Louskáček a další

2. prosince 2016 v 18:49 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Na Louskáčka do Národního Divadla jsem si přála jít s Jasmínkou už před rokem, ale na minulou sezonu nebylo možno sehnat už lístky. Od prosince jsem vyhlížela kdy a jak se začnou prodávat vstupenky na letošní sezonu, v létě se povedlo a těsně před porodem jsem koupila dva lístka na první balkon doprostřed. Včera jsem sebrala odvahu - teda možná spíš manžel než já - a Rozárku jako krkavčí matka nechala s flaškou odstříkaného mléka v mrazáku tatínkovi a vyrazila jsem s Jasmínkou na balet do Prahy.


Představení je úžasné a i pro moje bojácné dítě, které se bojí i činely znící důrazně do hudby, úžasný zážitek plný úžasu, smíchu a rozzářených očíček. Scéna, choreografie i kostými nádherné, v dějové lince bych měla pár kritických poznámek, ale tím si nebudeme kazit hezký zážitek:)
Rozhodně to stálo za to a i když Rozárka 6 hodin bez maminky ke konci už moc dobře nezvládala, tak jsem ráda, že jsem tam s Jasmínkou byla, udělaly jsme si 6 hodin jen my samy dvě a že to Jasmína opravdu nyní potřebuje.


Před divadlem jsme měly 40 minut rezervu na případné zpoždění Českých drah, takže jsme v letu doběhly na Staroměstské náměstí a koukly se na letošní vánoční stromeček.


Udělat si selfie se zrcadlovkou s objektivem, který má skoro kilo, tak to je fakt docela síla - hlavně v ruce:) A hlavně když není výklopný display a my neviděly, zda za námi je strom, týnský chrám nebo jen stánky, no a zda jsme na té fotce vlastěn vůbec my:-)


Letošní zdobení stromku do perníčkova se nám opravdu hodně líbilo. Když pominu, že škoda tak krásného stromu kvůli 6 týdnům v Praze, tak strom je opravdu krásný.


Jasmínka otevírá dvířka do perníkové chaloupky - prý, říkala...


Ochutnávka.Včera byl den takových příjemných "náhod". Do kabelky jsem hodila na poslední chvíli dvě čísla časopisu pro děti Prďáckej časák, abychom měly co číst ve vlaku a když jsme prvním z těch dvou čísek listovaly, objevily jsme článek o pražském orloji. Celý jsme ho přečetly a i já jsem se dovzdělala:) Například mě nadchla fotka orloje zevnitř, pak jsem si na googlu našla další fotky a videa a žasla jsem.
Když jsme běžely na tramvaj od stromečku, koukla jsem na hodinky a bylo 14:59. Takže jsme obětovali jednu tramvaj a počkali si na odbíjení hodin. Jasmína vytahla časák a podle atributů jsme nahlas doplňovaly, co je to za apoštoly, lidi kolem koukali jak blázni, jak jsme chytré:)
Po začátku Louskáčka jsem žasla ještě jednou, protože v začátku se objevuje na scéně Orloj a adventní trhy na Staroměstském náměstí. Hezky to celé do sebe zapadlo...


Přeci jen je malinká:)


S Petřínem a Pražským hradem a také se Střeleckým ostrovem, místem první schůzky - před 17ti lety - maminky a tatínka:)Základní kámen od nás z Podblanicka:-)


Na Lístky jsme nakonec dostali poukázku od mé pratety z Prahy prý, abychom viděli Hynaise:) Pravda je, že s ním tedy docela dost šetří (asi jim moc bledne), takže byl k vidění jen pár minut o přestávce...
V divadle jsme se potkali s Jemi:) Jí děkujeme za fotky:) A naoplátku ony s Hynaisem:)


Taneční kreace o přestávce:)


Neodolala jsem vyfotit Kryšotofovi "ožíšek":)


A tancující megamyš:)


Nejvíc se Jasmínka nasmála u tančících vánočních ozdob:)

Už šetříme a příští rok půjdeme i s Kryštůfkem, určitě by se mu to už i letos líbilo:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 2. prosince 2016 v 19:28 | Reagovat

Krasne foticky, Jasminka ma skvele oblecenie :-)

2 Kateřina Kateřina | E-mail | 2. prosince 2016 v 19:34 | Reagovat

To jste měla s Jasmínkou úžasný výlet :) Já byla v Praze minulý víkend, dámská jízda, jen s mamkou a ségrou a musím říct, že jsem si taky připadala jako krkavčí matka. Na druhou stranu, když vidím, jak některé maminky na svých dětech lpí a nikam od nich nechodí (nám případ u dvouletého klučíka), tak si samy na sebe pletou bič. Jak říkám, spokojená maminka, spokojené děti. A vy vypadáte  náramně spokojeně ;-)

3 Petra K Petra K | 2. prosince 2016 v 20:32 | Reagovat

Taky máme lístky na Louskáčka do Brna. Nevím jestli se těším víc já nebo Veronika. Tak jsem ráda, že se Jasmíně líbilo, doufám, že i u nás bude nadšení. A Rozárka to určitě přežila chvilu bez maminky.

4 Caramilla Caramilla | 2. prosince 2016 v 20:42 | Reagovat

[1]: diky;tahla jsem do prahy kvuli tomu velky fotak:)

[2]: s tim souhlasim,takto je to dobre pro dite i mamu, ja si na rozu vlastne ani nevzpomnela, vubec mi nechybela :-P

[3]: uzijte si ho! ;-)

5 MM MM | 2. prosince 2016 v 21:08 | Reagovat

2. To nesouhlasím, každý to máme jinak a na tom není nic špatného, špatné je tohle škatulkování a každý to prožíváme jinak a no a co? Ve výsledku všichni budeme muset přijmout, že nám nepatří a že jsou tu s námi jen omezený čas...

6 Caramilla Caramilla | 2. prosince 2016 v 21:16 | Reagovat

[5]: Asi zejména záleží na tom, v jakém věku je dítě a jak nese odloučení od mámy. Pravda je, že my si užili kolem porodu, kdy jsem Kryštofovi zmizela já i táta najednou a byl u babičky a nakonec zmizela na 2 hodiny i babička ke kadeřníkovi a byl s tetou, která ho běžně nehlídá. A pak měl 3 měsíce takovou separační krizi, že jsme s ním vždy museli být já nebo manžel. Nešlo ho nikde nechat, vždy nás musel vidět, ale jednoho nebo druhého. Takže já bez něj byla, ale jen v případě, že byl manžel k dispozici na hlídání a u babičky bych ho plakat určitě nenechala. Ale pokud je dítě v pohodě, tak mu podle mě prospěje, že se učí být chvíli bez mámy, i když v případě rozárky těch 6hodin bylo moc, ale nechtěli jsme ji brát do Prahy a manžel nechtěl jít na balet místo mě:) Takže od kojence tak na 2 - 3 hodinky ano, ale víc mi přijde, že v případě třeba Rozárky je teď ještě zbytečně moc. Mě to teda prospívá, na mě  jsou ty 3 děti nějak moc a ráda si odpočinu a jsem sama jen s jedním nebo nejlépe úplně sama (to se ale nestává), ale když to dítě traumatizuje, tak určitě nelámat přes koleno. Já děti zvykala odmala, že jsem občas od nich odešla, takže hlídatelné víceméně byly vždycky. Ale vždy jsem jim řekla, že jdu pryč a že se vrátím, nikdy jsem nemizela po anglicku. A vždycky já v tom měla klid, že mě to nedělalo stres, že jsem bez nich.
Pokud to stresuje nesnesitelně rodiče, tak to je asi ještě jiný případ a s tím já nemám zkušenost :-D
Ale bude to jako se spaním s dětmi v posteli, já jsem zastánce spaní s dětmi v posteli od porodnice do doby, kdy to začne být nepohodlné z důvodu neustálého kopání. Ale jsou mámy, které to stresuje, že dítě zalehnou, že se na ně dítě lepí jim vadí a nevyspí se, a pak je určitě lepší, aby dítě mělo postýlku svoji a máma se v klidu vyspala ;-)

7 norfretka norfretka | E-mail | 5. prosince 2016 v 10:00 | Reagovat

Petro, děkuji za prima tip. Bydlíme v Praze a Louskáček nás nenapadl :-( Vždy přemýšlíme, co s těma našima torpédama dělat a hle, ona je i kultura. A to před pár lety byl manžel se starším na opeře pro děti. Byly mu tři a moc se mu to líbilo. Takže v létě budu zkoušet něco ulovit pro oba.

8 Caramilla Caramilla | 5. prosince 2016 v 10:15 | Reagovat

[7]: Jé, tak to jsem ráda, že mohu inspirovat i v takových drobnostech ;-)
Mě by to totiž ale taky nenapadlo, ale moje prateta, která žije v Praze, tak je hodně kulturní dáma a v 83 stále chodí několikrát měsíčně do divadla a na Louskáčkovi byla minulou sezonu v rámci svého předplatného a hrozně se jí to líbilo i pro malé děti, tak nám dala poukázku, abychom tam s Jasmínkou šly. A tím mě inspirovala k tomu, že se vlastně z Benešova pohodlně dá dojít do Národního divadla. Jasmínka je hodně vnímavá a hodně ji zajímá i historie, takže jsme si prošly dole i všechny obrázky z pokládání základního kamene, vyhořené divadlo, jeho obnovu. Hodně ji to zajímalo. I opona, i malby na stropě. Ono to právě není jen představení, ale i to všechno okolo. Ale doporučuji si nechat v divadle hodně času navíc, ne jaky my (spěchala jsem za Rozárkou) a bylo to všechno hrozně v letu:(
Doporučuji se zaregistrovat do systému ND a oni posílají na konci měsíce zpravodaj, kde je vždy napsáno, co se od 1. dalšího měsíce bude prodávat a pak si 1. počíhat přesně na 9tou hodinu a lovit, lovilo se dobře, Dejvické divadlo se ulovit prakticky nedá, i když člověk sedí přesně u počítače, tak během 2 minut je vyprodáno a ještě spadne server. Národní šlo v pohodě:) Ulovila jsem i 3 lístky pro sestřenku a ještě jsem měla 2 pro babičku a synovce, ale nakonec jít nechtěli, tak ty propadly. Mážná jsem je mohla nabídnout na blogu, byly vedle nás :-D

9 Jana Jana | 8. prosince 2016 v 23:33 | Reagovat

Já kupovala lístky na Louskáčka až v říjnu pro babičkz pod stromek a ještě byly. Babička byla včera a vrátila se úplně nadšená... My jdeme na Louskáčka do Hybernie...tak jsem zvědavá, jestli budou holky nadšené. Jdou na balet poprvé :-) Ale je pravda, že národní divadlo má v sobě historického ducha a není to jenom o představení....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama