Rodinné fotky atp.

Rozárky první dny

24. července 2016 v 21:39 | Petra
Rozárka už se od pátka zabydluje doma a konečně jsem měla chvilku stahnout fotky i z porodnice.

Tak se s vámi podílím o 3 kg štěstí. Je opravdu nádherná a moc hodná - zatím:) Naše malá panenka. Děti se hádají, kdo ji bude chovat, vozit. Já ji jen přebaluji, kojím a užívám si ji v noci, kdy všichni spí a je jen a jen moje:)

Všem moc děkujeme za milá přání!:)

Prosím všechny o trpělivost se střihy, nyní nejsem schopna pracovat. Ideálně objednávejte nej v případě krajní nutnosti a počítejte s delší dobou dodání. Fler galanterii jsem zavřela pro jistotu úplně.

Zdravime z porodnice

21. července 2016 v 18:44 | Petra
Vsem moc dekujeme za prani. Uz se tesime domu, i kdyz uzivame klidu, doma to bude hukot:)

Rozarka

19. července 2016 v 23:07 | Petra
Rozarka je uz tu a je krasna. Vsem moc diky za podporu.

Pozdrav ze Zvůle

10. června 2016 v 0:17 | Petra
Zdravíme všechny po návratu z naší letošní jediné dovolené, která byla krásná, ale krátká:)

Trávili jsme čas opět na Zvůli, na samotě v lese, v areálu úplně sami. Počasí celkem vyšlo, ač nás chytly 3 dny dost silných přeháněk a bouřek, krupobití, kolem chaty jsme kroupy mohly házet lopatou ještě 2 hodiny po bouřce:)

Ale 2 dny azuro a na koupání, až se mě to v mém stavu vlastně jinde než ve stínu nelíbilo:)

5 malých prasátek ...

23. května 2016 v 20:45 | Petra
Naše děti se všemi bratranci ze strany manžela. Blýská se na lepší časy, protože pokud Pán Bůh dá a vše dobře dopadne, tak by v létě mohly přibýt do party konečně dvě holčičky:)

Jen teda nafotit 5 tvrdohlavých dětí v zapadajícím slunci tak, aby se všechny najednou podívaly na mě, byl nemožný úkol. Dobře, nezakládám ateliér, stal by se ze mě alkoholik a nebo z dětí mrtvolky:)

S barevnými míčky

20. května 2016 v 22:40 | Petra
Zakládáme se ségrou fotoateliér:))) Včera k večeru v zapadajícím sluníčku si Pája začala s dětmi hrát s míčky, ač jsem byla úplně grogy a po náročném pracovním dni mě všechno už bolelo, tak jsem sundala nohy ze židle a vrátila se do auta pro foťák, který už tam ležel jakoby "po práci". Jen jsem cvakala, co se mi odehrávalo před očima. Ségra vymýšlela úžasné zábavy s dětmi, fotogenické scenérie.... "Pomáhal" nám i dědeček, který zahradničil a neustále někde do pozadí odkládal barevné kyblíčky, lopatky, hrábě a rezavé kolečko. Takže jsem běhala a odnášela zase z pozadí pozůstatky jeho zahradničení. Ale nakonec ségra všudypřítomné kolečko přelstila:) Jen tu hadici na zalévání jsem nebyla schopná prostě odtáhnout...

Těhotenské fotky

18. května 2016 v 10:41 | Petra
V jarním kvítí jsme si včera s Rozárkou udělaly památeční těhotenské fotky. Stále ještě přemýšlím o fotkách od profifotografa, abych měla krásnou vzpomínku na tento nádherný čas, který možná už nikdy nebude... Ale zatím jsem to vyřešila "selfie":)


Jarní...

5. května 2016 v 20:21 | Petra
Pár jarních fotek našich dětí.

Víla a motorista:)


Zoo

28. dubna 2016 v 21:09 | Petra
Dnešní výlet do Prahy Arrivou. Pár fotek z mobilu. Viděli jsme všechna populární mláďátka, úžasný zážitek. Slůňátko, 5denní gorilí miminko, hroší mláďátko a maličké 3týdenn surikaty, ta nás bavily nejvíc. Kvůli cestování se 2 dětmi MHD jsem měla jen mobil, tak jem výcvaky nejhezčích zvířátek ZOO - Jasmínky a Kryštůfka:)


Velikonoční radovánky

29. března 2016 v 13:46 | Petra
Velikonoční svátky jsme si moc užili, v neděli a v pondělí bylo opravdu krásně, tak jsme strávily většinu času venku.
Tatínek Kryštůfkovi upletl pomlázku z kroucené okrasné vrby, unikátní počin:)
V pondělí hledaly děti sladkosti, které jim velikonoční zajíček schopval po zahradě a po té jsme vyrazili na Velký Blaník. Kryštof zvládl výstup nahoru hezky po dvou, cestou dolů ho pak ke konci tatínek chvilku vzal na koně, ale jinak jsme na něj hrdí, jak to pěkně ušel. A ještě mu zbylo mnoho energie na dovádění ve Vlašimské ParaZOO, kde se honil s vydrami.

Jarní věnec z plat od vajíček

26. března 2016 v 20:48 | Petra
Nechala jsem se inspirovat tímto návodem a dnes jsme s Jasmínkou vytvořily věnec z platíček od vajec. Nakonec jsme prací strávily s Jasmínkou skoro 3 hodiny:-)

Ještě podobný návod je zde.Kryštůfek sfoukl dvě svíčky

21. března 2016 v 12:00 | Petra
Kryštůfkovi budou zítra dva roky, včera měl rodinnou oslavičku.

Nějak rychle ten čas letí...

Oslavu nám zpestřila Mína horečkou, ale dneska jsem naznala, že to bylo furt dobré, dneska ráno přidala i zvracení, to by bylo horší:-)

Ale Kryštůfek si to užil na maximu, dortu snědl dva kusy a s hračkama si hrál dlouho do večera a nechtěl je opustit před spaním... Výjimečně nemuseli uklízet večer pokojíček, protože ta dráha na nový elektrický samojezdící vláček z Lidlu nám dala se ségrou tak intelektuálně zabrat, že ji asi nebudu mít to srdce zbourat nikdy:)

Dnešní procházka

6. února 2016 v 18:39 | Petra
Dnešní odpoledne jsme, stejně jako většina obyvetek Benešova a okolí, strávili na Konopišti. Nakonec jsme zakotvili na dětském konopišťském hřišti, kde se děti vyblbly...
Přežraná zebra...

3. února 2016 v 13:33 | Petra
Stalo se, stalo, že se nám doma přežrala jedna zebra:) Šaty nejsou moje, břicho ano:) Dá-li Pán Bůh, klokan přiskáče v půli prázdnin.

Aneb snažila jsem se v praze sehnat hezké těhotenské rifle, ale když jsem zjistila, že kus hadru, co je materiál jak leginy, stojí 800 - 1500 Kč a nemá to ani funkční kapsy, tak jsem vzala šaty (nechápu, proč - proužky nenosím, nemám ráda čenrou a bílou a už vůbec ne jejich kombinaci, která se tlačí do módy poslední módní trendy), navíc v nich vypadám fakt dost divně, ale prostě mě přišly hodně hustý a musela jsem je mít:)

Rifle si ušiju...

Sněhulák s dudlíkem

6. ledna 2016 v 17:25 | Petra
Z tajícího rozbředlého sněhu jsme ještě v podvečer museli udělat sněhuláka, protože nám je víc než jasné, že toto mohl být taky jediný sníh, co jsme letos na zahradě měli... :-(


Sníh:)

5. ledna 2016 v 17:28 | Petra
Děti jsou nadšené, konečně se dočkaly. Sice jen pár cm, ale užíváme plnými doušky, určitě stejně jako vy:)

Nás první sněhová nadílka přepadla paradoxně včera v Praze, čemuž jsem se smála, pak jsem při bruslení po malých dlažebních kostkách na chodnících nadávala, ale při příchodu na Karlův most, jsem naopak naprosto užasla. Takto krásnou jsem matičku Prahu ještě nikdy neviděla. Poprosila jsem ségru Páju, aby mě to vyfotila na mobil, abych měla památku... Trocha pražského zasnění i vám...

Silvestr v Jizerkách

2. ledna 2016 v 19:26 | Petra
Vrátili jsme se z Jizerských hor, kde jsme zažili rekord letošní zimy - 1 cm sněhu:)

Přejem všem pohodový rok 2016 plný Božího požehnání a zdraví. Žádné katastrofy a špatné zprávy. A hodně radosti ze šití!Vánoce 2015

28. prosince 2015 v 12:31 | Petra
Po pár dnech jsme konečně doma a užíváme vánočního klidu, pohádek a her. Vkládáme pár fotek ze svátečních dní...
Hezké svátky

24. prosince 2015 v 10:49 | Petra

Motýl na bruslích

14. prosince 2015 v 19:33 | Petra
Jasmínky závěrečná hodina ve školce bruslení. Sama si vymyslela, že chce jít za motýlka, máme motýlkové období...


Jasmínka přeje hezký advent

10. prosince 2015 v 16:43 | Petra
Před chvílí přinesla Jasmínka ze školky, nápad mě nadchl, tak dávám dál pro ty, co neznají. Vykrájená kůra z pomeranče nalepená na sklenici od přesnídávky.
Procházka v Konopišti

6. prosince 2015 v 18:11 | Petra
Dnešní procházka prosluněným Konopištěm.

Včerejší návštěva

6. prosince 2015 v 17:58 | Petra
Babičku včera navštívili čerti, tak jsme ji byli zachránit:)
Čerti byli hodní, protože i naše děti jsou vcelku hodné:)

Výlet na Hlásku

3. října 2015 v 0:16 | Petra
Nedělní výlet na Hlásku. Foteky mi před chvílí přistály ve schránce od mámy a nemohu se nepodělit:)))


Rhodos

16. září 2015 v 12:01 | Petra
V neděli jsme se vrátili z dovolené na Rhodosu. Pobývali jsme v letovisku Kolymbia v hotelu Kolymbia Sun. V hotelu i místě jsme byli moc spokojení - recenze hotelu.

Na rhodském výběžku jsou 3 různé pláže a každá je trochu jiná, nejvíce jsme chodili na maličkou plážičku, kde nebyly vlny a byl tam písek až do moře, pro děti ideál.

Navštívili jsme hlavní město - hromadnou dopravou - na více jsme neměli s dětmi sil, bylo celkem dost horko. Příště bych jela spíše na konci září, což kvůli práci manžela ale nešlo.

Svatba Marka

30. srpna 2015 v 23:45 | Petra
V sobotu jsme oženili mého mladšího bratra Marka. Svatba byla krásná a obřad ekumenický. Vkládám pár svých fotek.
Omlouvám se tímto všem, kteří si psali minulých 14 dní o střihy, do neděle jsme byli na sborovém táboře a v týdnu jsme chystali svatbu, navíc měl brácha ještě i promoci, takže jsem vyřizovala jen nejnutnější, v týdnu vše potřebné vyřídám.

Dnešní oslava

19. června 2015 v 22:18 | Petra
Vypadá to jako první narozeniny Kryštůfka, ale jsou to 34. narozeniny maminky:)

Článek vkládám proto, že jsem zkoušela na podnět jedné zdejší čtenářky tento RAW dortík. Je výtečný, výborný, dokonalý. Sice maličký, ale sytý, stačí maličký kousek, vychutnáte si každé sousto.

Kryštof v TOP výběru

1. června 2015 v 7:56 | Petra


Dnes dopoledne na titulní stránce Fleru, maminka má obrovskou radost, protože dostat se do TOPvýběru se jí nepovedlo od doby, co byla Jasmínka zhruba takto stará:)

Velikonoční pozdrav

6. dubna 2015 v 17:34 | Petra
Posíláme velikonoční pozdravu od nás z Benešova. Sněžilo, ale sníh neleží, takže to vypadá i jarně:) Na procházce nás ale chytla taková chumelenice, že jsme vzali nohy na ramena a pádili do tepla.

Letos poprvé hledal dobrůtky po zahradě i Kryštůfek. Berušky, co našel, strčil to pusy a když mu přišlo, že to nijak nechutná, hodil je zpátky do záhonu:)

Kryštůfek oslavil první narozeniny

26. března 2015 v 19:51 | Petra
V neděli byl Kryštůfkův velký den, oslavil narozeniny s jednou svíčkou na dortu.

Protože byla neděle a v kostele zrovna bylo výroční sborové shromáždění, na které minulý rok manžel přišel rovnou z porodnice, tak jsem udělala v rámci občerstvení Kryštůfkovi ještě jeden dort. Měl velkou oslavu a dort vyšel přesně akorát na všechny:)

 
 

Reklama