Rodinné fotky atp.

Troje krásné rifle po Jasmínce:)

7. března 2013 v 21:24 | Petra
Dáváme avizo, že Jasmínka ze svého šatníku pouští do světa troje krásné rifle, třeba se někomu budou hodit, Jasmíně jsou buď malé nebo velké:/ Info na Mimibazaru.

Pozdrav z Tanvaldu

3. března 2013 v 18:14 | Petra
Zdravíme po týdenní dovolené v Tanvaldu. Už jsme v Benešově a vkládám pár fotek pro pobavení.
Počasí bylo víceméně děsné, tálo, mlha, vítr, břečka, led... ale včera nám to všechno vynahradilo, tak jsme mu to odpustili:-)

Bydleli jsme tentokrát na chatě v Tanvaldu, která patří mému bratrovi (tátovi Šimona:-), tímto chatu všem na ubytování doporučujeme. Bylo to tam príma. Je to v centru města a přesto ve stráni hned v lese. Blízko na nákup, na vlak, na autobus, překrásný výhled, můžete pít kávu a koukat na kopečky. Skoro škoda chodit ven:-) V Tanvaldu je i maličká sjezdovka pro prťousky. Na výlety se dá jezdit autem, vlakem. V místě je výborné řeznictví a pekařství a dají se koupit i mléčné výrobky z místní farmy.

Jasmínky první křížaly

9. ledna 2013 v 18:08 | Petra
Babička dostala od Ježíška vysněnou sušičku na ovoce a my jsme jí ji stihli zabavit dřív, než ji použila:) Dědečka jsme obrali naoplátku o jablka. A včera jsme krájely. Jasmínka - teda pardon - prý miminko - krájeli o stošest. Křížaly, které opravdu krájela Jasmínka, jsem si musela na památku vyfotit, jsou roztomilé, takové mini, měla jsem přidat pravídko:)

Už jsou sežrané:D

Vichr z hor...

4. ledna 2013 v 13:07 | Petra
Světe div se, v Dolní Černé Studnici fakt byl sníh. No sníh... Spíš taková ledová krustička a silnice a cesty totální ledovka.

Na sáňkování po zahradě ale super, vyblbli jsme se a Jasmí se to celkem i líbilo, i když ji to moc dlouho nebavilo...

Nová láska - Pomp de Lux

4. ledna 2013 v 11:34 | Petra
Občas se to prý někomu stane, že tak na rok dva propadne dánské značce Pomp de Lux. Mě se to stalo taky... První šatičky jsem kupovala na mimibazaru na zkoušku z druhé ruky, na fotce i z katalogu se mi moc ani nelíbily, říkala jsem si "takovej nevýraznej hadr". Jenže oblečené byly luxusní. Tak jsem jim hned pořídila kamarády. Už máme balonové manžestrové široké kalhoty. V prosinci vyhlásili slevy 50% na veškerý sortiment, tak jsem neodolala a pořídila ještě dvě trička, tuničku a punčošky.

Dvacátého šestého

28. prosince 2012 v 12:58 | Petra
Na Štěpána jsme měli druhého Ježíška u druhé babičky. Jasmínka dostala kufřík se sponečkama a všechny si je musela hned vyzkoušet, letěla k zrcadlu a koukala se, jak jí sluší a pak po mě vyžadovala, ať ji s každou vyfotím. Ona, která má focení plné zuby:D

Děti si hrály s dárkama, které nedostaly. Klasika. Jasmínka si nejvíc oblíbila Honzíkovu tarantuli - a my víme proč - dokonale jí ladila k outfitu. Matěj se zase jen těžko loučil s Jasmínky kabelkou:)

Štědrý den

26. prosince 2012 v 0:47 | Petra
Letošní Štědrý, tak trochu jarní, den se opravu vydařil. V Ondřejově se nás sešlo dvanáct, což byl v naší rodině u stolu zatím rekord, a i když je to krásné symbolické číslo, tak věřím, že jej překonáme:D

Zpívání a chrastění mělo grády a my jsme si moc užili legrace s dvěma malýma diblíkama.

Bylo to radostné, ale náročné pro všechny strany:)

Zvěstování Marii

26. prosince 2012 v 0:01 | Petra
Vánoční příběh pokračoval na čtvrtou adventní neděli zvěstováním Marii o narození dítěte, které bude Božím Synem.

Jasmínka považovala sice andílka za motýlka běláska ...

Tentokrát se náš chrastící zpívací tým rozrostl... a to ještě nebyli všichni!:)

Přejeme všem pokojné svátky

23. prosince 2012 v 1:37 | Petra
Všem přejeme klidné svátky a radost z narození Spasitele.

My už máme napečeno, vygruntováno, dárky zabalený a od zítra už jen slavíme narození Spasitele. Vás čekají dva příspěvky o půlnoci na 25. prosince.

Po svátcích se můžete těšit na fotky čertího kostýmu pro Jasmínku a měly by být i nějaké drobné fotonávody.

Odpovědi na dotazy a objednávky na galanterii vyřídím po 26. prosinci:)

První autorské dílo Jasmínky

20. prosince 2012 v 19:33 | Petra
První autorská sukně podle vlastního návrhu a střihu Jasmínky:D

A asi po mamince je z ní milovnice Amy Butler. Tenhle odstřižek si vybrala a sama nadšeně přišla a omotávala kolem miminka a říkala "Maminko, miminko sukni, podívej, Mína ušije". Tak jsme spolu šily. Maminka šlapala na pedál, na to má Jasmínka moc krátké nožičky. Jasmínka mačkala knoflíky zpětného šití a odstřihu a sama odstřihávala všehny nitky:) Opici si vymyslela jako nášivku taky, protože ji z etiket má nejradši.

Pak jsme slavnostně miminku sukni oblékli a Jasmí prohlásila "nesluší, sundat" a od té doby sukně leží v koutě:)

O třech králích, kteří uviděli hvězdu

18. prosince 2012 v 14:13 | Petra
V neděli jsme pokračovali s vyprávěním. Tentokrát jsme se odebrali do pouště mezi duny písku a pověděli si o třech vzácných pánech, kteří na nebi uviděli hvězdu. Hvězda je pozvala na cestu za nově narozeným králem. A tak se vydali na cestu.

Neleznou jej?:)

Vzali s sebou vzácné poklady. Zlato, drahé kameny a vonné masti.

I my jsme si skládali své poklady, které bychom chtěli přinést nově narozenému králi...


Letošní první Jasmínky sněhulák

10. prosince 2012 v 20:28 | Petra
Dnešní sněhová a perfektně lepivá nadílka se nedala nevyužít. Tak jsme s Jasmínkou postavily velikého sněhuláka, který na nás mává do okna.

Místo nosu biomrkvička:)

Povídání o pastýřích, kteří uviděli hvězdu...

10. prosince 2012 v 0:02 | Petra
Povídání o hvězdičce, která vyšla na temném nebi dnes pokračovalo. Na temné obloze jsme si rozsvítili každý svou hvězdičku a vyprávěli si, jak pastýři uviděli velkou hvězdu a zaslechli volání, že mají hledat miminko.

Pastýři na sobě mají MIKROSOFTSHELLOVÉ bundičky.

Fotky vloženy:)

Přejeme všem klidný advent

7. prosince 2012 v 17:28 | Petra
Trochu opožděně (zadrhla jsem se u stříhání látek z Německa:) přejeme všem klidný advent.

Myslíme na všechny, kteří mají nějaké starosti, nechť jim do tmy zasvítí paprsek naděje.

Jasmínka a Šimon

25. listopadu 2012 v 14:45 | Petra
Dvě sladké krásné roztomilé dětičky:)


Podzimní variace a outfity ...

21. října 2012 v 16:52 | Petra
Chladné počasí udeřilo plnou vervou a tak jsme nafotily sem tam naší kolekci, co jsme nalovily různě na MMB na podzim / zimu.

Plus pár fotek z podzimních dní venku i doma...


Malinový kompletek se sukýnkou tutu

16. září 2012 v 14:12 | Petra
Přejeme všem krásnou babě-letní neděli. Posíláme fotku Jasmínky v malinovém kompletku, opět made in mimibazar:)

Sáčko je ze Zary, tutu sukýnka (taková decentnější, moc neodstává nad hlavu:) od Reserved, lakovky (totání hitovky u Míny) Pablosky - dnes krásně v sluníčku házely lesky, a šátek je batikovaná gáza, dárek od mé švagrové Markéty. Hledala jsem dlouho šáteček pro Mínu na podzim na krk a vše je hrozně předražené a vzory babské, ve svém šatníku jsem objevila tento skvost, jak ke kabátku dělanej:) Ještě bych potřebovala hnědo-smaragdovej... to asi budu muset barvit sama nebo co:D

Kočárek s náma dneska do kostela prostě musel...

Šimonek oslavil své první narozeniny

13. září 2012 v 16:40 | Petra
Šimonek oslavil 11. září svoje první narozeniny. Oslava se povedla, autíčko z marcipánu prý bylo výborné. A jistě si všimnete, že na sobě měl tričko od tetičky:)))

Na fotce s pradědečkem.

Je z něj šikovnej a krásnej chlapeček, utekl dokonce i roku, takže vývoj po všech stránkách perfektní, což jsme všichni samozřejmě rádi... radši nevzpomínat, co všechno se dělo přesně před rokem...

Podzimní outfit petrol

13. září 2012 v 16:20 | Petra
Se slzama v očích jsem včera uklidila na půdu letní šatičky, kterých jsme měly hafo, hafo, hafo... Ale zase se raduju z chladného počasí, protože můžu se skříní vytáhnout podzimní skvosty ...

Dnešní kompletek vznikl úplně náhodou, když na mě vypadly punčošky Gatta - mmch. doporučuju, jsou sice s příměsí polyesteru asi i celkem dost, ale jsou silnější, kvalitní a moc nežmolkujou a drží tvar, on ten polyester má prostě asi svoje výhody:)

Oslava Jasmínky druhých narozenin a totálně přeCaramellizovaný dort

26. srpna 2012 v 23:08 | Petra
Dnes jsme oslavili s celou rodinou Jasmínky druhé narozeniny. Byla to krásná zahradní párty, ideální počasí babího léta, přesně takový krásný den, jako když jsem jela do porodnice a rodila Jasmínku:) Dobrá nálada, dobré pití a jídlo a monumentální dort...

Ano, je totálně přeCaramellizovaný, vím... Jasmínka byla nadšená, hádala zvířátka a pak loudila, aby jí všichni ze svého dortu dali tu berušku, tu šneka, ovšem nejvštší úspěch měla muchomůrka:D

Dovolená v Dolní Černé Studnici

13. srpna 2012 v 23:55 | Petra
Posíláme rychlý pozdrav z dovolené v Jizerských horách. Počasí nám letos opravdu přálo, a tak bylo skoro celý týden sluníčko, akorát teplo a čerstvý vánek:) Ideální na výlety a na hrátky v lese.

Jasmí si užila Šimonka a snad si i Šimonek užil Jasmínku:)

Pozdrav z dovolené v Jižních Čechách

29. července 2012 v 23:11 | Petra
Stejně jako loňské léto jsme strávily krásný a pohodový týden na chatě ve Starém Sedle v Jižních Čechách.

Všechno bylo podobné jako loni, jen Jasmínka nám nějak vyrostla...

Užili jsme si houbaření, koupání, nakupování, výletů i mlsání, a taky hodně legrace:)

ParaZOO ve Vlašimi

11. července 2012 v 22:14 | Petra
Dnes jsme byly s Jasmínkou na výletě v ParaZOO Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim. Je to předělaný bývalá Záchranná stanice pro zraněné živočichy na expozici handicapovaných živočichů, kteří volně žijí v české přírodě. Opravdu moc hezky jsme to předělali:D

Pozdrav z USA 3

7. července 2012 v 11:21 | Petra
Celodenní výlet v Yosemitech - vrchol 3630 m.n.m.

Jasmínka v pralese

29. června 2012 v 11:33 | Petra
Aby to Jasmínce nebylo líto, vzali jsme ji včera do pralesa:D Aneb nový tropický pavilon z pražské ZOO. Nebyla jsem tam 18 let a opravdu se dost změnilo:)

Pozdrav z USA 2

29. června 2012 v 11:19 | Petra
Výletníci pozdravují z USA, kde probíhá prý všechno v pořádku, Šimona všechno cestování děsně baví a je hrozně hodný.

Reklama na můj klobouček:D

Modelka Pája vylezla na kaktusový strom a prý je celá popíchaná, tak asi budeme muset na Fler fotit nějakou dobu jen burky:D


Pozdrav z USA

26. června 2012 v 12:30 | Petra
Šimon a Pája zdraví z USA:) Když necestuje Caramilla, tak alespoň její klobouk:D

Tyrkysový outfit

21. května 2012 v 9:58 | Petra
Asi jako každá praštěná matka, tak máme svá období. Tyrkysovou jsem vždycky považovala za "tuctovou a profláklou barvu" a vyhýbala jsem se jí celkem programově. Takže jsme měly období zelené, petrol, červené, fialové, růžové... ale tyrkys ne ne ne. Jenže, co naplat, ta barva je prostě krásná, slušivá a plná osvěžení. Jasmínce sluší opravdu hodně. Takže letošní jaro a léto ladíme do tyrkysova. Miluju takovou tu světlejší tyrkysovou do zelenkava.

Jasmíny obuvní park jaro / léto

14. května 2012 v 18:30 | Petra
Dnes přišly dlouho očekávané tyrkysové boty ze Zary, jsou opravdu nádherné, nádherné, nádherné! Jen Jasmínce ještě trochu velké, tak je asi bude ztrácet:) Nejhezčí boty, co jsem kdy viděla, semišová kůže, přímo na mazlení! Mohla jsem vám tedy nafotit dlouho slibovanou přehlídku Jasmínky bot ...

Nesporný důkaz, že fakt nejsem normální!:D No, řekněte, kdo z vás má tolik bot za celý život? Jasmína je má na jednu sezonu:D Omlouvám si to tím, že když fotím výrobky na Fler, musí mít prostě vhodné boty na nožičce, jinak je fotka dost poznamenaná, což je bohužel pravda... No, nicméně, určitě pro účely Fleru by jich stačilo o pár méně:D

Mlha, déšť a slimáci v Duryňsku

10. května 2012 v 0:58 | Petra
Na dovolenou v Duryňském lese jsem si představovala teda úplně jiné počasí, několik hodin jsem vybírala, které šatičky a sukýnky Jasmínce s sebou vezmu s vidinou, že se v předpovědi "určitě sekli"... Vzala jsem tašku bot a nakonec to bylo málo, půl hodiny venku a boty durch. Ještě, že se topilo... Dvoje dlouhé kalhoty dostávaly zabrat, ze srandy přibalené rukavice byly nutnost a softshell nás jako vždy bez ztráty kytičky podržel!
 
 

Reklama