Pouštíme zimní Filii s vlnou a membránou 31

16. listopadu 2016 v 22:08 | Petra
Jsou neskutečně krásné, máme v Německu objednané 32, ale jelikož nevím, kdy mě přijdou (ještě nejsou ani u bráchy), tak jsem mezi tím s nadějí koupila 31 zde v ČR a doufala, že Míně budou o č. menší, ale nejsou. Už je to na knap a škoda je zanosit a pak za zlomek ceny prodat.

Takže posíláme dál.

Více zde. Inzeruji na více místech, budou pvrvního zájemce, který řekne, že bere a pošle peníze. Odešlu klidně už v pátek.

Neváhejte, jsou fakt boží!
(Zimní boty jsem začala řešit v září a byla jsem uklidňována tím, že jsem hysterka, co blbnu, vždyť zima daleko, tak je listopad, stále vhodné boty všichni nemáme a Jasmína chodila v mínus 7mi v družině v Camperkách bez zateplení, zmrzlá jak psí..., chudinka... Kryštof nakonec má Bobuxy kozajdy, ale spokojená nejsem, kloktá v nich kotník a při chůzi tak šourá patičky - což obrušuje podrážku, ale jiné barefoot boty ve 25 jsem pro něj prostě nesehnala...)
Já mám Camperky s kožíškem kupované v červenci (kurýr zvonil na zvonek přesně ve chvíli, kdy mě praskla voda s Rozálií a volala jsem PA, vím to přesně, proto jsou pro mě srdeční a drahé:-), zkoušela jsem si je až po porodu, po příchodu domů, a jsou boží! Jako naše Rozárka:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hraboška Hraboška | 17. listopadu 2016 v 9:29 | Reagovat

Jo, taky jsem si připadala v září při objednávce zimních bot trošku jako blázen, když děti sotva zuly sandály a začaly nosit kecky a celoročky. Ale teď jsem ráda, že jsem to udělala, zimní aspoň pro děti mám. Pro mě už je to horší, asi budu odkázaná na celoročky s teplou ponožkou :-D. Svoje do té doby milované teploučké traktorky jsem loni měla na noze jednou a dala je mamce s menší nohou. Jak se mi po porodech a nošení pohodlnější obuvi noha rozplácla (resp. dostala se do přirozeného tvaru ), tak už mě prostě nesnesitelně tlačily. Naštěstí u nás byla zima velmi mírná, takže jsem si s teplou ponožkou v podzimních botách vystačila dokonce i těch pár dní ve sněhu :-D

2 Caramilla Caramilla | 17. listopadu 2016 v 9:48 | Reagovat

[1]: No, ony ale v září právě ještě třeba Filii nebyly, tak proto to nešlo vyřešit. A naskladnění jsem naprosto prokaučovala, netušila jsem, že během 2 dní to bude pryč a než jsem to rozmyslela, tak byly pryč. A já pak hledala náhradu.
Jinak já v běžných botech vůbec nemůžu už existovat a nechci. Musím je pak nějak prodat, co s nimi, jsou to drahé kousky a nechci je vyhazovat:(

3 Hraboška Hraboška | 17. listopadu 2016 v 12:42 | Reagovat

[2]: Jo, se zimními Filii je to mazec, čtu o tom v diskuzích na facebooku. Na nás jsou úzké a drahé, takže mi to bylo jedno, ale stejně je to síla, že jsou během dvou dnů vyprodané.
Já se zatím v bf nebo kompromisech snažím mít aspoň děti. Na maminku už nezbývají finance. Ale to, co jsem nosila dřív, už právě taky nemůžu mít, tak jsem docela nahraná :-D. Léto jsem prakticky celé prochodila v plátěnkách (pokud jsem nebyla přímo bosa), sice nemají dobrý tvar špičky, ale jak jsou měkké a poddajné, tak mi to prsty neutlačovalo. Nosím je vlastně doteď, i když už na ně není zrovna počasí :-D .
Ale co už na noze moc nesnesu, jsou podpatky. A to jsem je dřív při své výšce 159 cm nosila hodně. Teď jsem ochotná je tolerovat jen na lodičkách, které jsem si koupila kvůli divadlu a jiným společenským příležitostem. I když teď jsme měli v rodině svatbu, na podpatcích jsem strávila půlku dne a myslela jsem večer, že už domů nedojdu... Nebýt to v listopadu, tak se snad zuju a jdu přes město bosa :-D.

4 Alena Alena | 17. listopadu 2016 v 16:35 | Reagovat

A co zimní Zeazoo? Myslím pro Kryštofa.

5 Caramilla Caramilla | 17. listopadu 2016 v 16:48 | Reagovat

[4]: No, ty mě nějak vůbec nezaujaly, to prošití na botě, nevypadají na první pohled věrohodně, tak jsem je ani do výběru nezařadila. Nicméně dnes mě po 14 dnech odpověděli z Filii a schovali mě pro Kryštofa jedny hnědé zimní 25, tak snad se vleze na šířku a výšku nártu:-P Myslím, že by měl... Dnes je poslali, nakonec byli úplně zlatí:-) Takže pokud Německá pošta dá a zítra je švagrová v Německu chytne, tak by je měla dovést do ČR:) A příští týden už snad!?

6 Caramilla Caramilla | 17. listopadu 2016 v 17:01 | Reagovat

[3]: Mě ta cena na to, že jsou vyráběné v Německu, přijde nakonec nízká. Jen v tomto ohledu!!! protože co jsem tak probírala botičky i značkové, tak ceny jsou od 1500 do 2000 a jsou šity v Číně, Vietnamu, Thajvanu... Jediné Filii jsou šité v EU, takže i proto jsem je chtěla. Navíc vlna z té botičky voní lanolinem, ovečkou, až vidím při přičichnutí reklamu, jak běhají ovečky po louce:) Kožíšek je poctivý, fakt beránek. Kůže je heboučká, podrážka perfektně drží na povrchu, je hodně "přicucavací", vzorek je vysoký, takže nebudou klouzat. Nemám jim co vytknout, membrána zadarma:)
Navíc jsou krásné a na sucháče.
Takže myslím, že za tu cenu člověk dostane odpovídající kvalitu, jen se bojím, že při té obrovské poptávce, zdraží:(
Já jsem do letoška razila to, že děti měly bazarované boty a více kusů, v naší školce to byla nutnost, dvoje ve školce, jedny doma + boty k sukni, bačkory, baleriny... takže cena bot celkem byla taky přes 2 tisíce. Letos jsem teorii změnila, kupuji boty nové, nebo bazarované, ale barefoot, kde není prošláplá stélka, ale kupuji jen jedny jediné. Plus do školy do družiny, kdyby náhodou barefoot promokly na zahradě, jedny náhradní použité, ty ale jasmí téměř vůbec nenosí. A kupuji to takto s tím,že podědí ještě Rozárka. No, uvidíme, snad se trefí do velikostí:-P

Jinak já to mám také tak, zpohodlněla jsem, nemyslím si, že by se noha rozplácla nebo roztáhla, já jsem nikdy s tvarem nohy neměla problémy, protože jsem nikdy nenosila úzké boty ve špičce, které se průběžně dostávají do módy, dokonce jsem se neměla v čem vdávat, protože letěly takové ty extra dlouhé špičaté boty a já jsem odmítala tohle koupit a jiné se koupit nedaly. Kupovala jsem si vždy boty spíš se širokou špičkou, takže místa na prsty dost. Nicméně i tak klasické boty jsou víc na tělo a dřou, tlačí, noha v nich nepracuje a bolí. Na podpatku jsem si nechala jedny lodičky - tam teda palec trpí. A mám to taky tak, že z divadla dojít domů je naprostý horor a o tom svlečení jsem taky přemýšlela, ale přesně, byl březen a fakt zima:)
Příště jsem šla v homemade balerinách bf, ale byla jsem těhotná, tak to každý toleroval, byla jsem v nich i v národním divadle. Nicméně si chci nechat ušít od kamarádky, až bude mít čas a kapacitu, jedny slušné divadelní balerinky bez potkatku, barefoot a pak půjdou i ty podpatky z domu... Nohy je třeba  rozmazlovat:)
A to, že je bf chození náročné finančně, je bohužel smutné, je to tak. Já letos všechny vyšetřené peníze a všechny peníze různě dětem i sobě na dárky, topím v botách:-)

7 Alena Alena | 17. listopadu 2016 v 17:26 | Reagovat

[5]: Chápu, mě to na první pohled taky nepřišlo, ale ty s sheepskin jsou opravdu hodně teplé a po impregnaci vydrží sníh v pohodě :)
Nebo prý jsou dobré a opravdu voděodolné ty Bogs, ale ty jsem nikdy neměla v ruce, tak nevím.
Ale když jsou Filii, tak je to super! Snad tedy padnou :)

8 Alena Alena | 17. listopadu 2016 v 17:34 | Reagovat

[6]: Ještě jsem si dočetla druhou odpověď a jen chci reagovat na to místo šití. Myslím, že v tomto ohledu je BF fajn, protože právě většina značek dětských bot (co znám) se šijí v evropě a jde o ruční šití, nebo malovýrobu. Froddo, Zeazoo, Filii, Tikki, Ahinsa, Leguano, Pathik, Collégien.... to jsou všechno evropské co skutečně v evropě šijí a jejich boty jsou kvalitní a ze skvělých materiálů. Dokonce už i Capiky jsou šity převážně v Polsku :)

9 Caramilla Caramilla | 17. listopadu 2016 v 18:10 | Reagovat

[7]: Bogs máme ty nové zimní s tlustší podrážkou a barefoot to rozhodně není, za ty peníze mě teda ta bota nepřesvědčila. A ty tenčí měkčí, co jsou populární mezi maminkami, mě vadí tím, že nejdou stahnout kolem kotníčku a dítě v tom musí kloktat, protože jsou široké v místě obouvání u toho kotníku, takové bot fakt nee. Takže ty jsem vyřadila ze seznamu hned, ač by se daly sehnat. Ty zimní tužší budu zítra zasílat zpět na Neobuto, docela mě i překvapilo, že na takovém obchodě prodávajé boty, co s barefoot nemají podle mě moc nic společného vyjma širokého místa na prstíky, což je skvělé.

10 Alena Alena | 17. listopadu 2016 v 18:35 | Reagovat

[9]: Díky moc, tak alespoň vím, že toto také není řešení

11 Caramilla Caramilla | 17. listopadu 2016 v 18:49 | Reagovat

[10]: Jako internet je plný totálně nadšených maminek, co se o Bogs měkké rvou. Mě ty boty nesedí, ale možná nesedí jen mým dětem. Navíc u těch měkkých je ve špičce málo místa, ta tužší má špičku skvělou, jsou fakt teplé, dobře se obouvají (ty uši jsou super), jdou perfektně stahnout kolem kotníku, skvěle drží, ale ta podrážka je jak traktorka, jde jen zlomit ve špičce, podrážka vzadu má 2cm. Primigi jsou měkčí. Proto mě zamrzelo, že něco takového prodávají na obchodě s bf obuví, aniž by to uvedli! Kdyby napsali, že to není ani kompromis, ale že to zařazijí do sortimentu pro ty, co na širokou nohu a vysoký nárt nemůžou sehnat vůbec nic, tak pochopím, ale takto mě to teda fakt naštvalo, protože jsem očekávala, že cokoliv koupím na obchodě s bf obuví, který se jmenuje "neobuto", tak bude minimálně dobrý kompromis, za 2000 tisíce? Děkuji, nechci! Jinak video ohebnosti má na blogu V Pavučině, bohužel jsem ho rozklikla až, když boty přišly domů a já jsem na netu hledala, zda jsem tak přísná jen já a nebo co to jako má být...

12 Alena Alena | 17. listopadu 2016 v 19:06 | Reagovat

[11]: Jo, tak už jsem si to z Pavučiny našla a opravdu to s BF nemá nic společného. Škoda a taky moc nechápu proč je neobuto má - tedy chápu, dobře se prodávají a chtějí vydělat - ale od takového obchodu je to opravdu škoda. A hlavně by už konečně někdo mohl začít vyrábět opravdu BF teplé, nepromokavé sněhule pro větší děti. To je díra na trhu jak blázen

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama