Rodinné fotky atp.

Naše první Oscha:-)

17. června 2014 v 17:56 | Petra
Dnes nám do našeho šátkového komínku přibyl první len a první šátek značky Oscha, která dělá šátky neotřelého moderního designu, který mě chytil za srdce:-)

Šátek Braid Brighid je nádherné zelené smaragdové barvy mírně do tyrkysova. Prostě moje barva:-) Velikost je to 7, chtěla jsem krátit, ale teď mi to přijde škoda, co kdyby manžel někdy náhodou chtěl nosit:-D

Svatba Lenky

12. června 2014 v 0:54 | Petra
V sobotu se vdala moje nejlepší kamarádka Lenka. Těšila jsem se na focení na svatbě jak malé dítě, s sebou 4 objektivy, ale nakonec jsem měla Kryštůfka prakticky celý den v šátku a focení moc dobře nešlo. Já u focení dělám psí kusy, abych dosáhla dobrý úhel pohledu atp. a to bohužel se šátkem moc nešlo... ale i tak pár zajímavých úlovků mám, pár zajímavých portrétů a momentek...

Šátek Natibaby Lumine

11. června 2014 v 19:03 | Petra
V pondělí přišel náš nový Natibaby Lumine, objednaný z Německa, protože jsem ho měla půjčený a tak jsem se zamilovala, že jsem ho prostě musela mít:)

Nádherná kombinace fialové a zelené, 30% hedvábí, úžasný v těhle vedrech, krásně chladí a člověk se v něm nepotí, a navíc je úžasně nosný, měkký, nemuchlá se. Prostě naše nová láska:)

Pozdrav z víkendu

11. května 2014 v 19:12 | Petra
Prodloužený víkend jsme si užili, zejména Jasmínka, která se stihla vidět se čtyřmi bratranci:-)

Přikládám fotky Kryštůfka v šátku, které jsme pořídili před chvilkou, myslím, že docela hezké promofotky k mikině, ač to nebyl plán, mě se prostě jen líbí, jak máme v šátku hlavičky u sebe a chtěla jsem si na to uchovat památku ve fotkách. Portrétní objektiv mě opět mile překvapil, a to už vím, že je to můj poklad:-)

Křest aneb druhé narození Kryštofa

8. května 2014 v 0:00 | Petra
V neděli jsme se mohli radovat z nového narození našeho syna Kryštofa. Součástí bohoslužeb byl i můj program pro maličké děti, aby pochopily, co se bude ve křtu odehrávat.

Přikládám svou přípravu na katechetickou chvilku pro ty, koho by to zajímalo (pochopíte, co se odehrává na fotkách:) a také pro ty, co by to třeba někdy chtěli použít. Zpracováno podle materiálu Dnes budu tvým hostem.

Ze sobotního výletu

29. dubna 2014 v 14:37 | Petra
Vkládám jednu fotku, kterak maminku bolela záda a Jasmínku nožičky, tak to bylo všechno na tatínkovi:-) Výcvak jen z průměrného mobilu, zádíčka bolela a můj foťák není jen tak lehké nic, tak jsem jej nechala doma...

Jasmínka, Šimon, Matouš a Kryštof

28. dubna 2014 v 15:44 | Petra
O víkendu u nás byl můj brácha s dětmi, a tak jsme pořídili pár vtipných fotek všech čtyřech dětí.
První čtení, v šátku a Jasmínky jarní

8. dubna 2014 v 10:39 | Petra
Jasmínka Kryštůfkovi sama od sebe začala číst knížky a učit ho "paci, paci" a "vařila myšička":-)

Včerejší "promofoto" Kryštůfka v šátku Donau a Jasmínka v zeleni a její oblíbená činnost trhání trojlístků.Rodinné fotky

5. dubna 2014 v 18:02 | Petra
Pár rodinných fotek na památku:-)


Jasmínka a Kryštůfek

3. dubna 2014 v 20:37 | Petra
Po náročných dvou dnech usedám konečně na chvilku v klidu k PC a posílám do éteru fotky Jasmínky s Kryštůfkem, které jsme fotily dnes dopoledne. Chtěla jsem si původně vyfotit jen Kryštofa, hezky koukal, ale Jasmínka nedopustila, musela se fotit s ním:-) A je to dobře, je to úžasná sestřička, velká pomocnice:-)V šátku Donau

30. března 2014 v 20:43 | Petra
Kryštůfek je šátkové dítě, tak jsem ráda, že výbavu využiju:-)

Nejoblíbenější je krásný smaragdový Donau.Kryštof

26. března 2014 v 22:08 | Petra
V sobotu 22. března ve 22:18 se narodil náš syn Kryštof. Aby jako ochránce své starší sestry měl dost sil, narodil se s váhou 4,442 kg, obvod hlavičky 36 cm:-) Takže mu není vůbec žádná čepička:-) Díky přátelskému prostředí v Příbramské porodnici a mé úžasné porodní asistentce Janě se narodil krásně přirozeně a v podstatě bez poranění. Vše nám vyšlo přesně tak, jak jsem si to přála, porodní tričko na rozepínání je geniální nápad, porodní asistentka říkala, že bych si ho měla patentovat:-)

Kryštůfek je hodné miminko a Jasmínka je úžasná sestřička.
Portréty

1. února 2014 v 18:01 | Petra
Za lednový pracovní zápřach a přeplatek rodičovské za leden jsem si udělala radost novým portrétním objektivem Canon EF 85 mm f/1.8 USM.
Včera přišel, dnes jsme ho vzali na procházku do Konopiště. Opravdu láska na první výcvak (to jsou ty listy:)


Krásně měkká kresba a nádherný bokeh. Ostří od 1m od objektivu, ale když mě takto manžel fotil, tak jsem měla z brýlí ostrou jen spojnici na nose mezi skly, ostatní bylo mázlé, to vše dělá clona 1,8:-)

Konečně sněhulák!

22. ledna 2014 v 17:23 | Petra
Tak se konečně Jasmínka dočkala a z poprašku na zahradě stvořila babička, Honzík a Jasmínka velkého krásného sněhuláka. Sama nechápu, kde ten sníh na to vzali:-D

Outfit v hnědém

10. ledna 2014 v 0:58 | Petra
Dnešní pozdrav a imitace zimy:)

Vesta a mikina Pomp de Lux, kalhoty Zara, čepice Caramilla:)Nedělní pozdrav v modrém

5. ledna 2014 v 15:02 | Petra
Prostě jen tak...

Jasmínky dnešní nedělní outfit:)

Nadílka u druhé babičky

27. prosince 2013 v 0:35 | Petra
Dnešní nadílka u druhé babičky v Benešově a dovádka s dalšími třemi bratrancemi.
Hitem večera byla létací ryba, hlavně pro naše tatínky:)

Štědrý den

26. prosince 2013 v 12:25 | Petra
Štědrý den se Šimonem si Jasmínka užila. Hitem letošních Vánoc byly autíčka, dostali jich se Šimonem dohromady asi padesát a přesto se o ně rvali... U každého dárku byla otázka "Je tam auto?" a když nebylo, tak šup za hlavu:-D Tolerovány byly jen mašinky, garáž a koberec se silnicema.

Jasmínka si vybrala ke stromečku šaty s tmavomodrým podkladem od Desigualu, co jsme koupily ve slevě po minulé zimě. Tmavě modrá nebyla moje oblíbaná barva, ale Jasmínce opravdu moc sluší...

Vánoční andílek

23. prosince 2013 v 11:13 | Petra
Přejeme všem požehnané Vánoce, poklidné očekávání narození Spasitele a rozzářené dětské oči, které jsou pro nás rodiče tím nejkrásnějším dárkem Štědrého dne.

Přikládáme fotky našeho zlatého andílka s vážným výrazem a rašícími růžky:) Fotky jsou ze včerejší vánoční hry v Benešovském sboru ČCE. Svou komparzní roli brala Jasmínka až tragicky vážně...

Vánoční pečení

22. prosince 2013 v 0:33 | Petra
Důkaz, že se fakt neflákáme:-)

Jasmínku letos cukroví hrozně moc baví, tak si to užíváme. Dneškem máme snad konečně napečeno:-) Vánočka byla tak dobrá, že jsem ji vyndala v 8 večer z trouby a už jí skoro půlka chybí:)

Novému foťáku jsem pořídila nový objektiv a jsem z něj nadšená, fakt paráda, hlavně lze fotit i ve špatných světelných podmínkách bez blesku, což je luxus:-) EOS 70D se stal mým miláčkem, už bych ho nedala. Jen musím ještě našetřit na dobrý objektiv na video.

Vytáhly jsme péřový kabátek

17. listopadu 2013 v 23:41 | Petra
V pátek jsem se konečně dočkala a vytáhla zimní tmavě modrý péřový benettonový kabátek. Tak jsem se na něj těšila a doufám, že ho nebudeme ale nosit do května jako letošní jaro...

Zelená vestička

19. září 2013 v 20:46 | Petra
Léto se střemhlav vrhlo do podzima, a tak se už musíme zateplit, opravdu začala být zima. Jasmínka si vyprosila tuhle šíleně zelenou vestičku, dneska jsme ji musely alespoň mezi kapkami deště vyzkoušet a nafotit.

