Fit po porodu

18. ledna 2017 v 21:29 | Petra |  Inspirace / recenze
Je to půl roku, co se narodila naše nejmladší Rozárka, a tak přináším svou cestu k předporodní postavě po porodu.

Motto tohoto článku jsem se rozhodla shrnout do věty "NEBLBNI, NEHUBNI".


Internet je totiž plný článků, jak po šestinedělí začít "shazovat poporodní špek", jak hubnout do původních džín, jak být fit a krásná, dokonalá, jako bych nerodila. Nenechte se zblbnout tím, co čtete v časopisech a vidíte v televizy, jak herečky a modelky vypadají jako by nerodily už brzy po porodu.
Až budete po porodu stoupat na váhu a koukat na sebe do zrcadla, mějte na paměti základní věc - 9 měsíců se děla s vaším tělem změna, ten největší div světa a zázrak stvoření a daru života, 9 měsíců tělo bylo nastartováno tak, aby odnosilo a porodilo novou bytost, nový život. Není možné, aby 3 měsíce po porodu "bylo, jako by nebylo". 9 měsíců těhotenství trvalo, 9 měsíců svému tělu dejte čas se vrátit zpět.


Po porodu by měla být priorita kojit a odpočívat. Vše, co by vám bralo odpočinek a mléko, je špatně.

Další důležitá věc je, že u kojení to má každá žena úplně jinak, některé hubnou samy, některé naopak přibývají. Některé můžou shodit 10 kg a na mléko to nemá žádný vliv, jiné shodí 3 a nemají co kojit. Proto dejte na svůj pocit a intuici. Jakmile se vaše stravování odráží na množství mléka, tak je něco špatně. Hubout máte vy, ne díte:)

Tolik na schlazení hlav na začátek. Neznamená to však, že se po porodu na rok usadíme k televizi, obkolíme se tyčinkama, čokoládou, bábovkama a popcornem.
Po Kryštofovi jsem měla během kojení celý rok šílenou žravou, chuť na sladké a neustále jsem něco sladkého konzumovala, což se odrazilo na kilech navíc "z kojení", zařadila jsem se nejprve mezi ženy, co holt kojením tloustnou a nedá se s tím nic dělat. Ale není to tak! Nakonec mě asi 2 kg navíc z kojení naštvala a rozhodla jsem se udělat radikální řez, o kterém jste se dočetly v mém prvním "fit článku". U Rozárky už jsem si na jídlo dávala pozor, výsledek je, že v půl roce stále plně kojím (lžička je zatím odmítána, plivána a ne a ne a ne:), jím normálně, nežeru, a přesto jsem něco málo zhubla (ne cíleně). Takže (u mě) je to zase a jen o přístupu.


Zásada č. 1:

STRÝČKA PŘED PORODEM, PO PORODU JAKO KDYŽ NAJDEŠ
Pokud vám to zdraví a miminko jen trochu dovolí a nemáte rizikové těhotenství a nehrozí vám předčasný porod, cvičte před porodem. Snažte se v těhotenství nepřibrat extrémně moc kil. Po porodu tak nebudete muset až tak řešit, že máte 10 kg navíc. (Já měla navíc asi 5 - 6 kg, což na to, že jsem přibrala 12 a Rozárka měla 3, mi přišlo celkem dost a nad váhou jsem se málem zhroutila...).

Zásada č. 2:

TĚLO PO PORODU NENÍ STEJNÉ JAKO TĚLO PŘED OTĚHOTNĚNÍM


Aby mohlo břicho pojmout dělohu, plodovou vodu, placentu a miminko, musí se hodně změnit, svaly se musí povolit a na břiše mírně rozestoupit. Když se miminko narodí, tak trvá relativně dlouho, než se tělo vrátí zpět do své původní podoby. Rozhodně to není 6 týdnů a bohužel to podle mě nejsou ani 3 měsíce.

Tělo v těhotenství je ovlivněno hormony, které způsobují řadu změn. Po porodu se hormony vrací zpět, ale pozvolna. Známe to například kvůli vypadávání vlasů. Já jsem trochu zmagořila a chtěla cca 2 měsíce po porodu jsem chtěla dát dolů alespoň jedno, dvě kila. Nicméně váha byla naprosto identická, vůbec nelítala a vždy tam bylo úplně stejně. Tak jsem se naštvala a začala jsem si jíst, jak jsem chtěla, výsledek byl zase stejný, váha úplně stejná, nic jsem nezhubla ani nepřibrala, ať jsem jedla, jak jsem jedla... Můj záver z toho je (amatérský, nejsem žádný odborník ani na hubnutí ani na hormony ani na těhotenství ani na kojení...), že za hubnutí mohou hormony a že po porodu nejsou hormony v rovnováze tak, jak byly před otěhotněním, a tak i kdybych se na hlavu postavila, tak prostě nezhubnu (myslím rozumně, bez ztráty kojení a života:) Tohle "aha" mi pomohlo v tom, že jsem se přestala vážit, jedla jsem zdravě, neprasila jsem, ale neřešila jsem každou drobnost. Zhruba 4 měsíce po porodu (ve stravování jsem nic neměnila, kromě cviků CORE na břicho jsem nic necvičila) jsem zjistila, že mi jsou nějak volné kalhoty, tak jsem se zvážila a zjistila jsem, že mi ubylo asi 1 - 2 kg. Jen tak. Bylo to v době, kdy mi hodně padaly vlasy - tělo se hromonálně dostávalo do rovnováhy. Tím se úbytek zastavil, zbytek bude asi už na tom cvičení;-)

Zásada č. 3

CVIČENÍ S VELKÝM ROZUMEM

Po porodu bývá u většiny žen přítomný rozestup svalů, který by měl sám do konce 3. měsíce odeznít - pokud nebudete na břicho cvičit sedy lehy a podobné cviky, které se bohužel často maminkám po 6nedělí doporučují.
Po porodu je třeba tělu nechat čas, prostě ho nechat být. Jediné, co má cenu posilovat, je pánevní dno.

V tom, jak a kdy posilovat pánevní dno, se názory hodně liší a já nejsem odborník.
Moje porodní babka mě radila s cvičením na pánevní dno začít až po šestinedělí, kdy dno vystoupí zpět nahoru a může se začít posilovat a fixovat. Prý včasné cvičení může dno zafixovat v poloze sestoupené porodem.
Většinový názor je, že se pánevní dno má cvičit hned po porodu. Už 24 hodin po vlastním porodu v porodnici.
Stav pánevního dna záleží na tom, s čím žena do těhotenství vkročila, nejvíce se doporučuje dno posilovat před otěhotněním. Dalším důležitým faktorem pro stav dna po porodu, je porod sám. Pokud byl porod bez komplikací a žena porodila přirozeně s respektujícím personálem, tak se velmi rychle pánevní dno zotaví a žena nemá žádné další výrazné následky. Proto moje porovnání cvičení po 3 porodech není objektivní. První porod jsem měla ve 2. době porodní "zpackaný", urychlovaný, řízené tlačení i mimo kontrakce. S pánevním dnem jsem bojovala asi 2 roky. S Kryštůfkem i Rozárkou jsem měla porod přirozený a bez zásahů, po Kryštofovi bylo oslabené víc tím, že byl hodně velký a tlačení probíhalo dlouho, u Rozárky jsem nevěřila tomu, že už druhý den po porodu můžu kašlat a smrkat;-)
U prvního dítěte jsem na pánevní dno cvičila poctivě od porodnice, výsledek byly úniky moči ještě daleko po konci 6nedělí, ač jsem poctivě cvičila. Po Kryštofovi a Rozárce byl únik moči i v 6nedělí naprostou výjimkou, jen u nečekaného silného kýchnutí, na pánevní dno jsem začala cvičit až po konci 6nedělí.
Cvičení na pánevní dno proberte se svou porodní babkou, to bude nejlepší:)


V šestinedělí je třeba odpočívat a nabírat sil. Dát tělu čas se vrátit alespoň trochu do kondice. Pomáhají krátké lehké poklidné procházky - řiďte se intuicí, nic nepřežeňte. My jsme se z procházky mockrát vraceli proto, že jsem se prostě na víc necítila. 5. den po porodu na konec ulice, 6. den po porodu na konec další ulice...
Někdy se doporučuje na procházce obvázat si berda pevně šátkem.

Jediné, co bych doporučila cvičit v těhotenství, jsou cviky na protahování těla, které je namáhané a někdy až zkamenělé kvůli chování, nošení /i v šátku - tam trpí nejen kříž, ale i ramena, přes to, že je miminko malé, těžiště těla před porodem bylo jinde než po porodu a tělu chvíli trvá na to se přizpůsobit - máma v těhotenství chodí prostě jinak, protože má jiné těžiště, pohybuje se tak, aby ustála velké břicho, 9 měsíců se den po dni způsob jejího pohybu mění, a pak během pár minut se změní tělo zpět 9 měsíců zpět!/, kojení, spaní s dítětem v náručí nebo na břiše (to je třeba můj případ, abych se vyspala, byla jsem ochotna udělat cokoliv, zároveň jsem v jakékoliv poloze usla, i když jsem nechěla, protože jsem byla hodně unavená).


Protahovat můžete úplně celé tělo, já jsem sama byla překvapená, jak se svaly zkrátily a všechno najednou bolelo, ač jsem protahovala poctivě celé těhotenství. Důraz je třeba dávat na ty oblasti těla a svaly, které nadměrně namáháte - právě kříž, ramena, ruce, bedra...


Až pocítíte potřebu cvičit více než jen si protahnout záda a posílit pánevní dno, tak než se do toho pustíte, zkontrolujte si, jak na tom jsou vaše břišní svaly. Z lehu s pokrčenýma nohama se postupně zvedejte do lehu/sedu. Pokud objevíte prsty jasné okraje svalů a "rigol", tak se cvičením opatrně. Doporučuji navštívit stránky Ivany Fiškandlové, kde má vše kolem cvičení a diastázy popsáno, součástí je i video (případně na YT jsou i další návody v angličtině).

S rozestupem břišních svalů se nedoporučuje cvičit žádné cviky na břicho (to neznamená jen sedy-lehy, ale jakékoliv cviky, kde je břicho aktivně zapojeno, což je například plank pozice nebo kliky - to jsou cviky, které jsou v návodech a videích pro maminky po porodu klidně i v 6nedělí!). Ideálně se nedoporučuje cvičit vlastně vůbec, pouze cviky na stažení břišních svalů k sobě - a celkově cviky CORE - tedy na zpevnění středu těla. Když je střed těla zpevněn a diastáza stažena, je možné začít normálně cvičit. Zpevnit břicho je běh na dlouhou trať, ale určitě se vyplatí. Za sebe určitě doporučuji z osobní zkušenosti se domluvit na lekci v Centru pohybu po porodu.


Jak píše Iva na svých stránkách, cviky jsou vlastně neviditelné, velmi náročné na správnost provedení a není možné je učit přes videa (sama jsem se převědčila, protože cviky mě Iva hodinu ukazovala a 2x jsme je cvičily s jejím dozorem, dala mi sylabus domů a přesto jsem na kontrolní lekci za 6 týdnů cvičila cvik špatně! Výsledky byly, ale řekla bych, že kdybych cvičila správně, byly by lepší). To, co se najde na YT pod heslem "cvičení CORE", není cvičení vhodné pro ženy po porodu.


Cvičení u Ivy aktivuje a posiluje ty nejhlubší svaly, které zezačátku vůbec nejsou vidět, nikdo nic nevidí, ale vy cítíte, že to je dobře. Pokud budete trpělivé a budete cvičit delší dobu, měly byste se dočkat nejen stažené diastázy, vycvičeného plochého břicha s rýsujícími se svaly, ale také staženého poporodního břicha, ktré se vypoulí po první svačině, byť ráno vypadáte jako modelka;-) To, zda se to povede i po 3. dítěti, zatím nevím, zatím jsem v procesu, ale rozhodně výsledky cítím a hodlám pokračovat v tomto cvičení už celý život. I kdybych se vrátila ke cvičení s Jillian, tak bych cviky na břicho nahradila jinými, podle mě účinnějšími.

Výsledek obrázku pro erin obrien postnatal rescue

Pokud máte nutnou potřebu trochu cvičit (já ke konci šestinedělí už měla), tak můžete zkusit první Postnatal Rescue s Erin O'brien. Má tři levely, v druhých dvou jsou cviky, které nejsou vhodné pro ženy, které mají rozestup, příliž se v nich aktivují přímé břišní svaly. Já jsem videa cvičila, ale tyto cviky jsem zjednodušovala a obměňovala tak, abych břišní svaly nezatěžovala. Do konce 3. měsíce se diastáza celkem stahla, ale stále zbyly 2 cm nad pupíkem a 1 cm pod pupíkem. Takže jsem začala s Ivou cvičit cviky CORE a ostatní cvičení jsem zrušila. Několik měsíců jsem cvičila jen cviky CORE a aktivitu ostatní jsem odbývala procházkami, občas cvičení na zadek právě z videí s Erin, ale jen lehce, abych udržela trochu svalovou hmotu:)

Když je břicho zpevněné a diastáza se spraví, tak je možné se pustit opět do cvičení. Mě pro začátek nejlepší přišla Tiffany série Post Baby Bounce Back - cvičení s ní je zábavné a hlavně krásně odsupňované, pro ženy po porodu má více levelů a ten první pro ženu, která celé těhotenství neležela na kanapi s nohama nahoře a po porodu chodila na procházky a starala se o 3 děti, je úplně v pohodě zvládnutelný.Začala jsem tedy cvičením Post Baby Bounce Back - teď 6 měsíců po porodu jsem začala 4 - 5x týdně cvičit Circuit Training a Boxer Babe part 1. K tomuto cvičení, které je asi na 25 minut přidávám své cvičení na břicho a důkladné protažení, celé to vyjde asi na 40 minut. Pokud tolik času nemáte - a je to opravdu se 3 dětmi náročné, tak stačí 10 minut denně (jedno video), ale nezapomeňte na protažení po cvičení, které ve videích není!Až budu trochu více v kondici a trochu dále od porodu a břicho budu mít 100% v pořádku (zatím čekám na kontrolní vyšetření od Ivy:), tak přejdu na video Boxer Babe part 2 a další Tiffany videa, která nabízí pro ženy po porodu. Sestavím si další vlastní sestavu a přidám své cviky na břicho. Tiffany mi vyhovuje právě v tom, že má kratičká videa a člověk si může sestavit podle sebe - na zahřátí, na zadek, na ruce a na břicho si zařadí to své. A přidá na závěr důkladné protažení!A co jsem již přidala, ale spíš bych doporučila zařadit až k Boxer part 2, je cvičení na zadek Glorious Glutes
Je to masakr zadku, fakt síla! Ale musí to být efektivní. Cvičím pouze první část na zadek s nohama na podlaze, další část je moc zátěžová na břicho a to nepotřebuji, to si cvičím jinak, po svém...

Zasada č. 3

JEZ S INTUICÍ A S ROZUMEM

Poporodní období je velmi těžké také v tom, že maminka nemá moc elánu a času o sebe pečovat v ohledu "si vyvařovat", nakupovat a chystat zdravou stravu, nebo alespoň já první 3 měsíce neměla (doma jsem měla čerstvou 6letou prvňačku, co se prala s adaptací na školu a se svými nároky na sebe samu, necelé 2,5 roku bez umění ovládat nočník a svěrače, novorozence a práci...). Další komplikace je to, že maminka často nemůže kvůli kojení jíst úplně všechno, takže vypadává z jídelníčku mnoho potravin, které jsou jinak ve zdravém jídelníčku prospěšné a člověk "to s nimi umí" - luštěniny, tofu, soja, ale i mnoho zeleniny a ovoce, které také nadýmají. Takže první 4 měsíce po porodu je velmi náročné se stravovat ideálně - jednak chybí čas, energie a jednak to kvůli kojení není možné (já prdíky nikdy extra moc neřešila, vyvarovávala jsem se jen cibule, česneku, pórku, luštěnin, zelí, brokolice, květáku, kapusty a Rozárce vadily i hrušky, nejedla jsem hroznové víno a možná ještě něco dalšího..., od ukončeného 3. měsíce jsme postupně začali zkoušet trošek sem, trošek tam, od půl roka jím už normálně, nadýmá to teď už víc mě než Rozárku:)
Proto se první 3 - 4 měsíce po porodu stravou nestresujte, jezte, jak nejlépe to jde, ale když to nejde, tak si s tím nelamte hlavu, důležité je být v pohodě a kojit!

Po porodu jsem měla obrovskou chuť na sacharidy, ale fakt neskutečnou. V porodnici jsem k snídani snědla asi 3 bílé housky a bylo mi úplně jedno, že to jsou bílé housky a že je to "prasárna":) Po příchodu domů jsem si nandala u tchýně 3 obrovské hromady obyčejných těstovin, nějaká omáčka z bešamelu k tomu asi byla, ale pamatuji si jen ty těstoviny, měla jsem šílený, ale fakt šílený hlad a neskutečnou chuť na všechny přílohy. Ani ne tak na čokoládu a sladké tohoto typu, ale přílohy. Pečivo, těstoviny... Trvalo to asi týden. Pak tělo asi dobilo baterky po porodu a začala jsem jíst víceméně normálně. Příloh více než při hubnoucím a zachovávacím přežimu před Rozárkou, ale zase ne moc. V jídelníčku mi nechybí jogurt, tvaroh, sýry, kvalitní netučné maso, ryby, kvanta zeleniny, kvanta ořechů (nesolených, nepražených a z kvalitního zdroje), nepražené kakao a ovoce (sušené, čerstvé, ve formě smoothie, ale více nyní ve formě čerstvě odšťavněných džusů - začínám jimi den, když je mi dáno:) Když přílohy, tak celozrnné, když sladké, tak tvaroh, ovoce a nepražené kakao - a jejich nekonečné kombinace.
Další tipy na zdravé stravování najdete zde.

S hubnutím a stravou při kojení to má každý z nás trochu jinak. Já nepatřím k těm, které u kojení automaticky hubnou. Není to nevýhoda, protože se často setkávám s tím, že po dokojení pak maminky zase vše zpět přiberou a těžko to shazují.

Hubnutí při kojení by mělo být hoooodně pozvolné, určitě ne 1 kg za týden, a dokonce ani 0,5 kg za týden. Spíš 0,5 kg za měsíc. Ideální je řídit se intuicí - nikdy nesmíte mít hlad a vždy musíte mít dost mléka. Někdo hubne sám od sebe a rychle a mléka má dostatek, někdo shodí 1 kg za měsíc a mléka má málo.

Určitě ale u kojení (do 8 - 12 ti měsíců) nedržte žádné diety! Nicméně zdravým stravováním založeným na kvalitních bílkovinách, zelenině, ovoci a celozrnných potravinách, nemůžete nic zkazit. Kojení navíc prokazatelně je pro tělo energeticky náročné, takže můžete přijímat více než běžně a to já osobně si třeba užívám, že prostě můžu jíst bez přílišného stresu z toho, že už mám odpoledne druhou svačinu (ale není to čokoládová tyčinka, ale oříšky, sušené ovoce nebo tvaroh:).

Při stravování se řídím nejen tím, co "bych měla", ale také chutí, jsem přesvědčena, že když člověk jí s rozumem a snaží se jíst pestře a zdravě, tak ho chuť nezradí...

Nad vodou mě drží tvaroh, nepražené kakao, jogurt, kvalitní ořechy, zelenina, ovoce, sýry a šunka.

Dostatečně pijte! Čaj - u mě frčí bylinkový kojící z bylinářství (ne Leros a jiné podřadné čaje), meduňka a všechny druhy Roibose:) Vodu, za mě i jemně perlivou Magnesii a skleničku džusu nebo smoothie denně (já dělám často kombinace - džus z pomerančů proměněný ve smoothie ještě s dalším ovocem ve Vitamixu:).


Ideálně omezte nebo se úplně vyvarujte sladkostí (sušenek, tyčinek, buchet), čokoládu jen kvalitní, hořkou a v malém množství. Nicméně když mám fakt špatný den a nezvládám se najíst, nebo se někde nepředvídatelně zasekneme, tak sladkostmi nepohrdnu:) Ale nesmí to být součást jídelníčku denně. Místo pamlsků zkuste třeba RAW kuličky;-)
Přeji mnoho zdaru a hlavně na prvním místě spokojené mateřství, užívejte si především miminka, rychle to letí a "špeky" dolů můžete shazovat klidně o rok později, miminko a kojení vám nic nenahradí.
To, jak mámu vnímá okolí, není tvořeno tím, kolik má v pase, ale jak se cítí ona sama. Sebevědomá, vyrovnaná a spokojená maminka je mnohem více než vypadat po porodu jako modelka!


Zároveň vám ale chci dodat motivaci, že i po třech dětech může žena vypadat dobře a pro muže atraktivně. Hezká sebevědomá maminka, co navíc zvládne režim se třemi dětmi, je obdivu hodna a také se jí ho velmi často dostává;-) Mateřství a kojení se na ženě podepíší, jsou proměny na těle, které jsou nevratné, ale to neznamená, že se máme vzdávat a pasovat se do role těch, co už se za nimi nikdo nikdy neotočí, není to tak!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 18. ledna 2017 v 21:39 | Reagovat

Velmi zaujimavy clanok :-)

2 A. A. | Web | 18. ledna 2017 v 21:44 | Reagovat

úžasný článek! :) líbí se mi Váš přístup - všeho s rozumem a nechtít hned do dne kila zpátky :)

3 A. A. | Web | 18. ledna 2017 v 21:45 | Reagovat

btw - nádherné fotky, Rozárka je jako princezna:)

4 Lucie Zelená Lucie Zelená | E-mail | 18. ledna 2017 v 23:06 | Reagovat

Čau Peti, já mám 4,5 měsíce po porodu a pořád se nemůžu zbavit chuti na sladké a podle toho to taky vypadá. Mám o 14 kg víc než před těhotenstvím a o 3 kg víc, než když jsem šla k porodu. Zatím to ale neřeším, důležitější je pro mě, že mám dostatek mléka pro malou.

5 Tereza Tereza | 19. ledna 2017 v 7:43 | Reagovat

Krásný článek. Tento přístup má pouze málo lidí. Hodně mami během těhotenství není a omezuje se, aby náhodou nestloustly a pak nemuseli schazovat ( znám takový případ, kdy holka se omezovala v jídle aby nestloustla i doktor jí říkal, že jí málo. No a v časopisech čtete, jak ta a ta modelka přibrala max. 6 kg a z porodnice šla se svoji váhou, nebo rádoby celebrita cvičila až do porodu - posilovala ast. Tyto články se často objevují na idnes.) Já jsem třeba při prvním přibrala 20kg a při druhém 17kg. Po obou porodech jsem se dostala na původní váhu - žádné diety, žádná drastická cvičení. S malou jsem po roce začala cvičit pilates na míči a chodila denně na 3-5 km procházky. S malým to šlo hůře. Na cvičení nebylo tolik času, ale schodila jsem to také. Hlavně procházkami a stravou.
Po prckovi mám rozestup břišních svalů, který se prostě nezatáhl. Ono jak řek můj gynekolog jsem drobná (to mám skoro 175cm),ale jsem hubená. Takže ten prcek, který vážil skoro 4kg se někde podepsat musel.
Jak jste psala, tělo se 9 měsíců měnilo a stejnou dobu se vrací zpět.

6 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 11:12 | Reagovat

[4]: Tohle jsem měla u prvních dvou dětí, ještě rok po porodu u kojení jsem měla neskutečnou chuť na sladké a neomezovala jsem se, takže jsem u kojení nabírala. Teď s Rozárkou mám jiné stravování - hodně zeleniny, ovoce, kvalitní bílkoviny, ovoce a ořechy a na sladké chuť nemám vůbec. Podle mě to spolu souvisí, teda u mě určitě. Na sladké mě přestala honit mlsná ve chvíli, kdy jsem si koupila kdysi vysokorychlostní mixér a začala jsem se dopovat smoothie z ovoce, zeleniny, kefíru, oříškového másla, semínek...

7 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 11:17 | Reagovat

[5]: Často to tak je, že kdo nabere 20 kg, tak je zase bez problémů rychle shodí. Já nabrala jen 12 - 15 kg s dětmi, ale kila, co mě zbyla navíc po porodu, nešla shodit samovolně vůbec, jedno, dvě, ale tím jsem končila (u všech 3 dětí), musela jsem zabrat až cvičením a hlídáním si stravy.

Na tu diastázu by mělo pomoci správné cvičení, určitě za sebe doporučuji;-)

8 Lucie Zelená Lucie Zelená | 19. ledna 2017 v 15:56 | Reagovat

[6]: Díky. No jo, to možná bude tím a nebo taky tím, že když začnu pořádně něco dělat ( šít ), tak se necpu skoro vůbec, jen vyvážená strava.

9 Dagmar Dagmar | E-mail | Web | 19. ledna 2017 v 17:39 | Reagovat

Péťo, obdivuji, co vše stíháš a moc pěkný článek jsi napsala. :-) A jak se říká, je dobré se občas řídit selským rozumem.;-)Mám jeden dotaz, protahovcí cviky sis sestavila sama podle své intuice, odněkud jsi čerpala? Moc děkuji za odpověď. ♥ Přeji pěkný den. D. :-)

10 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 17:46 | Reagovat

[9]: Děkuji! ;-) Psala jsem ho asi 14 dní:)
Cviky je mišmaš sestavený z toho, co jsem za celý svůj život načerpala z různých zdrojů, hodně jich je od mého fyzioterapeuta, některé jsem si i sama vymyslela, něco je z Jillian, něco od Summer z těhucvičení, něco z kalanetiky, něco co mě naučil manžel, co cvičí on:) Říkala jsem si, že by to bylo i pěkné video, ale fakt nemám zatím kapacitu a hlavně, přijde mi to trochu na hraně, když nejsem fitness trenér, jsem teoložka, pedagožka, ekoložka a fotím, šiju, dělám střihy a píšu články o cvičení a jídle, ajajajajajaj :-D  :-D  :-D

11 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 17:48 | Reagovat

[9]: Jinak, když člověk umí vnímat své tělo, tak si cviky i vymyslí víceméně sám tak, aby protáhl to, co táhne:) Zásada je, aby se to provádělo pomalinku a vždy s výdechem a s nádechem pomalinku zpět, opravdu hodně pomalinku. Ne prudké pohyby, sval je uvolněný a mohl by se kousnout. Každopádně jsem přesvědčená, že bez protahování tělo trpí a když neprotahuji 2 dny, už to cítím...

12 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 17:49 | Reagovat

[9]: A ještě dodám, že necvičím až tak pevnou sestavu, ale cvičím podle intuice, nálady a toho, kde cítím, že to potřebuje protáhnout, pak podle toho, na co cvičím a tak... Mám hodně cviků a z nich vybírám, taky někdy podle času ;-)

13 Dagmar Dagmar | E-mail | 20. ledna 2017 v 6:47 | Reagovat

[12]: Péťo, děkuji za opravdu obsáhlou odpověď. :-D Já také cvičím podle intuice, cviky si vymýšlím, ale ráda se i poučím jinde. ;-)A pravda je, že pokud nějaký den vynechám, tak se tělo ozve. D. :-)

14 Lucka Lucka | E-mail | 21. ledna 2017 v 20:05 | Reagovat

Dobrý den,
moc děkuji za krásný článek. Vypadáte výborně. :-)Škoda, že jsem něco podobného nečetla před rokem, když se mi narodila dcera bohužel jsem vůbec netušila, že mám diastázu. Ze začátku jsem necvičila, dcera špatně spala a měla jsem neustálé problémy se záněty prsu, uživila bych dvojčata... ;-)Takže bych bývala byla za nějaký kilogram navíc ráda. Na konci šestinedělí jsem byla mínus 5 kg než moje původní váha před otěhotněním.
Cvičím a doufám, že se mi ještě podaří diastázy zbavit..
Hezký večer.
Lucka

15 Jana Jana | 5. května 2017 v 2:01 | Reagovat

[5]: souhlasím s Vámi, v září jsem začala cvičit u Ivy Core 1, při třech dětech jsem nestíhala tak jak doporučuje, ještě na konci roku nebyl znát žádný progres v rozestupusvalu (distáza 2,5cm), ale cvicila jsem dál, ted jsem zacala core 2 a při premereni uz mám diastazu o jeden cm menší, pro mě je to velká motivace a povzbuzení, že to má smysl a i cítím, že se břicho zpevnilo, doknoce se mi daří "zacvičit" břišní kýlu, tak to jenom povzbuzení, pro ostatní, že někdy to chce opravdu vytrvat a dát svalům čas, aby se "nastartovaly" tím správným směrem.

16 ArleneEmpaw ArleneEmpaw | E-mail | 22. července 2017 v 0:07 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

17 Flossiedut Flossiedut | E-mail | 25. července 2017 v 20:37 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

18 Donaldstiff Donaldstiff | E-mail | 5. srpna 2017 v 3:18 | Reagovat

Кому нужна скидка на тдску кейтаро keitarotds.ru
- вот промо код R2U7-WFFY-GFAT
Для тех, кто в танке - кейтаро нужен для упрощения работы и увеличения заработка в несколько раз.
Допустим у вас есть свой сайт или страница в соц.сетях, где можно оставить ссылку, по которой будут переходить пользователи.
Но чтобы выжать из всех переходов 100% прибыли, нужно каждой аудитории показывать свою страницу, например мобильных пользователей отправлять на одну страницу, дектоп на другую, пользователей из России на третью, из буржа на четвертую и т.д. Фильтров множество и настроить их можно за пять минут. Но самое главное, можно всех отправлять на одну ссылку, а кейтаро сам распределит кого куда по вашему желанию. Конверт возрастает в 2 раза. Пользуйтесь на здоровье!

19 CarolynCah CarolynCah | E-mail | 5. srpna 2017 v 7:12 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

20 Dol33larBabe Dol33larBabe | E-mail | 12. srpna 2017 v 22:58 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#3eE0UundaX>
<img>http://0.00000007.ru/3#m5AK8htW4e</img>
</a>
------------------------
Постоянно большое количество socks и proxy серверов онлайн
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех без исключения соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Замаскировать или изменить свой IP можно двумя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании срока действия аккуанта.
ICQ бот на всех абсолютно тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#wR2K7aS5mr>Vip proxy</a>
__________
приватные прокси бесплатно 2017
proxy купить
списки прокси россия
openvpn tap    358

21 Avito777Siff Avito777Siff | E-mail | 16. srpna 2017 v 8:27 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито краснодар
авито москва телевизоры акция
скидки +на авито +на услуги
авито вещи женские пакетом
авито киров купить одежду пакетами +для девочки

22 Avia777pew Avia777pew | E-mail | 17. srpna 2017 v 2:11 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты дешево официальный сайт s7
купить авиабилеты дешево аэрофлот
авиабилеты дешево москва худжанд цена s7
купить авиабилет симферополь москва дешево онлайн
недорогие авиабилеты +в европу

23 Kinomanstiff Kinomanstiff | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 18:28 | Reagovat

Наверно это в последний раз видел http://ve.ms/home.php?mod=space&uid=10315. Ну секса многовато, на моей странице фильм.

24 Soroly Soroly | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:22 | Reagovat

Качественные БЕСПЛАТНЫЕ секс флеш игры находятся для вас все игры онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

25 Sorokq Sorokq | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:02 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

26 Soroio Soroio | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:36 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ HD БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

27 Sorogv Sorogv | E-mail | 25. srpna 2017 v 10:02 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ МИНЕТ СЕСТРЫ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

28 Soroai Soroai | E-mail | 25. srpna 2017 v 10:09 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

29 Soroyr Soroyr | E-mail | 25. srpna 2017 v 13:21 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

30 MariaSof MariaSof | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 0:35 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят эротические товары

Один из самых распространенных методов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться дополнительной симуляции чувствительных зон. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своему партнеру. Это значительно укрепит вашу связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы обязательно сможете отыскать то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и другие игрушки для взрослых вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

31 Fvezxgrowl Fvezxgrowl | E-mail | Web | 20. září 2017 v 19:36 | Reagovat

loans no credit check - http://personalacrb.org/
bankruptcy payday loans <a href=http://personalacrb.org/>bad credit personal loans</a> ’

32 BbmjkAllets BbmjkAllets | E-mail | Web | 20. září 2017 v 19:37 | Reagovat

cash advance - http://paydayhhkl.org/
bad credit loans andnot payday loan <a href=http://paydayhhkl.org/>same day payday loan</a> ’

33 Bvbnaccist Bvbnaccist | E-mail | Web | 21. září 2017 v 21:33 | Reagovat

500 payday loans
<a href="http://paydayhhkl.org/">get payday loan</a>
online payday loans with
<a href=http://paydayhhkl.org/>loans payday</a> ’

34 BbecisowLy BbecisowLy | E-mail | Web | 22. září 2017 v 10:49 | Reagovat

payday loans no credit check
<a href="http://paydayvax.org/">cash loans</a>
consolidate student loans
<a href="http://paydayvax.org/">online payday loans</a> ’

35 Fvvsengede Fvvsengede | E-mail | Web | 23. září 2017 v 10:28 | Reagovat

cialis uk
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis online</a>
buying generic cialis
<a href="http://cialisoanzb.com/">buy cialis</a> ’

36 Scrbinpuro Scrbinpuro | E-mail | Web | 23. září 2017 v 13:15 | Reagovat

next day brand cialis only online
<a href="http://cialisofkl.com/">generic cialis</a>
cialis generic brand
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis buy</a> ’

37 Vqvqsusty Vqvqsusty | E-mail | Web | 24. září 2017 v 13:44 | Reagovat

cialis overdose
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
cialis once a day pricing
<a href=http://gawcialis.com/>generic cialis</a> ’

38 FfvgThible FfvgThible | E-mail | Web | 24. září 2017 v 13:45 | Reagovat

cialis without prescription
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
cialis online uk
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

39 BhnjAvapse BhnjAvapse | E-mail | Web | 25. září 2017 v 14:37 | Reagovat

cheap female viagra
<a href="http://viagracekan.com/">viagra online</a>
viagra online generic
<a href=http://viagracekan.com/>generic viagra</a> ’

40 AzsvPeebra AzsvPeebra | E-mail | Web | 26. září 2017 v 7:09 | Reagovat

generic viagra overnight
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra</a>
organic viagra buy now
<a href=http://viagraonszb.com/>buy viagra</a> ’

41 Drvpbrearly Drvpbrearly | E-mail | Web | 27. září 2017 v 7:46 | Reagovat

viagra substitute - http://viagraonszb.com/
generic viagra india <a href="http://viagraonszb.com/">viagra online</a> ’

42 Lvvdactips Lvvdactips | E-mail | Web | 27. září 2017 v 10:57 | Reagovat

how to take viagra - https://viagraciom.com
alternatives to viagra <a href=https://viagraciom.com>generic viagra</a> ’

43 Pameaccist Pameaccist | E-mail | Web | 29. září 2017 v 2:36 | Reagovat

cash advance america
<a href="https://installmentsvfacr.com/">instant payday loans</a>
quick faxless payday loan
<a href=https://installmentsvfacr.com/>quick installment loans</a> ’

44 FvthsisowLy FvthsisowLy | E-mail | Web | 29. září 2017 v 7:48 | Reagovat

payday advance loan
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loans</a>
big payday loan company
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance online</a> ’

45 Muntrnibre Muntrnibre | E-mail | Web | 4. října 2017 v 5:02 | Reagovat

buying brand viagra
<a href="http://sexviagen.com/">cheap viagra</a>
viagra brand for sale
<a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a> ’

46 LebweInsicy LebweInsicy | E-mail | Web | 6. října 2017 v 20:11 | Reagovat

opening bank account - https://paydayloansrvhj.com/
credit counselling <a href=https://paydayloansrvhj.com/>online payday loan</a> ’

47 Avito321Mazy Avito321Mazy | E-mail | 28. října 2017 v 11:03 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

продам старинные деньги авито
старый аккаунт на авито
как положить денег на авито
отправить деньги через авито
как изменить номер телефона на авито в аккаунте

48 Ffnhhjxchotly Ffnhhjxchotly | E-mail | Web | 31. října 2017 v 16:59 | Reagovat

consolidation
<a href="https://cashecbya.com">cash advance american express</a>
car loan website
<a href=https://cashecbya.com>speedy cash near me</a> ’

49 Ffnhbhjxchotly Ffnhbhjxchotly | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 18:26 | Reagovat

startup business loans
<a href="https://cashrvyn.com">cash advances</a>
loans bad credit
<a href=https://cashrvyn.com>payday loans near me</a> ’

50 JgeweppAppept JgeweppAppept | E-mail | Web | 4. listopadu 2017 v 22:30 | Reagovat

generic cialis soft
<a href="http://cialisovnsm.com/">generic cialis online</a>
cialis tadalafil tablets
<a href=http://cialisovnsm.com/>cialis soft tabs</a> ’

51 Veselé kurzy Veselé kurzy | E-mail | Web | 25. listopadu 2017 v 12:23 | Reagovat

Velice obsáhlý článek, děkuji za informace :-)

52 Mbjmvkrearly Mbjmvkrearly | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 9:42 | Reagovat

cheap viagra without prescription
http://vipnowed7.com/
generic viagra buy
<a href="http://vipnowed7.com/">viagra price</a>

53 MunbsKakibe MunbsKakibe | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 12:14 | Reagovat

advanced america payday loans - http://paydayloans-online.us.com/
cash loans no credit check <a href="http://paydayloans-online.us.com/">online payday loans</a> ’

54 Kdbccfgrowl Kdbccfgrowl | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 10:32 | Reagovat

cash loans not payday loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
unsecured personal loans bad credit <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loans online</a>

55 Jthasteenia Jthasteenia | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 18:58 | Reagovat

apply for a payday loan online
<a href="https://24hrspaydayloans.com/">loans payday</a>
quick loan online
<a href=https://24hrspaydayloans.com/>best online payday loans</a>

56 DbewenisowLy DbewenisowLy | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 16:36 | Reagovat

payday loans people bad credit
<a href="https://paydayloanver.org/">online payday loans</a>
application cash fast loan
<a href="https://paydayloanver.org/">instant payday loans</a>

57 Jthasvteenia Jthasvteenia | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 20:10 | Reagovat

bad credit cash fast payday loan loans
<a href="https://installmentloannbbm.com/">payday loans near me</a>
bad credit loans guaranteed approval
<a href=https://installmentloannbbm.com/>payday loans near me</a>

58 DbsabggisowLy DbsabggisowLy | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 21:59 | Reagovat

actual payday loan lenders
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">best payday loans</a>
free credit check
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">online payday loans</a>

59 Jmfvteenia Jmfvteenia | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 4:24 | Reagovat

loans now bad credit
<a href="https://paydayaazt.org/">pay day loan</a>
student loan consolidation
<a href=https://paydayaazt.org/>payday loans near me</a>

60 DnbcisowLy DnbcisowLy | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 15:17 | Reagovat

personal loan bad credit
<a href="https://paydaynnoo.org/">payday advances</a>
texas title payday loans
<a href="https://paydaynnoo.org/">loans online</a>

61 Jnxvteenia Jnxvteenia | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 16:26 | Reagovat

payday
<a href="https://personalnaeloan.com/">get installment loan</a>
cash in advance
<a href=https://personalnaeloan.com/>3 month payday loans</a>

62 Enuundolo Enuundolo | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 20:00 | Reagovat

viagra 100mg price
<a href=http://viagapharmaked.com/>viagra jelly</a>
buy viagra soft
<a href="http://viagapharmaked.com/">viagra side effects</a>

63 FntThible FntThible | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 3:43 | Reagovat

rx cialis low price
<a href="http://cialisenax.com/">cialis cost</a>
cialis daily costs
<a href=http://cialisenax.com/>discount cialis</a> ’

64 Fwenengede Fwenengede | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 14:41 | Reagovat

buy cheap cialis online
<a href="http://retcialis.com/"></a>
buy cialis pills
<a href="http://retcialis.com/">order cialis</a> ’

65 Fndengede Fndengede | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 14:46 | Reagovat

cialis shipped overnight
<a href="http://haycialis.com/"></a>
cialis tadalafil lilly
<a href="http://haycialis.com/">cialis cheap</a> ’

66 Fdnengede Fdnengede | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 16:55 | Reagovat

buy cialis 20mg
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis professional 20 mg
<a href="http://cialisoakdm.com/">buy generic cialis online</a> ’

67 LssdvdAnitty LssdvdAnitty | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 4:03 | Reagovat

viagra soft gel tabs
http://viasergeneric.com/
effects of viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>discount viagra</a> OK’

68 Mbedtrearly Mbedtrearly | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 17:35 | Reagovat

viagra brand cheap
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra no prescription</a>
viagra canada pharmacy
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra no prescription</a> ok’

69 DxvisowLy DxvisowLy | E-mail | Web | 4. února 2018 v 10:21 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance america</a>
payday in advance <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance now</a>

70 LdfFoork LdfFoork | E-mail | Web | 9. února 2018 v 19:23 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">buy viagra</a> online name brand viagra <a href=http://genericviaser.com/>viagra online</a> ok’

71 PbdDeava PbdDeava | E-mail | Web | 14. února 2018 v 16:25 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">business plans</a>
custom papers research
https://writingbusinessplan.us.com/ - startup business plan

72 Gbctierb Gbctierb | E-mail | Web | 19. února 2018 v 14:13 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online payday loans</a>
debt consolidation companies <a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>
OK’

73 GrdPiest GrdPiest | E-mail | Web | 22. února 2018 v 3:45 | Reagovat

Hi!
<a href="http://buycialisomskc.com/">buy cialis</a>
buy cialis online without a prescription
<a href=http://buycialisomskc.com/>cialis</a> OK’

74 Lmmrearly Lmmrearly | E-mail | Web | Úterý v 3:26 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viagracefo.com/">generic viagra</a>
viagra spam
<a href="http://viagracefo.com/">generic viagra online</a> OK’

75 Lelandfleld Lelandfleld | E-mail | Web | Čtvrtek v 16:56 | Reagovat

Simply wish to say your article is as amazing. The clearness to your publish is simply excellent and that i could suppose you are an expert in this subject. Fine together with your permission allow me to clutch your RSS feed to stay updated with approaching post. Thanks a million and please carry on the gratifying work.
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>Canadian Online Pharmacies</a>

76 OkmAnilm OkmAnilm | E-mail | Web | Čtvrtek v 19:43 | Reagovat

amoxil 12 h suspension
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">buy amoxil 500 mg</a>
amoxil over the counter uk
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>amoxil 500mg dosage</a> ’

77 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Včera v 6:17 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra kaufen</a>
canadian viagra  http://viagraskf.com/ viagra pills

78 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Včera v 16:02 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra tablets</a>
medix  http://viagraskf.com/ pharmacy

79 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Včera v 16:22 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>buy viagra</a>
generic viagra  http://viagraskf.com/ generic viagra

80 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Včera v 17:55 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra kaufen</a>
viagra ohne rezept aus deutschland  http://viagraskf.com/ viagra ohne rezept auf rechnung

81 Lelandfleld Lelandfleld | E-mail | Web | Včera v 18:33 | Reagovat

Hello, Neat post. There is an issue together with your website in web explorer, might check this? IE still is the market leader and a good part of people will pass over your magnificent writing because of this problem.
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>Canadian Online Pharmacies</a>

82 Lelandfleld Lelandfleld | E-mail | Web | Včera v 23:21 | Reagovat

Appreciating the commitment you put into your website and detailed information you provide. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed material. Great read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>Canadian Drugs</a>

83 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Dnes v 13:33 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>generic viagra prices</a>
pharmacy online  http://viagraskf.com/ viagra prices

84 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Dnes v 17:18 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra for women</a>
buy viagra  http://viagraskf.com/ buy viagra online

85 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Dnes v 18:47 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>gra online</a>
sildenafil  http://viagraskf.com/ viagra prices

86 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Dnes v 19:45 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>cheap viagra</a>
cheap viagra  http://viagraskf.com/ pharmacy online

87 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Dnes v 19:56 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra generic</a>
generic viagra from amazon  http://viagraskf.com/ virga

88 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Dnes v 20:40 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>generic viagra prices</a>
viagra coupons  http://viagraskf.com/ generic viagra 100mg

89 Lelandfleld Lelandfleld | E-mail | Web | Před 57 minutami | Reagovat

I got this web site from my friend who told me on the topic of this website and now this time I am browsing this website and reading very informative articles or reviews at this place.
<a href=http://viagraoblue.com/>viagra tesco</a>

90 papHurninsnut papHurninsnut | E-mail | Web | Před 5 minutami | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>sildenafil citrate 100mg</a>
sildenafil citrate 100mg  http://viagraskf.com/ pharmacy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama