Poprvé do školy

2. září 2016 v 16:43 | Petra |  Oblečení a doplňky (galerie)
Jasmínka včera vyrazila poprvé do školy. Ve škole se jí moc líbí, ač se netěšila.

Všem se moc omlouvám za prodlení v komunikaci hlavně ohledně střihů, je totiž objednávek a střihů na poslání moc a nezvládám si najít tolik času na vyřízení v klidu. Rozárka už víc vyžaduje maminku, Kryštof mi přestal po obědě spát, naopak se začal zpět počurávat a má období totálního vzdoru, slovo "ne" slyšíme snad 500x denně:), když není Mína doma, řve, kde je Mína, když je doma, tak se 99% času rvou a hádají, vše jí bere, ničí, rozebírá..., v neděli chystáme křtiny, Jasmínka v pondělí odjíždí na týdenní ekopobyt... takže moc se omlouvám, spím už i za chůze:) V pondělí se pokusím všechny resty vyřídit.Myslela jsem si, že něco vyřídím už dnes, ale nějak se mě drží smůla a každý den se mi přihodí něco neuvěřitelného, nad čím se z veškeré únavy už jen směji. Ať je to uzavírka po cestě na poštu, která mě pošle těsně před poštou přes celý Benešov, opět kolem našeho domu a zpět z pošty do školy zase znovu kolem našeho domu a kolem celého Benešova nebo totální bouřka, když potřebuji všechny 3 děti naskládat do auta a dneska školní mikrobus, na který jsem čekala 30 minut s oběma dětmi v pařáku, Kryštof dostal žízeň a 25 minut mi opakoval, že chce napít, ale vyběhli jsme jen se šátkem a mobilem. Zkoušela jsem metodu z Respektovat a být respektován o uspokojení potřeb v představách, ale vězte, že když je horko a je žízeň, tak to opravdu není dobrý nápad:) Mikrobusu jsme se dočkaly, Kryštof žízní už plakal, Mína v mikrobusu nebyla, zapomněli ji naložit. Takže zpět domů, Kryštof už měl hysterák, takže jsem ho za ruku vláčela po zemi, protože už ho sice začínám po 6nedělí nosit, ale měla jsem Rozárku v šátku a neměla jsem ho jak vzít. V některých ohledech je kočár výhodou:) Do školy autem, tam hledat po Petroupimi, kde je družina... no, dobře to dopadlo a naštěstí Rozárka to celé dala bez pláče, ač už musela mít hlad.

Jsem hrozně moc unavená, a to jsem byla zvyklá spát 6 hodin denně a fungovat a i z toho jsem musela slevit... Nestíhám jíst ani chodit na záchod, ale nejsem nešťastná, jen to není moc kompatibilní s tím, abych za tohoto stavu normálně pracovala:)

Takže střihy objednávejte, ale s odesláním prosím o velkou trpělivost a počítejte s dodáním 1 - 2 týdny - tedy objednávejte včas, moc děkuji! ;-)
Myslím si, že snad příští týden už to bude lepší, protože po křtu a odjezdu Jasmínky na týden už nás nečeká žádná velká náročná akce:)

A pár fotek ze včera, bylo to prima. Jasmí vykulená nebyla, chodí tam, co chodila do školky, jen o třídu vedle, má tam tety, které zná a všechny děti ve škole taky zná... vykulená jsem já, protože jak je ta škola specifická a neklasická, tak některé věci budu muset prostě prožít, abych si je utřídila:) Ale těším se na to...
Kornout od strejdy a tety, co žijí v Německu:) Je to darda, ale užily jsme si mnoho a mnoho legrace a doufáme, že poslouží i dalším našim dětem, i když dostal zabrat:)
Já jsem jako holka taky dostala kornout na cestu do školy, protože táta žil a pracoval nějakou dobu v Německu a zvyk se mu líbil:) Navíc máme z části německé kořeny, ne tak vzdálené:)
Odpoledne u Sázavy, Rozárka se sluní na plovárně:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stela Stela | 2. září 2016 v 18:25 | Reagovat

Jasmínce přejeme ten správný start do školy, prima paní učitelku a úspěšný školní rok, ať se daří a mamince klid a pohodu

2 KaFka KaFka | 4. září 2016 v 9:11 | Reagovat

Ahoj Petro, přeju ti, abys ty závody s časem zvládla - je to masakr, ale najdete si systém a bude líp! Katka

3 Alinka Alinka | E-mail | Web | 4. září 2016 v 21:51 | Reagovat

Mila Peto, drzim palce, at vsechno zvladnete. Vas popis Krystufkova chovani mi napadne pripomina naseho Matyase, kdyz se narodila Barborka. Prestal spat ve dvou letech, protoze pochopil, ze me tak ma sanci mit aspon chvili pro sebe. Zpatky do pliny a totalni bojkot nocniku. Vztekani, triskani vecmi, atd. Musi si to v te sve kebulce nejak srovnat. Trvalo to nekolik mesicu. Tak preji pevne nervy a hodne trpelivosti! :-)

4 Caramilla Caramilla | 4. září 2016 v 22:03 | Reagovat

[3]: Jojo, bývá to časté, dneska máma vyprávěla, co jsem vyváděla já, když se narodil brácha:) Tak mi to moje děti vrací ;-)
Já nejsem v povaze nekonečně klidný a trpělivý člověk, když toho je na mě za celý den moc, tak mě večer už povolí nervy, ale zjistila jsem, že s Kryštofem je nejlepší jednat vždy naprosto v klidu, nekonečně trpělivě a po dobrém. Sice se snažím neslevovat z mantinelů, které máme, ale snažím se volit metody, které u něj projdou. Takže obědvat musí, ale když zrovna nechce, tak to nechám na stole být třeba 3 hodiny, dokud nedostane hlad a sám nepřijde a nesní to. Pochopila jsem, že musí být za každou cenu v opozici, ale přitom vlastně je někdy dost sám proti sobě. On si to časem srovná, jen to vydržet ;-)

5 Caramilla Caramilla | 4. září 2016 v 22:04 | Reagovat

[1]: ; [2]: Moc díky za milá přání! ;-)

6 Kavce Kavce | 5. září 2016 v 13:25 | Reagovat

Přeji hodně sil, abyste vše krásně zvládli.  Kornout se mi také roky líbí, ale přiznám se, že vůbec netuším ten pravý důvod proč se dává, nebo jak se to s ním dělá? To jej dítě najde náhodou, nebo jej dostane? a co je případně obsahem? Moc krásný vše co děláte, díky za vše

7 Caramilla Caramilla | 5. září 2016 v 13:32 | Reagovat

[6]: No, upřímně jsem si to googlila 31. srpna taky:))))
http://www.mimiforum.cz/hura-do-skoly-proc-se-nosi-kornouty/

Táta včera vyprávěl, že ve východním Německu, kde před mým narozením chvíli pracoval, tak rodiče dolů dávali velká balení levných keksů, aby se kornout zaplnil a nahoru dávali luxusní čokoládky a bombonky, co měli od příbuzných ze západního Německa, tak jsem se smála, že jsem to dělala stejně:) V kornoutu mají být sladkosti (čokolády, bombony) a malá hračka pro prvňáka. Já chtěla velký kornout, protože jsem sama velký měla, ale jednak do toho by sladkosti stály určitě dobrou tisícovku, takže jsem to udělala stejně:) Ono by se ani tolik sladkostí u nás nesnědlo, nebo teda nechci, aby se tolik sladkostí u nás jedlo. Gumové bombony mají děti kvůli zubům zakázány tak jako tak, bombony na cucání moc nemusí, lízátka je nebaví, takže zbývá čokoláda a hroznový cukr. A pak slané tyčinky a tak... rozhodně se tedy přiznám, že tam nebylo nic eko a ni bio :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama