Rodinné fotky atp.

Jarní výlet k Sázavě

21. dubna 2012 v 22:16 | Petra
Možná je to ekologická ostuda, ale Jasmínka dnes poprvé jela na výlet vlakem. Vypravili jsme se jen s golfkama z Benešova patrákem do Senohrab, kde jsme podél potoka došli k Sázavě a pak podél Sázavy do Čtyrkol a zpět domů. Z vlaku jsme měli parádní pohled do lidských sídel, viděli jsme Soběhrdy, kam chodíme do kostela i Ondřejov, blyštila se tam mezi stromy dokonce i kopule Dvoumetru:)

Jasmínka testovala novou softshellovou soupravu a také nové sluneční brýle, které jí ráno tatínek koupil. Chechtali jsme se jí všichni tři celou cestu, vypadala fakt prďácky:)))

Největším hitem cesty byla voda, v té by se ráchala hodiny a hodiny:)

Jarní pozdrav

25. března 2012 v 22:54 | Petra
Jarní týden a zejména víkend jsme si užili. Výlet po loukách a mezích, pomoc Jasmíny na stavbě v Onřejově šatičky nešatičky, jarní zalévání květinek atp.

My máme zaseto...

29. února 2012 v 18:01 | Petra
Předevčírem jsme potrénovaly trochu jemnou motoriku a Jasmínka zasela řeřichu na jarní tvoření v kuchyni. Můj cíl bylo jí ukázat hezky environmentálně cestu rostlinky od semínka, každé ráno jsem jí nadšeně ukazovala klíčky a první lístečky, ale jí je to úplně buřt?!


Cikánečka ...

29. února 2012 v 17:56 | Petra
V sobotu mě políbilo jaro, i když to byl blbej vtip, protože se od té doby dobře schovalo za listopadový ráz počasí:(

Vlítla jsem na mimibazar a nakoupila jarní oblečení:) První vlašťovka utracených peněz dorazila včera, hned jsme dneska oblékly.

Malá cikánečka se před zrcadlem patřičně naparovala a i pusu si dala:)

Výšlap na Studnici

23. února 2012 v 11:19 | Petra
Včerejší výšlap na Studnici Jasmínka zvládla úplně skvěle, sice se nechala tatínkem i maminkou nést občas na koni, ale vydala úctyhodný výkon. Zasloužila si pivo:D

Pája jí udělala mimisněhuláka a toho s sebou táhla nahoru. Dokonce i na koni s ní jel... Běda ale, když sněhuláka víc přitulila nebo nedej bože zakopla.... au au au... Podívala se na něj a řekla "je, je, je", posbírala kusy a podala Páje k opravení:)

Sněhulák dělal ťapi i hají :-D

Ve sněhu ...

21. února 2012 v 20:13 | Petra
Na pláních ve sněhu při západu slunce ségra nakreslila moje logo:)

Dnešní tůra po horách, foukání a mráz a jedna fotka jen z mobilu...

Je tu krásně:)


Pozdrav z hor

20. února 2012 v 22:21 | Petra
Zdravíme z dovolené v Jizerských horách. Krásné počasí, spousta sněhu a legrace s dětmi:)

Babička a Pája postavily sněhuláka na nejvyšší odhozené hromadě sněhu, Jasmínku po ní bavilo lézt.
Jasmínka je ze sněhu nadšená, ale bobování ji zatím moc nebere.


První sněhulák

16. února 2012 v 1:50 | Petra
Dnes to v Benešově pěkně lepilo, takže jsme s Jasmínkou postavily prvního sněhuláka. Komentovala to slovy "tý jo" a "mimi":)

Bohužel na bílém pozadí není ten sněhulák moc vidět a Jasmínka moc nespolupracovala při focení...

Nestíhám dávat články k šití, tak alespoň toto:-D

Pozdrav ze zamrzlého rybníka

10. února 2012 v 23:23 | Petra
Chtěla jsem využít dnešního dokonalého počasí a jít bruslit na konopišťský obrovský rybník, dokud nezapadá úplně sněhem. Od nás to tam je 30 minut rychlé - super rychlé - chůze. Takže 30 minut cesta a už jsem funěla, tam jsem hodinu a třičtvrtě tahala Jasmínu po ledě - buď bruslila s ní v náručí nebo jsem byla ohnutá a štrejchala nožkama o sníh nebo jsem ji vozila v kočárku v těch 7 cm sněhu na ledě. Asi po hodině začala hystericky plakat , protože jí omrzaly palečky v botičkách (dala jsem jí malé sněhule - rep. bez nadměrku, protože u těch o č. větších ztratila jednu botičku a nově objednané nestihly dneska přijít) - tak jsem ji naložila do kočáru a celou cestu domů (do kopce) běžela. Posledních 200 m jsem myslela, že ty nohy už se nepohnou. Doma plakala, jak to rozmrzalo, ale pak, jak když utne a zase běhala jako by nic:D Ale já jsem totálně hotová. 2 hodiny jsem teď ležela v posteli a klepala se zimnicí .... Záda bolí strašně, strašně, nohy au:)))

A jinak jsem byla v mínus sedmi celé 3 hodiny venku v dlouhorukávém triku, tenoulilililinkém svetříku s příměsí merina a své softshellce a byla jsem úplně zpocená. Takže softka do mrazů pro matku s dítětem úplně v pohod:D

Děkujeme za přímluvy pro Šimonka!!!

7. února 2012 v 10:50 | Petra
Minulý týden byl Šimon na výsledcích z ultrazvuku u doktora a vše vypadá velmi dobře - hematom tam již skutečně není, doktor dovolil vysadit prášky a prý ta komora, ve které byl, není zvětšená natolik, že by to mělo ovlivnit další vývoj... Jednoduše řečeno by tedy měl být zcela v pořádku:)

Doktor jim zpětně řekl, že vlastně je to zázrak, že takhle velkej hematom mohl dopadnout hodně tragicky, buď definitivně a nebo vážným poškozením mozku atp. Prej měli obrovské štěstí.

Švagrová mne sama poprosila, abych vám všem vyřídila poděkování, že jste na něj mysleli a přimlouvali se! Možná jste mu svou péčí zachránili život, já na to věřím ;-)


DĚKUJEME!

Krteček ve výpravě za zvířátky a testování ve sněhu

14. ledna 2012 v 19:43 | Petra
Fotky ze dvou vycházek krtečka a jeho kamarádů do hvozdů v okolí, ve dvou dnech po sobě paradoxně jedna typicky jarní březnová a jedna taková prosincová... Obě překrásné, užila jsem si Jasmínku, zvířátka, sníh i povídání s manželem:)

Prskavky a další...

1. ledna 2012 v 22:30 | Petra
Noční "svítí" s Jasmínkou se vyvedlo, zelený plamen připravil tatínek chemik. Včera bylo krásné počasí na lyžování, dnes pršelo, tak jsme museli vyrazit v nosící bundě a s mandukou. Šimon a Jasmínka se dnes kamarádili a fotili společně s dědečkem...

S babičkou po zadku a chumelenice

30. prosince 2011 v 12:59 | Petra
Napadlo 5 cm nového sněhu, ale sáňkovat ani bobovat se nedá. Takže zbývá ježdění po zadku:)

Odpoledne začala strašná chumelenice, bílá tma, Jasmínce se to moc nelíbilo...


První setkání se sněhem

29. prosince 2011 v 23:32 | Petra
Zdravíme z Jizerských hor. Jasmínka dnes poprvé řádila ve sněhu. Zatím nebyl nic moc, ale teď už mocně sněží a zítra bude velká bobovačka:D

Zabořená nohama do ledového mokrého sněhu, když se nemohla hnout, říkala "Ťapi?":)

Šimonkův pozdrav z hor

1. prosince 2011 v 11:24 | Petra
Šimon byl včera na kontrole u neurologa. Na ultrazvuku hematom v mozku nemohli najít. Ultrazvuk není tak podrobný a jasný jako magnetická resonance, ale zřejmě to znamená, že hematom se zmenšil a léčba je snad úspěšná. Bohužel komora, která byla zvětšená po nalití krví, zůstala zvětšená i nadále a neví se, zda to nebude mít nějaké následky.
Zatím je šimonek v motorickém vývoji o 4 - 6 týdnů napřed, je hodně šikovnej a zvědavej:)

Zatím mu byla snížená dávka léků na polovinu a uvidí se...

Túra po skalách v Samopších

19. listopadu 2011 v 22:35 | Petra
Dnes jsme absolvovaly s Jasmínkou na celodenní túru, trasa se vymkla z rukou a ještě ve 4 hodiny jsme lezli podél řeky Sázavy po stráni po skalách, strmý skoro pravoúhlý sráz dolů k řece, všude mokré kameny a na tom mokré listí, strašný! A k tomu dítě v šátku, které tam už bylo 4 hodiny, pročuraný ... Jasmínka 4 hodiny v šátku vydržela a až po 4 hodinách začala říka "ťapi, ťapi".

Šimonek

7. října 2011 v 22:47 | Petra
Tak konečně se dostávám k tomu přidat nové zprávy o Šimonkovi. Moc se omlouvám, jak nebylo nic akutního, tak jsem neaktualizovala:)

Děkujem všem, kdo na Šimonka stále myslí!!!!

Šimonek je již asi týden doma, má léky v prášcích na křeče, které mu zabírají a zatím se křeče neobjevily. Prášky teda někdy dostává naněkolkrát, protože je vyzvrací, ale celkově se mu jinak daří dobře. Konečně tento týden na kontrole i přibral malinko nad svou porodní váhu. Díky úžasné trpělivosti maminky se podařilo i kojení. Šimonek je kojen plně a sice papá tak 30 minut, ale nají se dosytosti a prso už nemá jen jako hračku:)
V přístupu nás bohužel celkově zklamaly laktační poradkyně, které buď nebraly telefony nebo v podstatě neporadily nic. Takže to maminka zvládla jen díky radám zkušených matek z okolí, které ji stále dokola ujišťovaly v tom, že dítě nebude mít hlad, že ať ho kojí furt, často, opakovaně a klidně dlouho. Po třech dnech velké trpělivosti se Šimonek zase naučil dobře pít z prsu.

Střítkovské trio

26. září 2011 v 22:28 | Petra

Tři skřítci při dnešním focení bundičky a mikinky.

Pro Šimonka...

21. září 2011 v 23:01 | Petra
Přebalovací podložka se sloníkama - na PUL i aplikace na vnitřní vrstvě, kterou tvoří biobavlněný beránek - moc příjemná záležitost, na přebal. podložku, podle mě, nejlepší.

S věnováním pro mého malinkého desetidenního synovečka Šimonka, který leží od pondělí na JIP. Za těch pár dní má za sebou desítky vyšetření, odběr mozkomíšního moku, magnetickou resonanci, narkozu, let helikoptérou a separaci od maminky.

Prosím všechny, kteří mají spojení "tam nahoru", aby se přimluvili za uzdravení, sílu pro Šimonka a pro maminku, moudrost pro lékaře a v současnosti také za personál - musím to napsat, ale všechny sestry tam jsou totální bezcitné krávy. Zakazují kontakt s maminkou, kojení... Doktoři jsou fajn, ale na jejich nařízení o nepřetržitém kontaktu maminky a miminka sestry házejí těžký bobek...

Aktualizace: 25. 9. 2011

Jasmínka a bratranec Šimon

17. září 2011 v 18:07 | Petra
Zdravíme z Jizerských hor, kde jsme s Jasmínkou na ňufací exkurzi za jejím ani ne týdenním bratrancem Šimonem. Šimonek dneska vyzkoušel kompletek od tetičky. Jasmínka furt dělá "malá, malá" a Šimonka maminka jen trne hrůzou a hlídá očička, ušička a jiné části hlavičky, aby zůstaly na svém místě. Pokud '"malá" nedělá propiskou, tak jsem celkem v klidu, je "něžná":D

Z lesů

27. srpna 2011 v 19:33 | Petra
S Jasmínkou jsme se vrátily z dovolené v Luhu u Čími, kde jsme byly na letním dětském setkání. Celý týden jsme byly střídavě ve vodě slapské přehrady a ve vlastní šťávě:)Oslava prvních narozenin

18. srpna 2011 v 10:21 | Petra
Jasmínky včerejší oslava narozenin se vyvedla. Bylo krásné počasí, teploučko, Jasmínka se dobře vyspala a všechny dárky se jí moc líbily. Největším zážitkem však bylo, že jsme jí dovolili samotnou jíst dort lžičkou a ještě k tomu bez bryndáku:) Nejlepší dárek byl kelimek Bobíka, co dostala od tetičky:)

S chodítkem-kočárkem nabrala na cestičce takovou dráhu, že jsem ji totálně nestíhala, a ještě u toho pískala a hejkala:)

Dovolená v Dolní Černé Studnici

18. srpna 2011 v 10:01 | Petra
Počasí v Jizerkách opravdu nevyšlo, celý týden zataženo, mokro, déšť a zima. Moje tři bodýčka s dlouhým rukávem pro Jasmínku musela vydržet celotýdenní provoz a plenky schly 5 dní, ještě, že jich mám tolik... Jeden den se udělalo hezky a to jsme zrovna vyrazili k Terce Šámalové pro látky a na exkurzi do jejich pohádkově nádherné chaloupky u lesa s okenicemi s červenými srdíčky, kdo nikdy neviděl, nepochopí, kdo jednou viděl, nezapomene a bude do konce života závidět:) Po cestě jsme to vzali přes ZOO, protože Jasmínka miluje všechna zvířátka.

Jak jsme se měli na dovolené

24. července 2011 v 20:49 | Petra
Na dovolené v Jižních Čechách u Temelína jsme se měli krásně. Počasí bylo skvělé, akorát na výlety. První tři dny jsme se pokoušeli najít cesty na kočárek, ale po té, co začal nebezpečně vrzat a klepat se po jízdě na skalách, bažinách, lesem (a to fakt jako houštím přes pařezy a kmeny), tak jsem přesvědčila celé osazenstvo, že šátek bude opravdu lepší a to i s tím faktem, že v něm bude Jasmína spát. Výlety, co jsme šli bez kočáru, měly mnohem zpevněnější cesty, ale to už tak bývá...

Jasmínka má taky:-)

16. července 2011 v 21:21 | Petra
Pro děti se šije dobře:) Jasmínka má svou sukýnku typu "mama and me" ze zbytků a odstřižků:)

Objednala jsem látku, tak mohu ušít i na zakázku.

Pomocnice

5. července 2011 v 12:20 | Petra
Jasmínka už nám doma pěkně pomáhá, nejoblíbenější činnost je "vyklízení myčky" a "rovnání prádla". Kromě toho také pěkně už vaří kašičku.

Nejoblíbenější hračkou těchto dní je sklenička s nerezová lžička - tedy kombinace:)

A už víme, že Jasmínka bude jednou zubařkou, protože, kam ona dokáže strčit mamince nebo tatínkovi prstíky daleko do pusy, a jak dlouho jí baví šmátrat v hubě, to je neobvyklé:)

Jak tatínek přebaloval:-D

5. července 2011 v 12:06 | Petra
Minulou neděli už jsem měla krizi z vyčerpání a neustálé 24hodinové péče o naši malou dračici. Tatínek viděl, že pokud se rychle neujme Jasmínky, tak jí asi brzo zakroutím krkem. Takže ji i sám od sebe přebalil (já už na to neměla sílu:), a takto to dopadlo. Když jsem to viděla, tak se mé slzy zoufalství proměnily na slzy záchvatu smíchu, málem mě z toho kleplo.

Takže - mé dokonalé a úžasné AIO nejsou zcela blbuvzdorné a můj manžel vysokoškolský pedagog a vědátor vymyslel inovaci:) Plenka ale i tak fungovala dobře a Jasmínka si nestěžovala. A na fotách vidíte, že ani nezapomněl na vkládačku!:-D

Ještě při pohledu na fotky se chytám smíchy za břicho:)

Sedím, lezu, stojím

7. června 2011 v 23:09 | Petra
V minulém týdnu se začaly dít věci:) Jeden den si poprvé sedla, tak jsme se radovali, že konečně nějaký pokrok. Druhý den na to hned začala lézt, tak jsme si říkali, dobrý, to k sobě patří. O tři dny po té si poprvé stoupla, už to nějak nestíháme. Přestavěli jsme byt na relativně bezpečnou zónu pro dítě, co si sedá, ale sedět neumí a hází záda, co leze, ale nedívá se pod kolínka, takže tu a tam leze přes dost ostré předměty a co si stoupá, ale nožičky má jak dvě věchýtky a neudrží se na nich:)

Ale je to roztomilý:-)

Plavání a potápění

31. května 2011 v 19:21 | Petra
Už od března chodíme s Jasmínkou na plavání, minulý týden s námi byla teta Tulimrkev. Byla vybavená mým fotoaparátem a makroobjektivem (pevnou stovkou:), instrukcemi a dopředu mým nastavením a pořídila opravdu nádherné vodní fotky!

První námluvy

12. května 2011 v 19:44 | Petra

Dnes jsme byly u kamaráda na návštěvě a níže se můžete podívat, jak dopadly první námluvy:)

Konec famózní!
 
 

Reklama