Na Mimibazaru jsme u jedné naší oblíbené prodejkyně objevily botičky značky See kai run, jsou opravdu krásné, máme z druhé ruky a jsou jako nové. Úžasné kozačky, které jdou snad ke všemu.
Oslava narozenin

31. srpna 2013 v 23:12 | Petra
Letošní oslavě nepřálo počasí, pršelo, a tak jsme musely být uvnitř. I tak si ale oslavu Jasmínka moc užila, ze všech dárků byla nadšená. Oslava byla veliká, babičky, dědeček, tetičky, strýčci, tři bratranci a samozřejmě taky rodiče:-)

Největší přání Jasmínky bylo dostat plyšovou želvu "jako má Pája". Nemohla se jí dočkat a stále se ptala, kdy už bude mít narozeniny. Když jsem jí četla SMS s přání k narozeninám, tak jsem vždy řekla: "Dědeček ti přeje vše nejlepší k narozeninám!" a odpověď byla: "A dá mi želvu?":-)

Pozdrav z tábora

24. srpna 2013 v 20:54 | Petra
Tábor jsme si letos užily dobře. Bylo krásné počasí a milá atmosféra. Jasmínka oslavila své narozeniny, s holčičkama na písku upekla úžasný dort s nápisem "Mína".
Jasmínce se líbily i písničky a hraní na tamburínku.Výlet do ZOO a plavba parníkem

18. července 2013 v 16:21 | Petra
V úterý jsme podnikli tradiční letní výlet do ZOO v Praze spolu se strejdou Hrudkou a tetou Markétou. Lidí, co chtěli podpořit po záplavách obnovu zahrady, bylo ten den 5 tisíc a museli se vejít jen na horní polovinu zahrady, takže dost těsno, navíc vedro. Ale zážitky nezapomenutelné, dovádějící slůňátka, pózující žirafí modelka atp.

Zpět jsme podnikli cestu po Vltavě parníkem, opravdu překrásné výhledy.

Černá Hora

16. července 2013 v 1:36 | Petra
Dovolená v teplých krajích byla dokonalá a nezapomenutelná. I cesta proběhla bez nehod, a tak jsme v pořádku doma. Díky Bohu!

Bylo tam opravdu krásně. Pokud byste někdo chtěl podobnou dovolenou, mám tip na úžasný penzion s moc milým majitelem na břehu moře v Igalu. Dlouho jsme zvažovali místo pobytu, nakonec se zvolilo Igalo a byl to super tip. V celém zálivu boky Kotorské totiž pravidelně vždy odpoledne přijdou bouřky a prší, Igalo zůstávalo jako téměř jediná část zálivu vždy s jasnou oblohou nebo bez deště. Ještě lépe na tom byla pláž přes kopec v Chorvatku, kam to bylo 15 minut autem (z toho 10 minut na černohorské hranici:-P).

První "kolo"

5. června 2013 v 18:24 | Petra
Jasmínka dostala od tatínka předčsný dárek k narozeninám, aby jej mohla využít už v létě. První kolo, nejlepší na něm je samzřejmě zvonek a košík na vožení plyšáků a miminek.

Včera bylo končeně chvilku bez deště, tak jsme mohly vyzkouše i venku a ne jen doma mezi skříněma.

Jarní úklid a zahradničení

16. dubna 2013 v 12:00 | Petra
Fotky Jasmínky jarnoho outfotu a také něco trochu z pracovní činnosti. Jasmínka chce se vším nadšeně pomáhat, takže myje okna, dělá pizzu a pomáhá na zahrádce. Nejoblíbenější kamarádky jsou žížaly. Stará se o ně jako o miminka, jen nevím, zda to žížalám přijde taky tak příjemné a radostné:-D

Velikonoční nadílka

1. dubna 2013 v 13:04 | Petra
Kromě sněhové nadílky nám dnes na zahrádce nechal sladkou nadílku i velikonoční zajíček.

Největší úspěch měla velká beruna:-)

První jarní outfit "Žužupank"

8. března 2013 v 18:13 | Petra
Kdo mě zná, ví, že jsem ujetá na boty. Kdo zná Jasmínu, ví, že je po mamince:-D

Nevím, čím to je, že holčičky, ač se jim růžová zakazuje, přikazuje a nebo to necháváme volnému průběhu (můj přístup, máme úplně všechny barvy ve stejném zastoupení od černé po růžovou, vyjma oranžové, která Jasmíně nesluší), tak holčičky prostě růžovou milují. Nepsal o tom někdy někdo nějakou studii?:-D Jasmína vyrůstá mezi bratrancema a chce všechno s Burákem, Bleskem, Spidermanem, Tomášem ... ale pak chce všechno růžové... na sjezdovce růžové lyže, v hudebninách chtěla tento týden koupit růžovou kytaru a když jsem jí ukázala na mimibazaru tyto boty, tak jásala radostí a chtěla je prostě koupit... no, to jsem neodolala. Miluje lakovky a miluje růžovou, já miluju Pablosky, tak nekupte to své milované jediné holčičce, že:-D
 
 

Reklama