Rodinné fotky atp.

Květinový den

11. května 2011 v 22:52 | Petra

Jasmínka měla svou vlastní kytičku na tílečku, moc jí to slušelo, ani se mi ji nechce sundavat, jako by tam patřila:)

Nejoblíbenější hračkou těchto dní je stéblo odkvetlé pampeličky, sedmikráska a dlouhý vlas uschlé trávy, a abych nezapomněla - chuchvalec chlupů a vlasů ze starého koberce (omlouvám se za nechutnost:-).

Novinkou v jídelníčku byla dnes quinoa, zblajzla ji, až manžel nevěřil:)

V knihovničce má Jasmínka novou knížku "Krteček a kalhotky":-)

Sázení stromů a výlet na Velký Blaník

6. května 2011 v 19:45 | Petra
Včera a dnes jsme se s Jasmínou účastnily ekologického výukového programu v ekocentru ve Vlašimi, s dětmi jsme absolvovaly celý program. Sázely jsme stromy a dnes jsme vyšláply i přes Velký Blaník:)


Jasmínce se to nad očekávání líbilo a dokonce se v šátku na zádech i prospala:)


První zubní hygiena

2. května 2011 v 20:34 | Petra

Jasmínka má asi 1 a 1/4 zubu, ale stihla už návštěvu zubaře a má svůj první zubní kartáček. Z čištění zubů má legraci, jak to lechtá v pusince a její i můj zubní kartáček je pro ni nejlepší hračkou. Na zuby jsme čekaly od 2. měsíce, kdy všichni prorokovaly, že už se klubou, protože slintý a dává prstíky do pusy, má bílé dásničky a na dásničkách čárky.... No, v 7,5 měsici jsme se dočkaly:)

Červená čepička s Jasmínem

17. dubna 2011 v 20:03 | Petra
K našemu jarnímu puntikatému červenému kabátku už ladí dudlík (první jsme měly dudlík a k němu nic červeného, teď máme na léto už červené skoro všechno:), ale čapku jsme k němu pořádnou neměly. Tak jsem koupila klubíčko červené Camilly a po kouskách uháčkovala červenou čapku. Aby mi nebylo líto, že jsme čepičku s Jasmínem na podzim moc neunosily, jsem ji ozdobila kvítkem Jasmínu.

Vínové šatičky

15. dubna 2011 v 20:21 | Petra
Jeden jediný letní den mi stačil na to, abych pořídila Jasmínce jarní a letní garderobu, protože člověk nezná dne ani hodiny, kdy uhodí vedra a já zjistila, že doma mám jen jedno bodynko s krátkým rukávem. A teď toho máme zase plné šuplíky. Ach jo.
Zatím nosíme to, co se dá, přes dlouhé rukávy.
Dnešní model je fakt TOP! Navíc ladí ke kuchyni a závěsům:)

Šampus a avokádo

13. dubna 2011 v 23:42 | Petra

Nejoblíbenějšími hračkami posledních pár dní je špund od šampusu a víčko od kyselých okurek:-) Asi je to dítě prostě alespoň v něčem po mamince:-)

Naopak avokádo Jasmínce moc nejede a pěkně vyplazuje jazyk, aby se tam lžičkou ani přeborník nedostal.

Nová občanka, kočárek a šátkování

5. dubna 2011 v 18:37 | Petra


Dnes byla Jasmínka přivítána jako občanka města Benešov:-) Sešla se tam se svou kamarádkou z porodnice, docela holky řádily:-) Také nám dnes přišel nový sporťák do města na nákupy GT3. Oprotu mutsy je to teda obrkočár. Vysoký, prostorný, geniální nákupní košík, brždění na rukojeti, stříška, co jde použít jako sluneční clona. Prostě super kočár. Nicméně do terénu je mutsy nepřekonatelný, do města zase GT3. Takže budeme mít další kočárek do sbírky!


Také se učíme úvazy na záda. Dře to, ale jde to:-) Vázání je provázeno nadávkami, mácháním ručiček a taháním za vlasy, ale pak je Jasmínka šťastná jak blecha. Jen je to asi tak, jak kdybyste chtěli na záda uvzázat splašenou chobotnici kříženou z kaprem na suchu. Občas mám strach, že mi fakt spadne...

Jarní háčkovaná čepička

1. dubna 2011 v 21:48 | Petra

Znáte to: koupíte krásný jarní kabátek a pak potřebujete k tomu kalhoty, botičky, čepičku:-) Jasmínka má tedy novou háčkovanou čepičku (zatím každá byla obléknutá právě jednou, protože pak byla už malá) k jarnímu kabátku:-) Snad už jí teď nebudou říkat, že je to hezký chlapeček? :-)

Včera mi přišla letní červená puntikatá bundička a zase k ní nemám čepičku, takže musím udělat ještě další:-) Bundičku jsem kupovala k červenému puntíkatému dudlíku :-) (Dělám si srandu, samozřejmě:-)
Je krásná, hned ji nafotím a přidám.

Klavíristka, "kovbojka" a další

12. března 2011 v 18:14 | Petra

Včera a dnes jsme nafotili hodně fotek. Nikdy není brzy na začátek s hudební výchovou, ať už by to byl jen klavír plyšový. Jasmína však má nejradši oranžové kolečno v rohu, kterým se mění zvuk klavíru. Když se zahraje melodie, tak plyšové kuřárko nahoře zatleská a zabliká. Mamince už zatleskalo! Jó, nebyly ty 3 roky umorného klavíru vyhozené hodiny mačkání těch proradných klapek!:-)


Přesedlaly jsme na sporťák a baštíme zeleninu

7. března 2011 v 18:10 | Petra


Jasmínka oslavila před 14 dny své půlročiny:-) Je to už kus člověka. Je neskutečně živá a taky zvědavá. Do korbičky jsem se ještě vešky i ve 2 fusacích (i když komfort nic moc), Jasmínka ještě vůbec nesedí ani si nesedá, ale jelikož jí to v korbě už nebavilo a chtěl koukat okolo, tak jsme dali sporťák. A jsme z něj obě nadšené. Je krásný, jak je bílý, tak v něm vynikne naše princezna v plné parádě:-) A Jasmína v něm jezdí jak na trůně a má výraz "Já jsem velká holka a mám sporťák, heč!":-)))Večerníčci

7. února 2011 v 16:41 | Petra
t
Já si pořád říkala, k čemu může být Lidl a jeho letáky dobrý:-) V sobotu zahltila Jasmínku a její dva bratrance večerníčková mínie:-)

Tatínek složit čepici neuměl, musela pomoct tetička:-)

Retro aneb najdi pět rozdílů

4. února 2011 v 13:00 | Petra
retro1
Denně slýchávám: "To je neuvěřitelný, jak je podobná tatínkovi." A to dokonce i od lidé, kteří mého manžela viděli jednou z rychlíku:-)

Níže na fotce můžete tipovat, které miminko je Jasmína a které tatínek:-)

Velká čtenářka

30. ledna 2011 v 19:41 | Petra
kniha1
Dnes byl u nás na návštěvě strýček Hauran z hor, přečetl s Jasmínkou všechny knížky:-) Největší úspěch měl ale kosmetický katalog, který je hezky lesklý, šustivý a barevný, ale byl Jasmínce zabaven, protože by tetička radost neměla:-)

Všechny knížky skončily v pusince. A chutnaly asi dobře...

Korále princezny Jasněnky

27. ledna 2011 v 10:24 | Petra
korale
Naší Jasmíně u Macháčků nikdo neřekne jinak než Jasněnka (kromě synovce, který jí říká Jasnánka:-). A tak naše princeznička, velká parádnice, naštěstí nepoztrácela tetě Markétě její nádherné korále. Teta Markéta je skvělá na dovádění a teta Pája, u které je Jasmínka na klíně, je skvělá zase na chování:-)

Přišla zásilka ze Šijem dětem

21. ledna 2011 v 11:35 | Petra
latky5
Tak po dlouhé době jsme se dočkali a dorazila zásilka ze Šijem dětem (za 11 tisíc Kč). Jasmínka mi pomáhala vybalovat a kontrolovat, zda nic nechybí. Nejvíc se jí líbil - stejně jako mě - vzorník patentek:-)

A teď všechno hezky do pračky, vysrážet, usušit a jedem!

Rybářka

19. ledna 2011 v 21:40 | Petra
ryby4
Od babičky Jasmínka k Vánocům dostala hračky do vody. Původně to měly být rybičky, resp. zvířátka, ale po vybalení se ukázalo, že jsou to zvířata:-)

Sotva to narve do pusinky, ale snaží se.

Nejvíc jí chutná delfín, kterým se ráda dáví.

... asi vegetariánka nebude, no ...

První čtení, environmentální výchova a pivo

17. ledna 2011 v 16:52 | Petra
kniha1t
Se vzděláváním není nikdy brzo začít, a proto už jsme začali učit Jasmínku číst, seznamujeme ji se zvířátky, prozatím s žirafami, neb je mamika sbírá. Po večerech Jasmínu vzděláváme v tom, ktera s mírou a rozumem pít pivo na zažívání:-) A líbí se jí to.


Na běžkách

1. ledna 2011 v 17:43 | Petra
lyze1
Zdravíme z Jizerských hor, kde je Jasmínka u strejdy Haurana. Poprvé vyrazila včera na běžky a byla z toho houpání celá blažená:-) Hezky si spinkala a koukala jí jen kapucka. Zajímavé bylo poslouchat komentáře kolemjdoucích turistů, kterých dneska na Studnici bylo tisíce...

Vánoce

1. ledna 2011 v 17:36 | Petra
vanoce1
Štědrý večer s Jasmínku byl kouzelný, krásně si hrála s dárečkama a byla spokojená. Nejlépe jí bylo mezi dárky:-) Kachničku od babičky hned vyzkoušela ve vaničce, a chutnala:-)

První tůra:-D

1. prosince 2010 v 16:22 | Petra
tura1
V sobotu se Jasmínka vydala na svou první tůru - dokonce bychom snad mohli říct horolezeckou:-) Tentokrát ještě né na svých nohou, ale na nohou strejdy Hrudky. Spokojeně si chrupkala v Manduce, zatímco strýček šplhal po skalách a kopcích a mamince se třásla pr...

V Posázaví bylo nádherně:-D

Fotky se vším příbuzenstvem

25. listopadu 2010 v 13:32 | Petra
pucek_t
O víkendu jsme se u nás sešli selá rodina, což se pomalu už rovná pronájmu salónku v restauraci:-) A bude hůř, teprve se začínáme rozmnožovat:-)))

Nejvíc se Jasmínce líbilo u strýčka Haurana na rameni, byla paní celé situace:-)

Šatičky s vílou:-)

12. listopadu 2010 v 14:58 | Petra
sHankou
Včera u nás byla sestřenice, co má také malou holčičku a přivezla nám pytel krásných "hadříků", některé jsme musely hned obléct, to nešlo:-)))
První šatičky

9. listopadu 2010 v 10:11 | Petra
usmev3
Už v květnu jsem si na mimibazaru vyhlídla jedny nádherný šatičky ve vel. 68. Tenkrát jsem se zuby nehty držela, abych je neobjednala, neboť přeci jen vel. 68 byla daleko a kdyby třeba Jasmína nebyla Jasmína, ale Jasmín, zbytečně bych obrečela jejich uložení do krabice růžových hadrů na "snad příště". Minulý týden konečně nastala chvíle, kdy jsem šatičky mohla koupit. Včera přišly a hned jsem je dnes musela obléct.

Výlet do Jizerek a první vyfocený úsměv

5. listopadu 2010 v 16:50 | Petra
tumb
Minulý nádherný prodloužený víkend jsme strávili v Jizerských horách. A to kompletně s látkovými plenkami, které nám krásně schly na čerstvém jizerském vzduchu:-) Výlet po kamenitých a kořenových cestách dopadl všelijak...Háčkovaná čepička s Jasmínem a jiné parády

1. listopadu 2010 v 19:20 | Petra
jasmin
Tak napodruhé jsem se trafila a uháčkovala čepičku s kvítkem jasmínu, ketou Jasmínka obleče. Je nádherná a moc jí sluší. Jen tatínek jí říká "drátěná"... A bohužel je na ni už zima, i když dnešních 18 stupňů bylo nadějných!:-)))
Jasmínky módní přehlídka a další fotky:-)

17. září 2010 v 10:42 | Petra
kvitecky1
Maminka se zbláznila a propadla mánii barevných tričíček a tuniček. Zjistila jsem, že nakoupené oblečení je hrozně nepraktické a neslušivé. Na doporučení na webech jsem si nakoupila tzv. zavinovací dupačky - že prý jsou praktické na oblékání. Ha, ha, ha. Jsou nejméně praktické, překřížení nahoře se krabatí pod krkem a miminko tak furt "hledá" a navíc jsou "odporné":-))) Naopak tzv. polodupačky (nebo tepláčky) s tričkem jsou slušivé a na přebalování geniální. Když už dupačky, tak úplně klasické se zapínáním nahoře. Přebaly mě neuchvátily. Nejsou špatné, ale dobře to jde i bez nich a při mytí zadečku je stejně lepší dupačky úplně sundat (ubrousky nepoužíváme, je to neekologické i drahé a navíc čím méně parfémů na tělíčko, tím lépe).

Jasmínka

27. srpna 2010 v 20:27 | Petra
jasmina
22. srpna se nám narodilo nedělňátko - první dcerka Jasmínka. Užíváme si toho to krásného daru a každým dnem děkujeme Bohu za to, že můžeme být rodiči. Už na ní zkouším všechny své ušité plenky a zatím zjišťuji, že ty ušité jsou mnohem lepší než ty kupované.
 
 

Reklama