Recepty pro děti

Zeleninové pyré s listovým salátem (9+)

26. května 2011 v 19:05 | Petra
Oblíbili jsme si biobedýnky z tábora a teď v květnu letí saláty. Od poloviny devátého měsíce přidávám Jasmínce do zeleniny i mixovaný zelený salát. Ať žije malý bezzubý králíček:)

Zeleninu do pyré dávám tu, co mám po ruce. Od poloviny devátého měsíce jsem přidala mnoho dalších druhů. Kedlubnu, květák a mizunu. Výborná byla směs kedlubny, batátů, brokolice a chřestu.
Vařím na páře, tužší zeleniny rozmixuji spolu s listy salátu a zbylé rozmačkám.

Kaše z quinoy (7m+)

12. května 2011 v 21:24 | Petra


Quinoa není sice česká plodina, ale je bezlepková a velmi zdravá, takže pro pestrost jídelníčku:)

Uvařená vypadá jako malí šnečkové:) Je to semeno jihoamerické rostliny merlík čilský. Může se pochlubit vysokým obsahem bílkovin (od 12 do 22 procent) a pyšní se i řadou vitamínů - např. beta-karotenem, vitamínem C, kyselinou listovou, thiaminem nebo riboflavinem. A aby toho nebylo málo, nabízí i nezanedbatelný zdroj minerálů, obsahuje vápník, železo, draslík, zinek nebo hořčík. Díky vláknině je i lehce stravitelná.

Pohanková kaše s ovocem (7m+)

12. května 2011 v 21:13 | Petra
Pohanka je zázračná rostlina, která obsahuje velké množství minerálů, vitaminů a vlákniny. Více si o ní můžete přečíst zde. Obsahuje také rutin (vitamin P), ten je důležitý pro pevnost a pružnost cévních stěn.

Jáhlová kaše s ovocem (7m+)

12. května 2011 v 21:02 | Petra

Jáhly jsou semena prosa, je to bezlepková obilnina, která je vhodná už i pro nejmenší strávníky. Její výhoda je, že se nemusí předem namáčet, je rychle měkká a perfektně se rozmixuje do hladka.

Hodá se do ovocných i zeleninových příkrmů, my dáváme zatím do ovocných.

Boršč (7m+)

12. května 2011 v 20:14 | Petra
Červená řepa je vynikající pro vaření příkrmů pro malé dětičky, začala jsem ji dávat od ukončeného sedmého měsíce. Je výborná, sladká a moc dětem chutná. Hovězí maso jsem začala přidávat cca od poloviny devátého měsíce:)

První příkrm - pyré z dýně hokkaidó (6m+)

12. května 2011 v 20:08 | Petra

Dneska jsme s kamarádkou mluvily o tom, že by bylo dobré dávat na blog také recepty pro naše nejmenší strávníky, chystám se už dlouho, ale problém je v tom, že nestíhám pokrmy fotit, protože je dělám za hladového povzbuzování Jasmínky a nesnesla by, abych je před jejími zraky ještě fotila. Takže zatím bez fotek, ale co byste chtěli, prostě to vypadá všechno jako kaše, jen to má jinou barvu:)
 
 

Reklama