Inspirace / recenze

Darujte skutečný dárek

3. prosince 2010 v 10:50 | Petra
Dárky k Vánocům patří. Většinu lidí to shánění dárků na poslední chvíli otravuje. A některé otravuje i to, že kupují na poslední chvíli "blbosti" - jen, aby něco už koupili...

"Ekomiminko"

8. listopadu 2010 v 10:55 | Petra
Před pár týdny Jasmínce přišla složenka na popelnici, tak jsem se rozčilovala, proč by mělo miminko platit popelnici, když jeho život je téměř bezodpadový. Respektive něco mámo odpadu máme (ušátka, separační plínky, obal od kapiček, tubu od krému), ale téměř všechen odpad lze kompostovat nebo alespoň recyklovat). Jenže bohužel takových šetrných miminek je zatím pořád málo (i když SNAD přibývají!). Pokud totiž rodiče používají jednorázové plenky, stane se z miminka producent největšího množství odpadu z domácnosti - vyprodukuje totiž 2x tolik odpadu než průměrný občan ČR (za celé plenkovací období je to asi tuna dopadu).

Farmářské trhy už i v Benešově

24. září 2010 v 10:56 | Petra
dyne
Farmářské trhy se vracejí k původním tradicím nakupování nejen zeleniny a ovoce. Zachvátily některá větší města a (zřejmě) pro velký úspěch dorazily i do Benešova.

9. října 2010 tak můžete nakoupit sezónní zeleninu a ovoce od farmářů z okolí.

Zázračná síla lávové země

2. června 2010 v 20:07 | Petra
S pravdou ven! Myju si vlasy i tělo bahnem. Možná to zní nechutně, možná spíš nereálně - jak se dá bahnem umýt hlava? Poprvé, když jsem o lávové zemi četla, představila jsem si hned opálený kotlík, potok a písek. Má to něco do sebe... Jelikož environmentální rozměry používání lávové země a slibované účinky na mastné a jemné vlasy v komentářích některých nadšenkyň mě přesvědčily, objednala jsem si před rokem a půl pokusnou malou pixličku tohoto prášku. Nyní po roce a půl mé nadšení trvá, tak se musím podělit.

Darujte "skutečný dárek"

15. prosince 2009 v 16:52 | Petra
Také Vám připadá absurdní, že se o Vánocích obdarováváme dárky, které nepotřebujeme, často se nám nehodí a třeba ani po Vánocích nevíme, co s nimi? Nebo chcete kromě svých blízkých na Vánoce obradovat ještě své bližní vzdálenější. Sice na poslední chvíli, ale přece, nabízím jednu možnost. Zapojte se do aktivity Člověka v tísni a darujte skutečný dárek těm, kterým může pomoci přežít.

Sympatické na této akci je, že darujete věc, která rodině v rozvojové zemi pomůže získat si na sebe obživu po několik let - možná na vždy. Vybírat můžete z koupě kozy, krávy, šicího stroje, kuřat, tabule do šloky nebo také pumpy na čistou vodu.

Pár ekobio vánočních tipů

14. prosince 2009 v 21:46 | Petra
Ač většina z nás nepojímá Vánoce vysoce konzumně a chápe jejich původní a vlastní smysl, přeci jen se nevyhneme tomu, že je to doba nákupů, jídla a demonstrace blahobytu.
Pro ty z vás, kteří by rádi Vánoce pojali ohleduplněji ke svému životnímu prostředí, mám několik tipů:

Jezte sezónné potraviny

14. prosince 2009 v 21:20 | Petra
Média na nás v posledních týdnech chrlí chřipku, mluví se o epitemiích, pandemiích, sezónní chřipce atd. Jistě každého z nás napadne, že důležitou prevencí je "pěstování naší imunity", a tak mnozí naběhneme do supermarketů, nakoupíme kila pomerančů, mandarinek, banánů a kiwi… a při tom letu nezapomeneme na pár citronů do čaje. Cestou ze supermarketu se stavíme v lékárně pro zaručené vitaminové tabletky. Doma to pak všechno zkonzumujeme a věříme, že tím jsme pro svou imunitu udělali maximum. Ale chyba lávky!

Opravdu přírodní kosmetika?

28. listopadu 2009 v 10:39 | Petra
Přírodní extrakty, výtažky a ingredience, to je věc, bez kterých si dnes na světovém trhu kosmetika "ani neškrtne". Vzdálili jsme se přirozenosti a přírodě - a ono nám to začíná chybět. Kosmetické firmy mají neuvěřitelný nos na to, co zákaznice "oblbne" (Víte například, že celulitidu "vymyslela" jedna - raději nejmenovaná - kosmetická firma, aby na ni mohla začít vyrábět (nefunkční) krémy?). Proto se na nás valí ze všech regálů a katalogů zaručeně přirozené a přírodní kosmetiky. Které jsou ale opravdu přírodní? Které neobsahují ropné produkty (např. parafíny, silikony, parabeny, formaldehydy atp.)? Které nebyly při své výrobě testovány na zvířatech? Jaká loga jsou věrohodná a jaká jen vymyšlené značky? Existuje mnoho značek, ale jen některé jsou věrohodné a hlavně kontrolované.

 
 

Reklama