Fotografie

Podzimní přírodou

4. listopadu 2016 v 10:14 | Petra
Dalších pár snímků při toulkách nádhernou podzimní krajinou...

Podzim není moje oblíbené roční období, nemám ráda vlezlou zimu. Ale letos mám své malé fotografické aha, že je na fotografování ze všech období asi nejvděčnější.

Fascinuje mě kontrast suchých šedých rostlin a barevných plodů, listů... Stará uschlá rostlina a čerstvý porost na poli.
Uschlý porost, který je nasvícen měkkým podzimním teplým světlem...

Perlové náhrdelníky...

4. října 2014 v 10:27 | Petra
Jeden ranní podzimní pozdrav z mého makroobjektivu. Když se pozorně zadíváte do kapiček rosy, uvidíte v každé z nich náš dům:)
Vzpomínky na úterní jaro:-)

19. března 2011 v 20:55 | Petra

Vyfotila jsem krásný jarní fotečky, ale než jsem stihla je sem dát, tak je venku chumelenice a vánice:-)

Takhle krásně kvetou teď v Konopišti trávníky. Tedy teď jsou pod vrstvou sněhu:-)

Čerstvě vyklubané vážky

14. srpna 2010 v 12:11 | Petra
vazka_t
Tradiční fotografické téma. Mnozí na jaře vstávají v pět ráno a u jezírek číhají na svou příležitost. S jezírkem na zahradě je to jednodušší. Měla jsem to štěstí, že jsem tyto dvě vážky zastihla zrovna v den, kdy jsem ráno nemusela spěchat do práce a mohla si užít luxusu focení...

S makroobjektivem po zahradě

14. srpna 2010 v 11:38 | Petra
zahrada_t
To by člověk nevěřil kolik krásných momentů a fotek člověk může udělat na zahrádce. Navíc si může vybrat příhodné počasí pro focení:-)

Fotogenický dokáže být plevel i obyčejná moucha...

Pár obrázků z přírodovědné vycházky

14. srpna 2010 v 11:20 | Petra
makro_t
Při pracovním vytížení člověk nemá moc času provětrat objektiv na makro. Jedinou výjimkou se stávají letní terénní exkurze, na kterých může člověk zachytit někdy i velmi vzácné a ojedinělé druhy hmyzu.

Ráda však fotím i obyčejné plevely jako je bodlák atp.

Širokoúhlý objektiv, nováček v mé sbírce

14. srpna 2009 v 20:27 | Petra
Myslela jsem si, že moje sbírka objektivů je vzhedem k mým mzdovým příjmům tak akorát, a budu nějakou dobu šetřit na další "mazlíčky". Dovolená ve Francii a zapůjčení širokoúhlého objektivu Sigma 10-20 mm F 4-5,6 EX DC HSM mne ale natolik okouzlil, že jsem si jej musela pořídit.

Má výbornou kresbu a skoro žádnou aberaci. Navíc jsem při focení měla pocit, že se do něj vejde snad i moje ruka na spoušti:-)

Lišaj paví oko

11. července 2009 v 20:33 | Petra
Dneska jsem náhodou na fasádě našeho domu narazila na monumentálního nočního motýla - Lišaje paví oko.

Tento motýl není vázán na určitý typ stanoviště a patří k našim hojným lišajům. Má rád lužní lesy, okolí řek, parky a zahrady. Samice naklade okolo 350 vajíček na listy i větvičky budoucích živných rostlin housenek - Vrba jíva, topol černý, lípa velkolistá, jabloň, hrušeň a další ovocné dřeviny. Do několika dnů se vylíhnou housenky, které požírají listí. Jejich stadium trvá asi pět týdnů.

Fotovybavení a fotografie

11. července 2009 v 12:05 | Petra
Kromě zahradničení je mou velkou vášní fotografování. Letos v lednu jsem si pořídila vysněnou "pravou" digitální zrcadlovku - Canon EOS 450D. O podobném fotoaparátu jsem toužila celých deset let a čekala, až jeho cena spadne na hranici pro mne finančně únosnou:-) Fotit na kompakty i "falešné zrcadlovky" mne po mládí s klasickým zrcadlem bohužel nebavilo a rozčilovalo.
 
 

Reklama