My jezdíme kratší trasy a dítě do kočárku nosím z baráku po schodech až ven před barák, pak poponáším ve škole, když jdu pro dceru, tam všude podvozek nejede a musím ručně, což už pro mě osobně problém je, tak proto ně nebylo líto, že ji nemám. Máme sedačku starou po dětech, tak jsem ušetřila:)
Ale jinak pro miminko úžasná, a i tak boudička je k ní super.

Se skládáním moc díky za top! Je vidět, že mám hormony naprosto zavařený mozek, že jsem to nezkusila! Stačilo by se zamyslet! Hlavně vím, že se psalo, že to složit jde ztuha, ale jde, tak jsem teda pěkný trdlo, vyzkouším a v recenzi opravím. Moc díky!

Kolečka All Terain jsou super, jen nevím, jak do většího nerovného terénu. Máte zkušenost? Já zatím našeho novorozence nebrala, aby se tam moc nevyklepala :-D Uvažuji právě dokoupit ty silnější měkčí.

Přestavba krbičky na sporťák probíhá tak, že koupíte sedátko 2in1 a tam dostanete konstrukci + dva různé potahy, které si na to pak oblékáte. Video je tady:
https://www.youtube.com/watch?v=oftVioGchIQ
U vaší korbičky doma vám chybí ten potah na prorťák. Tak jsem to teda pochopila.

Mě osobně už tohle přijde odrazující, protože v určitém období nástavby střídám. Nebo teď když máme děti blízko u sebe by se dal střídat starší a mladší, děláme to tak u druhého terénního kočáru, že je střídáme podle toho, kdo kočár potřebuje víc:)

Kočárek by za nic na světe nedala, za tu investici stál a chválím si ho každý den. Hlavně, když vezu těžký nákup, vedu dítě za ruku a tlačím kočárek v pohodě jednou rukou. Nebo naložený kočár i se stupátkem jde řídit jednou rukou, i když to dá už dost zabrat. Ale stále se to nedá srovnat třeba s GT3, ten se řídí prostě fakt z tuha, tenhle je třeba naložený těžký, ale jede jako po másle, jízda je krásně měkká.

4 Katka Katka | 14. září 2016 v 15:49 | Reagovat

Dobrý den, prvně děkuji za přínosnou recenzi :) Máte nějaké nové zkušenosti? Zajímala by mě hlavně jízda aspoň v mírném terénu .... Děkuji a přeji krásný den:)

5 Caramilla Caramilla | 14. září 2016 v 16:11 | Reagovat

[4]: Katko, co považujete za mírný terén?:-) Běžně jezdím po zahradě, v sadu, včera jsme vybírali brambory (ale teda na poli nejezdil:), rozbitá silnice, chodník OK. Horší terén kočár třeba projede, ale dost hází, takže zatím s novorozencem jsme na kořeny do lesa brali nafukovací kola a odpruženou GT3ku. Kdybych měla měkčí širší kola u toho terénnějšího podvozku, určitě by jízda byla měkčí. Já volila tato kolečka, že mají užší rozchod kvůli našim vchodovým dveřím, jinak bych asi volila ty terénnější:) Kolečka uvažuju dokoupit, ale zatím mi přijde, že vše, co potřebuji, kočár projede, tak nevím, zda nakonec koupím.

6 Katka Katka | 14. září 2016 v 18:35 | Reagovat

[5]: Aspoň lesní cestu bez kořenů :D Nebo kamínkovou :)
No, jsem zvědavá ... kočárek jsem vybírala hrozně dlouho a teď jsem dostala strach, že jsem vybrala špatně :D Podvozek máme s all terrain ...

7 Caramilla Caramilla | 14. září 2016 v 18:41 | Reagovat

[6]: To projede úplně v pohodě, i drobnější štěrk si myslím, ale nemám vyzkoušeno, my tu v okolí takovou cestu nemáme. Byli jsme 3x u Sázavy, tam je fakt kořenová cesta s velkýma kořenama a tam je štěrk takový ten hrubý, tam jsme měli stupátko Cybex s totožným kolečkem a ještě menším než má předek All terrain, a projelo naprosto bez problémů, až jsem čuměla, ale kočár před tím jsme měli GT3. Já jsem podvozek brala s tím, že kdyby se v praxi ukázalo, že jsou tahle kolečka málo, tak dokoupím zadní větší, jde to;-) Já kočár vybírala taky dlouho a koupě rozhodně nelituji. I mě lidé zastavují a kočárek chválí, když nastupuju do vlaku nebo mi pomáhají do schodů, tak říkají, jak je lehoučký. Určitě jste vybrala dobře, za mě nejlepší kočár na současném trhu ;-)

8 Katka Katka | 14. září 2016 v 19:15 | Reagovat

[7]: Tak to jste mě trošku uklidnila :) Je to náš první kočár, že nezvládne větší terén s tím počítáme .... Dneska mě vystresovala jedna paní, že nezvládne nic :D Tak jsem propadla panice, neboť nám dnes dorazil domů :D Tak uvidíme... Časem budeme muset pořídit i nějaký vyloženě terénní - to bude zase vybírání :)

9 Caramilla Caramilla | 14. září 2016 v 19:36 | Reagovat

[8]: My máme pro staršího golfky Snap, ty mají menší kolečka a projely s náma fakt už ledasco, dokonce u moře jsme ho měli a jel i v písku, blbě, ale jel:) Kočárek projede, jediná nevýhoda je, že bude s miminkem házet, malé miminko je lehké a tak v kočáre lítá a není to pro něj optimální, proto máme terénní odpružený kočár, ale ten se jednou rukou uvést nedá a naložený nákupem je fakt už hodně těžký o pro obě ruce. Myslím, že ale na větší dítě bude prima i do terénu. Nakonec u té sázavy byly velké kořeny a jel tam pán s 3 kolovýma golfečkama typu Zap a dítě sice skákalo, ale kočárek to projel. S větším dítětem už je to jiné, protože je těžší a kočár lépe sedí.
Jinak si myslím, že to není jen o velikosti koleček, ale třeba 3kolka projede víc, protože manžel naklopí kočár na přední kolo a jede jako na kole:)
Jinak s ním jezdím do konopiště, na lesní cestu kolem rybníka, polorozbité chodníčky i na louku, dětské hřiště atp. A vše naprosto bez problému. Ale kdybych bydlela na horách v lese, tak si ho nekoupím ;-)

10 Zuzana Zuzana | E-mail | 27. září 2016 v 19:44 | Reagovat

Moc dekuju za tuhle recenzi! Cetla jsem ji x-krat vcetne komentaru a nakonec jsem se rozhodla kocarek taky objednat ;) trochu se bojim tech prednich kolecek, ale pisete, ze se s tim jezdit v lehcim terenu da, tak uvidime. Byla jsem rozhodnuta pro motyli verzi, ale ted zverejnili novou s papousky tak jsem objednala tu :))

11 Caramilla Caramilla | 27. září 2016 v 20:04 | Reagovat

[10]: S papousky myslite tu, jak je cerna a ma zlate doplnky a kridelka? Nebo je jeste nejaka nova?:-)
Jinak k vyberu gratuluji, myslim si, ze budete spokojena:)

12 Zuzana Zuzana | E-mail | 27. září 2016 v 20:32 | Reagovat

Nene je nova http://birdsofparadise.cybex-online.com

13 Caramilla Caramilla | 27. září 2016 v 21:10 | Reagovat

[12]: Tak to je teda fakt úlet!!! Bomba!:))) Moc se mi to líbí, to se za vámi budou točit ještě víc jak za námi:)
A mají k tomu i nosítko, za to palec nahoru.
Kdy bude dostupná? A pošlete mi pak fotku?:-)

14 Zuzana Zuzana | E-mail | 27. září 2016 v 21:21 | Reagovat

[13]: No sama jsem na to zvědavá :)) Měla by dorazit v průběhu listopadu, fotku pak pošlu :)

15 VendulaSz VendulaSz | 11. ledna 2017 v 20:40 | Reagovat

Dobrý den,muzete prosim napsat jak jste s kočárkem po čase spokojena? Uvažuji jestli jít do nej nebo do Bugaboo Cam3 nebo Buffalo.. dekuji moc ;-)

16 Caramilla Caramilla | 11. ledna 2017 v 22:38 | Reagovat

[15]: Jsem spokojená absolutně moc! Nemám vůbec, co bych kočárku vytkla. Jen jsem ještě netestovala sníh, to se chystám každým dnem, ale mám 3. týden nemocné miminko, tak nesmíme ven a když už jdeme na kontrolu, beru šátek a nosící bundu.
Je lehounký, vozím naložený nákupem a za druhou ruku mladšího. Korbička je obrovská, malé je 6 měsíců a je dlouhá a v Lodgeru, což je velký fusak, se tam vejde krásně pohodlně 100% do jara. Ostatní mají menší a mladší děti a už se jim tam nevejdou na šířku ani na výšku.
Jediné, co mě napadá, když fakt přemýšlím, co vytknout, je, že sporťák Lux není pro minimalé děti, zkoušeli jsme v 5ti měsících, kdy jsme starší už dávali do sporťáku, aby koukaly - jen mírně přizvednout. Ale měli jsme GT3. Tady to dítě, když nedrží úplně ještě stabilitu a nesedí, tak trochu plandá ze strany na stranu a nemá kam zapadnout. Ta druhá sport. nástavba 3v1 nebo jak se jmenuje, je v tomto asi lepší. Ale jinak kočárek vypadá jako nový a 100% bych si ho koupila znova, i za ty peníze. První jsem to brala jako šílený rozmar, že si kupuji takový drahý kočár na 3. dítě, trochu jsem měla špatné svědomí, ale nyní jsem ráda, že jsem to udělala a ivnestice rozhodně nelituji, miluji ho, kdykoliv ho vezu a dávám tam malou spát. Neměnila bych absolutně vůbec za nic jiného (leda teda jiný design, ten maskáč se mi moc nelíbí) a manžel kočárek má taky rád, je vysoký a rukojeť jde krásně vysunout i pro 2m chlapa:) Naopak jde dát dolů a vozí i 6letá dcera, kočárek krásně uveze, ovládá. Za nás 100% doporučuju.

17 Caramilla Caramilla | 11. ledna 2017 v 22:42 | Reagovat

[15]: Jinak kočárek i hodně projede, ač mám ty kolečka vzadu tenká. Zde dole jsou fotky z terénu:)
http://ekozahrada.blog.cz/1611/podzimni-prirodou

18 Michaela Michaela | E-mail | 26. února 2017 v 10:45 | Reagovat

Dobrý den, díky za super recenzi. Můžu se zeptat na nanoznik či fusak jak jste šila?

19 Caramilla Caramilla | 26. února 2017 v 14:28 | Reagovat

[18]: Úplně nerozumím dotazu:) Fusak a nánožník jsem šila na jiný kočárek http://caramilla.cz/fusak-a-nanoznik-fotonavod-a-strih/
Na tento jsem neměla čas, takže tam používám Lodger, ke korbě je proti dešti takový ten "nánožník" součástí a ke sporťáku bohužel ne, tak to budu pak muset nějak vyřešit.
Zatím jsme měli sporťák včera poprvé na procházku
https://www.instagram.com/caramillacz/
Bez nánožníku, s Lodgerem a dnes jsem ale zase vrátila korbičku, když fouká, tak je to na miminko lepší, ten sporťák je jak na větrné hůrce ;-)

20 Michaela Michaela | E-mail | 28. února 2017 v 11:22 | Reagovat

Zajímá mě právě nanoznik na sportak, který se k cybexu Priam nevyrábí. Jestli jde řešit nějak alternativne-jiny výrobce, nebo si ušít sám... Díky

21 Caramilla Caramilla | 28. února 2017 v 11:34 | Reagovat

[20]: Tak to nemam zatim zkusenost, ale podle me neni prekazka, aby nesel jiny nanoznik, jen to nebude tak hezke:( Moc nechapu, proc k tak luxusnimu kocarku se nanoznik nedela na sportak, fakt to jde mimo moje chapani:(

22 Michaela Michaela | E-mail | 28. února 2017 v 14:00 | Reagovat

To je jediná věc co mě na tom mrzí. Jediné řešení je koupit zimní fusak a podle něj si ušít letní verzi...Ale už to nebude originál a práce navíc...

23 Caramilla Caramilla | 28. února 2017 v 14:34 | Reagovat

[22]: Fusak podle mě nánožník úplně nenahradí, já používám obojí. Jinak fusak do toho sedí i ten Lodger, ale originál určitě vypadá líp:)

24 Martina Martina | E-mail | 9. března 2017 v 0:19 | Reagovat

Dobry den, mohu pozvtdit, ze Priam je super!!!!! Mam ho 13 mesicu a nemenila bych. Kola all terrain se daji opravdu pouzit v terenu. Ja s dcerou jezdila od 6 tydnu po golfovych hristich a spala celou domu :)
Martina

25 generic generic | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 5:29 | Reagovat

Hello!
http://cialischeapgeneric.com/ ,  ,

26 discount_cialis discount_cialis | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 9:57 | Reagovat

Hello!
http://cialisrxacheapest.com/ ,  ,

27 cilais_price cilais_price | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 16:32 | Reagovat

Hello!
http://onlineviagravzx.com/ ,  , http://onlinecialiszrx.com/ ,  ,

28 Onlinepinsam Onlinepinsam | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 16:34 | Reagovat

us made generic cialis

      <a href=http://priceofcialisrnx.com/>online cialis</a>

    <a href="http://priceofcialisrnx.com/">cialis generic</a>

    donde comprar cialis mapuche

29 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 28. května 2017 v 6:18 | Reagovat

Hello!
http://buycialisfxz.com/ ,  ,

30 viagra viagra | E-mail | Web | 16. června 2017 v 5:34 | Reagovat

Hello!
http://buyourviagraonline.com/ ,  ,

31 Kamila Kamila | E-mail | 22. června 2017 v 0:25 | Reagovat

Dobry den, prosim jak si nakonec kocarek poradil ze snehem? Jsem z hor a snehu tady mame vice nez je bezne ve vetsich mestech:-) Mimco se mi narodi v rijnu takze na jare zacnu vyuzivat sportak a mam obavy aby mu v nem nebyla zima kdyz nema zadne bocni kryti. Jak se na toto divate ted s odstupem casu?  Moc noc dik, za vybornou recenzi!

32 Jana Jana | 22. června 2017 v 21:24 | Reagovat

Dobrý den,děkuji za velmi podrobnou recenzi. Zvažujeme koupi tohoto kočárku a jediné, co mě (kromě vyšší pořizovací ceny) odrazuje je ta vaše fotografie s ležícím dvouletým chlapečkem. Na fotce se sportovní nástavbou má nožky přesahující konec kočárku a navíc mu v místě achilovek tlačí opěrka nohou. Myslela jsem, že by kočárek měl slouži až do 3-4 let dítěte, ale takhle to tedy nevypadá. Je to pro dítě ve spánku pohodlné? A myslíte, že může kočárek sloužit pro spaní i dětem ve věku 3-4 let? Moc děkuji za vaši odpověď!

33 Moledinsam Moledinsam | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 17:33 | Reagovat

50mg cialis for sale

      <a href=http://cheapcialisuik.com/>tadalafil</a>

    <a href="http://cheapcialisuik.com/">cialis</a>

    cialis kamagra levitra

34 Michaela Michaela | E-mail | 28. září 2017 v 16:43 | Reagovat

Dobrý den, děkuji moc za rady ke kočárku Cybex Priam. Máme v plánu ho koupit, jen mě jedna paní vystrašila když psala, že pokud jede po kostkách v Praze miminko se ji strašně hazí. Chci se zeptat jestli tomu vážně tak je a to i s koly aĺ terain?
Díky moc za rychlou odpověď dámy :-)
Michaela, pěkný den.

35 Miloslava Miloslava | E-mail | 18. října 2017 v 15:25 | Reagovat

Ahoj!  Najskor veľké poďakovanie za super recenziu i foto... Škoda, ze si nenapisala aj skúsenosti s lyžinami, tiež by ma to veľmi zaujimalo. Kociar mam s podvozkom 2017 all terrain aktuálne vyše troch mesiacov. Michaele- s týmto podvozkom a ľahkým novorodencom v korbicke plus bez prebalovacej tašky to skutočne podľa mna uz na drobných nerovnostiach (drevena vetvicka na chodníku) vcelku drnca - v porovnaní s nafukovacími kolami (kociar po st dieťati 😉) ALE- výrazne sa to lepší s rastúcou váhou dieťatka, plus so zavesenou prebslovacou taškou sa zvýši váha zadnej časti kociaru nad odpruzenymi kolesami a to je potom výrazne lepsie. Cca od 6-8ty dieťatka uz bola pre mna aj udržovaná parkova cestička vysypana strkom, ale sem tam s koreňmi na cestičke v pohode. Napriek tomu som si na vacsi terén doobjednala spojnu tyč (ta je s odpružením) a druhý pár veľkých kolies. Takto je terén úplne v pohode, dokonca hrubé veľké skaly (veľkosti cca do 8-10cmv priemere). Poznamenám ale, ze na ťažký terén je dokonca vhodnejšie vajíčko (cloud q), samo-roztiahnuté do lahu. Miminko v ňom "sedí" lepsie.;-)  takze zhrniem- drnca viac nez nafukovacie kolesa, hlavne v novorodeneckom obdobi. Problem sa zmenšuje stúpajúcou váhou dieťaťa, zavesením tašky a samozrejme, možnosťou 4velkych kolies s predným o zadným odpružením :-) iné skúsenosti zatiaľ nemám, doplním, ked budú...:-) zatiaľ kociar Ok, designovo bez komentára :-D  za mna úplne v pohode!!!  By som pridala aj foto, ale asi nemám ako ;-)  slavka

36 Miloslava Miloslava | 18. října 2017 v 15:33 | Reagovat

Slavka - Vid recenziu pridanú na blog ekozahrada. Len by som chcela potvrdiť,,ze po trávnatom povrchu kolá all terrain aj v pôvodnej verzii úplne bez problémov od samého začiatku. (Hlina holt viac "pruzi" nez strk ;-)  pekný dnik

37 Jitka Jitka | 10. listopadu 2018 v 20:07 | Reagovat

Tyjo, mockrát děkuji za skvěle napsanou recenzi. My také zrovna vybíráme nějaký nový kočárek pro naši malou. Co jsem se tak dívala, tak se mi zatím asi nejvíce zamlouvají kočárky Stokke. Ty mají třeba tady: https://www.mybabystore.cz/cs/56-stokke Nemáte s nimi náhodou nějakou zkušenost? Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama