Zimní momentky

19. ledna 2017 v 19:08 | Petra |  Rodinné fotky atp.
Vkládám pár rodinných fotografijí z ledna.

Snažíme si užívat sníh co to jde. Ale s těmi třemi dětmi na jednu osobu je to celkem náročné, protože sáňkovate se 3 dětmi na velký kopec je celkem problém, takže zatím sáňkujeme jen, když tatínek hlídá Rozárku. Dnes jsme byli s Rozárkou a Kryštůfkem na procházce s ohrádkou na sáňkách. Rozárka při vyhýbání se posolenému chodníku havarovala obličejem přímo na chodník, ale přesto se jí výlet líbil:)


Selfie na sáňkách:)Hodinu Rozárka na sáňkách prospala:)


Lyžování jsme realizovali jen jednou za pomocí babičky, která hlídala dva malé pod sjezdovkou, nedopadlo to ideálně, Rozárka po hodině řvala hlady a Kryštof zimou. Domů jsme přivezli 3 ječící děti:)

Bodýčko je velikost 52 podle mého střihu:))) Nosila ve 3 kg a nosí ještě i teď v 6, kg:) Pán Bůh vslyšel moje touhy po Kryštůfkovi mít malinko miminko, co bude vypadat dlouho fakt jako miminko. Takže Rozárka nosí stále dupačky a vypadá jako malé miminko:)První dýně, nechutnala, jedna lžička tam, tři lžičky ven, několik dní jsem urputně vařila, zkoušela a pak jsem to zabalila, sem tam přidáme maličko rýžové kaše s mlékem a tím naše příkrmy končí:)


Tohle je úplně první křupka, a ta docela chutnala:)


S Tobíkem, jeho polohou "sultán" aneb fotka zvaná "dva plešouni".


A tohle je moje oblíbená fotka, nemůžu se na ní a na něj vynadívat:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AshleyInka AshleyInka | Web | 19. ledna 2017 v 19:12 | Reagovat

Fotky jsou opravdu překrásné. Jsem ráda, že si děti užily pořádnou zimní atmosféru :)

2 Hraboška Hraboška | 19. ledna 2017 v 21:23 | Reagovat

Krásné fotky :-). My máme sněhu jen trošku (ale na naši nížinu je i to málo dost :-D ), ale taky se snažíme si ho užít, co to dá. Takže já s Josefínkou v šátku tahám sáňky do kopce :-))
Malé miminko, které vypadá jako miminko, trošičku závidím. Moje "malé" miminko má v 8 měsících 10 kg :-D. (jen z kojení, jíst nechce nic, lžičku odmítá úplně, radši si ožužlá zeleninu vcelku a sem tam nějaký mikrokousek spolkne). A bodýčka nosí 74/80. Dupačky už jí žádné nejsou, leda že bych se konečně dokopala k ušití.
Jo a v té poloze "sultán" (já tomu říkám modelka) si hoví dost často taky :-))

3 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 21:33 | Reagovat

[2]: Jak se úhly pohledu liší, když je to holka :-D
Naše minimiminko zase moc na břiše neskotačí a neleze, Tobiáškovi je půl roku a leze a skotačí:)
Já jsem tohle samé měla u Kryštofa, z dupaček vyrostl před 3. měsícem. Jako novorozenec nevypadal nikdy jako miminko vypadal asi 6 týdnů. Rozinka je možná úplně normální dítě, ale jak ji mám po Kryštofovi, tak nám přijde furt jak 3měsíční prcek. Naprosto tu závist chápu, protože já jsem to psychicky brala u Kryštofa jako ochuzení maminky o miminko, já jsem totiž na miminka ujetá... a přinést si z porodnice 3měsíční, 4,5 kg mimino mi přišlo nefér:(
Rozina lžičku taky odmítá, samotné jídlo jí chutná, ale ta lžička jí vadí, nicméně děláme pokroky a dneska snědla na 2x i malou mističku kaše, ono jí totiž mléko už nestačí, takže brečí hlady, ale chce navíc moje mléko a ne nějakou lžičku 8-O
O verzi dítě do šátku a sáňky do ruky jsem taky uvažovala, ale já přes ní dopředu už moc nevidím a nosím zatím hlavně na břiše, na zádech bych zase bojovala s tím, že ona si neumí dát dudlíka a tak. Takže jsem zvolila dítě do fusaku do ohrádky:) A nebylo to špatané, jen příště přikurtovt gumicukama z auta :-D

4 Terka Terka | 19. ledna 2017 v 23:56 | Reagovat

Jestli vadí lžička, doporučuji tyto kapsičky, u nás oblíbené i tříletou dcerkou
http://www.skvelamama.cz/kapsicky-na-jidlo/squeasy-gear-silikonova-kapsicka--lahev-180ml/

5 Caramilla Caramilla | 19. ledna 2017 v 23:59 | Reagovat

[4]: Díky za tip, my máme kapsičky Nom-Nom a tam mi vadí, že po pár použitích se ten zipík urve a kapsičku můžu vyhodit, tím se to moc nevyplatí, takže jsem to už vzdala, myla jsem to nejopatrněji, jak to šlo a stejně se to vždy odlepí nebo praskne.
Tyhle vypadají báječně, ale zase přemýšlím, jak se myjí???
Potřebovala bych i něco pro starší děti na svačiny s sebou.
A od kdy z té kapsičky uměli vaše děti sosat? Přemýšlím, zda to v 6ti měsících zvládne.
Ono se dá dát kaše do flašky, ale zatím se snažím jí naučit na lžičku. První dvě děti mi jedly ze lžičky od prvního dne, Kryštof začal v 5ti měsících a naprosto v pohodě, první den snědl misku zeleniny a k večeři ještě misku kaše a naprosto v pohodě, ještě chtěl přidat:) Tak jsem z toho v šoku, že to najednou vůbec nejde :-D

6 Hraboška Hraboška | 20. ledna 2017 v 8:36 | Reagovat

[3]: Josefínka má právě ke lžičce odpor (teda samotnou si klidně cucá, ale jak na ní něco je, tak se odvrací a pusu neotevře) a já se jí ani nedivím, když jsem jí od konce září dost často cpala do pusy nějaké léky, ať už stříkačkou nebo právě na lžičce. To bych měla blok taky. Ale zatím jí naštěstí právě moje mléko stačí (vzhledem k tomu, jak z něj přibírá, tak mám snad smetanu nebo co :-D ), tak jsem v klidu.
První dvě holky taky právě jedly v pohodě, sem tam trošku odmítání bylo, ale takovýhle bojkot rozhodně ne, tak je to pro mě taky nové.
Na těch sáňkách jsem ji měla taky na břiše (na zádech nosím jen doma při vaření, venku taky ne), je teda přes ni už vidět trošku hůř, ale dá se to. Navíc tady je jen minikopeček, jsme v nížině, takže sáňkovat se chodí na takový břeh z chodníku na louku :-D. Ohrádka by byla fajn, ale tu na sáňkách nemáme.

7 Caramilla Caramilla | 20. ledna 2017 v 8:53 | Reagovat

[6]: Tak přesně na tuhle věc mě přivedla kamarádka lékařka, že to odmítání asi souvisí s léky. Ona nebrala antibiotika, nic hrozného, ale dávala jsem jí první týden stoptussin kapky - a to je fakt hnus - a pak tymiánový sirup na odhlenění, stejně ho vždycky vyplivla, ale zkoušela jsem to...

Pro mě s tím šátkem i byla nemilá představa, že dítě tahne dopředu, já jsem předkloněná a tahnu sáně, to záda asi dost trpěla, a to je Rozárka docela lehká:) Sáňky s ohrádkou mi půjčila kamarádka na Jasmínku a jak od té doby nebyl sníh, tak nám tu zůstali, vždycky jí je nabízím, že jí je dovezu a ona, že to je zbytečné, že mají ještě jedny a to na ty 3 vločky stačí, tak jsem si je včera z půdy půjčila. My někde ohrádku k našim sáním máme, ale tu jsem taky nenašla :-D

8 Terka Terka | 20. ledna 2017 v 23:22 | Reagovat

[5]:

[5]:Myjí se úplně skvěle, buď měkkým kartáčem na lahve z DM nebo jenom vodou (na ten silikon se to vůbec nechytá). Případně se  podle výrobce dají i obrátit naruby. Jinak je mám teprve pár měsíců a Jáchym z toho uměl sát hned (asi v sedmi měsících), jen mu to bylo třeba přidržovat (aby si to nevybryndal na sebe) a vymáčknout na konci (přece jenom z toho silikonu je ta koncovka trochu obtížnější, ale jde to). Teď v roce je trochu problém, že si to chce mačkat sám a dělá to moc rychle, takže už kapsičku používám jen na svačiny na ven (což by tak stejně asi dopadlo). U něj byl právě taky problém s odmítáním lžičky (vadily mu tam ty přestávky, než se na lžičku nabrala další porce :-)).
Jinak mi právě připadá, že je to super i pro starší děti. Vejde se tam celá přesnídávka nebo docela dost jogurtu, s membránou se tam dá dát i pití.
Pro mě je právě super, jak se to snadno čistí a že nehrozí, že by se lahvička sama otevřela. Navíc hrdlo je takové hladší než u kapsiček, takže nehrozí poškrábání patra v pusince. Myslím, že se dělá i ve větší velikosti (ale to už bylo asi půl litru a to mi přišlo moc i pro starší).
Snad jsem pomohla, ono jí to časem bude chutnat i ze lžičky, a když ne, bude jíst rukama :-)

9 Caramilla Caramilla | 21. ledna 2017 v 10:10 | Reagovat

[8]: No, právě, že by bylo prima mít pro Jasmínu do školy, dělám jí každý den čerstvý džus a nebo smoothie. Ale je to docela paleta na to to jen tak zkoušet, co bude vyhovovat. Na druhou stranu těch kapsiček na zip jsem koupila už asi 10, takže vyšly jakoby dráž a skončili v tříděném odpadu :-(

10 Terka Terka | 21. ledna 2017 v 15:25 | Reagovat

Já se kvůli tý ceně taky dost rozmýšlela, ale fakt mi to skvěle vyhovuje a zatím působí dost nerozbitně. Teď u to vypadá skoro na reklamu, ale mně to právě připadá mnohem šikovnější než ty kapsičky.

11 Miru Miru | 21. ledna 2017 v 22:11 | Reagovat

Přeji hezký večer, mé první dceři se také moc nechtělo jíst lžičkou a za první půl rok přikrmováni jsme to dopracovaly k tomu, že mi skoro nic nejedla (naštěstí jsem kojila, tak mě to nijak výrazně netrápilo). U druhé dcery jsem před začátkem přikrmování narazila na metodu BLW, kterou jsme od půl roku začaly praktikovat. Po 3 měsících jezení rukama a jsme obě nadšené a Světlance moc chutná. Neznáte-li jukněte na http://www.jidlodotlapky.cz/rubrika/blw/

12 kamishek kamishek | 23. ledna 2017 v 20:16 | Reagovat

Peti, tu Squeasy Gear lahvičku mám a jsem s ní maximálně spokojená, za mě to je dobrý kup :-) Sice mě štve, že když do toho nachystám mrňousovi svačinu, tak ho to musím nechat jíst jen v kuchyni. V obýváku u jídelního stolu máme totiž koberec a on si s tím samozřejmě během jídla rád hraje. A největší zábava je kousnout do toho z boku, což vytvoří gejzír jídla někam bokem na podlahu (kterého si ovšem všimnou jen nebozí rodiče, dítku je to zatím fuk :-D ) Ale počítám, že stejný efekt by měly i ty jednorázové nebo znovu-plnitelné kapsičky, tak je to v tomto ohledu nejspíš prašť jako uhoď.
A čištění se neboj - je to super, opravdu na tom silikonu nic nedrží, vše jde krásně dolů. A protočit to vnitřkem ven a pak zase zpátky jde úplně v pohodě ;-)

13 Petra Petra | 25. ledna 2017 v 21:36 | Reagovat

Přidám poznatek ohledně kapsiček NomNom. Nakoupila jsem 10ks a po pár použití se taky utrhl zip. Takže jsem je reklamovala, stačilo vyfotit přestřižené a poslat fotku, a dostala jsem nových 10ks. Bylo mi sděleno, že jde o špatnou sérii.. Nyní mám z nové várky cca 6 rozbitých, ale zbytek drží a to už je mám rok.. Takže se nebojte uplatnit vaše práva a reklamovat :-)
Jde sice o "pár korun", ale mě to z principu nedalo :-)

14 Caramilla Caramilla | 25. ledna 2017 v 21:41 | Reagovat

[13]: Díky moc, mě by tohle v životě nenapadlo to reklamovat. Předpokládala jsem, že je to zbytečné, že by  mi řekli, že jsem je špatně používala:( Kupovala jsem je, když bylo Kryštofovi asi rok a pak jsem je založila a nevyužívala, tak ony asi nebudou ani v reklamaci a nebo tak jako po 2 letech reklamovat a to mi je trapné, ač ty 2 roky ležely nové a nepoužité:( Ale i tak z 10 6 rozbitých není moc dobré skóre, já už ty kapsičky určitě nekoupím...

15 Caramilla Caramilla | 25. ledna 2017 v 21:42 | Reagovat

[12]: Kami, moc děkuji! To vystříknutí je z té zipové si myslím, že je ještě snazší, protože to asi bude ještě měkčí, Kryštofovi se to stává i teď, když mu tam dám domácí džus, jak je to řídké. Asi do nich teda půjdu:) Resp. do jedné pro Mínu a zkusím to dát Rozi a pak uvidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama